10/10
DoraHungary 2010 febr. 06. - 20:28:12 10/10
(138/238)
Szia, itt nem tudsz új topicot nyitni, vis nem egészen értem mire gondolsz...Ha arra mint pl. Filmkataloguson van, itt olyan nincs. :(
Itt csak személyekhez és filmekhez tudsz közvetlen véleményt írni...
Locskai Dénes 2010 febr. 06. - 18:56:00
(137/238)
Hello!
Lehet, hogy én vagyok a béna, de nem találom sehol, hogyan lehet itt egy új topicot nyitni. Szeretném, ha elárulnátok ezt nekem.
Köszönöm!
Eerika 2010 febr. 06. - 18:55:39
(136/238)
szia!
Én nem azt mondtam, hogy gondolat nem volt benne, hanem, hogy mélyenszántó gondolat! És ez különbség. A filmtõl lehet gondolkodni a váláson, az elvált társsal való kapcsolaton, a füvezésen, a gyerek házhasságáról stb. De ezek nem világmegváltó gondolatok, és én erre gondoltam.
A film továbbra is kedvencem!
9/10
egal 2010 febr. 06. - 17:08:17 9/10
(135/238)
Nekem is nagyon tetszett a film. A mozi hangosan röhögött, s én is a családommal. Aki nem tudja, mit jelent a romantikus vígjáték, ill. a böfögõs szinvonalat várja, az csalódhat, de ebben a mûfajban ez nagyon klassz. A szereplõk nagyon jók, s a koruknak megfelelõ helyzetben lubickolnak. (A hivatásos kritikusok irományait is elolvastam, meglepett ez a béna fanyalgás...)
Eerika 2010 febr. 04. - 18:15:42
(134/238)
Hát én bizony bevállalom, hogy tetszett a film, kéretik a véleményemet tiszteletben tartani. És nem érdekelnek a szintek. Én, és még sokan mások, megtaláltuk a számunkra humoros részt, a poént, ami nekünk poén volt. Ez egy többször is nézhetõ, szórakoztató, könnyed filmecske, mindenféle mélyenszántó gondolat nélkül. Amolyan életbõl ellesett történet kicsit kiszínezve, feltupírozva.
De mindenkinek más az ízlése, nem vagyunk egyformák:)
gigie 2010 febr. 03. - 19:20:13
(133/238)
Tnap megszereztem DVD-n, mert már annyian mondták, hogy eszméletlen jó film, és a legjobb vígjáték. Beleéltem magam, h most fogom látni a legjobb vígjátékot a világon, és halálraröhögöm magam, DE nem így lett. DÖGUNALOM! Egyszerûen ez a film szégyen és egy nyamvadt poén nem volt benne! Már egy órája néztem, de abszólut nem kötött le .. Ez nem vígjáték ! Ez max romantikus film, vagy csak simán film. Egyszer nem lehetett rajta nevetni. Nemtudom a többi hozzászóló miért van ennyire elolvadva, meghogy a legjobb vígjáték, mert ez egy POCSÉK FILM. Az eddigi vígjátékok közül, amiket láttam, ez volt a legszarabb " vígjáték ". 10/3 és akkor túlzok! SENKINEK NEM AJÁNLOM.
10/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 01. - 17:16:08 10/10
(132/238)
Nem kifejezetten. Bár írok. Ezt-azt.
dominoizzy 2010 febr. 01. - 09:38:44
(131/238)
nagyon nagy film!!! 10/10-es!
shdise 2010 jan. 31. - 17:14:06
(130/238)
Meryl Streep magyar hangja borzalmasan túljátszott, teljesen tönkretett jeleneteket, sokszor már fülsértõ volt. Nagyon sajnáltam, mert több filmben Ráckevei Anna hozzá tudott tenni a szinkronnal az élményhez.
A történet ettõl függetlenül fergeteges, nagyon sokat nevettem, régen jöttem ki ekkora mosollyal a moziból, jórészt John Krasinski-nek köszönhetõen. 10/8
10/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 30. - 15:14:52 10/10
(129/238)
A Forest meg a Benjamin high conceptnek tekinthetõ, de a halálsoron pl. nem. Van egy olyan, hogy logline. A forgatókönyvíró a producer érdeklõdését ezzel kelti fel. Ez két mondatos összefoglalása a sztorinak. A játékosban mondja a producer (vagy a reader? passz), hogy évente ötezer logline-t hallgat meg, de abból csak tizenöt filmet készítenek. És ez valóban így van. Ez azt jelenti, hogy annak a két mondatnak tényleg oda kell ütnie. Nyilván, ha új vagy a szakmában.
Márpedig egyre többen akarnak betörni, és a hatalmas mezõnyben, ahol két mondatuk (huszonöt szavuk) van arra, hogy felkeltsék a producer érdeklõdését... ott tényleg ütni kell.
Szóval a high concept valami olyan, ami nagyon röviden összefoglalva is eléri a hatást, amire rögtön azt mondod, hogy "aztakrva". A Benjaminra ezért lehet ezt mondani, mivel az, hogy egy ember öregen születik, majd élete során fiatalodik, közben beleszeret egy nõbe, stb, pár szóban is figyelemfelkeltõ. A Halálsoronnak nincs ilyen sztorija. Nem azt jelenti, hogy nem jó a sztori, csak nem high concept.
10/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 29. - 17:22:22 10/10
(128/238)
Nem kifejezetten támadásnak szántam a dolgot, csak fel szerettem volna hívni a figyelmedet, hogy nem biztos, hogy a megfelelõ lelkiállapotban, vagy megfelelõ elõítéletekkel ültél be.

(Egyébként milyen érdekes, sokan itt is azt mondják, hogy egy filmre elõítéletek nélkül érdemes beülni, pedig francokat. McKee is azt mondja, hogy akkor üt egy film, ha megfelelõ elõítéletekkel ülsz be rá.)

Hát a blockbuster nehezen lefordítható, könnyebb, ha neveket mondok. Avatar, Harry Potter, Gyûrûk ura, Mátrix, stb. De nem is ez a megfelelõ szó, amit kerestem. Hanem a highconcept. Ez is nehezen lefordítható, de az a lényeg, hogy olyan koncepció, olyan sztori, amitõl beszarsz már akkor is, ha két mondatban összefoglalják.
10/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 29. - 14:01:45 10/10
(127/238)
Ez a film nem is akart "nagy durranás" lenni. Könnyeden akart ábrázolni nagyon is komoly kérdéseket. Ez a frázis ma már annyira elcsépelt, hogy nem tûnik "nagy dolognak". Pedig az, ha jól csinálják. Fõleg manapság, ahol minden halálra van ítélve, ami nem block buster. Tisztán, érthetõen, szimpatikusan, tartalmasan beszélni valamirõl, az már nem jelent semmit.
Zõdi 2010 jan. 29. - 13:13:32
(126/238)
Ez egy akkora, de akkora film!!!
Rég láttam már ilyen jó vígjátékot!!!
Én nagyon jót szórakoztam rajta.
Hatalmas, és a szereposztás is zseniális!
Már alig várom, hogy kiadják DVD-n!
10bõl 11pontot adnék:)
ocsai.b 2010 jan. 27. - 18:48:26
(125/238)
Szrintem nagyon jó film akárki akármit mond
Én nagyon jót virultam mindn gyes jlenetén és alig várom hogy kijöjjön dvd
aki szerint Meryl szar az bekaphatja, aki szerint Alec szar az így járt
De el kll ismernetek hogy mindketten a filmtörténelem meghatározó alakjai és mint minden ember õk is hibáznak néha
ahogy szrintem mindn nagyszájú picsa itt
mrt ha ti is eltudnátok igy ( netán jobban ) játszani ezt a szerepet akk aláirom igazatok van
de nagyon szép péárt alkotnak a filmben
10/10
DoraHungary 2010 jan. 26. - 17:36:58 10/10 Előzmény h.tibi91
(124/238)
szerintem úgy volt vele (mint Alec), hogy Meryl Streepért mindent! :D (meg tudom érteni);)
9/10
h.tibi91 2010 jan. 25. - 22:43:19 9/10
(123/238)
Helyes film, amely sokszor csalhat mosolyt az arcunkra.
* * * S P O I L E R * * *
Kicsit sajánlom, hogy van is vége meg nincs is, mert ugye se azt nem mondják ki, hogy kezdjük el mégegyszer, de az építész is ott lófrál még a ház körül...
* * * S P O I L E R V É G E * * *
Nekem, kicsit az fura, hogy Steve Martin egy ilyen nem túl nagy szerepet elvállalt
9/10
10/10
Firenze 2010 jan. 25. - 14:50:48 10/10
(122/238)
Ez a film nemcsak Magyarországon szakít ki a valóságból, hanem Európa minden országában. A Bécsi út túlsó felén, sõt még az Arno partján sincs kolbászból a kerítés!
Kedves, szívet melengetõ film.
10/10
Firenze 2010 jan. 25. - 14:48:57 10/10 Előzmény teva56
(121/238)
Picit kigömbölyödött :) Ez édes! De nagyon jó kis film volt!
Többeknek: szerintetek egy nõnek 50 felett le kell magát lakatolnia, esetleg zárdába vonulnia? Miért ne lehetnének igényei? Sok 30-40 éves nõ megirigyelhetné, amilyen formában Meryl van!
Persze ez az agyament "csak a fiatal a szép és a jó" azért 800 km-re már nem így mûködik!
6/10
beo71 2010 jan. 25. - 14:42:54 6/10
(120/238)
Egyszerûen közepes.
Sokadik rom-kom,amin párszor mosolyogtam,sõt még nevettem is,semmi több.6/10.
Amin csodálkozom az a sok fényezés,a hozzászólók mintha a forgalmazók reklámszövegeit nyomnák,hogy minél többen megnézzék,micsoda jó kis szórakoztatás.Nem tudom?A nagy magyar valóságból kiszakadni,már ennyi is elég?Kõgazdag ronda amcsik mûgondjai nem túl szórakoztató elõadásban,azért az imdb közelebb áll az igazsághoz.Meryl Streep(akit végtelenül tisztelek,nem sorolom legendás alakításait,elég legutóbbi Kétely féle mesteri alakítása)szegénykém a színész szakma egyik legjobbja ,ezzel a szereppel alaposan mellé nyúlt.Annyira fonnyadt a drága,hogy hihetetlen mi végbõl kívánja meg a két kivénhedt bika.Steve Martinról egy jó mondatot sem lehet leírni,Alec Baldwin legalább vicces.
Nancy Meyers,a leg(el)ismertebb rendezõnõ,hol jobb,hol rosszabb filmekkel jelentkezik.Ez a darabja nem a jól sikerültek közé tartozik,messze nem éri el a Mi kell a nõnek!szintjét.
Szerintem,ha valaki véletlenül kihagyta,ne ölje meg magát,nyugodtan lehet élni e film nélkül is.
teva56 2010 jan. 25. - 09:17:20
(119/238)
Szia!Azért ne büntessél meg annyira,
nekem tetszett mert kitudtam kapcsolodni
a film alatt és néha nagyon jól esik az embernek az ilyesmi,nem kerestem benne
semmi mondanivalot,csak egyszerüen
nevettem.És Meryl-ben pedig pont
az a jó,hogy ilyen is tud lenni.
És az sosem baj,ha a vélemények ütköznek.