6/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 26. - 09:40:32 6/10 Előzmény Charles Foster Kane
(93/173)
szerezz mar be egy magyar billenytyuzetet
4/10
Segítõ Béka 2012 máj. 26. - 09:38:10 4/10
(92/173)
gyakorlatilag benne van minden az elõzetesben, többre számítottam, nem nagy szám, a vége alice coopertõl kezdve nagyon béna lett
d112 2012 máj. 25. - 23:27:10
(91/173)
Elméletileg azt kellene írnom hogy nem volt rossz a film egyszer meglehet nézni, de, én unalmasnak mondanám inkább, a sok vontatott jelenet miatt.
Dexter082 2012 máj. 25. - 21:55:43
(90/173)
Emlékeztet az Ollókezû Edwardra. Rendezõ és fõszereplõ ugyanaz, smink hasonló. Mese, de mégis lekötött a történet és az elõadásmód, Depp "hideg angolsága" :).

SPOILER

Emlékezetes pillanat, amikor a kis csajjal a szobában beszélget a zenékrõl :)
Down to Hell 2012 máj. 25. - 10:44:07
(89/173)
Ha rajtam múlt volna, akkor sosem néztem volna meg ezt, de hát nem vagyok egyedül. Ebben hol volt a vígjáték?, csak egy újabb romantikus Twillight...
8/10
Kendy 2012 máj. 24. - 23:25:34 8/10
(88/173)
Most láttam a filmet!
Nekem tetszett de tény nem ez a legjobb Tim Burton film.
:(

Egyszer meg lehet nézni.

Alice Cooper király volt a filmben!
Imádom a manust!
Kb 30 éve ugyanígy néz ki!
:))))
egytokeletesember 2012 máj. 22. - 23:27:14
(87/173)
Ez egy unalmas értelmetlen sablonhalmaz. A helyükben megtartottam volna a haverok közt hómvideónak.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 máj. 21. - 22:32:51
(86/173)
Azt hogy forditottak le, amikor ulnek az asztalnal, es arrol beszelnek, hogy kellene egy balt szervezni.

-I've been saying, this family could have a use of some balls.
-Exactly. And this family has always had the biggest balls.
Bigpapa 2012 máj. 21. - 20:44:49 Előzmény asekar12
(85/173)
Te.

Olyat,hogy SPOILER,mi a tökömért nem tudsz kiírni,amikor fullra elmeséled,mi van a filmben.Komolyan mondom,ha akkor olvastalak volna,mielõtt a filmet látom,most csak a (moderálva) felirat lenne itt! Figyelj már kicsit oda,hogy rajtad kívül még olyanok is olvasgatnak itt,akik még nem látták a filmet.
Bigpapa 2012 máj. 21. - 20:40:30
(84/173)
A bemutató hetén láttam a filmet haverommal,de csak most sikerült írni is róla.
Az a vicc,hogy a bemutatója elõtt egy héttel láttuk csak az elõzetesét, így meglepõen nem is tudtam,hogy létezik ez a film.Akkor is haverommal voltam, és konstatáltuk,hogy ezt és a Diktátort-mert,hogy azzal együtt adták le az elõzetesét - meg kell néznünk. Így egy hétig ezen kattogtam. Imádom Depp-et, na meg Michelle is a kedvencem.

Végig hiányérzetem volt a film alatt.Nem tudom,mi hiányzott, de vártam valami igazi Burton féle odabaszást,ha értitek mire gondolok. Amikor Tim Burton csinál egy filmet, az odacsap.Pl. számomra az elsõ batman az etalon.azt eddig nem sikerült felülmúlni.De itt nem történt meg a katarzis.Csak peregtek a filmkockák. Eva Green nem jött be a Bond filmben,itt viszont olyan kurvás volt, hogy szerintem a férfi lakosság 99%-a csapágyasra hajtaná :) köztük én is.Helena szerintem iszonyt ronda,kár,hogy minden Burton filmben ott látni(tudom miért).

Szóval vége lett a filmnek, voltak benne jó poénok, gyilok,vér, fekete humor....,de nem nyûgözött le.Nem fogom ócsárolni a filmet,de ezt még egyszer megnézem a párommal,aztán ennyi.Nem hiszem,hogy a közeljövõben látni akarom többször.
Az persze adott,hogy legyen folytatása, hiszen nyitva a kapu...,de remélem ennek nem lesz.

nálam jóindulattal 6/10
Évibébi 2012 máj. 21. - 18:12:40 Előzmény bayswater
(83/173)
Egyetértek.
Ritka sz@r film volt.
6/10
Renowka 2012 máj. 20. - 18:16:15 6/10
(82/173)
Hát hozta amit vártam 10/5 kb..
Cullangka 2012 máj. 20. - 15:25:39
(81/173)
Ez nem igaz mert én hónapok óta vártam mégis csalódás volt.. jó itt ott egy jó kis poén de lényegében vontatott :/ még végig sem bírtam nézni de eddig max 6
perry 2012 máj. 20. - 13:32:20 Előzmény asekar12
(80/173)
Távozz tõlem sántán ifjú ember !
"Mert "Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes.
(...)

Kizökkent az idõ; - oh, kárhozat!
Hogy én születtem helyre tolni azt."


Mondta Shakespeare aki még nem is szívott "dzsointot" , hogy mindezt kitalálja.
Azért ne feledjük nemes hölgyek és urak, hogy ez egy black comedy , az pedig tartalmaz némi sötétséget, iróniát,
jobb helyeken humort na és halált is.
Akkor még nem is beszéltünk Roman Polanski Vámpírok báljáról ami a mûfaj jelentõs filmje.
Hogy már Murnaurót
ne is citáljuk és végképpen szóba se jöjjön Werner Herzog.
Tim apu sem csinál mást mint kedvének megfelelõen tobzódik kedvenc mûfajában a világ morbid dolgainak szemléletében.
Persze, lehet unni, lehet azt mondani visszaköszönnek elemek a munkásságából, de az vesse rá az elsõ követ aki nem magából építkezik és élete során nem ua. az elemek használja fel "alkotásaihoz" melyeket bele kódoltak vagy magába szívott.
Az Éjsötét árnyék sem több és nem is kevesebb mint egy vámpír történetbe oltott szerelmi dráma, és valljuk meg abból elég sok van már.

Mi új akkor itt ó a színek palettájn ifjú padaván ?

Talán csak annyi, hogy csupa utalás a film.
A 70s évekre Alice Cooper mint a misztikus und gótikus rock alkonyára aki mellesleg Tim bácsi nagy kedvence.
A virággyermekek naivitására így lassan egy századdal a mozgalom "halála" után.
Az is tény van ebben némi életkor függõ gondolat kapcsolás, mert ha nem rendelkezünk ehhez tudás anyaggal
akkor nincs is mihez kapcsolni õket.
Egy valamire azért jó az Éjsötét árnyék szórakozni Depp estelen vámpírján, Carter kamarajátékán és azért ne feledjük Green édi bosziját sem aki pontossan annyit és ott nyújtja amennyit kell.
Lehet nevetni helyzeteken, "lovelni", "digitálni", ne tán élvezkedni ezen a dark agyszüleményen.
Azért nekem a zárás elõtti Green Deep jelenet adja a legtöbbet, amikor Angelique Bouchard átnyújtja
szívét, mert bizony a szerelem és a gyûlölet ó fivéreim és nõvéreim vala azoknak egy töröl való fakadása.
S,biza egy paraszthajszál választá a pokol kénköves bugyrától az éden bársony zephirjét.
Akinek pedig nem tetszett az Barnabas szavaival éve " csókolja meg a....... :)
6/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 20. - 08:57:05 6/10 Előzmény Gab98
(79/173)
Minek ülsz be olyan filmre ami nem is érdekel? Mert ha érdekelt volna biztos nem 4 pontot adsz rá.
asekar12 2012 máj. 19. - 21:42:20
(78/173)
Végre nekem is sikerült megnéznem, és nos mit is mondjak...? Hûha! Ez hosszú lesz!

SPOILER!! utólag pótolva.

Miután annyit fostam, hogy a film vajon, milyen lesz, ma végül rászántam magam. Egy haverommal néztük meg az interneten kamerás verzióban, úgyhogy ez már eleve szar. De a film még szarabb volt. Borzalmas silány munka. Bár sejtettem, hogy nem lesz valami, nagy durranás "egyszer-nézhetõs-film" és persze nem a legjobb Burton film. De ez még annál is szarabb volt, mint amire számítottam. Kezdeném az elején:

Az elején lefut egy gyors spoiler Barnabas életérõl, átokról és a vámpírrá válásáról. Eddig oké. Aztán jön a Viki szereplõ, akire, annyi szükség van ebben a filmben, mint egy galambnak egy golyóra. Szinte nem is lehet érteni a karakterének jellemét, hogy most õ B. régi szerelme, vagy annak leszármazottja, és miért jelenik meg neki folyton az a szellem? És ezzel már át is tértem arra, hogy a filmnek abszolút nincs semmi cselekménye. A többi szereplõrõl
pedig ne is beszéljünk. Ott van a kamaszlány, aki a film alatt olyan mint egy beszívott depi, és mi értelme van annak, hogy vérfarkas? MI? A gyerek nem is szerepel benne, az apjára sincs semmi szükség, mert a sztori közepén lelép. A részeges szolga még csak nem is vicces, és nem is tudja az ember, hogy B. mikor tartja hipnózis alatt, vagy nem. A doki, na arra kérem szépen mi szükség van. Jó persze, a Burton filmek megszentségtelenítése lenne, ha Helena Bonham Carter nem szerepelne benne. Bár szerintem, rá már végkép nem jutott szerep a rendezõ ezért találta ki, ezt a szükségtelen figurát, mint Barnabasnak vérbödönt. Megöli és akkor, miért kellett? Elõször leszopta, aztán elveszi a vérét?! Na, tökmindegy! És a banya! Na az millió kérdés tett fel bennem: 1.Hogy élte túl kétszáz évig? 2.Azt, mondja, a családja folyton küzdött a Collinsok ellen? Most akkor õ ugyanaz a csaj vagy egy leszármazott, hát ez már végképp érthetetlen? És a végén miért van az, hogy összetörik mint egy darab porcelán?
Most, banya volt, vagy robot? Még a szexjelenet se jó, ebben a filmben. Felugranak a plafonra, és ott döngölnek?
Habár Eva Green tényleg istenien néz ki, de legalább többet láttam volna belõle. :(
Na és végül térjünk rá a fõszereplõre: A legszarabb Johnny Depp által játszott karakter, akit játszott. Semmi humora, nem is értem, se a beszédét, és hogy mit akar majd cselekedni. Minden JD karakter fura, de ez a gót pasas a legszarabb. Ezen a filmen még Depp tehetsége sem segített.
Szóval, ha még nem láttad, nézd meg, ha akarod, de nyomot nem fog, hagyni benned. Cselekménye nincs elveszti a fonalat az ember, a karakterek szarok, még látványvilág se az igazi, minden sötét. TB és JD azt vallják mindkettõjüknek nagyon tetszett ez a film. Hát besült, mert rajtuk kívül még 2 millió nézõ is van, akiknek a fele
mind negatív véleménnyel van. De ez csak az én véleményem, dönsd el te, hogy milyen a film. Éjsötét árnyék: 10/2
10/10
Gab98 2012 máj. 19. - 20:50:12 10/10 Előzmény _Freddy_
(77/173)
Nos én ma voltam ezen moziban, és nemrég a Bosszúállókon is. Hát legyen elég annyi, hogy nekem tetszett ez a film, ellenben azzal, hogy a Bosszúállók alatt majdnem elaludtam. Igaz, a végét jobban meg lehetett volna csinálni, de nálam egy 10/9-et megér, míg a Bosszúállókra egy gyenge 4-est adok.
7/10
Semprini 2012 máj. 19. - 00:21:55 7/10
(76/173)
Johnny Deppet nem kedvelem különösképpen, de azért persze kíváncsi voltam, mit hoznak össze 8. alkalommal Tim Burtonnal, akinek a mélyrepülése bizony már évek óta tart. Nos, a végeredmény szerintem felülmúlja az utóbbi Burton-filmeket, a Sweeney Todd-nál például klasszisokkal jobb lett.
A film képi világa hamisítatlanul 'timburtoni': sötét, komor atmoszférájú képek, remekül kidolgozott látványvilág, igazi horrorisztikus miliõ, elvégre egy vámpír a fõszereplõ. Depp talán az Ollókezû Edward óta nem volt ilyen pocsékul maszkírozva, pedig általában fura fazonokat játszik. A közel 50 éves színész itt úgy néz ki, mint valami emós Nyilas Misi, a fõ komikumforrás pedig az, hogy 200 évig el volt temetve, és a '70-es években szabadul ki, tehát kissé idegenül mozog a XX. század hippi-világában. Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter és Eva Green is megbízhatóan hozzák a formájukat, de a kedvencem Chloe Moretz volt, aki már a Ha/Ver c. képregény-paródiafilmben is ellopta a show-t, és itt is csak sajnálni tudom, hogy nem volt sokkal nagyobb szerepe, a legjobb beszólásokat neki köszönhetjük, nagyon feldobta a filmet. A kettõs szerepet játszó Bella Heathcote alakítása kissé vértelen volt, de végülis megfelelt, és külön örültem az aláfestõ zeneként felhasznált korabeli slágereknek.
Mindent összevetve egy jó erõs közepes, 10/6,5, felfelé kerekítve 7 csillag.
3/10
bayswater 2012 máj. 18. - 23:49:11 3/10 Előzmény Sonic8
(75/173)
és még ott filóztunk a pénztár ellõtt, hogy ez vagy a Bosszúállók... áááá, nagyot hibáztunk!
3/10
bayswater 2012 máj. 18. - 23:45:06 3/10 Előzmény Sátán_Követe
(74/173)
SPOILER


nekem az a véleményem, hogy azért jelent meg Josette Vickynek mert ezzel azt akarta megmutatni neki, ugorjon le õ is, hogy ezzel hozzon megoldást a szerelmükre, és így is lett. de lehet hogy hülyeség, annyira nem hatott meg a film, hogy valójában el sem gondolkoztam rajta.