10/10
Nótárius 2018 ápr. 26. - 23:39:06 10/10
(377/397)
Gyakran elég néhány "képkockát" látnom egy filmből, hogy tudjam: érdemes-e megnéznem. Néha tévedek, de ez esetben esélyem sem volt csalódni. Minden pozitív véleménnyel egyetértve, rendkívül erős hatásúan, egészében és minden részletében magával ragadó film! Volt néhány zavaró apróság, de utóbb mindig kiderült, hogy azokban se nekem volt igazam, avagy teljesen elhanyagolható volt a jelentőségük. Bizonyos élményszint felett pedig semmiképpen nem adhatok 10/10 pontnál kevesebbet!
Nehezen enged ocsúdni - díj (2018)
10/10
k11zoltan 2018 febr. 25. - 23:37:52 10/10 Előzmény gladiolus
(376/397)
Jó film. Többszöri nézésre is.

Ez egy igaz történet, és nem igazán babrálhattak bele, és nem is tették.
Egyébként mint alattam írták, azokat a csontokat késõbb megsemmisítették.
Igaz a Wikipedia errõl angolul van, de érdemes utána olvasni.
Kitekatt 2017 dec. 17. - 19:07:54
(375/397)
Napokkal a megnézése után is a hatása alatt vagyok. Még arra is rákerestem, mi történt a valóságban. Angolul találtam róla információt. Leírom a Spoiler alatt annak, akit érdekel.
SPOILER******

Walter Collins több testrésze, ruhadarabjai és a haja is elõkerült a farm körüli földbõl. Mindennek ellenére az anya élete végéig nem fogadta el a bizonyítékokat, hogy meghalt a fia, mert a teljes teste nem került elõ. Haláláig várta, hogy Walter elõkerül. Waltert a gyilkosa, Gordon Northcott napokig molesztálta, majd agyonverte álmában a csirkeólban. A Winslow testvérekbõl és egy mexikói fiúból is csak részek kerültek elõ. Ugyanis pár héttel a lebukás elõtt anya és fia kiásták a rég eltemetet testeket és kivitték a sivatagba elégetni õket. Northcott unokatestvére megerõsítette, hogy Walter Collinst is meggyilkolták.

SPOILER VÉGE******
gladiolus 2017 júl. 12. - 19:54:39
(374/397)
SPOILER***********
Egyetlen ember mondhatta volna el a nõnek a teljes igazságot, az a kissrác, akit a gyilkos felhasznált, és gyilkosságra kényszerített.
Ha az anya megkereste volna, és többször is elbeszélgettek volna a történtekrõl, akkor ha a kisfiú koncentrált volna az emlékeire, biztosan vissza tudott volna emlékezni arra, hogy megölték e éppen ezt a gyereket, vagy nem, 20 gyerek közül ezt meg lehetett volna jegyezni. Szóval az baklövés, hogy ezt a momentumot kihagyták a filmbõl, gondolom az volt a cél, hogy rejtélyes köd maradjon a történet végén.
Meg hát végsõ esetben, a kertben mindenkit elástak, a csontvázak alapján is lehetett volna azonosítani, hogy ki kicsoda.
SPOILER vége ***************************
10/10
idõjós1010 2017 máj. 01. - 01:53:35 10/10
(373/397)
Nagyon tetszett a film. A szó legszorosabb értelmében mondom, hogy nagyon egyben volt. Rászántak 140 percnyi játékidõt, és minden jelentõsebb részlet fel lett dolgozva, az üggyel kapcsolatban. Tökéletesen kihozták belõle a maximumot. Angelina Jolie pedig egész egyszerûen zseniális volt. Brillírozott a szerepben. Hibátlanul játszott, tengernyi érzelemmel az arcán, s a szemében. Ilyen elképesztõ történetet pedig természetesen csak az élet írhat.
SPOILER
Viszont nem volt ez a film sem teljesen hibátlan. A gyerek, akit a fiának állítottak be, meglehetõsen hiteltelen volt. Ez nem feltétlen a színész hibája. A karakter nem volt rendesen felépítve. Nem tudom elképzelni, hogy a valóságban is így viselkedett volna a gyerek, mint ahogy a képernyõn. Ezen kívül az a bizonyos szökés, amit alant már elõttem taglalt pestea (fórumtárs), és amire bár úgy reagáltam, ahogy, azért be kell látni, igaza van. Nagyon jó észrevétel. Vajon a valóságban is kihagyták azt a beszélgetést évekkel késõbb a gyerekkel ?
10/10
idõjós1010 2017 máj. 01. - 01:37:38 10/10 Előzmény peseta
(372/397)
SPOILER
Az õ vallomása már megvolt, mialatt az eltûnt gyermek édesanyja a diliházban raboskodott. Azt állította, halott a gyermek. A nyomozó viszont a túl sok hasonló képp miatt, ezt sem tudta neki teljes bizonyossággal elhinni. Persze még megkérdezhették volna felõle utóbb, hogy akkor most azzal a bizonyos szökéssel mi is az ábra, de addigra már ez egy 5-7 éves történetté nõtte ki magát. Persze ettõl még emlékezhet. ...de van jelentõssége ? Ha el is kapták õket, még mindig nem biztos, hogy meg is haltak. Aztán meg mivan, ha csak az egyiküket kapták el ? Végtére is háromfelé iramodtak. Kettõ elvileg szerencsével kellett hogy járjon. Hogyan emlékezhetne rá, melyiküket is kapták el ? Nem ismerte õket. Nevüket sem tudta. Am jó észrevétel.
peseta 2017 febr. 20. - 21:29:50
(371/397)
Spoiler!
****
Lehet hogy elsiklottam valami felett, de valamit nem értek.
Ugye a végén elõkerül egy kisfiú, aki elmondja hogy hárman ugyan megszöktek, de azt nem tudja, hogy a másik kettõ is megmenekült -e.
A gyilkos ugye nem mondhatja el, hogy elkapta-e õket azután, hogy utánuk eredt, de akkor éjjel a kisfiú is ott volt vele (akit gyilkosságra kényszerített),
Õt miért nem kérdezték meg errõl?
10/10
Arter 2017 jan. 20. - 13:03:24 10/10
(370/397)
Brutális film. Nagyon nyomasztó, feszült és izgalmas. Egy a gond vele, hogy igaz történeten alapszik. Az, hogy ez a valóságban megtörtént az nagyon nagy baj, felfoghatatlan, hogy mire nem képesek az emberek, gondolok itt a korrupt rendõrökre, a pszichiáterekre, a gyilkosokra. Nem hiszem el, hogy fajulhat idáig egy ember, hogy képes idáig süllyedni. A film erõs idegzetûeknek van kitalálva, mert vannak benne kemény jelenetek. A színészek nagyon jól hozzák a karaktereket, a helyszínek, a díszlet, a látvány nagyon jól meg lett csinálva. Filmnek tökéletes, de sajnos ezt a valóság írta, ami viszont sajnálatos.
Edmond Dantes 2016 dec. 07. - 16:46:17
(369/397)
Így kábé 400 hsz után mit lehet még írni? Nem vagyok az a karfafogós típus, de ez a film tényleg erõs idegzetûeknek ajánlott. Nagyon ütõs, hosszúsága ellenére nem fárasztó, rendezés, színészek, zene, képi világ, cselekményvezetés: minden egyben. Kár h a fenti sok jelölés egyike sem "vastagodott ki" = jelölés maradt = nem lett díj, pedig érdemelt volna ezt-azt. És túl a konkrét eseten, ez a film is ékes tanúsága annak h valódi demokráciá(k)ban az igazság és az igazságszolgáltatás -ha olykor dadogva is- végül mégiscsak diadalmaskodik.
10/10
xzsoltzsoltx 2016 nov. 10. - 17:55:25 10/10
(368/397)
.
ilali 2016 szept. 19. - 12:20:51
(367/397)
***SPOILER***
„- Kaptam valamit, amit eddig nem éreztem.”
***SPOILER VÉGE***
Mondhatnám én is, de nem mondhatom, ezért leírom.
Apám azokban az években ugyanekkora fiúcska volt. Késõbbi elmondásából sokáig nem értettem, ha nagyapa olyan durva ember volt, amilyen. Akkor miért állt kint a kapuban õt hazavárva?
Ma már talán értem, hogy az a kiállás az arra járó, bûnözésre hajlamos embereknek szólt, hogy ne próbálkozzanak, az nem az a vidék, ahol nem keresik a gyerekeket, egymást.
És a keménység ellenére apámnak is szép emlék maradt, hogy: - De este mindig ott várt a kapuban.
(„A bûnözõk veszedelmes moszkitók, de nem létezhetnének, ha nem lennének „társadalmi mocsárvidékek”.”
„A bûncselekmények áldozatául esett egyének vagy csoportok - egyebek mellett - nagy erkölcsi megrázkódtatásokon mennek keresztül.” H.H.”)
pneklara 2016 ápr. 05. - 07:59:04
(366/397)
Mennyire lehangoló, aggasztó, ha az ember belát a kulisszák mögé, s tapasztalja, hogy a hivatalok, akiktõl támogatást, segítséget remél, éppen ellene dolgoznak a tisztességtelen eszközeikkel. /Például valaki jó szándékkal tanúnak jelentkezik, s összeesküvések, érdekek következtében könnyen kreálnak belõle gyilkost.Volt már ilyen a közelmúltban is./Bár éjfél utánig tartott a film, de a feszültség ébren tarthatta a nézõt. Viszont a történet végére egy nagy kérdõjel került, az életben is és a filmben is. Angelina Jolie alakítása tetszett.
tortura 2016 ápr. 04. - 10:07:07 Előzmény fantyoyo
(365/397)
Nekem meg tökmindegy, hogy milyen. Csak az a lényeg befogadóként, hogy kiváló színész és remek rendezõ. Emellett még nagyon jó filmzenéket komponál és producer is. Azt hiszem, ezt több mint elég.
sixpack1989 2015 dec. 03. - 09:45:06 Előzmény Timberio
(364/397)
Érdekes,hogy a legnagyobb filmeket kritizálod,de fejtsd már ki mi a problémád velük? egész egyszerûen nincs ízlésed,ha ezek a filmek neked nem elég jók,bár elnézve,hogy mary poppins meg hasonlókat meg istenítesz,így érthetõ a dolog! :D
sarkanygyik 2015 okt. 27. - 14:57:45
(363/397)
Uhh, hátborzongató alkotás! Hosszú film, de egyszer érdemes megnézni mindenképp. A leghátborzongatóbb az egészben, hogy igaz sztori!
9/10
fantyoyo 2015 júl. 22. - 11:02:13 9/10
(362/397)
a film számomra elég nehezen indult el, de megérte a türelem.
és megerõsített abban, clint eastwood habitusa (a szófukar, keményöklû, fehér, heteroszexuális, republikánus férfi a legjavából) csak álca és eszköz.
nyiff 2015 júl. 14. - 01:26:56
(361/397)
Nagyon borzongatós! Jó alkotás... Pláne, hogy igaz történet. brrrr.
10/10
gzenguz 2015 máj. 10. - 10:36:00 10/10 Előzmény allons
(360/397)
A film szuper! Igazi érzelmeket tud gerjeszteni...
allons 2015 márc. 30. - 13:58:24
(359/397)
Senkinek nem ajánlom, hogy éjszaka a tévében nézze végig ezt a filmet! Mint ahogy azt sem, hogy egy az egyben elhiggye, hogy úgy látja az eseményeket, ahogyan azok a valóságban megtörténtek...

****SPOILER****

Igen, elrabolták Walter Collinst (de nem az otthonából, hanem amikor az anyja elengedte moziba); igen, a rendõrség megpróbálta elhitetni az anyával, hogy a megkerült gyerek az õ fia, igen, még elmegyógyintézetbe is zárták (ahonnét elsõsorban a "váltott gyerek" vallomásának hatására engedték ki); igen, Gordon Stewart Northcott volt a fõgyanúsított (az anyjával, Sarah Louise Northcott-tal együtt, akit kihagytak a filmbõl); igen, a fickót felakasztották (amin Christine Collins NEM vett részt), stb.

Nem, Walter apja nem(csak) azért nem élt velük, mert nem akarta vállalni az apasággal járó felelõsséget, hanem mert börtönben ült fegyveres rablásért; nem, az anya nem fordult azonnal a rendõrséghez, hanem elõször megpróbálta kideríteni, hogy nem az idõsebb Walter ellenségei rabolták-e el a fiát; nem, a farmon történtek leleplezése nem úgy zajlott, ahogy a filmben szerepel (két bevándorlási hivatalnok ment ki a farmra, és ott találták Stanford Clark-ot, akit a lõtávolból figyelõ Northcutt megfenyegetett, hogy ha vallani merészel, meghal...); nem, 1935-ben nem bukkant fel olyan gyerek, aki megszökött a farmról (valójában senki nem szökött meg onnét), õt a gyilkos maga engedte szabadon, nem sokkal azután, hogy elrabolta és bántalmazta.

A film tele van inautentikus elemekkel (pl. Walter kedvenc rádiójátéka csak 10 nappal az eltûnése után került elõször adásba, elektrosokk terápiát csak 1937-tõl alkalmaznak embereken - a történet 1928-ban játszódik, az Oscar-díj átadást nem közvetítette a rádió 1935-ben...), miközben azt próbálja elhitetni, hogy "igaz történet", nem "igaz történeten alapuló".

****SPOILER VÉGE****

Mindezt leszámítva egyszer érdemes megnézni.
Ada a Völgybõl 2015 márc. 30. - 12:56:42
(358/397)
Épp tegnap láttam a filmet. Egyébként igaz történetet dolgoz fel, az úgynevezett Wineville-i tyúkketrec-gyilkosságokat.


***SPOILER***

Walter meghal. Nyilván a filmet direkt hagyták nyitva, de a valóságban életét vesztette a kisfiú. Kihagyták ugyan, de a gyilkos anyja is nagy szerepet játszott mind a történtben, mind a gyilkosságokban, ráadásul Northcott az unokaöccsét nem elég, hogy ilyen szörnyûségekre kényszerítette, de molesztálta is.


***SPOILER VÉGE***