1/10
napraforgó 2020 aug. 03. - 18:32:01 1/10
(111/171)
A Hegyi doktor helyett ma ez lesz? Folytatják, vagy újra leadják az első részt?
1/10
olahmiki1959 2020 aug. 03. - 05:01:30 1/10 Előzmény lesszi
(110/171)
"most már folytatják majd"
Kár...
lesszi 2020 aug. 02. - 11:11:59 Előzmény pkovaks
(109/171)
a koronavírus zárlat miatt nem volt forgatás. pont az első rész után a forgatások megrekedtek, de most már folytatják majd
Dudas61 2020 jún. 22. - 20:44:38
(108/171)
Amikor este hazajövök és elégedett vagyok az életemmel, csak berakom felvételről az egyik részt és rögtön megváltozik a lelkivilágom.
1/10
Krisztián0512 2020 jún. 03. - 19:44:33 1/10 Előzmény guess.who
(107/171)
Jogos!a Mi kis falukkban pl:jól játszák a szerepüket a szinészek,de amennyire vártam a bemutató alapján Bödöréket,akkorát csalódtam egy erőltetett színjátszókör jobban teljesít!
1/10
Krisztián0512 2020 jún. 03. - 19:39:43 1/10
(106/171)
Helló kb 9 éve voltam a Derick forgatási helyszínén a Münchenhez tartozó Grünwald-ban.Az egy vígjáték volt a Bödörék féle sz@r helyett!
1/10
Krisztián0512 2020 jún. 03. - 19:31:09 1/10
(105/171)

Nagyon vártam az első részt a bemutató hirdetés alapján,de szerintem én magam is jobbat alakítanék egy amatőr színjátszókörben mint itt a színészek!Nagyon erőltetett poénok nagyon gyenge játék!Nagyot csalódtam.A mi kis falunk közelébe sem ér...már ha az volt a cél.


1/10
Megmondokmindent 2020 jún. 01. - 14:46:04 1/10
(104/171)
Szerintem nem volt ennyire borzasztó. Félve néztem meg az első részt, mert a lentebb említett Drága Örökösök, meg A mi kis falunk számomra teljesen nézhetetlen.
Ezekhez képest ez nem volt annyira rossz, bár az előzetesek alapján hasonló silány dologra számítottam.
Egyet értek azokkal is, akik szerint a történet teljesen nyakatekert, de ez egy sorozat, nem a valóság és valahogy ki kellett ragadni a szereplőket a megszokott környezetükből. Emellett a valóság sokszor nagyobb képtelenségeket szül, mint egy film. :)
Én még megnéznék 1-2 részt.
offtopic
guess.who 2020 jún. 01. - 08:59:43 Előzmény sanyibacsi
(103/171)
Ha már objektivitást emlegetsz: egyetlen "indokolatlan" kritikát nem sikerült megcáfolnod (sőt: kísérletet sem tettél rá). Azt pedig jóformán nem is említette meg eddig, hogy melyik csatorna adta le, mivel nem attól rossz, hanem úgy egészében nézve katasztrófa.

Szintén érdekes, hogy állításod szerint nem a "műfajod", és "nem olyan rossz, mint" - miközben 10/10-re értékeled. Ennyire elfogultan, kritika nélkül ajnározni valamit azért eléggé gyanús. :)
10/10
sanyibacsi 2020 máj. 31. - 13:39:18 10/10
(102/171)
Nem az én műfajom az ilyen jellegű humor, de azért nem olyan rossz, mint ahogyan nagyon sokan fanyalognak rajta. Véleményem szerint az összes indokolatlan kritika csak azért van, mert nem a retek klubon megy a sorozat. Bezzeg, ha ott adnák, akkor sokcsillagos 10-es lenne az értékelése. Ennyit a magyar objektivitásról!
pkovaks 2020 máj. 31. - 13:39:17
(101/171)
Meg hanyszor fogjak az elsö reszt adni / ismetelni ? Haladjon a sor tovabb vagy felejtö az egesz...Lehet hogy több resz nem is keszult ebböl a gagyibol...
guess.who 2020 máj. 29. - 10:11:42 Előzmény napraforgó
(100/171)
Itt a tanulatlan nemegyenlő a falusiakkal: ez a család semmilyen szinten nem tűnt hihető falusinak - és családnak sem. Ez a családszerű képződmény csak egy pár összeverődött ember (egymás között minimális kötelékkel, ami kimerül az egymásnak való beszólogatásban), akiket belehelyeztek egy falusias jellegű miliőbe, de abszolút nem illenek oda. Ugyanezzel az erővel bányászok vagy űrhajósok is lehetnének, pont ennyire lenne hiteles.

Egyébként arra utaltam, hogy egy átlag falusi számára a "felköltözni Pestre" egyfajta szintlépésnek tűnik. Teljesen mindegy, hogy így van-e valójában és hogy megtörténik-e, hiszen jórészt ugyanolyan elérhetetlen álom, mint egy pestinek/városinak a "jajj, de jó lenne venni egy parasztházat vagy egy tanyát és ott élni a zöldben". Egyik eset sem szokott megvalósulni (nagyon kevés kivételtől eltekintve), de álmodozni lehet róla egy életen át. :) (És itt nem az elvándorló fiatalokra gondolok, hanem a filmszerű műben látható, megállapodott családra.)
És erre értettem, hogy az az apróság Bödörék (elképzelt falusi attitűdjében) akár még hihető is, hogy ha hirtelen kapnak "ingyen" lehetőséget a pestiába való költözésre, akkor beleugranak - anélkül, hogy belegondolnának, hogy ez mivel jár.
A többi viszont kínlódva kiizzadt "vicceskedés", mindenféle humor nélkül - láthatóan a Mi kis falunk és a Drága örökösök farvizén megpróbálva előre jutni - a zenétől kezdve a helyszínekig (a falusi kocsmával az élen, de még az sem jön össze: nincs élő ember, aki öltönyben kocsmázna, itt meg elvileg senki nem öltözött át a temetés után) és hát a leutánzott karakterekig. De mivel a másolat mindig rosszabb, mint az eredeti, és mivel a DÖ sem az a kifejezetten entellektüel sorozat, így nem csoda, ha a végeredmény egy unalmas, idegesítő, még az ostoba sztereotípiákat is ügyetlenül megjeleníteni próbáló izé - Ordító egér kollega az "izé" helyett valószínűleg a smonca szót használná rá, teljesen joggal. :)
1/10
napraforgó 2020 máj. 29. - 09:38:09 1/10 Előzmény guess.who
(99/171)
Én valahogy azt gondolom, hogy egy ilyen suttyó család, amely a lábát sem tette még ki Dinnyeberkiből nem feltétlenül alar fölköltözni Budapestre, hisz ott semmit sem tudnának csinálni. Semmihez sem értenek. Hol tartanának borjakat, hol nevelnének disznót? Az erkélyen? A tanulatlan emberek azért nem annyira ostobák, hogy belemenjenek egy kilátástalan helyzetbe. Szerintem ragaszkodnának a megszokott életvitelükhöz, legfeljebb egy-két faluval odébb.
Ez a költözéses ötlet valamely forgatókönyiró agyament agyszüleménye. Életszerütlen baromság. Mint ahogy Stohl vörös bongyor parókája a félig kopasz fejen. Szánalmas.
guess.who 2020 máj. 29. - 07:55:45 Előzmény napraforgó
(98/171)
Arra tippelek (nem mintha ennek a csodának a készítőit akarnám védeni), hogy itt éppen az első fázist láthattuk (ti. hogy "Először is meg kell szerezni az érintett telkeket (vétel, kisajátitás), amivel el lehet szórakozni hónapokig"). Azaz a "gázosok" odamentek ehhez a családhoz, és jól hangzó ígéretekkel ("van egy lakás itt-ott, Pesten") megpróbálták rávenni őket, hogy elköltözzenek. Mivel azonban a család a sztori szerint nagyon suttyó, ostoba, világi dolgokban járatlan, tanulatlan és szerencsétlen, így arra számítottak a gázosok, hogy úgysem értik majd meg, amit mondanak nekik, csak elkábítja őket a pesti lakás lehetősége és gondolkodás nélkül belemennek a félig (sem) elmondott elköltöztetős marhaságba.
1/10
Fekete_Ribizli 2020 máj. 28. - 22:30:38 1/10
(97/171)
Pff. Hát bocsánat, de én próbáltam röhögni ezen, de nem ment. Kár volt megnézni.
1/10
iklopénia 2020 máj. 19. - 17:42:16 1/10
(96/171)
úgy szar ,ahogy van.kifejezetten ellenszenves mindenki
janderka 2020 máj. 13. - 21:46:41 Előzmény guess.who
(95/171)
Neeem. Kalad topiktárs megtalálta. Gara Lászlóra gondoltam.
guess.who 2020 máj. 13. - 21:29:54 Előzmény janderka
(94/171)
Szerintem Szintiboyra (aliaszZagyvaTíborvagyokTiszakarádról) gondolsz. :)

https://www.youtube.com/watch?v=qNw5CRc6efo
1/10
napraforgó 2020 máj. 13. - 16:52:08 1/10 Előzmény Kuttyánszki
(93/171)
Jó, csak vicceltem, mert beigérték a folytatást őszre. De ha ennyire nem tetszett senkinek, akkor kár bele pénzt ölni.

De ez az első rész is teljességgel hiteltelen volt, főleg az, hogyy felrobbant a muki a gáztól, és már a temetés után (ami vidéken egy-két nap alatt meg szokott történni) ott is volt a gázkitermelő két embere kész tervekkel, stb.
A valóságban egy gázmező felfedezésétől a kitermelés megkezdéséig évek telhetnek el. Először is meg kell szerezni az érintett telkeket (vétel, kisajátitás), amivel el lehet szórakozni hónapokig., vagy tovább. Aztán meg kell terveztetni a kitermelést, de ahhoz szükség van környezeti hatástanulmányra, aminek az elkészitése hónapokba telhet, aztán azt is engedélyeztetni, majd, ha valaki megfellebezi, akkor másodfok, esetleg birósági felülvizsgálat, ez újabb pár év, utána jöhet a bányászati hatósági engedélyezési eljárás, hasonlóképp évekig eltarthat., stb, stb.
Ha a kitermelés 5 éven belül megkezdődne, hát megeszem a kalapom. Itt meg egy hét múlva már költözött is a család. Ráadásul Budapestre, ki tudja miért.

Ennyi hiteltelenség még a Drága örökösökben sem volt, holott volt ott is dögivel.
Kuttyánszki 2020 máj. 13. - 15:38:36 Előzmény napraforgó
(92/171)
Köszi, elolvastam.
Na akkor miért sorozatként beszél róla a cikk, ha csak egy volt. OK, tudom, reklámban láttam,beharangozták, hogy ősszel folyt.köv.

A cikkel nem nehéz egyetértenem, kivéve a Kormos Anett dícséretét. :p
No meg azt, hogy a szerző nem érti, mitől jó a Mi kis falunk. :D