gladiolus 2013 ápr. 26. - 10:09:54
(19/39)
A zenéje (Everybody's Talkin') is felejthetetlen.
Ugek 2012 dec. 26. - 13:32:52 Előzmény beszelo86
(18/39)
Egyszerûen: ALAPFILM!
10/10
beszelo86 2012 okt. 27. - 09:22:59 10/10 Előzmény johnny91
(17/39)
Ez egy igazi klasszikus road movie. Nagyon tetszett. Egészen elképesztõ, hogy annak idején Oscarral jutalmaztak egy ilyen kemény és megrázó alkotást.
9/10
johnny91 2012 szept. 16. - 22:12:30 9/10
(16/39)
és a másik nagyágyú
9/10
johnny91 2012 szept. 16. - 22:12:08 9/10
(15/39)
Elképesztõ mennyire hasonlít a fiatal Hoffmann Pacinora.
Ki hitte volna, hogy pont õk lesznek a legnagyobb 'színészóriások' ilyen alkattal :D
1/10
offtopic
eroberter 2012 aug. 09. - 09:20:58 1/10
(14/39)
Huh, talán kicsit erõs voltam az elõbb... De fel lettem húzva rendesen...
Mindegy, mégegyszer tanácsolnám mindenkinek: aki még nem látott valami filmet, és kíváncsi rá, meg akarja nézni, akkor elõször nézze meg, aztán jöjjön ide véleményt nyilvánítani.
Túl egyszerû lenne? Vagy csak nekem jött be eddig?
Mert engem az itteni kommentek, vélemények az eddig általam nem látott filmekrõl mindig is inkább összezavartak, mint meggyõztek, és minden esetben úgy döntöttem, magam nézem meg, nem a mások véleménye után megyek. ENNYI
Nagyon nehéz?
Mellesleg nem tudom, az elõzõ illetõ hány éves, de ez a film már jó párszor ment a tévében
1/10
offtopic
eroberter 2012 aug. 09. - 09:15:13 1/10 Előzmény kispufi
(13/39)
Hát nem tudom... Sokan vinnyognak itt, hogy így meg úgy SPOILER vagy mi a rosseb kell...
Azt tudom javasolni, hogy ha még nem láttál egy filmet, és mégis látni szeretnél, akkor ne nézz se a port.hu-ra, se más ilyen oldalra, és akkor nem cseszel így rá.
Elnézést a néha erõs kifejezésért, de rendesen tudnak idegesíteni az ilyenek: jáááj, most már tudom a végét, most akkor mi lesz...
Az van, kiskomám, hogy elõször MEGNÉZED a filmet, aztán jössz ide véleményt nyilvánítani!

És csakazértis mégegy spoiler, csak neked: a te életed is,meg az enyém is, azzal fog végzõdni, hogy vége lesz!
10/10
olahmiki1959 2012 febr. 21. - 19:21:03 10/10
(12/39)
Úristen, errõl teljesen megfeledkeztem! Igazad van, mindenkitõl elnézést kérek! Ez is jelzi, hogy csak nemrég kezdtem el írni ide a fórumra. Amíg arra figyeltem hogy ne írjak túl nagy marhaságokat, és ne kövessek el helyesírási hibákat, azalatt tökéletesen kiment a fejembõl, hogy lehetnek olyanok is a fórumozók között, akik még egyáltalán nem látták a filmet. Nem akartam lelõni a poént, bár ez a film, akárhányszor látja is az ember, és tudja, hogy mi fog benne történni, mindig ugyanolyan felkavaró, és megrendítõ élmény szerintem.
Megpróbáltam mindent leírni, ami ilyen kis terjedelembe belefér, másra nem figyeltem. Még egyszer elnézést!
kispufi 2012 febr. 21. - 16:00:46 Előzmény olahmiki1959
(11/39)
Sajnos, én még nem láttam, de ma feltett szándékom, vagyis megnézem így is, úgy is. De egy ***SPOILER*** jelzéssel óriási szívességet tettél volna, és lehet, hogy nem is csak nekem.
10/10
olahmiki1959 2012 febr. 21. - 06:12:18 10/10 Előzmény velorexescsavo
(10/39)
Igazad van, hatalmas film. És nem Jon Voight, - aki szintén nagyon jó, - az igazi fõszereplõ, hanem Hoffman, akinek ez egy elég korai filmje, és már itt is ugyanolyan zseniális volt, mint késõbb bármikor.
Mellesleg az a jelenet, amikor lemennek az éjszakai klubba, félelmetesen pontos képet ad az akkori New York avantgard zenéinek, underground mûvészeti életének világáról, extravagáns figuráiról. Ez a rendezõ, John Schlesinger érzékét dicséri, aki akkor persze még nem tudhatta, milyen kordokumentumot hagyott hátra ezzel a néhány perces, a film szempontjából egyébként jelentéktelen epizóddal.
Tudom, hogy vérciki, de ahányszor látom, mindig megkönnyezem az utolsó jelenetet, amikor a Hoffman által játszott nyomorék, pitiánar kis szélhámos, akinek álmaiban mindig az a vágya, hogy egészségesen végigszaladhasson a napfényes tengerparton, már nem láthatja meg a tengert, a pálmafákat, és az aranysárga homokot, mert közben a buszban meghal.
És az õ halálával tulajdonképpen meghalnak a jobb életre való reményei a barátjának, a jóképû cowboynak is. Nem sok filmnél éreztem eddig katarzist, a mai filmek döntõ többségénél pedig különösen nem, de ennél igen. Azt hiszem, ez a film azon ritka filmek egyike, amelyet mindenképpen látnia kell annak, aki igazi élménnyel akar gazdagodni a képernyõ elõtt.
ad mala 2011 dec. 25. - 17:07:33
(9/39)
Nagyon erõs film, a két fõszereplõ pompázatosan játszik, a vágás egyszerûen rohadt jó. Egy ostoba vidéki amorális selyemfiú keserû kalandjai a nagyvárosok legnagyobbikában, oldalán a Patkánnyal, a kissé immorális piti gazemberrel. De még ilyen alakok közt is kialakulhat valami megható kapocs, minden trógernek van barátja. Társadalmi dráma többek közt a szegény mocsok és a gazdag mocsok közti ellentét ábrázolásával és hogy a lejtõn elindulni igen veszedelmes (anélkül hogy bármi felelõsség alól is felmenteném antihõseinket).
velorexescsavo 2011 márc. 05. - 18:08:33
(8/39)
Dustin Hofmann legzseniálisabb szerepe. Félelmetesen lehangoló film. Nem egy könnyed szórakozás, de katarzis élményt bõven nyújt.
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 21. - 21:56:29 10/10 Előzmény spermophilus lateralis
(7/39)
Pontosan. Nagyszerû film remek színészekkel. Egyértelmûen 10 pont!
dorog 2010 jún. 03. - 23:25:59
(6/39)
"... lányok futtatásával": már megint 1 baromság a port.hu-tól. Aki ezt leírta, nem látta a filmet. Én legalább 2× láttam, és úgy emlékszem, a "cowboy" önmagát igyekszik futtatni - nem sok sikerrel. A kutyás öreglánytól nemhogy pénzt nem kap, hanem az vágja meg õt 20 $-ral...
9/10
Sadenal 2010 máj. 11. - 21:00:15 9/10
(5/39)
Direkt azért néztem meg, mert egy listán a 60-as évek legjobb filmjeiként volt számon tartva. Nem kellett csalódnom. Ahogy ezek ketten egymásra vigyáznak...

Amúgy szerintem a 2 legszembetûnõbb dolog érzõdött ki legjobban a filmbõl: a magány és a kitörni akarás gondolata...Tetszettek a vágások is.

Eszembe jutott még 2 ilyen duós film: Otthonom, Idaho és a Halászkirály legendája.

8/10
spermophilus lateralis 2010 ápr. 14. - 15:49:56
(4/39)
a film a kedvenceim egyike, egy örök mondanivaljú zseniálisan melankólikus alkotás a remény, a hit és a hûség õrõkkévalóságáról. abszolút kiváló soundtrack -kel.
fruska 2010 márc. 06. - 19:52:01
(3/39)
ne haragudj, de ha az ilyent j-vel írod, nem is tudod értékelni ezt a filmet.
10/10
euTanázia 2009 júl. 04. - 20:22:15 10/10 Előzmény Janisch Attila
(2/39)
Ej! Nem alkotásként fakult meg, hanem színeiben, akár egy elhasznált kópia. Komolyan ez volt az érzésem, nyilván hajdanában és frissen a filmvásznon másképp mutatott, ettõl még ugyanazt mondja nekem.
Kissé meglepett, hogy közel azonos korosztályból jöttünk, mesterségünk címere - nos a szójátékra már tisztán nem emlékezem, de folytatva: igen, a Madárijesztõ szorosan felzárkózik, különös tekintettel egy újabb nagyszerû párosra, ahol ugyan erõsebb karakterekkel, de folytatódik a "gyámolítjuk szeretteinket" vonal.
Majd sorjáznak még a többiek. Neked, nekem és még sokaknak, eltérõ helyezéssel a ranglistán, mert ebben a szakmában nincs objektív mérce. Az alkotóknak persze lehet szubjektíve kedves "gyermeke", ez saját jogon kijár.
Nekem -ki rendületlenül kerengek a filmek körül, ahogyan elvarázsolt éjjeli lepke a fénybe veszve- hirtelenjében még kettõ meghatározó amerikai mozi ugrott be a hetvenes évekbõl:
Az utolsó mozielõadás és a Száll a kakukk fészkére.
Nyilván a sor folytatható... :)
Janisch Attila 2009 ápr. 17. - 00:44:08
(1/39)
Dehogy fakult meg! Örök darab. Az egyik legjobb amerikai film, a Madárijesztõ mellett. Abbahagyhatatlan, kihagyhatatlan.
Janisch Attila