Téma: Éj anyánk

10/10
fota666 2008 júl. 25. - 20:17:17 10/10
(5/25)
szerintem is ez aa legjobb megfilmesítése, de ez csak a választáson múlt.
maga a könyv az egyik legkönnyebben emészthetõ Vonnegut, az idõomlást, vagy a titán szirénjeit jóval nehezebben lehetne filmre vinni. (az ötös sz. vágóhíd és a bajnokok reggelije sem adja szerintem vissza a hangulatot)
így megy ez...
8/10
remete bácsi 2008 ápr. 02. - 20:36:22 8/10
(4/25)
Vonnegut-feldolgozások közül ez tetszett leginkább. Amúgy lehet, hogy ellentmondásos figura volt, de szerintem nagyon is lehetett tudni, mit akar mondani - és most nem néhány kivételesen õrült novellára gondolok, aminek tényleg se füle, se farka. A filmnek sok szempontból szerencséje volt, mivel ez a legkönnyebben megfilmesíthetõ darabja. Amikor megdermed, mert nincs oka bárhová is mennie, az különösen jól sikerült.
Brambilla 2007 máj. 01. - 01:17:12 Előzmény Simon Phoenix
(3/25)
Szerintem Vonnegut annyira elentmondásos személyiség (volt), hogy senki sem foghatja fel mit is akart egy-egy könyvével pontosan. Ezért nem biztos, hogy szerencsés egy Vonnegut mûvet megfilmesíteni, mert a könyvek annyira mást jelenthetnek mindenki számára, hogy egy film nem tudja visszaadni, csak az épp aktuális rendezõ elképzeléseit. Az ötös számú vágóhíd és a Bajnokok reggelije épp ezért nem tetszett annyira filmen, másképp képzeltem volna el. Ezt még nem olvastam, de a film annyira nem jött be.
Newcastle United 2007 febr. 27. - 09:58:23
(2/25)
Nick Nolte tetszett, mint általában mindig, a film elég zavaros volt. Igaz hozzátenném úgy hét éve láttam.
Simon Phoenix 2007 febr. 26. - 21:59:11
(1/25)
Talán a leginkább szöveghû feldolgozás. Vonnegutot szinte képtelenség megfilmesíteni, talán nem is baj...

Nekem tetszett.