8/10
luci87 2017 jún. 05. - 07:50:43 8/10
(138/198)
Kiegeszitenem azzal,hogy az a bizonyos jelenet a kocsiban,a vege fele,(rabuktatos,akkor csak nezd...stb.)kivetelevel....azt azert nem kellett volna...
8/10
luci87 2017 jún. 04. - 18:32:18 8/10
(137/198)
Nekem ez a resz pont bejott...Kivancsi leszek a folytatasra...
Pünkösdi Kató 2017 máj. 30. - 23:43:05
(136/198)
A tegnapi szösszenetem folytatása:
utólag visszagondolva, teljesen felesleges volt Peti megjelenése. A történet szempontjából érdektelen volt a jelenléte. Akkor lett volna jó, ha nem lett volna elsõ évad, hanem csak úgy felbukkan a múltból, mint az elsõ évadból a másik srác, akit Dóri ugráltatott.

Visszanéztem a mediklikk oldalán a 3. részt, örültem neki. Mármint, hogy fent van az oldalon, mert így tudtam néhány jelenetet \"tekerni\"...
Mire volt jó az elején a teszt kitöltés? amikor Dóri és Levi a füvön voltak. Jó, hogy nem hallhattuk a végeredményt.
Luca belógott a szállodába, igénybevette a szolgáltatásokat és nem vette senki sem észre?
Levi vívódása teljesen hihetõ volt - ez a rész volt az egyetlen, ami értelmesre sikerült. Megközelítette Levi barátnõjének a megjelenése, hiszen logikus, hogy Luca üzent neki.
Az komoly, hogy a rendõrsrác az egyenruhájában megy bulizni?? Komolyan? Vki reagáljon már, hogy ez a valóságban történhet így??
És a masszázs a kertben? Az elsõ részben azon ment az idõ, hogy engedélyek, aláírás, üzleti terv, stb. kell, most meg a kertben lehet nyitni egy masszázsszalont? És még voltak fizetõvendégek is. Hol él a forgatókönyvíró, a mesében? Ennyire ne rugaszkodjunk már el a valóságtól... Ennyi erõvel én a balkonon nyitok egy minicasinót...
Mit hiányolok? Történetet a szereplõkkel. Boldogtalanok? igen, azok. Mert a nagy happy sem a valóság. De legalább remény lenne, hogy hátha. Az elsõ évadban folytatódtak a szereplõk történetei, nem azt mondom, hogy full 5, de egész jó volt. Ha felmerült a probléma, igyekeztek megoldani. Pl. lopás az büfében. Most? Élettelen helyzetek.
Mindegy, ha már elkezdtem, hát be is fejezem a sorozatot, még van 3 rész, azt vhogy kiszenvedem.
Pünkösdi Kató 2017 máj. 29. - 23:17:18
(135/198)
A 2. résznek sikerült überelnie az elsõ évad - szerintem - legunalmasabb részét, amikor a kincset keresték... Mire volt jó a biciklitúra? Vontatott volt, felesleges volt a borozás, a nudiizás, az eltévedés, stb. stb. Pörgõsebb történet jobb lett volna a biciklitúrára. A Dóri-Berni-Peti-Levi quartett egész jó volt, még Bálint megjelenése is üdítõ volt. Luca
panziókiadással kapcsolatos terve hiteltelen, hiszen egy panziósnak nem lenne szabad ennyire ridegnek, unalmasnak lennie, hihetetlen, hogy panziót szeretne üzemeltetni, emberekkel foglalkozni. Levi mondta is, hogy nem szereti a turistákat, miközben belõlük élne meg...
Most nagyon leszállt a színvonala a sorozatnak, pedig nagyon vártam. Azért végig nézem a sorozatot, mert a többi rész csak jobb lehet, tévedések mindig vannak. Nem írom le rögtön a sorozatot.
Pünkösdi Kató 2017 máj. 25. - 22:46:44
(134/198)
Luca valóban eléggé undok, de ettõl nem unalmas a karaktere, mint Laurának.
Nekem az furcsa, hogy Dóra, Péter, Gábor, legalább Zsófi. Szóval, egyáltalán nem fiatalos a szereplõk neve, becézhetnék õket...
8/10
luci87 2017 máj. 25. - 08:44:46 8/10
(133/198)
Hát...nekem nem hiányzik,az új szereplõk sokkal jobbak...szerintem...
6/10
Tibor Hegyi 2017 máj. 25. - 00:02:16 6/10
(132/198)
Én türelmes ember vagyok, de ha nem hozzák vissza Döbrösi Laurát, minimum a következõ részben, megkeresem a rendezõt és agyon verem.
10/10
t_ev 2017 máj. 23. - 13:41:41 10/10
(131/198)
Abszolút jó a folytatás, nekem viszont Vecsei Miki és Döbrösi Laura is nagyon hiányzik. Walters Lili kiválóan alakít, tetszik a Fanni-Bence szerelmespár eddigi "élete" :) Héricz Patrik és Dobos Evelin legalább benne maradt, és esélyes, hogy "Dóra" nemsokára egy párt fog alakítani "Luca" bátyjával (Levi) :D
A Wikin egyébként vannak már fent friss infók!
Sajnálom, hogy ennek a második évadnak is csak 6 része lesz, egyszerûen imádom ezt a sorozatot..jó látni, hogy a fiatalok dolgoznak is, nem csak az ivászat és az ingyen élõsködés megy. Remélem lesz több évad, még több résszel! :)
Edmond Dantes 2017 máj. 19. - 09:25:57 Előzmény csincsilla72
(130/198)
Mindez együtt a "portfolio" része: a 80-as évek népbutítása a 21. szd.-ban, két jelentõs különbséggel: 1) a 80-as években már szinte mindenki kiröhögte az akkori népbutítást...a mai népbutítást viszont elhiszik, beveszik. Nem kevesen, nagyon sokan. 2) 80-as évekre az akkori népbutítás már letisztult, szofisztikáltabb lett...a mai népbutítás ezzel szemben az 50-es v inkább a 40-es évek (e l s õ felének) népbutításának színvonalán van, csak 65-75 éve még nem volt pl TV, net.

Walters Lili nekem is tetszett, már-már Penélope Cruzt juttatja eszembe, ha nézem. Persze mint karakterfigurának, könnyebb a dolga villogni mint Döbrösi Laurának a naiva szerepében. Meglátjuk a folytatást. Sajnos port nem frissítette az oldalt és még mindig (csak) a tavalyi 1. sorozat szereplõi vannak a listán.
4/10
csincsilla72 2017 máj. 15. - 09:55:18 4/10
(129/198)
Megnéztem én is. Engem inkább a szájbarágó népmûvelés és a jól elhelyezett üzenetek zavarnak, amit itt még nyilvánvalóbb, mint az elsõ évadban. Mint a "nem adunk ki szállást feketén", a "szingliség rossz", a "külföldi munka elítélendõ" és társaik. Az meg külön vicc, hogy 2017-ben (vagy akár 2016)-ban nem kap egy fiatal munkát a Balatonon.:-) Lasszóval fogják õket, mert nincs szakember. Zsófi kábé 5 perc alatt talált volna magának állást.
Az új szereplõk viszont nagyon tetszenek, Walters Lili sokkal tehetségesebb színész, mint Döbrösi Laura és a karaktere is érdekes.
A felnõtt színészek pedig jók, mint mindig.:-)
Edmond Dantes 2017 máj. 14. - 21:13:33
(128/198)
Én is erre járok...sajnos. A 2. évad indítása egy rettenet. Hacsak nem a 80-as évek "boldog" békeidejére akar hajazni. Dögunalom szocreál körítéssel...2017-ben.
4/10
csincsilla72 2017 máj. 14. - 13:46:58 4/10 Előzmény liumiu
(127/198)
Laura nagyon amatõr, sajnos. Pont ez volt nekem is a bajom vele: nem hiteles a játéka.
6/10
Tibor Hegyi 2017 máj. 13. - 22:58:07 6/10
(126/198)
Fannit kérem vissza, mielõtt agyonverek valakit. Fõleg a rendezõt.
syuzi 2016 dec. 29. - 18:17:16
(125/198)
Jó kis sorozat nekem tetszik :)
dosandor 2016 aug. 16. - 10:56:54
(124/198)
A DunaTV egy elõzetesében láttam, hogy jön ennek a "hulladéknak" a 2. évada hamarosan, idõpont nem volt. De valószínûleg nem 2017-ben.
1/10
liumiu 2016 júl. 16. - 23:11:02 1/10
(123/198)
Én egyébként még ezt a Döbrösi-õrületet sem értem... négy szerepben láttam - a Félvilágban, az Aranyéletben, a másik HBO-s soriban (nem ugrik most be a címe), és ebben - de mindegyikben takkra ugyanezt a karaktert hozta, árnyalatnyi eltérés nélkül, és mit ne mondjak, én nem tudom, ez hányadik lehetett a sorban nála, de bakker, mintha leckét mondana fel, nagyon erõltetett, maníros, mûvi a játéka, talán az Aranyéletben a legkevésbé az, de azért ott is sokszor kiestem a sztoriból miatta, mert annyira átjött, hogy "játszik", hogy szerepel; és ott volt ugye mellette a bátyját alakító Renátó, akinél meg ugye NEM, aki profin oldotta meg ugyanazt a feladatot. Nagyjából egy korosztály lehetnek, mégis ég és föld a két színész - már amennyire Döbrösi színész...
1/10
liumiu 2016 júl. 16. - 23:03:29 1/10 Előzmény csincsilla72
(122/198)
Minden szavaddal egyetértek, jól megragadtad a lényeget; annyival egészíteném ki, hogy a "célközönség" azért elégedett - és ezen csodálkozni se lehet -, mert nincs hol magukra szedniük az irodalmi igényességet, hiszen egyáltalán nem olvasnak, egy film pedig csak a legritkább esetben képes annyira átadni egy hangulatot, fílinget, ami egy jól megírt regény, novella esetében alap. Ha ez hiányzik, az elsõ oldal után leteszem a könyvet, de a filmet tovább lehet léptetni az unalmas részeknél, de még a hangulatfestõ elemeknél is, hiszen azokból jellemzõen hiányzik "akció"; a sorikat pedig le lehet darálni, hát hogyan is tudna átjönni úgy egy-egy hangulat, ami megfog és nem ereszt? Amitõl többször is képes vagy odaülni, újranézni a filmet? Képtelenség. Ami vonzóvá teszi számukra ezt a sorit, az a korosztályi azonosság, ennyi éppen elegendõ - anno az Utánam srácokat, vagy a Keménykalapot is szerettük már csak annyiért is, mert NEKÜNK készült, hozzánk szólt - a finomságaikat mi is már csak évekkel késõbb, felnõtt fejjel vettük észre, és kezdtük el értékelni. Pedig ezek aztán tényleg jók voltak, teljesen igazad van, még felnõttként is nézhetõek - talán azért is, mert ezekben a felnõtt színészek is játékidõhöz jutottak még, ami a dinamika miatt nagyon is fontos szerintem; talán emiatt is tûnik annyira gagyinak, kidolgozatlannak ez az Egynyári sorozat - mármint a fiatalok igénytelen, általános iskolai amatõr színjátszóköröket idézõ színészi játéka mellett...
yoz007 2016 júl. 10. - 08:03:50
(121/198)
Sajnos láttam a mai részt!
Ezt az "alkotást" filmnek nem is nevezném.
Semmirõl sem szól és azt is teljesen unalmasan teszi.
nulla
istok87 2016 jún. 21. - 13:52:28 Előzmény ALDO
(120/198)
Igen, azóta már én is olvastam a Döbrösi L. interjút, azért köszi.
ALDO 2016 jún. 13. - 23:49:20 Előzmény istok87
(119/198)
"Érdekesség: távozott a rendezõ Dyga Zsombor, akkor Döbrösi Laura sem szerepel az új évadban. Mily meglepõ...."

Azért nem szerepel az új évadban, mert már korábban leszerzõdött az Aranyélet második évadjához, így ütközött volna a két sorozat forgatása. Az egynyárit pedig alapból csak egy hatrészes minisorozatnak tervezték, kb. a közelmúltban döntöttek a folytatásról, ami a legújabb infók szerint csak 2017-ben jön.