Tomi1988 2013 nov. 16. - 13:42:09
(478/598)
Sziasztok!

Nekem az jött le eddig a történetbõl (nem nézek elõre részeket a neten), hogy az egész történet tulajdonképpen Zörgõfürge mesterkedéseibõl indult ki, hogy viszontlássa a fiát. Azért tanította Reginát varázsolni, azért csinálta az átkot, hogy majd átkerüljön a mi világunkba, hogy megtalálja a fiát. Nekem ez nem világos, hogy ezt nem lehetett volna egyszerûbben megcsinálnia? Cora és Hook is viszonylag simán át tudott jönni, akár a szekrénnyel, akár a varázsbabbal. Zörgõfürgének meg (aki elvileg a legnagyobb varázsló) ilyen hatalmas manipulációs láncolat és sok-sok év kellett ehhez???
kabalababa9 2013 nov. 15. - 23:51:49
(477/598)
Szia
Így képzeld el:
Mesevilág - világok - rengeteg mágia - (mindenre képes, csak a holtakat nem tudja feléleszteni) - Zörgõfürge hatalmas varázsló, akkor megy oda-vissza amikor akar, ha kedve tartja, és találkozni szeretne a doktorral, mert akar tõle valamit(!) akkor amint erre gondol, már ott is van. A doki világa szürke, innen tudhatod, h õ van ott és nem fordítva. Az nem a XIX. század, hanem egy "párhuzamos történet-univerzum", ha úgy tetszik, egy másik mese. Gold az, aki nem tudott varázsolni, sõt a városban senki, mert ebben a világban/országban nincs varázslat, de akkor, mikor a doktornál járt, akkor két külön világban éltek, az régen volt. Nem 1x látunk ilyen visszaemlékezéseket. (Ez nem idõutazás, illetve, ha az emlékezés az, akkor igen, de amúgy nem! X))
Ebben a storyban mindig mindenki akar valamit cserébe, mindig mindenki tartozik valakinek még valamivel. Szívességgel, ígérettel, bármivel, ezért én, -aki még nem láttam több részt a sorozatból, csak eddig a részig követtem- most úgy gondolom, h Cora 1általán nem olyan kedves, mint amilyennek mutatja magát és kíváncsian várom, h mi sül ki ebbõl a kapcsolatból Reginával.
Aki már a 3. évad eddigi részeit is látta, az lehet, h tudva tudja, h tévedek, de szerintem, a két szívkitépõ boszorka, kik mindketten Zörgõfürge 1kori tanítványa voltak nem olyan 1xrû eset. Ha ez nem igaz, akkor az írók lényegesen eltávolodnak az eredeti történetvezetéstõl. Például Regina, azért akarja visszakapni Henryt, mert - AZT AKARJA, MERT CSAK, MERT Õ ILYEN, Enyém, akarom, megölöm, elveszem, ezt teszem, azt teszem, stb!
Azt hiszem, h bár te nagyon kíváncsi vagy és sokat kérdezel is, de nem figyelsz oda rendesen a filmsorozat részeire sem és az itt kapott válaszokra sem, hisz rengeteg rész van még hátra, ne akarj végleges válaszokat kapni elõre arra, ami még nincs lejátszva!
Most azon töröd a fejed, h Cora lehet, h nem is gonosz, h hol itt a logika, erre a következõ részben, mondjuk csinál valami égbekiáltó borzalmat! Ez csak példa volt, mert én sem tudom.
Szerintem, ha nem értesz meg valamit, de módodban áll újra megnézni, -sõt annyix visszatekerni, ahányx csak meg nem érted- manapság a PC világában, nézd vissza videón, az egészet. 3 nap alatt me tudod nézni az összes eddigi részt! Az indavideón megvan az egész sorozat, még torrentezned sem kell hozzá. CSak figyelem és Türelem. :)
10/10
nobi 2013 nov. 15. - 20:49:20 10/10
(476/598)
Pedig teljesen egyértelmû. Rajtad kívül mindenki tudja , hogy ki a gonosz , és ki nem.
vpeti73 2013 nov. 15. - 18:50:51
(475/598)
***SPOILER***

Na meg azt sem értem, hogy Regina miért akarja visszaszerezni Henryt, amikor igazából el sem veszítette. Hiszen Henry elõször nem hitte el, hogy Regina a gyilkos. Hogy végülis elhitte, az csak Cora ármánykodásának köszönhetõ.
Ezért nem értem ebben a történetszálban a logikát.

***SPOILER vége***
vpeti73 2013 nov. 15. - 18:46:56
(474/598)
***SPOILER***
Magyarul van 3 idõsík:
1. Jelenkor
2. Mesevilág
3. Frankenstein kora
Az elsõ és a második között mutatták az átjárási lehetõségeket (kalap, szekrény), de a 3.-ba nem!

Cora-t nem értem! Ugyanis eddig õ tûnt a fõ gonosznak. Na de akkor mégsem annyira gonosz? Akkor miért játszotta el, hogy megölte Archie-t? Na meg korábban is mindig a sötét oldala jött csak elõ. Akkor most ez hogyan is van?

***SPOILER vége***
vpeti73 2013 nov. 15. - 18:43:05 Előzmény nobi
(473/598)
Idõutazás:

Ugyebár Zörgõfürge a mesevilág és a jelenkor között sem tud könnyen utazni. Ahhoz kell valamilyen eszköz, például a varázskalap. Na de akkor hogyan ment el a XIX. századba, ahol Frankenstein élt?
pampaliniboy 2013 nov. 13. - 05:54:10
(472/598)
Te jó ég!! Te mit nézel nobi? Nem érted a filmet.Victor nem él, hanem élõhalott csak még nem tudja. Azért látja szürkének a világot. Cora nem lehet Regina anyja mert Cora férfi vagyis jobban mondva androgün nemû , de szaporodásra képtelen. Ráadásul reginát nem is anya szülte, hanem hasonlóképpen jött a földre mint superman!
10/10
nobi 2013 nov. 12. - 15:33:40 10/10 Előzmény vpeti73
(471/598)
Mégis hogy jön ide az idõutazás? Másik országról,világról van szó ahol Victor él , és ezért is mutatták ezt a világot szürkének , nem pedig színesnek , mivel ez NEM a mesevilág.
A másik: Regina és Cora harcolni? Ugyan már , ha ismernéd jobban a szereplõket akkor tudnád hogy egy anya és lánya biztosan nem fog egymás ellen harcolni , ráadásul ha figyeltél volna abban a részben amikor az átok kezdõdött , amikor azt mutatták hogy megváltozott Coranak a hozzáállása Reginához , és megfogadta hogy 28 év múlva találkozni akar vele , akkor tudnád hogy nem azért megölje , mivel ezt megtehette volna amikor a koporsóban volt , hanem azért hogy egy kicsit az anyja legyen. Ennyi a történet
vpeti73 2013 nov. 12. - 01:32:02
(470/598)
***Spolier***
Jól összekeveredtek a dolgok! Azt hittem, hogy Regina haragudni fog Corara, és harcolni fognak egymás ellen!
***Spolier vége***
vpeti73 2013 nov. 12. - 01:18:34 Előzmény vondermonarchi
(469/598)
Na ja, Frankenstein: Hogy került oda Zörgõfürge, hiszen õ sem tud csak úgy utazgatni az idõben?
vpeti73 2013 nov. 12. - 01:17:34 Előzmény nobi
(468/598)
Az zavart meg, hogy a semmibõl jött elõ, és füstszerûség is volt, ahogy Coranál is lenni szokott.
10/10
Bob19 2013 nov. 09. - 19:15:39 10/10
(467/598)
Bárki bármit mond ez jelenleg az év legjobb sorozata (nálam).:)
vondermonarchi 2013 nov. 09. - 18:08:52
(466/598)
Szerintem nem kell logikát keresni a sorozatban, hiszen a Frankenstein-történet igazán nem a klasszikus mesevilág mégis beleírták a forgatókönyvbe. Legalábbis amit ma láttam ( kb kéthavonta látok egy részt D) .
vondermonarchi 2013 nov. 09. - 18:05:34
(465/598)
Úristen, úristen összekeverte, borzasztó, hogyan megy ezután a világ tovább ???

:)))))))))
1/10
neverkid 2013 nov. 09. - 17:48:56 1/10
(464/598)
Pedig biztos nagyon fontosnak tartja, hogy neked bizonygasson bármilyen okot is bárki.:)))
10/10
nobi 2013 nov. 09. - 15:20:27 10/10 Előzmény vpeti73
(463/598)
Na erre a tévedésedre már nem tudsz érthetõ okot felmutatni.
10/10
nobi 2013 nov. 08. - 19:46:50 10/10 Előzmény vpeti73
(462/598)
Úristen! Hogy lehetséges összekeverni A kék tündért és Corát? Hogy illene ez a képbe , ha tegyük fel hasonlóan is néznek ki. Sokan miért nézik , ha nem értik benne a lényeget? ÖcsikémXD
vpeti73 2013 nov. 08. - 19:23:35
(461/598)
*****SPOILER*****

Ma szóbajött, hogy egyes szereplõk visszamennének a saját meséjükbe. Na de ha ez már most így akar lenni, akkor mi lesz késõbb? A II. széria felét, és az egész 3. szériát a Cora elleni küzdelem fogja kitölteni? Ennyi idõ kell a legyõzéséhez? Na és utána mi lesz? Meddig húzzák még a történetet? Mert ugye ez nem olyan, mint a Vészhelyzet, hogy minden évad vége a sorozat vége is lehet, itt csak egy megnyugtató befejezés lehet (azaz a többség végleg visszamegy, de egyesek itt maradhatnak), na de ezt a sztorivonalat valahogy ki kell dolgozni.
vpeti73 2013 nov. 08. - 19:20:21
(460/598)
A Szívkirálynõ az Alice csodaországnam címû mese szereplõje. Na de az egy másik történet, mint Hófehérke története, így nem értem, hogy kerülhetett át oda Cora?
vpeti73 2013 nov. 08. - 19:19:14
(459/598)
***Spoiler***
Kösz. Annyira rövid ideig mutatták. Pedig vissza is néztem, mert torrentrõl ment. Na de ha Reginát dobta meg, akkor miért Emma és Hófehérke kapta a löketet?