10/10
Darkhoon 2017 máj. 21. - 22:31:18 10/10
(11/31)
Le van húzva, pedig szerintem az ilyen típusú filmek közül a jobbik fajtához sorolható. Én élveztem, egyszer pont megnézhetõ tipikus 12 karikás film.
5/10
King Diamond 2016 dec. 02. - 22:41:40 5/10
(10/31)
Meglepõ, hogy ilyen kevés hozzászólás van ehhez a filmhez, pedig azért már elég rég bemutatták. Vagy talán mégsem... A látvány nagyon tetszett, de valahogy ennél azért többre számítottam. Abba bele se mennék, hogy a mitológiai történésekhez mennyi köze van, mert ez egy szórakoztató kalandfilmnek készült. Egyszer annak el is megy, de csakis a látvány viszi el az egészet. A színészek elmentek, Gerard Butler nekem a 300 Leonidasz karaktere után nem tetszett, csakúgy, mint Nikolaj Coster-Waldau, akit annyira megszoktam már Jaime Lannisterként, hogy egyszerûen nem tudtam ebbe a szerepbe hitelesen beleképzelni. A hölgy, Courtney Eaton mutatós teremtés, sok szerepe nem volt. Jó volt a további ismertebb színészeket is feltûnni látni egy-egy mellékszerepben (pl.: Bryan Brown, Geoffrey Rush, Rufus Sewell, stb.). A harci jelenetek a látvány miatt pazar minõségûek, a zenék is jól támogatják a filmet. A magyar szinkron elmegy, nem mindenkinek választottak jó magyar hangot. Leginkább a látvány miatt megkapja a közepes értékelést, de ennél többet nem.
5/10
zetorka 2016 nov. 14. - 23:59:51
(9/31)
Eléggé lehúzták a kritikák ezt a filmet, de ennek ellenére nekem tetszett.
A látvány sokszor nagyon gyönyörûre sikeredett és nem untam.
Tulajdonképpen egy egyiptomi istenes köntösbe bújtatott szuperhõsös filmet kaptunk.

Jó, nem egy magasröptû alkotás, azt se állítom, hogy lehet rajta izgulni vajon mi lesz a vége, de nem is idegesítõen buta.
Az egyetlen, ami kicsit összezavart, hogy olyan mértékben keverték a valós mitológiai elemeket a saját marhaságokkal, hogy nehezen tudom szétválasztani mi része az eredeti mitológiának meg mi nem. Persze ez inkább azért van, mert nem túl frissek az ismereteim a témáról.
No, nem baj, hiszen itt egy kitûnõ alkalom, hogy felelevenítsem.
8/10
biter007 2016 júl. 18. - 22:27:33 8/10
(8/31)
***SPOILER
Azért amikor vonulnak a vízben és az Isteneknek is meg a halandónak is térdig ér a víz..az gáz.. :D
***Spoiler vége

amúgy nézhetõ jó kis délutáni matiné. Nem bántam meg!
a bal mellsõ lábam 2016 júl. 10. - 19:55:33
(7/31)
Teljesen normális hollywoodi látványfilm. Ennek tükrében nem is értem, miért nem 7 fölött van a pontszáma (Imdb meg 6 fölött).
Kicsit a fõszereplõ srác tényleg betegül néz ki egyiptominak, ahhoz túl nordikus. De nem nézett ki hülyébben, mint Denzel a Shakespeare feldolgozásban...
Az istenek meg... istenek. Ki tudja, talán mind szõke kék szemû volt... :-D
A történet átlagos, a képi kidolgozás átlag feletti, a befejezés majdnem magas színvonalú lett, de végül inkább maradtak a besorolásnak és a piaci célterületnek jobban megfelelõ totális happy endnél. De ez belefér. Könnyû nyári szórakozás, nem szabad tõle többet várni, mint egy szuperhõsös, vagy éppen animált családi filmtõl.
Bárcsak ne dicsérnének soha többé ennél magasabbra olyan filmeket, amelyek ennél rosszabbak!
Marcipáncica_ 2016 febr. 27. - 22:24:49
(6/31)
Kövezzetek meg, nekem ez tetszett! :)
Man2 2016 febr. 27. - 19:18:13 Előzmény axis85
(5/31)
és akkor mi van?ezen vagy kiakadva?
10/10
salerno 2016 febr. 26. - 13:40:45 10/10
(4/31)
Izgalmas, látványos, idõnként vicces. Nincsenek nagy "mélységei", nem is vártam el tõle. Jó kikapcsolódás volt megnézni.
hangyald@yahoo.com 2016 febr. 24. - 23:08:13
(3/31)
Az egyiptomiak is fehérek voltak, bár inkább kicsit vörös bõrûek. Õk voltak a "vörös emberek". De a hajuk semmiképpen sem volt szõke, sem világosbarna, kizárólag erõs fekete... de nem baj, ez film :D
axis85 2016 febr. 24. - 11:54:34
(2/31)
Ennyi fehér embert Egyiptomban....
somersby 2015 nov. 19. - 10:50:52
(1/31)
Pár nappal ezelõtt hallatott magáról Alex Proyas (A holló, Dark City, Én, a robot) új rendezése, az Egyiptom istenei (Gods of Egypt), de akkor csak néhány karakterposztert tettek közzé, ezúttal viszont megérkezett az elsõ elõzetes is.

A történet szerint a kegyetlen Set (Gerard Butler), a sötétség istene megszerzi Egyiptom trónját, káoszba és erõszakba taszítva az egykor békésen virágzó birodalmat. Egy maroknyi hõs lázadó egy legendás tolvajjal, a merész Bek-kel (Brenton Thwaites) az élükön azonban úgy dönt, szembeszáll a zsarnokkal. Harcukhoz váratlan szövetségesre lelnek a nagy hatalmú isten, Horus (Nikolaj Coster-Waldau) személyében, azonban még így is hatalmas áldozatot kell hozniuk – isteneknek és embereknek egyaránt – hogy a végsõ csatában esélyük legyen a gyõzelemre.

A filmet Matt Sazama és Burk Sharpless forgatókönyvébõl Alex Proyas rendezi, a fõbb szerepekben Gerard Butler, Nikolaj Coster-Waldau, Chadwick Boseman, Elodie Yung, Courtney Eaton és Geoffrey Rush lesz látható.

Official Trailer #1 - http://www.youtube.com/watch?v=SoFRTpLILyg

Bemutató dátuma: 2016. február 26.