Téma: Egyenesen át

szookedorina 2018 jan. 23. - 22:11:54
(18/58)
A mûkönny (pislogás hiányában kenõcs formában) vagy a speciális szemcseppek is enyhíthetik a szem szárazságot. Mindig olyat válasszunk, amiben nincs tartósítószer, tartsuk hûtõben, és a használat gyakoriságáról kérjünk tanácsot a gyógyszerésztõl, esetleg az orvosunktól.

Próbálj 1 percig pislogás nélkül meredten nézni.
8/10
LanyUs 2018 jan. 22. - 21:30:40 8/10
(17/58)
Trailer penge, téma csillagos ötös. Itt sajnos véget is ért a lelkesedés, de egyszer mindenképpen. Még a fanyalgók is látták :D
k11zoltan 2018 jan. 21. - 22:51:45
(16/58)
Nem volt túl rossz, de a régi jobb.
Talán a nagyobb nevû színészek miatt.
2/10
Bruce2000 2018 jan. 18. - 13:38:52 2/10
(15/58)
Az 1990-es sokkal jobb, mint ez a rimék. :P
10/10
Bbee 2018 jan. 15. - 15:12:37 10/10
(14/58)
Én nem láttam a régit, de nem volt ezzel a filmmel semmi probléma! Engem végig lekötött.
1/10
csincsilla72 2018 jan. 10. - 09:15:39 1/10
(13/58)
Ennek a filmnek az a legnagyobb baja, hogy a Z-generációból kerültek ki a fõ karakterek, és õk egyszerûen csak hozzák bájos önmagukat. Innen is gratulálok érte a forgatókönyv-írónak. A célközönségnek legalább van kivel azonosulnia.
Infantilis banda, akiket Nelson (vagy hogy is hívják) teljes joggal küld el a fenébe. Végzõs(?) létükre nem tudnak semmit, sem elméletben, sem gyakorlatban, két bulika között legális stimulálószerrel tartják magukat ébren és próbálják megúszni a napot. A halálélmény a világon semmit sem mozgat meg bennük, ez is csak egy csellendzs, mint a többi facebook-os marhaság. A halálélmény a legkevéssé sem mozgatja meg õket, nincsenek beszélgetések egy-egy sikeres kísérlet után, nincs rácsodálkozás. Van viszont piálás, buli-fanta-haverok, szex, kábé tíz perccel azután, hogy az intubálócsövet kirángatták a soros delikvens torkából. Nincs értelmes motivációja, igazolható oka a túloldalra látogatásnak, csak egyszerûen cool supermanné válni.
Mennyire tipikus az is, hogy a telefon nyomogatása miatt történik baleset.... Vagy az, hogy a 25 évestõl anyuka kikérdezi a tananyagot.
Hiányzik az atmoszféra, az intelligens, értelmes, felnõtt karakterek, amelyek annyira jók voltak a korábbi verzióban. Itt mindenki szétesik a lazaságtól, mindenki tökéletes megjelenésû.
Ennek a filmnek csak az adhatott volna méltó befejezést, ha mindegyik idejekorán elpatkol. Véglegesen. Abban lett volna igazságszolgáltatás.:-) Nem a bûneik miatt, hanem mert ennyire ostobák.
Fájdalmasan rossz remake. A látvány sajnos nem visz mindent, bármennyire is ez az új trend.
5/10
beo71 2018 jan. 02. - 11:13:12 5/10
(12/58)
Tucathorror, abból is a rosszabbik fajta. A régi film legalább érdekes volt a maga idejében. Abszolút felesleges. 5/10.
7/10
Arter 2017 okt. 24. - 17:13:05 7/10
(11/58)
Egyszer nézõs film lett, de annak viszont tökéletes! Lehet rajta izgulni, a karakterek szerintem jók voltak, a sztori pedig érdekes. Igaz van benne logikai bukfenc nem is kevés, de ez egy film, ahol azért el lehet kicsit rugaszkodni a valóságtól. Engem kikapcsolt a maga bõ másfél órájában. 7/10
csiguszmano 2017 okt. 18. - 16:19:54
(10/58)
egész jó film, kár volt ennyire lehúzni. jól szórakoztam. amit sajnáltam, hogy egy-két látomás, amikor kezdett érdekes lenni, hopp vége lett.
szerintem 7-t megér
filmsomnia.hu 2017 okt. 09. - 18:51:44
(9/58)
1/10
csincsilla72 2017 okt. 03. - 09:50:51 1/10
(8/58)
Az eredeti filmben volt kiváló színészi játék, karakterfejlõdés, atmoszféra. Itt volt CGI, súlytalan alakítás és egydimenzós karakterek. Bûnrossz film.
9/10
Granolith 2017 szept. 30. - 12:50:18 9/10
(7/58)
nekem tetszett, pénzt idöt nem sajnáltam rá, simán megnézném máskor is
YouFilmsztár 2017 szept. 30. - 08:00:29
(6/58)
Már az elõzetese is kecsegtetõ volt.
https://film-pont.com/item/egyenesen-at
MaZsola_Megmondja 2017 szept. 29. - 00:45:05
(5/58)
Az egészet nem értem: az agy a halálunk pillanatában nem hal meg. Az, hogy nincs vérkeringés és a motoros funkciók leállnak az még nem agyhalál. 4-5 percig biztosan nem...

Tehát az agyunkkal nem a halál utáni élményeket éljük át, hanem az éljük át, hogy az agyunk egy tébolyultat \"álmodik\", hogy végül a 10 perctõl kezdve az oxigénhiány okán összeomoljon. Ha ezekben a percekben cikáznak át az agyon a gondolatok, az még nem az \"élet a halál után\", csak szimplán maga a haláltusa. El is sütik a filmben, hogy \"feszültség\" kering ilyenkor az agyban, ami igazán frappáns magyarázat...

Szeretnénk azt hinni, hogy van túlvilág, szeretnénk azt hinni, amit a vallási kánon diktál, de valójában biológiai folyamatként születünk, majd prosztó módon meghalunk, a többit meg az élõk körítik hozzá, évezredek óta táplálva a halál mítoszát.

A filmrõl: A karakterek nem elég kompetensek, a konfliktusok elnagyoltak, a drámai pillanatok laposak, a hallucinációk pedig komolytalanok. Azt hittem, hogy a racionális magyarázatokat megkapom, ehelyett néhány elsütött orvosi szakszóval megoldották a rejtélyt. Látod: a hipotalamuszod szikrázott, tessék, ott van: éltél a halálod után.

A filmbéli konfliktus változatlan az eredeti 1990-es kultikus filmhez képest, de a megbocsátások és a következmények érthetetlenül súlytalanok. A Sony/Columbia szégyellje magát, Ms. Dobrev karaktere nem elég \"dögös\".

Ja, és egy korházban tilos kibontott hajjal szaladgálni, de nyilván a színésznõ sylistja szerint \"így jobban érvényesül\" a vásznon, csupán hiteltelen. Julia Roberts haja mindig fel volt tûzve.

SPOILER: Ha orvosi mûhiba egy beteg halálához vezet, azt nem lehet felfüggesztéssel elintézni, mert egy fejlett országban ilyen a család szétperli a kórházat, a nyilvánosság elõtt, az orvosnak is felelnie kell.

SPOILER: A bullying áldozata \"simán\" megbocsát? Ugyan már. Nincs bûnhõdés, nincs feloldás.
MaZsola_Megmondja 2017 szept. 29. - 00:29:01
(4/58)
Az egészet nem értem: az agy a halálunkkor nem hal meg. Az, hogy a nincs vérkeringés és a motoros funkciók leállnak az nem agyhalál. Tehát az agyunkkal nem a halál utáni élményeket éljük át, hanem az éljük át, hogy az agyunk egy tébolyultat álmodik, hogy végül a 10 perctõl kezdve az oxigénhiány okán összeomoljon. Ha ezekben a percekben cikáznak át az agyon a gondolatok, az még nem élet a halál után, csak a haláltusa.

A filmrõl: A karakterek nem elég kompetensek, a konfliktusok laposak, a drámai pillanatok laposak, a hallucinációk pedig komolytalanok. Azt hittem, hogy a racionális magyarázatokat megkapom, ehelyett a megbocsátások és a következmények érthetetlenül súlytalanok.

SPOILER: Ha orvosi mûhiba egy beteg halálához vezet, azt nem lehet felfüggesztéssel elintézni, mert a család szétperli a kórházat, a nyilvánosság elõtt.

SPOILER: A bullying áldozata \"simán\" megbocsát? Ugyan már. Nincs bûnhõdés, nincs feloldás.
buncow 2017 aug. 25. - 18:28:53
(3/58)
Kellett mint egy falat kenyér, hogy egy újabb klasszikust remake-eljenek, fantasztikusabbnál fantasztikusabb jumpscare-ekkel, hanghatásokkal, látványos CGI orgiával, divatosabbnál divatosabb fiatal szereplõkkel, tökéletesen steril környezetben. Szánalmasan ötlettelen Hollywood. Az pedig baromi ciki, hogy az eredeti film profi színnészi teljesítményét, látványos, magával ragadó, túlvilági effektjeit, úgy összességében, egy filmet aminek van története, mondanivalója, 2017-ben undorító látványorgiával akarnak újra eladni. Ez a film már teljesen másról fog szólni sajnos, nem a színészekrõl, nem a hangulatról ami magával ragad, nem a mondanivalóról, csak arról, hogy a CGI és a feltörekvõ fiatalok minél jobban nézzenek ki a vásznon.. Volt néhány jó próbálkozás 2000 után is, fõleg az elején, de összességében mégse sok. A Looper pl. kifejezetten tetszett, az Interception se volt rossz, meg még néhány film ami kilógott kicsit a sorból, de komolyan, felüdülés volt beülni a Jurassic Park 3D verziójára - és nem a 3D miatt - vagy épp most alig várom a Terminátor 2 felújított változatát a moziban, hiányoznak a jó és eredeti filmek nagyon, hát még a színészi teljesítmény. Nem értem miért nem lehet kevésbé szép, átlagos alkatú, kicsit szakadt, kócos hajú színészeket is berakni egy filmbe, miért kell mindenkinek manapság - még a dzsungel közepén is - tökéletes sminkben ugrálnia, tökéletes hajjal, divatos ruhában minimális színészi teljesítménnyel. Mintha a rendezõk manapság félnének az egyéniségektõl.
calella 2017 aug. 04. - 21:42:30
(2/58)
Vegyes érzelmekkel fogadom a filmet, anno a Julia Robertses filmet beültem megnézni moziban, 20 éves voltam akkor és ki kellett jönnöm róla, kimondottan rosszul lettem rajta. Ha ezt meg is nézem, megvárom míg a mozik befejezik a vetítést és akár tv, akár máshogy meg tudom nézni kisebb képernyõn, kisebb hanghatással...
sornersby 2017 júl. 15. - 11:55:46
(1/58)
Joel Schumachert leginkább a Mindörökké Batman, valamint a Batman és Robin kapcsán egy életre megjegyezte magának a filmvilág és azóta is a pokolra kívánja, pedig olyan feszült mozikat rendezett a 90-es években, mint Az ügyfél, a Ha ölni kell, vagy már az ezredforduló után a Fülke, Colin Farrellel.
A rendezõ fénykorából azonban ott van az 1990-es Egyenesen át, amelyben orvostan hallgatók a halál utáni létet firtatják, amit azzal érnek el, hogy leállítják egymás szívét, majd újraélesztik õket. Múltjukból felvillanó képek, gyermekkori rémálmok, általuk vagy éppen ellenük elkövetett bûnök jelennek meg, majd öltenek egyre inkább testet.

Ez alapvetõen örök érvényû téma, amihez talán megéri hozzányúlni és nem is akárki tette ezt, hanem az eredeti svéd A tetovált lány rendezõje, Niels Arden Oplev, a fõszerepekre pedig olyan fiatalokat nyert meg, mint Ellen Page (X-Men), Nina Dobrev (Vámpírnaplók), Diego Luna (Zsivány Egyes: Egy Star Wars történet) vagy James Norton (Happy Valley). Az eredeti darab anno olyan, akkor feltörekvõ neveket tudhatott magáénak, mint Julia Roberts, Oliver Platt, Kevin Bacon, William Baldwin, vagy Kiefer Sutherland. Utóbbi szintén fel fog bukkanni az újban is egy professzor szerepében, de mivel eddig nem tisztázott, hogy remake-rõl, vagy folytatásról beszélünk, nem kizárt, hogy ugyanabban a szerepben, mint a 27 évvel ezelõttiben, habár ezt egyelõre a stábtagok tagadták.

Official Trailer #1 - http://www.youtube.com/watch?v=emWqP-KKvb0

Szinkronos elõzetes - http://www.youtube.com/watch?v=8shiQnSAgzo

Bemutató dátuma: 2017. szeptember 28.