Edmond Dantes 2015 máj. 25. - 12:02:09
(58/198)
Nézd meg a hszaimat az egyes részek után: 5, 24, 33, 40, 55.
Minden rész után azt írom, amit annak a résznek a megtekintése után gondolok. Talán jól, talán nem. Mivel nem vagyok sorozatnézõ, nem tudom, ez-e a szokás, én mindenesetre itt így csinálom. Nem "általában" szeretek v nem-szeretek vmit, hanem véleményt írok arról, amit akkor éppen láttam. Ha a 6. rész tetszeni fog, azt írom meg, ha nem fog, akkor meg azt :)
8/10
Semprini 2015 máj. 25. - 11:53:32 8/10
(57/198)
Nem csodálom, hogy sokan már a második évadot várják, emlegetik. A tegnapi epizód volt talán a legjobb az összes közül, nem volt egy falrengetõ sztorija, de kifejezetten hangulatos volt, és ebben volt eddig a legtöbb poén, illetve vicces helyzet. Szerintem nyugodtan lehetne még legalább 8-10 rész is belõle, akinek meg nem jön be, nem kötelezõ nézni. A szereplõk határozottan belerázódtak a szerepükbe, Kálloy Molnár Péter feltûnése is a pozitív oldalt erõsíti, még ha szerepe erõsen negatív volt is. Tényleg kár, hogy már csak egy rész van hátra, én megkedveltem õket, remélem, az utolsó rész sem okoz majd csalódást.
rina10 2015 máj. 25. - 11:41:35
(56/198)
A facebook oldalon pedig többen is követelik a 2. évadot! Amúgy meg nem értem, ha nem tetszik, miért nézed?
Edmond Dantes 2015 máj. 25. - 11:38:55 Előzmény rina10
(55/198)
Ez történt: te egy jóstehetség vagy :-)
Az elõzõ rész kincskeresõ "kisködmönös" mélypontjához képest ez a rész elmozdult, de meg se közelítette az elsõ 2 rész frissességét, érdekességét. 3-4 szál darabokra hullajtotta az epizódot: a Fanni-vonal kínkeserve=felmond?-nem mond fel?, a végtelen hosszú vitorlás jelenet,benne háromszor! elsütve ugyanaz a poén a folyton elmaradó csókokkal, a szinte önmaga paródiájának tûnõ leduplázott/NAV+ÁNTSz lángossütõs vizsgálat/ok nem álltak össze, inkább kínos idõhúzásnak tûntek.
Hamarosan kiderül, ki kivel, mi meddig, mi mennyi :)...egyelõre pihentetném a folytatás-projektet.
dralizs78 2015 máj. 25. - 09:48:43
(54/198)
Az elsõ résztõl kezdve nézem ezt a sorozatot és kapásból megfogott.Egyáltalán nem az én korosztályomról szól(közelebb vagyok a 40-hez,mint a 30-hoz),de akkor is tud az ember valamilyen szinten azonosulni a szereplõkkel és a velük történõ eseményekkel.A sorozatot leszóló és fanyalgó nézõknek csak annyit mondanék,hogy 30-35 évvel ezelõtt évente kb.2-3 ilyen jellegû ifjúsági sorozat készült és feleannyi pozitív üzenetük sem volt a fiatalság felé,mint az "Egynyári kaland"-nak.Bízom benne ,hogy lesz valamilyen folytatása(2.évad),mert az alaptörténetbõl bõven lehet még kihozni érdekes történeteket.
rina10 2015 máj. 25. - 09:43:36
(53/198)
Igen, csak 6 részes, de én bízom benne, hogy folytatják, mert a kritikusok visszajelzései is pozitívak és a közönség is inkább elismerõen fogadta, mint nem. A nézettség se volt rossz, azt hiszen a DunaTv legnézettebb sorozata, úgyhogy érdemes lenne folytatni. Persze ezt nem olyan könnyû leforgatni, mert tavasz-nyár, amikor a Balatonon forgatni lehet, ezt is tavaly tavasszal vették fel. Azok a jelenetek, ami a lángosos bódénál játszodtak, azok haláliak voltak. :) Tiszta retró Balaton hangulattal.
eIemes 2015 máj. 25. - 03:54:05
(52/198)
ez ilyen rövid sorozat volt...? ó de kár...
persze, a szerelmek összeszövõdnek, szétfoszlanak, a felvi eredmény megvan, szóval nincs sok hátra...
de a elefántláb méretû termékelhelyezéstól (adóellenõr, ántsz ellenõr) még most fülig ér a jimmi :)))
rina10 2015 máj. 24. - 21:48:03
(51/198)
Ez a rész szuper volt. Sajnos már csak 1 rész van vissza, remélem lesz 2. évad. KMP nagyon jó volt a strandfelügyelõ szerepében. Annyira jól hozták ezt a "balcsifilinget".
eIemes 2015 máj. 24. - 20:57:58
(50/198)
Ez a sorozat egyre jobb.
Az adóellenõrtõl seggreestem.
10/10
-Zsolt- 2015 máj. 24. - 01:26:37 10/10
(49/198)
A Facebook oldaluk szerint eredetileg tavaly õsszel akarták vetíteni, viszont jobb, hogy így tavaszra tették. Egyértelmûen megalapozza a nyarat, kedvet csinál a Balatonhoz.
rina10 2015 máj. 19. - 12:32:25
(48/198)
Szerintem direkt nem akarnak nayon felnõtt szereplõket a történetbe, hiszen itt a fiatalok szabadok, szülõk nélkül vannak. Nekem ez még tetszik is, amúgy Mucsi-Fullajtár karakterét nem nagyon lehet viszahozni, õk csak az étteremben vannak. Beleznayiék elmentek külföldre, õket azért nem lehet. Péter apját és a szobalányt szerintem az 5. részbe visszahozzák. Hirtling karaktereben sincs semmi olyan, amivel a fiatalokkal tudna kapcsolatba kerülni, õt sincs értelme visszahozni. Talan mások nincsenek is, de majd Kálloy Molnár Péter jó lesz a strandfelügyelõ szerepében.
Edmond Dantes 2015 máj. 19. - 12:15:17
(47/198)
Naná h Máté "visszatért", nélküle ugyebár nem történt volna meg a "nagy esemény":) a vb.-srác (Balázs?) jelentéktelen és nem is felnõtt figura. Én Mucsit, Fullajtárt, Hirtlinget, Söpteit, Téby Zitát (az intrikus szobalányt), Seresst (Péter apját), Kerekes Vicát (az "ígéretes" doktornõt) várnám vissza, nem csak azért, mert többé-kevésbé ismert arcok, ami azért nem mellékes!..hanem mert több szereplõvel több fordulat lehetséges. Újabban (a kincskeresésen kívül) már mind a hatan majdnem csak egymással punnyadnak a strandon meg "csak úgy", különbözõ összetételben.
rina10 2015 máj. 19. - 12:01:20
(46/198)
Szerintem egyáltalan nem tüntek el a korábbi felnõtt szereplõk, a 6 fõszereplõn kívül minden részben van pár mellékkarakter, akik folyton visszajönnek. Pl a 4. részben Máté, vagy a vizibiciklikölcsönzõssrác, de a végen a Jókai villában is a két férfit már mutatták korában. Szerintem pont azt oldják meg zseniálisan a soriban ahogy folyton visszatérnek ugyanazok a mellékkarakterek. És még az utolsó két részben is lehetnek uj karakterek.
Edmond Dantes 2015 máj. 19. - 11:41:38
(45/198)
Semprinihez hasonlóan én is azt írom: sok igazságod van. DE: ami közmédia címén folyik és most nem is a gyõzelmi hírözönre (m1) gondolok, hanem pl a rettenet Kossuthkiflire és más erre-arra, ami a Dunán "lengedez", hadd ne soroljam, szóval akkor azt mondom, ez "nézhetõ" kategória. Az elsõ 1-2 résznél még a folytatás lehetõségét is benne láttam a pakliban, a 4. rész óta már óvatos vagyok ezzel a dologgal. Legutóbb már minden és mindenki csak a saját levében fõdögél(t), a korábbi részek "felnõtt" szereplõi, akiken keresztül pl tágítani lehetne a sztorit, eltûntek. Most már türelmesen kivárom-végignézem és a végén (de most még nem) lehet h pihentetni javaslom majd a folytatás-projektet :)
rina10 2015 máj. 18. - 18:07:41
(44/198)
Tetszik az eszmecsere, amit folytatok, talán beleszólhatok. Én 22 éves vagyok, szóval nagyjából az én korosztályomhoz szól elsõsorban a sorozat, s nekem kifejezetten tetszik az, hogy nevelni akaró szándék van benne. Valahol kell is az idealizált világ benne, mert már akkor kilógna a lóláb, ha pl nem dolgoznának a fiatalok. Mégis mibõl dõzsõlnének 2 hónapig a Balatonon? Nekem tetszik, hogy nem azt a felelõtlen-állandóan bulizós-alkoholizálós-levegõben lógos sablont mutatja a fiatalokról a sorozat, sõt az egész cselekmény mindig reális akar maradni. A 4. részrõl meg annyit, hogy valóban kissé lapos volt, hogy az egész fõcselekménye a kincskeresés volt, de a kincskeresés vége ütött. Amúgy meg aki figyelmesen nézi, az látja, hogy remekül vezetik a 6 fiatal történeti szálát az egész sorin keresztül, s most végre olyan karaktrek kerültek elõtérbe, akik eddig a hátterben voltak.
4/10
csincsilla72 2015 máj. 18. - 18:05:55 4/10
(43/198)
Még nálam is megüti a nézhetõ kategóriát, hát én is nézem.:-), de egyre inkább hiányérzetem támad.
Persze, abban igazat adok neked, hogy egy köztévén futó sorozat ne legyen Éjjel-Nappal-Budapest. De a szájbarágás és a cukormáz hangsúlyozása zavaró. Jó, legyen alap, hogy a fiatalok nem drogoznak, nem isszák le magukat esténként mattrészegre. Lássuk õket regényt olvasni, beszélgessenek a szexrõl, a védekezésrõl, de ne ez legyen A TÖRTÉNET. Egyre jobban hiányzik a cselekmény maga. Mert igazából nem történik semmi.
8/10
Semprini 2015 máj. 18. - 17:04:34 8/10
(42/198)
Tulajdonképpen nehéz vitatkozni azzal, amit leírtál, igazad van, a mai fiatalok tényleg nem ilyenek nagy általánosságban, és a sorozat talán nevelni akar valóban, és ezt kicsit szájbarágósan teszi. DE: egy köztévére készült sorozattól komolyan azt a fajta mentalitást és stílust várnád el, amit a kertévéken látható, minõsíthetetlen, alpári valóságshow-k (Éjjel nappal BP, Éden Hotel, VV és társaik) mutatnak? Mert ott aztán van ellenpélda dögivel, éppen ezért szerintem üdítõ egyszer - ha kissé utópisztikus kivitelben is - kivételesen azt látni, milyennek KELLENE lennie. Persze, nyilván sosem lesz ilyen, ez egy idealizált világ, kicsit cukormázas, kicsit túl szép, de szerintem ez egyáltalán nem baj.
Maga sztori viszont lehetne izgalmasabb, ezt aláírom, a tegnapi "kincskeresés" például szerintem is elég gagyi volt. Ezzel együtt azt mondom, ez egy nézhetõ, kellemes kis sorozat, soha rosszabbat!
4/10
csincsilla72 2015 máj. 18. - 16:42:51 4/10
(41/198)
Nekem ezzel a történettel az a bajom alapvetõen, hogy fiataloknak szóló köznevelési kliségyûjtemény. Itt mindenki decens, becsületes, jólnevelt. Aki intenzívebb szexuális életet él, az természetesen klamídiás (tízszer elmondva), így kapunk egy tájékoztatást arról, hogy ezzel orvoshoz kell fordulni, gyógyszert szedni, védekezni. Az egyik lányka 18 évesen természetesen szûz még, így megtudjuk, hogy ez jó, üdvözlendõ, csak a nagy Õ-vel szabad, ha szerelmes az ember lánya. A tulaj fia könyvmoly, és ha már az, akkor szigorúan klasszikusokat olvas és olvastat a többivel is, mellette Csajkovszkijt dúdolgat. Az Amalfi-part unalmas, bezzeg a Balaton...
Túl szájbarágós, túlságosan nevelni akar, túlságosan a helyes értékeket akarja a tévézõ fiatalok fejébe beleverni. Kilóg a lóláb, vastagon, szõrösen. Jobb lenne több esemény, érdekesebb fordulat és kevesebb példabeszéd.
Edmond Dantes 2015 máj. 18. - 09:37:50
(40/198)
A tegnapi, negyedik rész erõsen "leült". Az elsõ pár percrõl lemaradtam, úgyhogy nem teljesen értem, mi után kutattak oly kitartóan az egész epizód alatt, de bármi is volt, ennél több kell 50 percben. Lassan már mindenki éppen szabadnapos az adott epizódban és a szabadnapos strandolások, hetyegések még az említett "kincskereséssel" felturbózva sem töltik ki a játékidõt.
Trivia Showtime 2015 máj. 16. - 09:37:04
(39/198)
Erre a sorozatra is érvényes a megállapítás, mint Dyga Zsombor valamennyi filmjére:
Majdnem jó lett...
Nem túl eredeti, de más filmekben bevált ötletek szórakoztató módon tálalva, egy kis amatörizmus, nagy kárt nem okoz.
Legalább nem drogos, bizonytalan nemi identitású, önpusztító fiatalkorú bûnözõkrõl szól a történet, hanem mindennapi (ugyan nem túl pallérozott elméjû) lányokról, fiúkról.
Ajánlom elsõsorban 18 éven aluliaknak, illetve azoknak a felnõtteknek, akik anno kimaradtak az igazi balatoni nyári kalandokból...