Edmond Dantes 2015 máj. 27. - 10:26:14 Előzmény eIemes
(78/198)
küldtem privátot, majd olvasd el :)
rina10 2015 máj. 26. - 19:16:12
(77/198)
Már szabályos petíciot írnak a neten, hogy folytatódjon a sorozat. Komolyan ilyen se volt még magyar sorozat esetében. Én örülök, ez a sorozat megérdemel egy folytatást.
4/10
csincsilla72 2015 máj. 26. - 12:18:14 4/10
(76/198)
Igen, a lengyel sorozat nekem is jobban tetszett. Valami ilyesmire számítottam itt is. Hát, sajnos nem jött össze.
eIemes 2015 máj. 26. - 12:09:29
(75/198)
a fiatalok élete gyakran ilyen csikicsuki, de ebbõl a szempontból az Élet sava-borsa sokkal jobban megszerkesztett sorozat.
ott van íve a történetnek, archetipikusak a karakterek (és bõséggel van benne pedagógiai útmutatás :))), nem is a kapkodás zavar, inkább túlságosan is lassú a kibontakozás, mert annyi poént és drámát akarnak belepréselni, amennyit csak fér, mintha túl sok lenne az ötlet.
4/10
csincsilla72 2015 máj. 26. - 12:07:25 4/10
(74/198)
Figyu, a szám a nickemben a születési évem.:-)
A mi idõnkben az újságban másnap megjelentek a ponthatárok és onnan tudtuk, hogy mi van.:-)
Értem én, hogy izgul, de pár órán nem múlik semmi. Ha nem bírja kivárni, akkor üljön otthon a fenekén és lesse a telefont.
4/10
csincsilla72 2015 máj. 26. - 12:03:33 4/10
(73/198)
Az a baj, hogy ez a történet nem szól semmirõl. Kicsit mindenbe belekapnak, de egyetlen szál sincs kidolgozva. Nincs a történetnek íve, nem tart sehova. Egy sorozat mûködhetne úgy, hogy vannak alapszereplõi, akikkel minden részben epizódjelleggel történik valami érdekes, ami aztán le is zárul. Vagy mûködhetne úgy, hogy az elején elindul egy kaland és a hatodik rész végére lesz valami végkifejlet vagy megoldás. Itt ezt sem látni. Az nem történet, hogy hat részen keresztül megy a fiatalok közötti csikicsuki. A felnõtt szereplõket láthatóan nem akarták elõtérbe engedni (ami nagyon nagy kár), de a fiatalok sztorija nagyon vérszegény. Látjuk õket rendszeresen reggelizni, vízibiciklizni, strandolni, veszekedni. Ennyi.
Mi van a Fanni-Erika konfliktussal? Megoldódott valahogy? Mi van klamídiával? Ennyi volt? Mi van a kölcsönzõs srác és Gábor bizniszével? Ennyi volt? Még szegény Fanni szerelmi szála is szerencsétlen és sótlan. Három perc randi, három perc szex, három perc szomorkodás.
Nézd meg bármelyik ifjúsági sorozatot, pl. a Keménykalap és krumpliorrot. Van sztori, van kaland. Van esemény. Ne az ÉNB legyen az összehasonlítási alap.
A sorozat igényes technikai szempontból, azzal nincs baj. Jól megcsinálták. Csak a lényeg hiányzik. Sokkal több mindent bele lehetett volna tenni. Lehetett volna benne egy igazi kaland, valami rejtély, amit megoldanak. A hat részen át zajló enyelgés nem elég.
Az, hogy a célközönség elégedett, engem inkább elszomorít. Mert azt mutatja, hogy nem igénylik a jó könyveket, a jó történeteket.
Edmond Dantes 2015 máj. 26. - 12:02:00
(72/198)
" Lehet most nincs is rá lóvé." Viccelsz? :)
A 80+ milliárd/év MTVA-közpénzbõl? És Kálomista Gábornak?
rina10 2015 máj. 26. - 11:52:33
(71/198)
Egyértelmû, hogy a törtenet szerint jövõ nyáron történnenek az események. Jövõre, veletek, ugyanitt. Nagy kérdés, hogy gondolkoznak e a folytatáson, mert a facebook oldalon sokan írtak a keszítõknek, hogy legyen 2. évad, de õk nem válszoltak mást, csak megköszönték a kedves szavakat. Lehet most nincs is rá lóvé.
eIemes 2015 máj. 26. - 11:48:18
(70/198)
sõt, lehetne már egy téli évad is :) amit õsszel vetítenek.
bár azt már le kellett volna forgatni...
de mindenképp rengeteg lehetõséget hordoz az elsõ egyetemi év utáni nyár.
rina10 2015 máj. 26. - 11:43:44
(69/198)
Ahogy elnézem ez a sorozat elsõsorban a célközönseget fogja meg, a fiatalokat, az idõsebb korosztály már nincs annyira elájulva tõle. Én úgygondolom, hogy az utóbbi 10-15 évben nem volt olyan magyar sorozat, amit ennyire pozitívan fogadott volna a közönség, és várná a folytatását. Nagyon max az HBO izraeli forgatókönyv leforditásával keszült Társas játékot. És szerintem itt az a lenyeg, hogy végre nem mindenki azzal jön, hogy ez már megint egy amerikai koppintás (pl Hacktion), vagy hatalmas bukta sok pénzért (pl Kossuthkifli). A második évad úgyis csak jobb lehetne, mert a stáb, a készitõk sokat tanultak az elsõ évadból, figyelembe vehetik a kritikusokáltal megírt kijavítandó hibákat, illetve a közönseg meglátásait. A fiatal fõszereplõk meg sokat tapasztaltak az elsõ évad forgatásán, biztos még jobban tudnának alakítani.
eIemes 2015 máj. 26. - 11:26:38
(68/198)
Kétségtelen, hogy még a lengyel sorozatok forgatókönyei is pörgõsebbek és gördülékenyebbek, de magyar mércével ez a sorozat szerintem kifejezetten igényes: elég jó fiatal fõszereplõkkel és neves mellékszereplõkkel. fiamnak például KMP alakítása nagyon tetszett.
Edmond Dantes 2015 máj. 26. - 11:18:53
(67/198)
55 és 66 már mindent megírtam errõl a részrõl. Kieg ide: én már (sajnos-szerencsére) több évtizede kinõttem/kiöregedtem az egyetemi felvételizés izgalmaiból, de valszeg még egy balatoni yachton is izgulnék az eredményért...amilyen hülye vagyok azaz lennék :) Az eredményeket egyébként ESTE szokás feltenni a netre, nem? Itt meg napközben megy a parázás..ez rendezõi hiba lenne?
Edmond Dantes 2015 máj. 26. - 11:12:16
(66/198)
Wow, mit szóljak akkor az ÉN koromban? Mondjuk ezt: mi is az a szex? ;-))

Szóval az a helyzet h Kálloy Molnár Péter "centrális erõtérbe" :) emelése talán annnnyira mégsem dobta fel a legutóbbi epizódot, kis túlzással: mintha az 50-es évek filmjeinek sötétben bujkáló imperialista kuláktípusa jelent volna meg, hosszan, kitartóan, nem lankadva..ellentétben -sajnos- a sorozattal. Talán dramaturgiai hiba az h 1-1 epizódban megjelenik 1-1 új felnõtt szereplõ, többé-kevésbé köré épül az aznapi cselekmény, a fiatal fõszereplõk ezekhez az egyszer-használatos felnõttekhez viszonyulnak, akik aztán eltûnnek, a fiatalok közben a saját levükben meg csak fõdögélnek, fõdögélnek...Lehet h így szokás csinálni, abszolúte nem vagyok sorozatnézõ, jóindulattal vágtam bele ez egyszer ennek (mini!)sorozatnak a nézésébe: egyelõre nem látom a folytatást. Erre válaszolják sokan: de ez igenis jó és szeretem és kész! Oké. Én is végignéz(t)em.
4/10
csincsilla72 2015 máj. 26. - 09:32:52 4/10
(65/198)
Követelik?
Eszem megáll...
Na mindegy, szerintem ebben a történetben ennyi van és nem több. Ezt sem nagyon tudták túl sok eseménnyel és fordulattal megtölteni. Az oktatói-nevelõi munka kipipálva, akiknek össze kell jönnie, azok bizonyára összejönnek, klamídia megvolt, szerelmi csalódás megvolt, lángos megvolt, "ugyemindenkitfelvesznek?" megvolt, a rosszfiú is elnyeri méltó büntetését. Folytatásnak akkor lenne értelme, ha konkrét cselekmény is lenne, de erre nem is törekedtek. Ez így jó és így elég. Jobb, ha nem rontják el valami fájdalmas vergõdéssel.
4/10
csincsilla72 2015 máj. 26. - 09:22:36 4/10
(64/198)
Persze, a legtöbb emberrel soha nem történik semmi, monoton napok követik egymást. De errõl nem kell könyvet írni, filmet forgatni.
Pechum 2015 máj. 26. - 08:17:21 Előzmény csincsilla72
(63/198)
Az élet is errõl szól, nem mindenki élete fordulatos. Inkább ez mint az Éjjel nappal Bp, melyik a valósághûbb?
10/10
-Zsolt- 2015 máj. 25. - 22:52:23 10/10
(62/198)
Az interneten árulják a házat, ami a sorozatban szerepel.
eIemes 2015 máj. 25. - 20:50:29
(61/198)
nekem azért sikerült kis idõre 30 évet fiatalodni, és pont így volt jó. sokkal jobb, mint a néhány résszel ezelõtti alkalmi szex.
4/10
csincsilla72 2015 máj. 25. - 17:20:13 4/10
(60/198)
Ugyan, az nem is volt olyan rossz rész:-) Kálloy-Molnár kifejezetten üde színfolt. De ami a Zsófi nevû karaktert illeti: aki egy ilyen vitorláson képes a térerõért óbégatni, ahelyett hogy körülnézne és hálát adna az égnek, amiért egyszer az életben egy koszos egérlyuknál jobb helyre is eljut, azt az elsõ percben vízbe vágnám. A telefonjával együtt, aztán úszhat a partra. A többi karakter élvezhetõ, de az ilyen fapitsáktól mindenkit mentsen az ég.
babi78 2015 máj. 25. - 13:05:57
(59/198)