7/10
dandelion83 júl. 20. 19:07:55 7/10
(39/39)
Jó film, nekem tetszett. Érdekes volt látni Snipest ilyen drámai szerepben, de én elhittem neki.
Sokféleképpen megfilmesített témát mutat be, de egy kicsit másként. A vége nekem elég különös volt, a valóságban nem igazán tudom ezt elképzelni.
Minden ember, akivel találkozunk, hatással van az életünkre. Valaki kisebb, valaki nagyobb mértékben. Egyetlen éjszaka alatt akár megfordulhat velük a világ is.
"Az élet egy narancs."
Dolphus Lundgrennus 2018 aug. 16. - 18:54:31 Előzmény LajtaJ
(38/39)
A hozzászólás moderálva lett.
tortura 2016 szept. 30. - 16:35:44 Előzmény Suziy
(37/39)
Nem hinném, hogy lesz köv. rész. Ha az elmúlt 19 évben sem született, már eztán sem fog.
LajtaJ 2016 márc. 28. - 23:53:36
(36/39)
Egy szép fehér nõ és egy ilyen tipikus négerbûnözõ kinézetû randa fazon ugyan miként jöhetne össze a valóságban?
tortura 2014 okt. 21. - 17:22:00 Előzmény Virág..
(35/39)
Hát, tudod a férfiak számra sem mindig elegendõ az, ha egy nõ szexis, vagy hogy szép. Mondjuk vannak pasik, akik értékelik, ha egy nõ ezen felül még okos, egyéniség, van tartása. Ez a szeretõrõl - véleményem szerint - elmondható volt a filmben. A felesége viszont egy butácska, rámenõs, egyszerû kis libus volt. Szó se róla, sok palinak meg ez jön be, szóval nem kell elkeseredni.
8/10
Suziy 2014 aug. 16. - 18:06:15 8/10 Előzmény Virág..
(34/39)
A hiba az volt, hogy a felesége volt. Várjuk meg a következõ részt......
8/10
Suziy 2014 aug. 16. - 18:02:49 8/10
(33/39)
Teljesen érthetõ. De ki a bunkó?
10/10
addy 2014 aug. 06. - 16:59:38 10/10
(32/39)
Nekem 10 pontos a film, meg másnak is, akinek nagy-nagy örömére sikerült anno megszereznem DVD-n. 10/10
Virág.. 2014 ápr. 22. - 22:40:49 Előzmény nagylabu
(31/39)
Mi van veletek fiúk??? Hová tettétek a szemeteket? WS felesége százszor szexisebb és szebb, mint ez a hideg, és mellesleg szerintem nem is annyira szép, Kinski lány. Persze, ha jobban belegondolok, lehet, hogy izgatja a fantáziátokat ez a Polanski ügy ?!
5/10
pneklara 2014 márc. 01. - 18:08:43 5/10
(30/39)
Feladtad a leckét, mert az évek múltával semmire nem emlékszem a filmbõl, hogy egyáltalán láttam, de a hozzászólásom bizonyítja, hogy igen.
Hát a szerelem. Nõs az emberünk, szép felesége van, elégedett az életével. A nõ is házas, ha jól emlékszem. Ebbe nehéz bekalkulálni a "szerelmet" egy egyéjszakásnak induló kapcsolattal.
Ezek után is megvilágosodásnak nevezem, mert talán - de nem emlékszem már - ez a nõ mutatja meg neki, hogy vannak kedvesebb, elvárásainak jobban megfelelõ nõk is, valami olyat adhatna neki ez a kapcsolat, amitõl szebb, teljesebb lehetne a jövõ élete. Én ezt nem szerelemnek nevezem, hanem megvilágosodásnak. Lehet, ez az elégedetlenség mûködött már benne a házasságában is csak nem fogalmazódott meg benne,és ez a találkozás kellett hozzá.
Meg kellene nézni a filmet ismét, mert gõzöm nincs, nem idézõdik fel semmi belõle. A pillanatnyi hangulatom szerint írtam akkor,s nem is lehetett rám romantikus hatással, de csak happy vége lehetett, ha a sors is besegített. Legalább is ezt írtam.
Én nem tudnám magamról elképzelni, hogy családos emberként, aki felelõsséget érzek a társamért, gyermekeimért, szerelembe essek ilyen hirtelen. De legalábbis mocorogna bennem, hogy milyen lehet ez a kaland a hétköznapokon, érdemes volna-e sutba dobni a jelenlegit miatta. Tehát abszolút irreális számomra a szituáció, így maradnék a megvilágosodásnál.Hát, lehet, hogy nem vagyok egy romantikus alkat.
tortura 2014 márc. 01. - 16:51:12 Előzmény pneklara
(29/39)
"Mitõl "világosodik meg" egy éjszaka hatására a férfi?"
Például attól, hogy beleszeret a nõbe. A szerelem szóról hallottál már? Bár lehet, hogy te megvilágosodásnak hívod.
Én kedvelem ezt a filmet. Olyan keserédes hangulata van. Nem is tudja az ember eldönteni, hogy vidám-e vagy szomorú, mert mindkettõbõl jut. A ritmusa (lassúsága), zenéje tényleg nagyon fekszik az én ízlésemnek. És nem utolsósorban az is számít, hogy a kedvenc forgatókönyv-íróm írta. Valaki említette a 4 különbözõ rasszt. Ez sem véletlen. Olvastam már pár könyvét Joe Eszterhasnak, õ nagyon ellene van mindenféle megkülönböztetésnek. Valszeg ezzel is üzenni akart.
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 14. - 14:09:42
(28/39)
beteg egy film ez...nagyon rossz forgatókönyv...:SS
4/10
Sindel 2012 jún. 11. - 23:39:13 4/10
(27/39)
Rossznak nem mondanám ezt a filmet, de jónak sem, valahogy nagyon "száraz". Látványra jó, a zene sem rossz, de valahogy hiányzik a "lelke". Én szeretem a lassabb, sokak számára unalmasabb filmeket is, de ez egyáltalán nem tudott lekötni. És nem a fõszereplõk különbözõ bõrszíne miatt éreztem ezt. Többször biztos nem nézem meg.
9/10
ginaszelena 2012 jún. 11. - 23:24:14 9/10 Előzmény nagylabu
(26/39)
Jól látom, pont egy éve írtad azt az abszurd kommentárt... Nos, azonkívül, hogy a rendezõ nem Polanski, nyilván van üzenete annak is, hogy már rasszhoz tartozik a 4 fõszereplõ, de szerintem inkább azt akarta jellemezni ezzel a rendezõ, hogy kicsi a világ, mindenki mindenkivel bármikor találkozhat (újra), és élni kell az életet, úgy ahogy jól esik.
10/10
Bannor 2012 jún. 11. - 23:00:44 10/10 Előzmény Niquist
(25/39)
Gyönyörû film... tökéletes film...
Niquist 2012 jún. 11. - 15:37:29
(24/39)
Na persze, általában mindenki magából indul ki. :D
tortura 2012 jún. 11. - 14:39:34
(23/39)
Nálad a pont.
danton-b 2012 jún. 11. - 10:14:23 Előzmény nagylabu
(22/39)
Remélem téged is lecserélt már a feleséged egy gazdagabb v. nagyobb farkú ipsére habozás nélkül,éshát nyilván õ sem rasszista okokból,hanem mert nem minden a nagy láb,nem árt ha van más is hozzá:)
efes 2012 jún. 11. - 09:13:12 Előzmény nagylabu
(21/39)
Éppen az a rasszizmus, ahogy vélt vagy valós származásuk szerint különbözteted meg a szereplõket, nem pedig jellemük szerint, ráadásul negatív színben a (vélhetõen) hozzád képes más rasszba tartózkodóakat. Tehetted volna (teszed is, hiszen írtad, Kinskit dugnád) ugyanezt amúgy pozitív színben is, az is rasszizmus. Nem ítélünk külsõ alapján, fõleg nem úgy, hogy külsõ alapján automatikusan társítunk sztereotipikus belsõ tulajdonságokat is, mert éppen EZ a rasszizmus.
8/10
greghouse 2011 jún. 01. - 10:56:22 8/10
(20/39)
Jó ez a film (és Nastassja természetesen most is szép), de a rendezõ le sem tagadhatná, hogy Woody Allen volt a mestere.
Ha feltûnik benne mondjuk Mia Farrow vagy Alan Alda, és nem látom ki rendezte, megesküdtem volna, hogy Woody Allen. Csak egy picit elnagyoltabb. De ismétlem, jó film.
Különösen a halál, aztán a halotti tor partyja, illetve a végsõ (kissé várható) csattanó, NAGYON Woody Allenes.
Dehát mindenki tanult valakitõl, nem szégyen az.