offtopic
géGyula 2011 máj. 06. - 00:49:45 Előzmény pneklara
(1723/1863)
Elsõ 1.5 sor elolvasása után abbahagytam az olvasásodat, nem akarok akkorát csalódni benned.
offtopic
géGyula 2011 máj. 06. - 00:47:53 Előzmény vondermonarchia
(1722/1863)
Neked a mesefilmek megzápítoták a gondolkodásod, mit jössz itt "orkokkal"?

A harag, a gyûlölet rossz tanácsadó.

Amerikában pl. sokkal jobban rühellték a négereket, mint te itt a cigányokat, oszt mégis meg tudták oldani a helyzetet.
Egy fogalom, amit melegen ajálok becses figyelmedbe: Önfegyelem!
offtopic
géGyula 2011 máj. 06. - 00:41:22 Előzmény pneklara
(1721/1863)
Kórozs(?) Lajost én is láttam, miért cikized?

Ezek szerint akkorisérdemes lenne kétszer is ellenõrizned magad, nem vagy-r igazságtalan.

Sztem nagyon értelmesen bizonygatta, hogy kaitalizmusban a létezés alapja a pénz.
Erre még példákat is mondott KálmánOlgával, nem enmlékszel?

Az esztergomi polgámesternõ nekem is igen rokonszenves.Szerintem is nagyon jó miniszterelnök lenne.
Esztergom viselt dolgairól rengeteg felõl tájékozódhatsz, nem hiszem,hogy szükség lenne még a jegyzõ hazudozását is meghallgatni(KO már meghívta a mostani esztergomi fõfideszest)
Egy idõ után már nemigen tudnak újítani a hazudozásban, az ipse egy második szíjjártó hatását keltette.
offtopic
géGyula 2011 máj. 06. - 00:30:46 Előzmény pneklara
(1720/1863)
Senkit sem váfdolok, téged sem vádoltalak.
Nem vagyok ügyész, s még ha az lennék is, ez nem az a fórum.
Legfeljebb gyanakodtam.
Ha nem vagy "fityeszes", akkor ha cigányokról beszélsz vagy írsz, mindíg gonold át kétszer is, nem vagy-e igazságtalan. Úgy veszem észre van benned annyi elõítélet, hogy akár "fityeszes" is lehetnél.
port_man 2011 máj. 05. - 20:35:04
(1719/1863)
Felvételrõl megy a Civil a pályán, vagy élõben? Múltkor Havas azt mondta, hogy elõzõ nap veszik fel, most meg Olga "kapcsolta" Havast, - elõzõ napról?
1/10
offtopic
sixeol 2011 máj. 05. - 20:19:44 1/10
(1718/1863)
Nekem az a kedvencem, csak olyan ritkán adják, és nem tudom miért!:DDD
Shanks 2011 máj. 05. - 19:50:01
(1717/1863)
:)
Ugye tudjuk, hogy a mesék általában szájhagyomány útján terjedtek és gyakran van valamicske igazság alapjuk.

Nos, ilyen mese , hogy a "cigányok elmentek dolgozni" nem keletkezett. Valószínû ennek az lehet az oka, hogy a cigányok sose mentek el dolgozni. :D
Shanks 2011 máj. 05. - 19:19:24
(1716/1863)
Rendben, mesélek!
A Kacor királyt vagy az Égig érõ paszulyt akarod hallani ?

Melyik legyen, hm ?
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 18:51:46 9/10
(1715/1863)
no mesélj!
Shanks 2011 máj. 05. - 18:30:39
(1714/1863)
"Nem fogunk megegyezni soha mi ketten, mert te csak az egyik oldalt szapulod indulattal."

Dehát... meszag!
Te nem azt szoktad ?!

Ja, az nem az... az nem az... mi ?! :)
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 18:12:08 9/10
(1713/1863)
Hiába adsz lakást olyannak, aki nem tud benne élni, nem tud a lehetõséggel élni. Nagyon sok ember nem becsüli meg, amit kapott....

Petróleum lámpánál nehezebb ma tanulni, és nehezebb, ha otthon nem segítenek, sõt gátolnak.

Gyereket meg valljuk be eddig azok vállaltak többet, akiknek ez megélhetést, vagy elõbbre jutást jelentett, a legbutábbja viszont ezt fel is élte. Erre azonban nem az a gyógymód, hogy most elzárjuk a csapot egyszerre, és ostoba mód azokat támogatjuk - kiba****tt nagy rést ütve a ktgvetésen -, akiknak erre egyáltalán nincs szükségük. Nem attól fog a népesedési statisztika helyreállni, hogy ilyen diszkriminatív intézkedéseket hozunk, hanem attól, ha stabilizálódik az ország helyzete, és nyugalom költözik a közéletbe, nem ilyen hisztérikus politikusok négyévente félrerántják a kormányt, hanem ha végre kompromisszumra, valóban közmegegyezésre jutunk dolgainkban, és értékítéletünkben. :P Kialakul egy elismert, valóban tehetséges, egészséges elit, aki felelõsséggel dönt másokról is, nem a saját pecsenyéjét sütögeti, és elhiszi, sõt hangoztatja, hogy a bölcsek köve nála van...

Nem fogunk megegyezni soha mi ketten, mert te csak az egyik oldalt szapulod indulattal.
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 17:58:13 9/10
(1712/1863)
Borzalmasan elõítéletes ember vagy, és nem is vagy hajlandó végiggondolni, amit mondasz.
Az én kertemet fényes nappal, délidõben nem cigány gyerekek szüretelték le, nem cigány gyereket öntörvényûsége mérgezi a légkört a környéken, és a szülõk carnak rá, mit csinál a csemete, és nem érzik, hogy felelõsséggel tartoznának a gyerekeik tetteiért. Na akkor most hogy van ez?

Nem manipulátorok a gyerekek. A gyerek elõször csak egy kis buta papagáj, aki mondja, teszi, másolja azt, amit otthon hall, lát. Ebben nincs különbség nációk között, ergo a család a kiinduló pont. A rosszból is lehet tanulni, ha van lehetõséged túllépni azon a családon, ahol felnõttél. Nos a lehetõségek között egyre nagyobb a szakadék, ezt nem vitatható.
Ez nem mese... a valóság borzasztó, és elõítélettel, indulattal, erõbõl, ostoba törvényekkel nem jutsz sehova. Az az egy szerencsénk, hogy õk épp oly megosztottak, mint mi, ha nem törõdünk velünk, meglátjuk, hová jutunk.
Ezért utálom nagyon az olyan politikusokat, akik sec-perc elfelejtették, honnan jöttek, és hogy õk esélyt kaptak.... Nem kell,nem is lehet hogy mindenki egyetemi diplomát szerezzen, de õk tehetnek a többiekért, de csak ésszel, nem indulattal.
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 17:39:19
(1711/1863)
Miféle hátrányuk van a cigányoknak, áruld már el ?
Kik kapnak lakást az önkormányzattól, kik kapnak mindent ingyen ( iskola, ebéd,tankönyvek), kiknek számít magasabb pontszámmal az iskolai felvételi, csak azért mert õk kátrányosak ?

Vagy úgy gondolod az ABC- könyv is rasszista, direkt nehezebb tanulnivaló van egy cigány számára, mint egy magyarnak ?

Egy hátrányuk biztos van, hogy génhibásak, lényegesen alacsonyabb IQ-val rendelkeznek az átlagemberénél.
De ezért hibáztassák a természetet, mert az szelektál .
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 17:05:08 9/10
(1710/1863)
Pont az elsõ 6 éve volt a mszp-nek kifogásolható. Osztogattak ész nélkül. Amikor meg rájöttek, hogy elk*rták, okos , felelõs ellenzék minden cart megtorpedózott, minden eszközt (jobbik) felhasznált, hogy mielõbb az övé legyen a hatalom. A bölcs nép meg benyalta a maszlagot, ahelyett, hogy megpróbált volna gondolkodni. :)

Most övék a hatalom: sokra mentünk vele. :P
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 17:01:58 9/10
(1709/1863)
Akkor egy százassal ocsóbb volt az üzemanyag, akkor picsogott a fidesz - ez az igazi kétarcú hazugság.
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 17:00:29 9/10
(1708/1863)
Igen, láttam, és dolgoztam is velük- mifelénk nevelõotthon van. Nem csak munkáltatója, de szinte pótmama is voltam. elképesztõ dolgokat tudtam meg róluk, és állítom nagyon sokat lehet elérni szóval, neveléssel is, amit õk a családban nem kapnak meg. Ebbe belegondoltál már? Nem akarok nagyon giccses lenni, de gondolj csak a Pygmalion-effektusra. :P

Pont a fûrészgépes cigány az,aki eladásra vágja ki a fát - nagy hülyeségünkben - mert azt hitték egyesek, hogy erdõ nagyhatalom vagyunk - erõmûvekben tüzelték (ma is még) a fát, és nem csak a vacakját - és a kapuban fizettek.. :P

Van egy rokonom - mezõõr - õ lõhet. Gondolod az erdész nem?

A parabolaantennás mély szegény sem az õ bûne - és nem csak cigány - , hanem az államé, aki ellenõrizetlen, nyilvántartás mentesen osztogatta a segélyt.
Ugyanakkor arra mindig a hatalmon levõ elitnek - ami nálunk sajna hiánycikk a rendszerváltás óta is - a feladata, hogy gondoljon a leszaladókra, irányítsa õket, és a lehetõséget is, hogy ne alakuljon ez ki, ami nálunk megtörtént. Ráadásul a segélyezés rendszere messze meghaladta a lehetõségeinket. Senki nem születik aktív építõnek, igenis fontos, hol szocializálódsz, milyen családban. Képzeld el az õ hátrányukat - fingod nincs róla, vagy kényelmes bele sem gondolni, ugye? :P

Hát kellene is néhány elkötelezett, hozzá értõ, erõs, egészséges érzületû, erkölcsû ember, aki nem hiszi, hogy elég õket elítélni, és utálni. Azzal ugyanis nem oldasz meg semmit.
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 16:51:16
(1707/1863)
Csak annyira szarik lemondani a pénzrõl a fidesz, mint az mszp tette. Egyformák. nem kellene elfeledkezni 2002-2010 között ki volt hatalmon, ki tudott volna javítani lakosság helyzetén.
Nem vagyok egyáltalán zsideszes, de állítólag 2002-ben nem olyan rossz gazdasági mutatókkal vette át a kormányzást az mszp. És oké hogy volt egy válság, de elõtte 6 év mszp-s kormányzásig nem volt világválság.
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 16:47:37
(1706/1863)
Nekem mindegy hogy fidesz vagy mszp, mindegyik csak hagyja hagy emelkedjenek a közmûárak, hagy gazdagodjon pár nagyvállalat.

Mi az hogy te is kicsit sokallod a víz árát?
Én nagyonnagyon. Nem abban kellene a harmadikok lennünk az egész világon hogy hol a legmagasabb a vízdíj ! Háromszor-négyszer magasabb nálunk, mint bármely k..va drága világvárosban.
Nem egy sivatagban élünk ,hanem rengeteg ivóvíz felett.
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 16:42:30
(1705/1863)
Csak egy kérdésem van, láttál te már cigányt ?

Én nem mondtam , hogy eladásra vágják ki a cigányok a fát, hanem maguknak. Ja , hogy az itt élõ 100-200 cigánycsalád mind ezt csinálja ?
Eddig is szegény régen bányászatból élõ idõs nyugdíjas magyar emberek laktak itt, mégsem tarolták le az erdõt.
De az orkoknak ez sikerült.

Innen is látszik nem ismered a cigányt. A cigány nem az erdõk alját tisztogatva szedegeti a rõzsét, mint a szerencsétlen magyar nyugdíjasok, hanem klopott láncfûrészekkel derékban vágják az álló fát !

Mélyszegénység cigóéknál : parabolaantenna, plazmatévé és benzinmotoros fûrész.

Börtönt írtam mert nem akarok itt még nagyobb felháborodást. Hidd el tudok a börtönnél jóval olcsóbb és tutira tartós megoldást a cigánybûnözés megszüntetésére :))

Mi az hogy a magyarok elfelejtettek törõdni a cigányokkal ? Miféle sületlenség ez?
Ha jól tudom az iskola ingyen van , lehet tanulni,okosodni, felemelkedni.
Itt vannak sok száz éve, illeszkedjenek be .
Miért kellene velük törõdni jobban ,mint a magyar néppel? Mert okosabbak, kedvesebbek, jobban szociáltak, aktív építõi az országnak ?

Tudod mit , neked adom õket, törõdj velük te, de mind a másfél millióval :)
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 05. - 16:36:12
(1704/1863)
Eddig bármit raktam az asztalra, mindig ,mindenkor ellopták:) Szerencsére már van lehetõségem önkéntesen is tömni a zsebüket:)