efes 2012 jún. 11. - 09:13:12 Előzmény nagylabu
(21/41)
Éppen az a rasszizmus, ahogy vélt vagy valós származásuk szerint különbözteted meg a szereplõket, nem pedig jellemük szerint, ráadásul negatív színben a (vélhetõen) hozzád képes más rasszba tartózkodóakat. Tehetted volna (teszed is, hiszen írtad, Kinskit dugnád) ugyanezt amúgy pozitív színben is, az is rasszizmus. Nem ítélünk külsõ alapján, fõleg nem úgy, hogy külsõ alapján automatikusan társítunk sztereotipikus belsõ tulajdonságokat is, mert éppen EZ a rasszizmus.
8/10
greghouse 2011 jún. 01. - 10:56:22 8/10
(20/41)
Jó ez a film (és Nastassja természetesen most is szép), de a rendezõ le sem tagadhatná, hogy Woody Allen volt a mestere.
Ha feltûnik benne mondjuk Mia Farrow vagy Alan Alda, és nem látom ki rendezte, megesküdtem volna, hogy Woody Allen. Csak egy picit elnagyoltabb. De ismétlem, jó film.
Különösen a halál, aztán a halotti tor partyja, illetve a végsõ (kissé várható) csattanó, NAGYON Woody Allenes.
Dehát mindenki tanult valakitõl, nem szégyen az.
nagylabu 2011 jún. 01. - 10:03:31
(19/41)
Azt nem mondom, hogy egy felejthetetlen, Oscar-díjas film, de én élveztem... a gyönyörû Nastit !
És most KÉTSZER ALÁHÚZOTTAN : NEM VAGYOK RASSZISTA !!! - de amikor a - szerintem nem túl sármos "afroamerikai" dugta a gyönyörû Nastit BELEBORZONGTAM (és persze irígykedtem - még ha tudom is, hogy ez csak színészi játék...:)))
Az biztos, hogy én is habozás nélkül lecseréltem volna a japán / koreai / kínai /félvér (?) feleségemet egy ilyen gyönyörû nõre. (És itt Nastassja Kinski már nem is volt az a hamvas, fiatal szépség - de még mindíg szép.
Mit élhetett át korábban az a Polanski !!! :)))

A film tehát valóban nem egy felejthetlen - akar beszélni a hûségrõl, a halálról... (Elég morbid, mikor a haldokló fívér elõtt csókolóznak...- mint ahogy az is kissé bizarr, hogy a "szépfiú" épp az afroamerikai feleségével kefél ugyanott, és a meglepetéstõl a négy "érintettbõl" senki sem szól egy szót sem, csak néznek némán...)
A befejezés pedig valóban meglepõ...

Viszont - amennyire értek hozzá - Nasti többször is egy botrányosan rossz szabású kabátban ül be a taxiba...

Összességében : ha N. Kinski szerepét más játssza - végig se nézem ! :)))
5/10
pneklara 2011 jún. 01. - 06:37:10 5/10
(18/41)
Nekem nem tetszett ez a film. Érzõdik rajta az izzadságszag: sablonos történések, események egymás mellé rendezése, de nem hiteles az egész.Körzõ+vonalzó=és kész a film.
SPOILER!!!
Mitõl "világosodik meg" egy éjszaka hatására a férfi? Rájön, hogy rámenõs felesége helyett egy félteni való virágszállal jobban megtalálhatná a boldogságot?
A kutya-jelenet tetszett:)
A végén a svédcsavarral az Élet elrendezte mindenki sorsát.
SPOILER vége!
A sablon-film nem vezetett nagy felismerésekhez, nem adott fel kérdéseket,melyeket tovább lehetne gondolni.
Halálos beteg barát, megpunnyadt házasság, repülõtéri gubanc miatt idegen ágyában ébredés,munkahelyi hajtás a SEMMIÉRT, két elégedetlen, jóra vágyó szép lélek egymásra találása....mennyi film bemutatta már ezeket a szituációkat.
De meg lehet nézni a filmet, viszont nem kell sokat várni tõle. Mint forróságban egy pohár langyos vízzel oltani a szomjat. Nem az igazi.
8/10
Ford Mustang 2011 máj. 31. - 23:25:34 8/10
(17/41)
Azoktól én is, de sajnos ilyen a kertévé.
Egyébként hasonlít ez a film Snipes egyik korábbi filmjéhez, a Dzsungellázhoz.
Stevie19 2011 máj. 31. - 21:38:05
(16/41)
Ja, csak a húszpercenkénti reklámblokkoktól a falnak tudnék menni.
8/10
Ford Mustang 2011 máj. 31. - 21:23:14 8/10
(15/41)
Zseniális film, nagyon örülök, hogy adja a Viasat, már rég láttam, jó lesz feleleveníteni.;)
Cordelia 2011 máj. 31. - 11:59:36 Előzmény real_madrid
(14/41)
a házasság nehéz ügy. Nem rossz film ez. Nastassja Kinski pedig gyönyörû (volt).
10/10
Filmtalent 2011 jan. 16. - 00:59:19 10/10
(13/41)
Még szerencse, hogy az ehhez hasonló filmeket nem az ilyen furkóknak készítik, mint akik itt levelezgetnek egymással. Ti biztosan ennél sokkal jobbat is tudnátok, miért nem álltok össze, és csináltok valami f*sza filmet. És akkor végre lehetne mit dicsérni, a sok bunkó a filmfesztiválok zsûriében meg végre oszthatna díjat az igazán rászorulóknak!
orbus 2010 júl. 04. - 22:32:34 Előzmény real_madrid
(12/41)
@csaysee Igen, érthetõ. Írni sem tudsz. Pont olyan prosztó vagy, mint ez a film.
7/10
real_madrid 2009 dec. 28. - 16:57:00 7/10 Előzmény VICHY
(11/41)
az biztos, h. nehezen értelmezhetõ 1 film! de nekem tetszett a hangulata. a filmzene is szép.
VICHY 2009 nov. 29. - 22:46:38
(10/41)
uhh, 1 órát bírtam a filmbõl, azt is kínkeservesen... még a leggagyibb katasztrófafilmet is végig tudom nézni, ha olyanom van, de ez nem megy... borzalmas borzalmas borzalmas...
Crazy Horse 2009 okt. 29. - 13:47:39
(9/41)
Rég láttam, akkor nagyon tetszett. Wesley Snipes érzelmes drámai szerepben. Érdekes :)
(azon kevés filmjeinek egyike amiben nem lõ le, robbant fel, gyilkol le senkit)
csaysee 2008 jan. 06. - 11:03:11
(8/41)
Hoppa irni se tok...
Szal remelem h ertheto amit irtam...
csaysee 2008 jan. 06. - 11:02:19
(7/41)
Nem nagy szam ez a film nem nagyon tetszett csak a vege ami bejott a tobbi szanalmas volt, v is hat tulajdonkeppen igaz is volt m nem epp oan egyszeru lelepni ha megtetszik valaki egy ien kaland soran, oan valasagosnak tunt az egesz film a vege meg azert tetszett m az mar csak kitalacio volt, a tobbit ind ellehet kepzelni h meg is tortent de az h a vegen ugy alakult azt azert nem...
Nem ertheto lette ami irtam, de nem nagyon tom kifejezni magam...
perry 2007 márc. 27. - 17:08:01
(6/41)
pupapik te a sötétség fejedelme vagy :)
Camilla 2007 márc. 27. - 10:09:07 Előzmény Newcastle United
(5/41)
Sztem nem rossz ez a film. Najó a szereplõk és a történet sem egy nagy durranás, de nekem valahogy bejött a különleges hangulata:-) 1x mindenképp nézhetõ;-)
perry 2007 márc. 27. - 07:35:32
(4/41)
pupapik nem emlékszel ? Benne voltál a szánalmas zsûriben és még Te szavaztad meg neki a szánalmas díjat. Mivel te tanítasz
a szánalmas kifejezések tanszékén, ezt neked már tudnod kellett volna :)
Newcastle United 2007 márc. 26. - 10:31:05
(3/41)
Pedig igyekeztem.:)
perry 2007 márc. 26. - 07:25:15 Előzmény Newcastle United
(2/41)
Bizonyára nem olvasták a véleményedet a Velencei Filmfesztiválon:)