Csimicsanga 2020 ápr. 13. - 11:40:28 Előzmény tesz-vesz
(62/102)
A hozzászólásaidból ítélve nem értetted a film egyetlen pillanatát sem (annak ellenére hogy szerinted faék egyszerű) így felesleges is magyaráznom bármit. (Ha esetleg érdekel a dolog, sokan kifejtik a film lényeget és jelentését.) Ez olyan mint mikor egy gyerek nem érti, hogy egy felnőtt miért nem tudja neki megvenni a játékot, aztán egyszer csak idősebb lesz és megérti, bár nem hiszem hogy te valaha is meg fogod érteni. De neked nem is kell, jó vagy így is, te meg mást értesz meg amit én nem, teljesen rendben van. Emellett különbség van klisé és hasonló jelenet között. Lehet hogy ugyanaz a jelenet, csak éppen mást jelent. Olvass utána szerintem érdemes, mert láthatóan fogalom zavarban szenvedsz egy kicsit. Ezt követően nem hiszem, hogy fogok válaszolni a hozzászólásaidra, mert valószínűnek tartom hogy nem lesz érdemes, a magalázás fontos neked az ilyen helyzetben (tekintve hogy gyáva gerinctelen gyenge férfinak neveztél, még ha közvetve is), de ne legyen igazam, lépj meg!
3/10
tesz-vesz 2020 ápr. 13. - 02:00:27 3/10
(61/102)
Ez az a film, amit teljesen felesleges megnézni. Semmi új nincs benne. Önsajnáltató szentimentalizmus. Nyugodtan lehetett volna vágni belőle 30-50 redundáns percet gond nélkül, ez nem a Nem Vénnek való vidék, vagy a Vérző olaj, ahogy ugyanúgy lassú a cselekmény, csak ott van igazi, hiteles mondanivaló, egy percet nem sajnálok azokból a filmekből. De itt a 90%-át kidobnám a fenébe, akkora B-kategóriás ponyva az egész. Eredeti történet híján sablon panelekből építkezve nem is lehet más.
Baromi idegesítő klisé, tiszta igénytelen B és C-kategóriás horror meg thriller, amikor leszorítják az útról családostul Edwardot, egy az hogy ilyenkor mi a fenének áll meg?! a másik, hogy mondja neki a lánya, hogy menjem már innen, akkor azt mondja neki, hogy nem tud, mert eléálltak!!! egy az hogy van hátramenet is a kocsin, kettő, hogy km-es hely van előtte, ahol simán ki tud fordulni, és aztán a kerékcsere után ugyanabban a pozicíóban végül ki is áll! mégis volt akkor hely?! úgy rémlik, hogy a kereket a három akasztófavirág szúrta ki, de ha nem, még a felnin is továbbkéne menni ilyen helyzetben úgy hogy még fegyver sincs nála egy olyan országban, ahol szabad a fegyverviselés!

Az egy dolog hogy nagyon jó színészek játszanak benne, főleg a hadnagy tetszett, de annyira felidegesített ez a semmitmondás.

Újraéled a szerelem a könyv miatt, aztán "nagyon" hihető, csak egy "kicsit" felszínes. Persze a sznobok zabálják az önsajnáltató hangulatot, egyem a kis szívüket, nem láttak még filmeket.

A nő lánya az kié? akinek telefonált reggel, mert aggódott? arról volt szó, hogy abortusszal megölte Jake gyerekét, de a regényben mégis az Jake lányaként szerepelt. 1 óra 32 percnél, kifelé mennek a klinikáról:
"ezt egyszer még megfogom bánni, elítélem az abortuszt, többé nem tudok Edward szemébe nézni, azután amit a gyerekével tettem"

de a regényben hogyhogynem a saját gyerekeként tekint a lányra Edward, aki nem más apától van, és aki él, mert telefonáltak neki.
összecsapott, a saját maga által írt forgatókönyvnek se tud megfelelni a filmkészítő!

ja igen, és csodálatos volt nézni a rettentően kövér meztelen nőket az elején táncolni, ez a "művészi társadalomkritika" rettentően sokat adott az életembe. vagy nem. vagy csak simán undort.
3/10
tesz-vesz 2020 ápr. 13. - 01:59:47 3/10 Előzmény loni99
(60/102)
képes vagy leírni hogy mentes minden klistétől!? te eddig láttál 10 filmet az életedben?!
ugyanaz a vége,

a faképnélhagyás mint a La la landban, és még ezer más romantikus szirupban. jaj de szomorú.
ugyanúgy autós molesztálás, mint a Sziklák szeme, Grindhouse (Kurt Russellel), és vmi Nick Cage-es film is volt ilyen, meg még pár ezer.
megszórva egy kis Bosszúvágy, Clint Eastwood-filmekkel és közé ékelve mélabús, szomorú pofákat vágással az esőbe néző tekintettel. jaj hogy milyen eredeti.



és ezt csak fél perc gondolkodással mondom, ezt mered te klisémentesnek hívni!?
3/10
tesz-vesz 2020 ápr. 13. - 01:50:16 3/10 Előzmény LennyL
(59/102)
nem lehet a másik férfitól, mert a regényben nem úgy szerepel! te mit néztél?
3/10
tesz-vesz 2020 ápr. 13. - 01:34:56 3/10 Előzmény nick név
(58/102)
ha ízlésekről nem lehet vitatkozni, akkor mi alapján adják pl itthon az állami támogatásokat egy jobb korszakban? egy normális világban, nem ebben a korrupt nepotizmusban persze
3/10
tesz-vesz 2020 ápr. 13. - 01:32:57 3/10 Előzmény Csimicsanga
(57/102)
szóval a gyáva, gerinctelen, gyenge férfiaknak tetszeni fog ez a film. köszi így már mindent értek,
akkor én azért utálom.
3/10
tesz-vesz 2020 ápr. 13. - 01:29:03 3/10 Előzmény Csimicsanga
(56/102)
mit kell érteni ebben a faék egyszerűségű filmben? elárulod?
8/10
Megmondokmindent 2019 nov. 14. - 02:51:08 8/10
(55/102)
Összességében nekem tetszett a film, de nem szeretném tovább méltatni a színészi játékot, a hangulatot, vagy a vágásokat, mert megtették előttem elegen.

A filmekkel is úgy vagyok, mint a zenével, vagy versekkel. Nem biztos, hogy az a lényeg, "mire gondolt a költő", bár minden esetben az is egy önkifejezés, inkább az az érdekes, hogy bennünk mit indít el. Kicsit elkalandozok, de szerintem remek példa a Quimby Most múlik pontosan száma. A legtöbb embernek ez egy gyönyörű szerelmes szám, a valóságban azonban Kiss Tibi kábítószerektől való megtisztulását, búcsúját jelenti. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy az író megharagszik bárkire is, ha az valami mást lát benne, más indít be érzelmeket. (Egyébként "vicces", hogy más Quimby számok, amik -szerintem!- teljesen egyértelműen a kábítószer használatról szólnak csoki és egyéb reklámokban szerepelnek, csupán azért, mert lehet máshogy is értelmezni őket. De nagyon elkalandoztam...)

Én ezt a filmet csak a szereplőgárda miatt és mert thrillernek volt megjelölve, néztem meg. Az utóbbiban csalódtam, ez nem thriller.

SPOILER!!!

Nekem nagyon tetszett a párhuzam és számomra (!!!) ezt jelentette a film: Susan fiatal korában férjhez ment Edwardhoz, majd más férfi karjában érezte jól magát és elhagyta. Terhesen. Az abortusz szerintem megtörtént, mert a munkahelyén azt mondta a kolléganőjének, hogy a lehető legrosszabb dolgot tette a volt férjével.
A könyv ezt a fájdalmat adja vissza; Edward=Tony elvesztette a szerelmét és a gyermekét, mert gyenge volt megtartani őket. Férfiként ezt nehéz lehet megélni. Tony bosszúja (meggyilkolt gyilkos) után sem nyer feloldozást (a rendőr által megölt másik támadó hullája fölött mondja, hogy leszarja, mi történt vele, ő még hibás marad, mert nem tudta megmenteni a családját), valószínűleg Edward bosszúja (Susan arcába tolja a könyvet, minden fájdalmával, majd nem megy el találkozni vele) sem jár feloldozással.
Az olyan "apró" momentumok, mint a Revenge tábla, vagy a rúzs letörlése csak még jobban kiszínezték nekem a nyomasztó hangulatot, még jobban árnyalták a mondanivalót.

Nem tudom, hogy ezt akarta-e a "költő" mondani, de én ezt értettem meg belőle.

Baromi hosszú lett. Sorry!
7/10
nick név 2019 márc. 26. - 23:34:04 7/10
(54/102)
Különleges film, kemény allegóriával elmesélve, remek színészi alakításokkal, Jake Gyllenhaal-al az élen. Ez nem egy bosszúfilm, ha a szimbolikus térben az is volt a fő motívum, annak nem lenne olyan jó. Egy kemény vádiratnak és egyben beismerő vallomásnak viszont remek, ami elvezethet a felszabaduláshoz és lezáráshoz.
Arról tényleg teljesen felesleges vitatkozni, hogy kinek mennyire tetszett, hiszen ízlésekről csak pofozkodni lehet, annak pedig semmi értelme. Még ha közkedvelt tevékenység is a virtuális térben.
Egyébként nem gondolom, hogy akinek nem tetszett, az szükségszerűen nem értette a filmet. A szociokulturális és egyéb lelki/attitűdbeli tényezők miatt lehet inkább a párhuzam elfogadása a kérdés, de ebben az esetben ez a film nem nekik készült, van ilyen.
perry 2018 ápr. 04. - 16:44:01
(53/102)
SPOILER! Szeretem olvasgatni mások véleményét, azt ugyan nem mondhatnám, hogy nagy jelentőséget tulajdonítanék ezeknek. Érdekes látni milyenek is vagyunk? Olyan jó kis alázósak, vagy csak úgy harcosan kiállók az igazságunkért. Néha karénekben énekelve szóval elég sokszínűen fejezzük ki magunkat és minősítünk másokat velem is megtörtént, hogy anyámat helyzete a komentelő indulatainak fókuszába így koránt sem idegen számomra Edward Sheffield világa.
Nekem a történet a történetben szerkezete húzza feszesre a lassan kibontakozó történetet, ahol a regény és a filmbéli cselekmény replikál egymásra - és mielőtt valaki azt írná lerágott csont - ezáltal számomra megőrizve azt a ritmust amit a két történet ellenpontozásával gerjeszt feszültséget. Arról nem beszélnék, hogy az Éjszakai ragadozók művészfilm-e vagy sem? Szerintem nem az de ezt döntse el nálam okosabb. Mivel más a regény és más a kerettörténet egy valami azonos az érzelmek haldoklása. A lélek lélektelensége, döntések melyek a semmibe vezetnek, emberek mentális és fizikai nyomorúsága. Azt a teóriát, hogy a film szüli az erőszakot és aberrációt csak félig tudok egyet érteni, bizonyára vannak ilyen filmek is, szerintem ez nem az. Talán azért sem mert elég ha megnézünk híradót Kék-fényt, Tett-helyt de elég ha valaki kényesebb akkor néhány társadalom szociológiai tanulmányt olvas. Egyszerűsítve : az indulatok lehetnek halálosak, érzelmek nélkül viszont üres bábok vagyunk és igen lehet "hidegen" élni csak akkor minek?.... Persze mindenki eldöntheti tetszése szerint akar-e egyáltalán azonosulni történettel, helyzettel, szerepekkel vagy ne tán szereplőkkel?
Tony világa kétségtelenül drámaibb mint a regény írójáé és ráadásul kegyetlen brutalitást hordoz.
Míg Susan világa csak arról szól miszerint hozott egy végzetes döntést, nem mer az lenni aki eleve szeretett volna alkotóvá válni. Helyette választott -talán az anya sugallatára- egy kiegyensúlyozott de üres életet. Bizonyára lesznek olyanok akik erőltetnek találják a hasonlatot de az Éjszakai ragadozók egyik világa engem emlékeztet az X.Y. focihuligán táborára, vagy tüntetések véres szájú "pankrátoraira" és így tovább.
Persze leginkább egy kapcsolati drámába oltott kissé nyögve nyelős thrillerhez van köze.
Ami elvitathatatlan az a nagyszerű színészi játék sémáktól mentes színészi megfogalmazások.

10/10
loni99 2018 febr. 05. - 14:14:28 10/10
(52/102)
Az egyik nagy kedvencem. Imádom. Hihetetlen atmoszféra.
Atis88 2018 jan. 21. - 18:13:10
(51/102)
8 pontot kapna, ha a végét nem így zárták volna le. Ezzel a befejezéssel viszont csak 7-et ér nálam. Amúgy a sztori nem rossz és a tálalás is érdekes. Nem az a szokásos bosszúállós film, annak ellenére sem, hogy az a fõ szál. Színészek is jók voltak. 7/10.
Csimicsanga 2018 jan. 13. - 00:45:10 Előzmény istok87
(50/102)
Veled is ugyanaz a probléma mint gyümivel. Nem vagy képes elfogadni más véleményét és általánosítasz. Attól még hogy te nem látsz ebben a filmben értéket, más még láthat. Fel sem merült benned, hogy talán nem értetted a filmet? Vagy csak egyszerûen nem tetszik és kész? Nincs vele semmi baj csak neked nem tetszik személy szerint. Ennyi az egész el kell fogadnod, hogy másnak bizony tetszik és többet lát benne mint te. Ez a baj az ilyen típusú emberekkel mint te, hogy: "Ha másnak a véleménye ellenkezik az enyémmel akkor õ egy idióta, õ rosszul tudja, õ neki kéne változni, nem nekem, hát nehogy már!" Fel sem merül bennetek, hogy: "Talán én vagyok az aki téved, lehet hogy nekem kéne egy kicsit változni?" Vagy egyszerûen csak különbözik a véleményetek, attól még nem kell lenézni senkit mert ettõl te érsz kevesebbet. Nyilván ez is csak egy vélemény és tiszteletben tartom ha te másképpen gondolod, csak nem tetszik ha valaki a véleményét, tényként vázolja fel.
10/10
Zsuvicsk 2017 dec. 18. - 00:06:10 10/10
(49/102)
Nekem nagyon tetszett elgondolkodtato...reg lattam ilyen jo filmet.
10/10
Ra 2017 szept. 30. - 06:14:16 10/10
(48/102)
Valakivel összetévesztesz vagy esetleg mindenkivel ebben a stílusban beszélsz?
1/10
istok87 2017 aug. 09. - 08:14:28 1/10
(47/102)
VegyiGyümi írásával értek egyet, tökéletesen megfogalmazta a film _modanivalóját_.
Az pedig nem más, mint a tömény ERÕSZAK, amely minden fronton, az élet minden területén (hírek, reklámok, filmek, zenei klipek, bulvár szennylapok, stb.) támadja az ember ingerküszöbét, és amint a hozzászólások zömébõl kitûnik, teszi ezt sikerrel....
Mennyire beteg lélekre vall, amikor egy rendezõ arra építi fel a történetét, hogy aberrált módon végigerõszakolnak egy családot.
Mielõtt az önmagát -tévesen- mûvészléleknek becézõ, valójában mindent benyakaló filmnézõ nekem ugrik, felhívnám a figyelmet, hogy nem csak a film merít a valódi életbõl, hanem a valódi élet is merít a filmbõl.....és akkor olyanokat lehet itt olvasni egyesektõl, hogy ez a beteg film "nagy hatással" volt rá......
Cseppet sem szórakoztató, nulla mondanivalóval rendelkezõ, értelmetlen, beteg film.
8/10
idõjós1010 2017 aug. 03. - 22:40:47 8/10
(46/102)
Ez nagyon egyben volt. Volt atmoszférája a filmnek. Volt benne valami krimiszerû is, ahol nem lehetett ezt érezni, viszont az meg pusztán a cselekmény miatt lekötött. Rendezés, fényképezés zseniális volt. Tizest nem nyomtam a filmre, mert mert nem bámultam minden percét tátott szájjal, viszont minõséget kaptam. Jake Gyllenhaal lassan kedvenc színészem lesz, mert egyre több komoly darabban látom. Amy Adams is sziporkázott. Élt a karakter. A záró kép tette bennem a legmélyebb benyomást nála. SPOILER Ugyanakkor nem teljesen volt világos a fogadókész e-mail után, hogy mért nem jött létre a randi.
1/10
LanyUs 2017 júl. 20. - 23:05:38 1/10
(45/102)
Rém egyszerû, kiszámítható hétköznapi történet keserûen pácolva, vontatottan sütve és idegesítõen tálalva...
1/10
tyimpaoo 2017 júl. 07. - 12:37:26 1/10
(44/102)
Értelmetlen film. 10/1
maszat77 2017 jún. 13. - 22:25:10
(43/102)
már régóta nem volt rám ekkora hatással egy film!
azóta is mindenkinek errõl áradozom...;o pedig már van vagy féléve, hogy láttam (azóta se volt ilyen!)
(remélhetõleg nem csak Jake Gyllenhaal miatt...;P) de nem!
tényleg elgondolkodtató, izgalmas és sokkoló
és nagyon jól meg van csinálva úgy an block
nekem 10/10!