9/10
H. Zita 2015 jan. 18. - 20:11:15 9/10
(42/182)
Spoileres:
A vége sem gyenge: áll vele szemben a három újonc, õ meg közli velük: -Nem kérek tõletek olyat amit magam sem tennék meg! Na ilyet nem szívesen hallanék egy fõnöktõl sem! :)
9/10
H. Zita 2015 jan. 18. - 18:09:43 9/10
(41/182)
Spoileres!

Hatalmas volt! Próbáltam úgy nézni, hogy közben félreteszem Jake G. iránt érzett szimpátiámat. És még így is nagyszerûnek találtam. Ugyan nem tudom ki írta de elképzeltem magam elõtt egy képet ahogyan az õ fejébõl pattan ki az egész ötlet ahogy elhalad a film elején is látható hasonló baleset mellett.
Párhuzamot is tudnék vonni a Lou Bloom és az õ karrierje között is ahogy mindenkit megnyerve, kis áludvariassággal és törtetõen, bájosan meghódítja Hollywoodot, (gondoltam a film elején amikor még nem sejtettem, hogy ekkora szociopata a fõhõs)!
Vannak filmes baklövései, de az én szememben õ a következõ Brad Pitt.

Azért egy valamit még: nem hinném hogy csak egy konkurenciája volna! Mármint Lou Bloomnak.

Tényleg durva volt ahogy a bûntény helyszínét módosította meg durvábbak amik még voltak. De a tragédiák és balesetek lefilmezésében mi hétköznapi emberek is tudunk "csodás" dolgokat produkálni, minden morális és etikus határt átlépve. Elég megnézni néhány videómegosztó oldalt.....
10/10
eIemes 2015 jan. 17. - 10:46:26 10/10
(40/182)
pontosan - ezt úgy hívják, hogy szerkesztés. az éjjeli féreg (szerintem kicsit szájbarágva) rámutatott a szerkesztõ hatalmára a valóság(érzékelésünk) fölött. bár valójában csökken a bûnözés, a hírek megfelelõ válogatásával lehet olyan érzést kelteni a nézõkben, hogy növekszik. pedig számára ez mindössze annyit jelenthetett, hogy a csatornája nézettsége javul és a szerzõdését talán meghosszabbítják.
Redfield 2015 jan. 10. - 14:27:33
(39/182)
Jó volt, de Gyllenhaal volt még a legjobb a filmben. Az a szomorú, hogy egy mai Cronenberg-re ráver 10 kört, egy régire meg semennyit sem. Jobbra számítottam, de ettõl függetlenül is megérte megnézni.
10/10
Dudvarek 2015 jan. 10. - 10:16:51 10/10
(38/182)
Már hónapokkal ezelõtt láttam ezt a filmet, de utólag muszáj hozzászólnom: ez volt számomra 2014 legjobb filmje.
A Holtodiglan és az Interstellar is hatalmas és verhetetlen, de ez a film annyira finom és pontos, hogy mindenféleképpen eléjük kell tennem. Ha Jake ezért nem kapja meg az Oszit, akkor többet nem is érdekelnek a díjazottak.
Alig várom, hogy újra megnézzem.
10/10
1/10
Ancen 2015 jan. 10. - 09:43:59 1/10
(37/182)
Ez egy zsák szar...
leja 2015 jan. 04. - 01:34:24
(36/182)
----SPOILER------

igen, arról szól, hogy egy eszelõs is megtalálhatja a helyét, csak észre kell venni a lehetõséget, megtalálni a megfelelõen lealjasult közeget, ahol ugyan látják, hogy az érzelmi fejlõdésben korán megrekedt Lou barátunk, csak nem nagyon érdekli õket. ahogy engem sem a karrierútja. nem kötött le annyira, mint a többséget. jól ábrázolták a szociopatát, de talán ezért is volt üres a film.
6/10
NADALFAN 2015 jan. 03. - 19:52:51 6/10
(35/182)
Háát ezt a filmet nem tudom hova tenni. Ez valamilyen paródia akar lenni , hogy Amerikában mindenkinek adott a lehetõség. SPOilEREES---- Mert azért nehezen hinném hogy egy ilyen alakról akirõl süt hogy totál debil , egyáltalán szoba állnának. De lehet hogy mégis mert film ezt sugallja , hogy a nézettségért mindent. Ráadásul nem hiteles a történet hiszen egyértelmû hogy a gyilkosságoknál látta az elkövetõket, nehezen hiszem hogy azért ezt megúszná a való világban. De végül is nem ez a film lényege hanem maga a jelenség , de sok újat nem mond , mert ma már minden errõl szól ,minél zaftosabb híreket a híradóba.Ez nálunk sincs másképp.---- VÉÉGEEE
Azért kissé nagyon túlértékelt.
6/10
10/10
m33dra 2015 jan. 03. - 12:15:42 10/10
(34/182)
Nagyon tetszett, különösen, hogy Jake Gyllenhaal nem tartozik a kedvenc színészeim közé... eddig a legjobb férfi színész alakítás az évben, a filmek közül is eddig ez tetszett a legjobban. Nekem csak annyi jutott a film végén az eszembe: Vajon mi alakítjuk a társadalmat? Vagy a társadalom alakít minket?
10/10
eIemes 2015 jan. 02. - 01:21:42 10/10
(33/182)
Lou a szociopátiás személyiségzavar archetípusa. Nem fog rájönni semmire.
10/10
eIemes 2015 jan. 02. - 00:48:30 10/10
(32/182)
...arról mit gondolsz, ha egy híradó nem tesz hozzá és nem vesz el belõle, csak VÁLOGAT a hírek között, és amit végül közöl, azt is KERETBE HELYEZI...?
perry 2014 dec. 24. - 18:58:42
(31/182)
A hozzászólás SPOILERT tartalmaz.
perry 2014 dec. 24. - 18:57:37
(30/182)
Éjjeli féregért nem kell az "álmok hazájába" zarándokolnunk. A média mindenütt megtalálja a saját koncát, legyen az kereskedelmi vagy királyi televízió, hiszen a hír érték a mûsorperc fontos és a reklámbevétel eltartja a médiát.
Ezen a ponton pedig fura módon megbicsaklik a morál, az etika nyaralni ment, arról nem is beszélve, hogy az igazán nagy kérdés mi van akkor mikor az erkölcsi érzék idézve Radnótit:
"Oly korban éltem én e földön,

mikor az ember úgy elaljasult,

hogy önként, kéjjel ölt, nemcsak parancsra,

s míg balhitekben hitt s tajtékzott téveteg,

befonták életét vad kényszerképzetek." sem tiltakozik.

Bár tudom az idézet teljesen más idõt és helyzetet jelöl de folyvást ez a néhány sor motoszkált agyamban a film nézése közben. Hiszen fura érzés nézni a saját lakásomban a híreket a hírekben a filmet és a filmben pedig azt a drámát amely az Éjjeli férget jellemzi.
Mert kérem, már, már hely megjelölése nélkül a korlátlan vállalkozások lehetõségét éljük. Azért , hogy a filmben látottak megtörténjenek nem kell az USA minden lehetõsége, bizony itt és ott is lehet piti kis tolvajból- ahogy az egyik szereplõ jellemzi fõhõsünket- hírgyáros. Mert ugye ha egy vállalkozás beindul akkor bármi megtörténhet.
Dan Gilroy megmutatja a média másik arcát. Ami távol áll a szeretetteljes, adomány gyûjtõ, segítsünk a másikon arctól.
Itt direkt a képünkbe tolja azt a világot ahol a hír a napi borzongást és halál élvezetet adja. Szeretnél ilyet látni? Nézzél kereskedelmi híradót vagy királyi Kék fényt és már meg is kaptad a napi izgalom adagodat, közben kényelmesen papucsban a karosszékben egy dobozos sörrel a kezedben élvezheted a képernyõn folyó vért.
Gilroy nem ítélkezik és a film kockái sem befolyásoló szenteskedõ ó,ó,ó de borzalmas üzenetet közvetít. Csak felvázol egy élethelyzetet vagy még inkább magatartásformát a közönyös pénzkeresõ és tudásszomjas teli Jake Gyllenhaal (Louis Bloom) alakját aki jól nevelt, illedelmes másokkal, igaz tolvaj de amúgy kedves. Igaz képes egy óráért leütni egy éjjeliõrt, na de annyira illedelmes. Meg aztán akar õ jó lenni, dolgozni is szeretne, de ha már egyszer rajta van a bélyeg akkor...
Hõsünk akár mehetne mint késõbb látjuk gyilkolni, rabolni de nem, rabul ejti a média világa.
Persze, a film erõsen azt sugallja, hogy ezek az emberek híján vannak az erkölcsi és morális érzéknek, viszont az is tény
mára a média kõkemény üzletté vált akié az elsõ hír az viszi a "pénzt, a nõt és a paripát".
Valaha egyetemi éveim alatt megélhetésbõl és a médiához való vonzódásom okán dolgoztam Várszegi Károllyal és volt szerencsém segédoperatõre lenni így tudom , hogy a médiának ezer arca van, ráadásul a operatõr lehet olyan aki háborús övezetben forgat, lehet média hír vadász aki már igen csak közel van az Éjjeli féreg státuszhoz.
A film plasztikusan tárja a nézõ elé miképpen is mûködik a "halál" média gyár. Miért, - mint egy feneketlen "kisgömbõc"- akar egyre többet és többet a borzalmakból.
Közben nézhetjük Jake Gyllenhaal udvarias szenvtelen arcát amint átsétál élethelyzeteken és életeken, vívódás és lelkiismeret nélkül a pénzért. Mint egy sikamlós bõrû angolna bújik ki a nyomózónõ etikai és erkölcsi ítéletei alól, miképpen nyer csatát a éjszaki hírigazgatóval Rene Russo (Nina) , aki számomra a híradós filmek nõstény ragadozójának eszenciáját nyújtja ebben a rövid alakításban.
Az Éjjeli féreg egy jelenséget mutat be, a hír üzleti mivoltát és rámutat arra, hogy szép elvek mellett így is lehet élni azzal a kitétellel, miszerint mindenki döntse el -hiszen kezünkben van a távirányító- miképpen kezeli ezt a helyzetet.
Mert a Louis Bloomok köztünk élnek és mint a film is üzeni, elõbb csak flottát hoznak létre majd pedig hírügynökségeket, végül pedig hírbirodalmakat, és ez még csak a kezdet....
10/10
VagoDurbints 2014 dec. 23. - 00:48:45 10/10
(29/182)
az év filmje volt szerintem.
kövér 10es.
10/10
VagoDurbints 2014 dec. 23. - 00:48:17 10/10
(28/182)
AZ alattam lévõ komment spoiler!




!!!!!!!!!!!!---SPOILER---!!!!!!!!!!!!
10/10
István Baranyai 2014 dec. 21. - 18:18:08 10/10
(27/182)
***SPOILER PÓTOLVA***

Szerintem ez a film nagyon nagy volt! Elgondolkodtató, és félelmetes hogy milyen emberek mozognak közöttünk. A társadalom és mi magunk vagyunk felelõsek ezért. Egy beteg ember ámokfutása, aki folyamatosan mutatja hogy mennyire beteg az elméje. Senki nem veszi észre /kollégáján kívül/ aki persze meghal.
10/10
benvenuto1 2014 dec. 20. - 00:16:32 10/10
(26/182)
Gyllenhaal alakítása végigviszi ezt a filmet, ez a dolga, címszerep, egy karakter, amit meg lehet jegyezni.
9/10
marie1 2014 dec. 13. - 11:40:33 9/10
(25/182)
Tetszett a film. Louis Bloom alakja tûpontos képet ad egy emberi karakterrõl. Viszonylag ritka az efféle eszelõs figura, és Jake Gyllenhaal remekül alakított. Ott volt a szemében az a tûz, ami végig mozgatta a karaktert és ez által a filmet is. A másik lényeges pont a nõ, Nina (Rene Russo), aki méltó partnere. Hiszen egy épkézláb nõ azonnal leveszi, hogy a fazon õrült, de Nina ráharap a horogra. Tehát saját csapdájába kerül... Aztán ott van még Louis társa a "hétköznapi ember", és ne feledkezzünk meg az igazi ellenpontról, a növénykérõl, amit Louis gondosan öntözget napról napra sötét kis lakásában...Szóval nagyon is van mozgás a filmben, az emberi karakterek mozgatják, végig feszes figyelemben tartva a nézõt.
9/10
beo71 2014 dec. 09. - 15:20:06 9/10
(24/182)
Az Éjjeli féreg nem szórakoztató film, VÉGIG kell nézni és kialakul róla egy kép :( nálam ) igen, ilyen az élet és ez sajnálatos, sõt, szörnyû. Néha kellenek ilyen filmek is, nem csak kiszakadni a saját életünkbõl és jókat nevetni, félni vagy csak tátott szájjal élvezni a látványt.
A film közben én is filóztam, hogy a halom dicséret ellenére nem érzem olyan jól magam, mint szeretném, de a film végére teljesen átfordult egy jó érzésbe, elgondolkodtató kis filmet láttam és jó pontot érdemel.9/10.
Talán a fiatalabbak nem érzik ennyire "nagy"nak ezt a témát, õk ebben élnek, de én még emlékszem rá : a fõnököm nem csak megkérdezte hogyan vagyok, de még érdekelte is, a mai világban pedig : ha nem tetszik lehet máshol is dolgozni, úgy is hiteled van, megteszel mindent vagy véged !...és az ember szép lassan féreggé válik.
1/10
alba1995 2014 dec. 06. - 23:49:18 1/10
(23/182)
Valószínüleg sokaknak nem fog tetszeni ami most írok, az elõzõ kommentelõknek fõleg. Nem értem, miért istenítik sokan ezt a filmet. A színészi játékkal nem volt baj, magával a filmmel volt óriási baj. 2 órán keresztül vártam, hogy beinduljanak az események, de semmi nem volt. Félre értés ne essék, nem akciófilmre számítottam. Ez egy semmijen kategóriába besorolható unalmas maszlag volt, amit nem lehet értékelni.