Linaa18 2017 jún. 18. - 19:46:18
(158/198)
Azt olvastam az (origo-n) hogy 15-e óta forgatnak már lent Füreden és annyit írtak még, hogy /szinte/ mindenki visszatér. Én csak Danit szeretném, hogy tuti visszajöjjön, meg hogy ezt a nagy nehezen összehozott Dóra-Levi párost szét ne szedjék nekem itt. Aztán bármit írhatnak tõlem, ha nem nagy baromság.
4/10
csincsilla72 2017 jún. 18. - 18:59:38 4/10
(157/198)
Én egy jó kis krimit remélnék. Ha már retro, legyen benne egy kis Bujtor-fíling:-)
Pünkösdi Kató 2017 jún. 18. - 17:42:53
(156/198)
Lesz 3. évad? Vajon elkezdték már a forgatókönyvírást? Mert akkor szerintem összeülhetnénk egy témára, hogy mi tetszett, mi nem tetszett, mert még egy évadot nem szeretnék szenvedni a sorozaton. Ja, van a távirányító, ez igaz. De a szutykos kertvk-et nem nézem, akkor tényleg marad a rádió... Jó az.
Lehetne például olyan történet, hogy vmelyik szereplõ eleve a palijával/barátnõjével jön és velük történik ez-az, de nem kísértés a másik nemtõl. Legyen humoros, élhetõ, olyan, ami megtörténhet a saját butaságuk által vagy segítséggel. Mint pl. az elsõ évad utolsó részében az étteremben a rokongyerek elemelte a pénzt, Zsófiék pedig helyrerakták a csávót.
Pünkösdi Kató 2017 jún. 18. - 17:36:40
(155/198)
Valóban, õk színházi színészek. Nekem Zsófi szövege volt olyan "ott van elõttem a papír", az õ elõadása nem tetszett. A frizurája sem a legjobb, olyan egyszerû. Dóriét legalább formázták idõnként.
Linaa18 2017 jún. 18. - 14:26:44
(154/198)
Hát nem tudom, nekem velük van a legkevesebb bajom, sõt játszani jól játszottak szerintem, csak a forgatókönyv volt gáz. A legtöbben (szinte mindannyian) amúgy tanult színészek, SZFE-n vagy a Pesti Magyar Színház akadémiáján tanulnak/végeztek, színházakban játszanak. Vecsei Miklós, meg Király Dániel például Junior Prima díjasok. Azért õket ne hasonlítsuk már össze az amatõr utcáról beesõ "színészekkel", akik félig improvizálva, magukból kikelve ordítoznak egymással.
4/10
csincsilla72 2017 jún. 18. - 12:52:42 4/10
(153/198)
Az elsõ évad, minden hibája ellenére, szerethetõ volt. Vecsei és Dobos vitték a hátukon a sorozatot, Héricz is jó volt. A felnõtt színészek pedig lejátszották a fiatalokat a színrõl, de ez mondjuk nem akkora meglepetés. A Zsófi nevû karaktert viszont nem értem. Akkor sem értettem, most sem. Tudja valaki hogy pontosan mi a baja a csajnak? Sem azonosulni, sem a problémáit megérteni nem lehet. Két méretes pofon talán segítene, bár már ebben sem vagyok biztos. Egy örökké elégedetlen, hisztis, maga körül a levegõt is megmérgezõ nõ. Talán az árvasága, talán a pénztelenség tette ilyenné, de ez esetben pszichológusra lenne szüksége.
És pont ez volt a gond a második évaddal. A szerelmi civódásuk körülbelül 10 perc játékidõt érdemelt volna, amikor is Bence rádöbben minderre és kirúgja a csajt. 6 részen keresztül ezen agonizálni túlzás volt.
Walters Lili jó volt, sokkal erõsebb karakter, mint Fannié. Bár azt fel nem foghatom, miért gondolja azt bárki is, hogy egy gyereknek joga van manipulálni, egyáltalán beleszólni a szülõje magánéletébe. Egy hajleüvöltés simán kijárt volna a csajnak, apuka helyében.
Péter megjelenése felesleges volt, pláne, mint azt már az elõttem szóló is megemlítette, hogy teljesen karakteridegen volt a második cameója.
De amit a leginkább hiányoltam, az a humor volt. Ebbõl a szempontból sokkal vérszegényebb volt a sorozat.
És ha már harmadik évad: lehetne a szerelmi bonyodalmakat negligálni? Nem csak ebbõl áll a fiatalok élete. Ahogy azt is megköszönnénk (szerintem nem vagyok vele egyedül), ha a népnevelést sem erõltetnék ennyire. Muszáj volt, ugye, az utolsó részben megmutatni, mi a teendõ, ha elmaradt a védekezés? Szerintem nem. Amennyire helye volt a Dóra-Bálint szexuális abúzusnak, annyira feleslegesen szájbarágó volt a felvilágosító munka.
Linaa18 2017 jún. 18. - 11:36:51
(152/198)
Sokkal jobb is lehetett volna ez az évad, az elõzõ fényében, annyira nem bírtam a karaktereket, mindenki kifordult Bence, Zsófi, még szerencsétlen Gábor is, és akkor behozták Petit is két részre, aki szintén totál karakter idegen volt. Luca még elment bár sokszor lecsaptam volna, egyedül a Dóra-Levi párosnak volt értékelhetõ szála a sztoriban, de õk is többet szenvedtek, mint kellett volna. Alapvetõen ezt az évadot a forgatókönyv szétcseszte a fenébe, arról szólt, hogy mindenki marakodik, miközben anélkül is lehetne írni valamit, csak meg kellene erõltetni magukat. És jön a harmadik évad... legyen jobb.
elizabeth 2017 jún. 18. - 09:52:34
(151/198)
Nem tudom milyen végzettségûek a szereplõk de úgy mondják a szöveget mintha olvasnák.Rossz volt hallgatni. Van egy pár mûsor a kereskedelmi tv-ben ahol amatõrök szerepelnek, hát ott is sokkal jobban alakítanak.
Pünkösdi Kató 2017 jún. 17. - 22:14:32
(150/198)
Én még most sem értem, hogy a lófejes és a masszõrnõ hogy került a sorozatba...
Kiszenvedtem az utolsó részt is, tényleg egy szenvedés volt a 2. évad.
Feleslegesen hosszú volt a discojelenet tánc része, Bence-Zsófi ágyjelenete sok(k) volt, Luca nagyon tirpák volt Veronikával, de nézze meg, hogy az apja utána hogy elhagyta magát. Most hirtelen ennyi jut az eszembe. Egyedül Dóra és az iróniája vitte a hátán a sorozatot, õ miatta néztem, esetleg még Levi miatt. Nem tudom, hogy örülnék-e egy 3. évadnak, ezek után azt hiszem, ezzel az alkotógárdával felesleges lenne. Úgy sincs benne sok, hiszen unalmas lenne, hogy megint itt nyaralnak, esetleg 5-en...
A forgatókönyvíró pedig remélem megy reklámszövegeket írni, mint forgatókönyvet, a rsz rövidebb, jobban lehet vele gyakorolni.
2/10
jeeeezusz 2017 jún. 17. - 20:53:16 2/10
(149/198)
Vége lett a 2. évadnak, egy szóval össze lehet foglalni: gyökérség.
Az elsõ évad egy kis lötyimötyi romantikus sorozat volt fiataloknak amit akár 10 évesek is nézhettek és néztek is.
Ebben a 2. évadban mindenkit sikerült így vagy úgy lezülleszteni. Mit kaptunk pluszban erre az évadra: félig kisípolt káromkodások, ivászat-részegedés, lányok fenekének mellének mutogatása (alias fanservice), szex-megcsalás (+khm hotelben nyújtott extra \"masszázs\" szolgáltatás lófejjel), szexuális ragadozó karakter, füves cigi. Csodás. És akkor a fb-os oldalon hozzászólnak ilyen tizenéves kislányok hogy nem tetszik nekik ez az évad. Hát nem csodálom.
Biztos meg van ennek is a célja, de nem 19:30-tól szombaton 12-es karikával.
A rendezõ és forgatókönyvíró is elszégyellheti magát, hogy ezt így kiadták a kezükbõl.
(már csak a vicc kedvéért leültetném õket egy 12 éves lánnyal megnézni a részeket, és hogy hogy magyaráznák el hogy a lófejes bácsi mit csinál a masszázságyas nénivel a masszázságy nélkül, vagy a fiú miért zárja be a kocsiba magukat Dórival és mit is ért az alatt hogy \"nem baj az is jó ha te csak nézed...\")
Vicces továbbá hogy állandóan az RTL-t fikázzák hogy milyen mûsorokat csinál (éjjel nappal budapest) de most a köztévé megmutatta hogy van lejjebb.
4/10
stupek2 2017 jún. 17. - 08:32:05 4/10
(148/198)
A második sorozat jóval rosszabb, mint az elsõ. A zene is lightosabb, a fõcím retró akar lenni, a szereplõk butábbak, a történet "kockás" akadozik, néhol leragad, némi jelenet gyors, vagy nincs is összekötve a következõ jelenéssel. Mint utánajártam, más is írta és más is rendezte ezt a sorozatot, mint az elsõt. Érdekes, hogy egy nõ rendezi ezt a második sorozatot, mégis tele van szex utalásokkal, méghozzá elég paraszt módon. (Pld kocsiba kiveri a farkát a manusz). Szóval rosszabb, mint az elsõ, csak azért nézem, mert az elsõ jó volt.
Reiner Werner 2017 jún. 14. - 11:06:38
(147/198)
Azért felháborító, hogy adófizetõi pénzen ilyen fos mûsorokat készítenek, ez ugyan olyan szar,mint a Tóth János idétlenség.
4/10
csincsilla72 2017 jún. 12. - 13:53:14 4/10 Előzmény Tibor Hegyi
(146/198)
Én azon gondolkodom, hogy miért ilyen elcseszettek szegény szereplõk.
Zsófi klasszikus sárkány, akitõl gyorsan menekülnie kellene annak a szegény srácnak. Nem lehet boldoggá tenni, igazi energiavámpír.
Luca pedig, bár a színésznõ jól hozza:-), igazi borderline. Kérdés, mitõl lett ilyen. És miért nem kezelték már idõben?
Dóri helyében pedig már régen összepakoltam volna és meg sem álltam volna az Adriáig. Levivel együtt.:-)
4/10
csincsilla72 2017 jún. 12. - 13:44:52 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(145/198)
Ha nem éltek együtt, akkor honnan menekült haza? Mi elõl szaladt? Egyszerûen nem kell találkozni a csajjal (elvégre elég nagy Budapest ahhoz, hogy kikerüljék egymást).
Egyébként is életszerûtlen. Egészséges férfiember nem fog éveket áldozni egy csajra, aki nem szexel addig, amíg el nem veszik. Illetve áldozhat, ha õ is várni akar addig. De õk az együttéléssel is várni fognak.
6/10
Tibor Hegyi 2017 jún. 11. - 17:35:28 6/10
(144/198)
Számomra csalódás a második évad. Túlzottan a szexre fókuszál. Ki, kit, mikor, hogyan csal meg. Más nem is nagyon történik benne. És Laura hiányzik.
Pünkösdi Kató 2017 jún. 08. - 21:45:20
(143/198)
Levi tiszteletben tartotta Eszter vallását, attól még élhettek együtt. Bár, szerintem nem éltek együtt, hiszen Eszter emlegette az apját, hogy mit fog szólni, ha a másnapi gyorssal megy haza, miközben a Bibliatáborban lenne a helye, ami ugye 2 nap múlva fog valójában kezdõdni. Szerintem nem éltek együtt. Eszterre csak rájött az 5 perc, bár szerintem nem vette le, hogy lehet(ett) vmi Levi és Dóri között. Észre sem vette Dóri "fapofáját".
Pünkösdi Kató 2017 jún. 08. - 21:42:42
(142/198)
De baj, mert ez a sorozat nem ennek indult, nem köznevelésnek. Az elsõ évad teljesen retro volt, annak szánták, hogy milyen egy balatoni nyár, ha nem 80-ban, de 2016-7 körül. Erre átmentünk oktatósorozatba. Tényleg már csak az hiányzott, hogy az Anna- bált - ez itt a reklám helye - is bõvebben bemutassák, akár az Anna szépségeket, ha már lúd, legyen kövér. Komolyan mondom, ha a Balaton a határnál lenne, még migránsokról is szó lenne...
4/10
csincsilla72 2017 jún. 08. - 00:31:00 4/10 Előzmény luci87
(141/198)
Szerintem meg de:-)
Nem olyan nagy baj, ha a mai tinédzserek is felismerik a szexuális zaklatás nevû jelenséget. Ha már elment a sorozat teljesen a köznevelés irányába.
4/10
csincsilla72 2017 jún. 08. - 00:28:55 4/10
(140/198)
Én a Levi - Eszter kapcsolattal nem tudok mit kezdeni. A korábbi részekbõl az jött le, hogy õk együtt éltek és tõle költözött haza egy idõre a srác. Erre most kiderül, hogy egy mélyen vallásos, Biblia-bújó macáról van szó, aki õrzi a szüzességét, mintha az valami kincs lenne és vár a lánykérésre, ami soha nem fog megtörténni, és ezt õ is tudja.
Szóval akkor miféle együttélésrõl volt itt szó?
Pünkösdi Kató 2017 jún. 07. - 22:53:12
(139/198)
Luca klotyós jelenete volt nálam a vég, ekkor dõltem hátra, hogy kész, vége. Lehet ülni a klotyón, egy vígjátékban, de nem ott, abban a szituban és még el a folyóügyeit is elvégezte. Már a visszaszámlálásnál tartok, márcsak 2 rész van hátra... Bele se akarok gondolni, mi jöhet még. Dóra iróniája tartja életben a sorozatot nálam.