10/10
Tuti Ágika 2016 jún. 11. - 20:45:54 10/10
(118/198)
Már egy hónapja folyik a második évad forgatása!!!
istok87 2016 máj. 12. - 12:43:48 Előzmény rina10
(117/198)
https://desmondwallace.wordpress.com/2016/03/04/hamarosan-ujra-forog-az-egynyari-kaland/

Érdekesség: távozott a rendezõ Dyga Zsombor, akkor Döbrösi Laura sem szerepel az új évadban. Mily meglepõ....
:)
rina10 2016 jan. 16. - 12:41:04 Előzmény istok87
(116/198)
Sajnos sok színész beragad egy bizonyos karakternél, mert külsõleg az illik rá. Szerintem idõvel Laura is kinövi a szende, kislánykaraktereket. De szerintem így is jól játszik. Azt gondolom nem véletlen, hogy Laurat és Mikit futatják a sorozatóta, mert az Egynyáriban õk voltak a legjobb alakítasok.
istok87 2016 jan. 04. - 13:52:58 Előzmény rina10
(115/198)
Döbrösi Laurát eddig az Egynyári kalandban, az Aranyéletben és a Félvilágban láttam és mindenhol ugyanazt a kislányosan affektálót alakította; nyilván most ilyen szerepekkel találják meg.
Annyiban korrigálom az elõzõ írásomat, hogy az Aranyélet 7., 8. részekben tetszett az alakítása, de továbbra is fenntartom, hogy az Egynyári kalandban õ volt a leggyengébb és a Félvilágban sem tetszett az alakítása.
Túlértékelt.
rina10 2015 dec. 31. - 02:41:42 Előzmény istok87
(114/198)
Pétert alakító Vecsei Miklós pár nap múlva lesz látható a Csak színház ès más semmi c. sorizatban, amúgy se baj ha most nem mindegyik fiatalt fogják unalomig tólni. Döbrösi meg nagyon tehetséges és illik az Aranyéletbéli szerepére.
istok87 2015 dec. 08. - 12:57:40 Előzmény rina10
(113/198)
Azért az eléggé nonszensz, hogy a csajok közül a legkevésbé tehetséges lányt, Döbrösi Laurát tolják ezerrel (Aranyélet, Félvilág), míg a többiek semmi filmszerepet nem kapnak.

Pl. a jóval karizmatikusabb Dobos Evelinnek csak egy pár másodperces jelenete lehetett az Aranyélet elsõ részében.

Furcsa dolog lehet, ahogy a szerepeket osztják.....
rina10 2015 jún. 16. - 20:32:15
(112/198)
Lesz 2. évad, a sorozat facebook oldalán írják! Egyenlõre többet nem tudni, de ez szuper. :)
4/10
csincsilla72 2015 jún. 11. - 22:27:47 4/10
(111/198)
Hát, kérdés, hogy a "többség" az valójában mekkora tömeg...
Egyébként nincs itt szó gyûlöletrõl. A fiatal színészek (úgy értem a VALÓDI színészek) a nyári hónapokban sem lazulnak, hanem szerepeket tanulnak, próbálnak a következõ évadra. Vecsei Miklós konkrétan otthagyta a próbákat és a színpadi munkát a forgatás kedvéért. Szerintem nem szabadna. Játszhat még elég filmben késõbb, ennél sokkal jobbakban is, de most inkább színpadon a helye, hogy tanulhasson, fejlõdhessen. Igazi mûvész lehessen belõle.
A célközönség, koránál fogva, mohó. Minden kell neki. A folytatás is. De ez egy kerek, lezárt sztori. A fiatalok nyilván profitálnak is belõle, de megérdemlik a jó szerepeket és a színpadi sikert. Az ennél sokkal többet ér.
4/10
csincsilla72 2015 jún. 11. - 22:20:22 4/10
(110/198)
Egyszer végig lehetett nézni, de történet híján elég is volt. Folytatni akkor lenne értelme, ha írnának egy igazán ütõs, értelmes forgatókönyvet, de ez nem volt cél itt sem, tehát a folytatásban sem számítok rá.
Jobban járunk, ha itt abbamarad a dolog:-)
rina10 2015 jún. 11. - 17:41:16
(109/198)
Az MTVA hazai sorozatai közül ez az egyetlen, ami nem bukott meg a nézettség alapján. A Dunának azóta rémesen gyenge a nézettsége, hogy vége a sorozatnak. Nyár végén eldöntik, hogy érdemes-e folytatniuk vagy nem. Lehet, hogy a petíciót nem veszik figyelembe. Nem értem mire jó neked ez a fajta "gyûlölet" a sorozat iránt, a többsegnek bejön es csak ez számít. Ķülönbenis kicsi az esély a folytásra, mert eredetileg 6 részes minisorozatnak tervezték.
Edmond Dantes 2015 jún. 11. - 17:33:10
(108/198)
"Én azt hiszem, jobb lesz mindenkinek, ha ez a kaland egynyári marad."
Úgy látom, van/nak azért, aki/k/nek jelentõs érdeke(ltség)e fûzõdhet ahhoz h "évelõ" :) legyen a kaland.
A petíciózás elég feltûnõ...meg az is h minden érvre kb az (volt) a válasz h "de ez a sorozat akkor is jó, juszt is!"
Én sok éve nem nézem BK-t és anno se sokat néztem, de hogy az egy profi cucc, az tuti. Lehet h profi gagyi (nem ítélkezem), de profi. Ez meg lehet h szerethetõ (volt), de annnyira fájóan amateur és csikorgóan életszerûûûtlen! Végignéztem! Nagy szó! De legalább a végignézõ jogán leadhattam a voksomat. Azonos a tiéddel.
rina10 2015 jún. 11. - 17:31:06
(107/198)
A fiatal színészek színházi munkásságának mi köze egy film forgatáshoz? A filmeket nyáron szokták általában forgatni, a színházi idény meg õsztõt tavaszig van, vagyis a színeszeknek van lehetõségük színházban is játszani meg forgatni is. Igaz, hogy vannak nyáron szabadtéri színpadok, de ezek inkábbb szabadúszó színészekhez kötõdnek. Manapság annyira nehéz a színészeknek, kevés a film, ha meg van, akkor abban is ugyanaz a 10-15 színész játszik, sok esetben meg amatõrök vagy külföldi színészek. Igenis lehetõséget kell biztosítani a fiataloknak filmes szerepekben, volt is egy cikk egy fiatal magyar színésznõvel, aki így fogalmazott: mi fiatal színészek kivagyunk éhezve a filmezésre. Schmidt Sára, aki Zsófit alakítja is azt nyilatkozta, hogy reméli lesz még filmen lehetõsége. Annyian várják a folytatást, hogy megérné folytatni, pont mikor van egy Barátok köztnél sokkal nívósabb színvonalú sorozat.
4/10
csincsilla72 2015 jún. 11. - 11:11:48 4/10
(106/198)
Én azt hiszem, jobb lesz mindenkinek, ha ez a kaland egynyári marad.:-)
A sztoriból ennyi elég, a fiatal színészek pedig ne "barátokköztesedjenek" el, hanem szerzõdjenek le inkább színházakkal, kapjanak jó szerepeket, fejlõdjenek. A sorozat meg kellemes emlékként él majd bennünk.
Ha van eszük, nem folytatják.
Edmond Dantes 2015 jún. 08. - 10:48:55
(104/198)
Csak-csak összejött a 6. rész is, kb az 1-2. részhez hasonlóan volt érdekes. Ám utána belenéztem egy nem-magyar nem-szappanoperába, hasonló korú (fõ)szereplõkkel. Nem fogom összehasonlítani a kettõt, csak megállapítom: az nem lehet h a mi fiataljaink ilyen felmondós, csikorgó-merev stílusban beszélnek, a jó (jó?) poénokat is amatõr módon, fahangon lövik le és a felnõttek is egytõl-egyig mintha "ofõ" órát tartanának szerepjátszás gyanánt. Ez bizony szocreál retro, csak a szocreálban már elavult lenne Lehet h most a neo-szocreál korszakába érkeztünk?

E minisorozat fõ erénye = fõ baja pont a "mini"sége: ha azért dicsérjük h de jó rövid volt és de jó kis össze-nem-függõ epizódokat (NEM) raktak itt össze, meg azért h jövõ nyáron (!) legyen folytatás, hát akkor az meg mi? Az lenne a siker? Én spéci ráérek kivárni, de nem biztos h mások is. Például Peti (Vecsei M) mindenesetre leszerzõdött a Vígszínházba...és azt õ biztosan nem egynyári kalandnak képzeli :)
offtopic
Edmond Dantes 2015 jún. 08. - 10:27:21 Előzmény csincsilla72
(103/198)
off
Figyu, sejtettem :) Elõzõ hszomban (Stephen King: Dolores Clairborne) véletlenül szintén egy '72-nek válaszoltam!
Én már olyan régen felvételiztem (ld adatlapom) h nem is emlékszem, de asszem jó sokat kellett várni és ajánlott levélben küldték a verdiktet, persze nem voltam otthon, irány a posta, sorbaállás, körömrágás, remegõ kézzel levélbontás...nna, ennél azért ma jobb ;)
rina10 2015 jún. 03. - 23:17:49
(102/198)
Bocsánat, nem látjuk az elsõ kettõt.
rina10 2015 jún. 03. - 23:16:27
(101/198)
Na, végre valaki megértette, hogy a 6 részben csak egy-egy kiragadott eseményt látunk a 2 hónapos nyaralasból. Ez abból is latszódik, pl ahogy a Fanni-Máté- szál megy, a 3. részben azt látjuk, hogy elhívja randira, a 4-ben meg már a 3. randevújukat tartották, em láni az elsõ kettõt.
dosandor 2015 jún. 03. - 20:13:31
(100/198)
A médiaklikken kívül vannak egyéb lehetõsek is sorozat megtekintésére. Ha valakinek nem elég az internet sebessége és/vagy gépe nem elég gyors a nem ugrálós lejátszáshoz, akkor jobb a letöltés.
Kétségtelen, igen bosszantó volt, hogy még a digitális adás EPG-je se tudott a mûsorváltozásról.
Nekem 55 évesen is tetszett a sorozat, számomra nem volt unalmas. Szívesen elnézném még a fiatalok egymás közötti évõdését, annyira nem hiányzott az, hogy nem igazán a valóságos szókincset használták. Ha úgy lett volna, akkor az lenne a bajunk, hogy miért kell filmre vinni a trágár szöveget. Többen hiányolták a cselekményt. Én úgy gondolom, 2 hónapot töltöttek együtt a srácok, ebbõl a 6 részben felvillantottak egy-két mozzanatot, amik nem feltétlenül kapcsolódtak egymáshoz, le se záródtak rendesen, de mi csak belenéztünk az események sorába, és ennyi. Nem kell feltétlenül kerek történeteket várni. Én a fõszereplõk alakításával is meg voltam elégedve, de talán tényleg Döbrösi Laura alakította leghitelesebben a neki kiosztott félszeg, "libatípusú" lány alakját. Dóra volt udvarlója nekem se tetszett, már túl idétlen volt, ahogy Gábor is egy kissé "elvarázsolt" alaknak nézett ki, de lehet, hogy léteznek ilyen figurák.
Összességében szerintem egy nézhetõ, szórakoztató sorozat, bár több, legalább ilyen lenne a hazai filmiparban.
Biztos nem szabadna ilyen összehasonlítást tenni, mert egészen más kategóriák, de ezt a sorozatot szívesebben néztem, mint a szakma által is nagyra tartott Fehér Isten c. filmet. offtopic Ez utóbbit ugyanis az elsõ negyedóra után abba is hagytam. Nem vagyok kíváncsi a vágóhídi jelenetben a belek kifordulására. Aztán pedig ahogy az elvált apa bánt a ritkán látott kislányával (meg a kutyájával is), az szörnyû volt. Nekem ebbõl elég volt ennyi. Emellett pedig egyes szereplõk beszédje a tök rossz artikuláció miatt nehezen érthetõ. Na, ezért véleményért majd biztos kapok a képemre, ne is láttam az egész filmet, mégis véleményezem stb.....Nem is fogom befejezni. offtopic
Szóval, én bizonyára a filmmûvészeti plebszhez tartozom, igénytelen az értékekkel szemben, de inkább nézek egy ilyen könnyed sorozatot, mint egy nyomasztó filmet. Azért az ilyenek is kaphatnak valamit a filmiparból néha-néha. Egyébként pedig 19 évet tanultam egyfolytában, igaz, nem bölcsész karon a végén, azért csak rakódott rám némi mûveltség, úgy gondolom. Biztos, hogy én vagyok az oka annak, hogy nem tetszenek azok a mûvek, amiknek tetszeni kellene ? Mert szakmailag azok az értékesek.
7/10
Mandzsi 2015 jún. 02. - 20:50:40 7/10
(99/198)
szép képek, ígéretes kezdés...
dög unalom folytatással. kár érte!tényleg...a szövegíró kritikán aluli munkát végzett ezzel a sorozattal.Sajnos.