8/10
Sasha Wins 2011 ápr. 07. - 09:01:24 8/10
(297/397)
Igazán jó film. Mikor az elején bemondták hogy igaz történet alapján azt hittem valami light dolog fog kijönni ebbõl amihez ha hozzájön a szokásos Eastwood faktor akkor is egy jó film lesz, bár egy kõkemény filmnek álltam neki. Aztán, hát, odacsapott megint a jó öreg zseni. Ez a gyerekgyilkolós száll nagyon keményen meg lett csinálva, Angelina is bár nem nagyon szeretem de itt meg kell hagyni hozta a színvonalat,Malkovich meg egyenesen bele olvadt a szerepbe. Végül is egy nagyon jó film lett ez, de egy csepp hiányérzetem akadt azért mert nem kaptam meg azt a brutalitást amire vártam, bár itt is azért voltak nagyon mélyre ható dolgok, de ez éppen csak hogy koptatta a felszínt nálam. Valami Millió dolláros bébi hatás vagy maga Eastwood arcjátéka kielégített volna.
10/10
Gonzzo410 2011 márc. 31. - 11:53:25 10/10
(296/397)
Clint Eastwood egyik legjobb filmje! Amikor a kis srác elmeséli a rendõrnek hogy mit tettek a hideg futkosott rajtam. Amikor elõször láttam én is épp cigiztem ennél a jelenetnél és leégett a cigi a kezemben mire a srác a történet végére ért. Hátborzongató! De zseniális! A színészi játék is pontosan elérte a hatását. A mester nagyot alkotott ismét!
Mermaid. 2011 márc. 30. - 13:46:00 Előzmény mastagiajjenno
(295/397)
De miért 7 évvel késõbb kerül elõ az egyik? mit csinált addig???? ezt nem értem.
10/10
angyalka2003 2011 márc. 30. - 12:39:36 10/10 Előzmény mastagiajjenno
(294/397)
Mikor az elején az unokaöccs elmondja az egészet, a rendõr határozottan rákérdez, h a Collins gyereket biztosan megölték, mire a srác bólogat, h igen, tuti köztük volt. Sajnos a srác elméje is elborult, belerokkant ebbe, így aztán nem teljesen emlékszik a dolgokra - ami valljuk be, nem csoda! Szerintem maga a gyilkos sem emlékszik már rá, h hány gyereket és pontosan kit ölt meg ... :( Szomorú történet, nehéz újranézni!
RDoo 2011 febr. 21. - 19:55:49 Előzmény mastagiajjenno
(293/397)
Újabb kérdés maradt nyitva..
9/10
mastagiajjenno 2011 febr. 14. - 11:31:59 9/10
(292/397)
Nagyon tetszett a film,az elejétõl a végéig,az öreg Clint a legnagyobb..
Viszont egyetlen dolgot nem értek..Spoiler..
A végén elõkerül az egyik elrabolt gyerek 7 évvel késõbb.
Õ elmeséli,hogy megszöktek 3-an,köztük volt a Collins gyerek is..
Akkor miért nem kérdezték meg a gyilkos unokaöccsét,aki ugye az egész storyt elmesélte?
Biztos emlékezett rá,hogy a 3 elszökött gyerek közül megöltek e valakit,vagy mind a 3 megmenekült..
Így kiderült volna,hogy a Jolie fiát megölték,vagy sem..
Ezért nem tetszett a vége.
RDoo 2011 febr. 06. - 11:54:51
(291/397)
Teljesen felvagyok háborodva ezen a filmen,a sok idióta rendör meg a csatlósai,kiirtanám mindet!!!! Újra kellene forgatni ezt a filmet a mi 21-dik századunkban,vajon itt is ilyen hülyékkel lennénk körülvéve?
9/10
Fairy88 2011 jan. 25. - 10:53:22 9/10 Előzmény Segítõ Béka
(290/397)
A megbocsátás mindenkinek jár, még a legelvetemültebbeknek is és ha ezt egy pap sem tenné már meg, nagy bajban volna a világ, ahogy van is....
baghyra88 2011 jan. 08. - 09:15:34 Előzmény cometzjeah
(289/397)
Kedves cometzjeah! Szeretném megkérdezni, vajon a SPOILER fogalmával tisztában vagy-e?!
cometzjeah 2010 dec. 24. - 12:41:33 Előzmény jeremy06
(288/397)
***SPOILER PÓTOLVA***

háát nem tudom
szerintem azóta eltelt kb olyan 80-90 év ha történt volna vmi pl:a gyerek elõ kerül vagy megtalálják vagy vmi hasonló ,akkor a film végére sztem odatették volna h pl:1942ben walter rejtélyes módon de elõkerült .
igy télleg rossz lehet az anyjának h várja várja hogy hátha megjön . telnek az idõk és az élete csak abbol áll h siratja a fiát h miért pont vele történik ez. mondjuk az neki is jobb lett volna ha megtalálják ha már nem is élve de így tovább léphetne rajta . És újra kezdené az életét . stb.stb.
9/10
jeremy06 2010 dec. 23. - 20:51:12 9/10 Előzmény cometzjeah
(287/397)
Hát sajnos erre biztos választ senki sem adhat, ahogy maga a gyilkos sem tette...
----SPOILER-------------------------------------------------------------------

Bár lehetne elemezni, hogy a távirat feladása után vajon miért nem merte szemtõl-szembe elárulni az igazságot, hogy mi is történt a fiával valójában?

Nehéz logikát találni a gyilkos viselkedésében. Talán ezzel akarta még halála elõtt bûntetni az anyát, hogy nem adja meg neki a biztos választ, inkább hagyja a gyötrõ bizonytalanságban.

Személy szerint én örültem volna, ha így vagy úgy de lezárják Walter ügyét is, azaz fény derült volna arra, hogy valóban sikerült-e megszöknie, vagy végül is elkapta Gordon még menekülés közben. Így legalább az anya ténylegesen lezárhatta volna magában az ügyet és elõbb-utóbb, de tényleg továbbléphetett volna.
cometzjeah 2010 dec. 12. - 11:08:05
(286/397)
nagyon megrázo film .. :S:S
istenem ha velem is ilyesmi történe majd az életben mint ezzel a nõvel . a nõt minden tisztelet megérdemli ..
végül a gyerek megtalálta az anyát? mert film végén csak reménykedett h életben van ..
8/10
Rahar 2010 nov. 23. - 14:24:22 8/10 Előzmény pelu
(285/397)
Nekem kifejezetten tetszik a film, mindenféle elõzmény nélkül néztem meg, ami nagyon jó, mert így elõítélet mentesen kijelenthetem, hogy ez egy kifejezetten jó film, 10 pontból 8 pontra értékeltem. A film számomra nehezen indult be, de amint eltelt az elsõ 20 perc, onnantól a rendezõ nevének a megjelenéséig végig lekötött a film. Ez nem egy többszörösen furfangos történetû film, valamint megtörtént eseményt dolgoz fel, ami azért eléggé megköti a forgatókönyvíró kezét, ám így is mindent kihoztak a megtörtént eseményekbõl. A jó alaptörténetnél, képi megvalósításnál és a szinkronnál csak a színészi játék és a cselekményvezetés kiválóbb.
9/10
pelu 2010 nov. 19. - 15:50:52 9/10
(284/397)
Valamiért mindig halogattam ezt a filmet, de tegnap este már megnéztük a párommal. Mondhatom jól tettük! Remekül felépített filmet kaptunk zseniális rendezéssel, kitûnõ beállításokkal és képekkel, valamint gyönyörû zenével. Eastwood újra nagyon komolyat alkotott, nagyon tud ez a csóka! Ez a film tõle olyan, amilyen!;-)

Sokan az egekbe emelik Jolie-t, viszont én újra megbizonyosodtam róla, h nem egy hû de nagy kvalitású színésznõ. Hozott egy korrekt teljesítményt, de nem vagyok elájulva tõle. Sõt! Néha úgy éreztem, h nem is passzol hozzá igazán ez a szerep, olykor-olykor túl mesterkélt volt. Eléggé hullámzott a játéka.
Akit igazán ki tudnék emelni, az Malkovich. Na rajta egyértelmûen látszik, h nem kispályás színész!

A sztori brutális, és sajnálatos, h ilyen megtörténhetett. Az igazán csúnya az, h a mai világban is ugyanilyen korrupt a rendszer és ez nem is fog változni. Sajnos aki hatalmat kap, az ki is használja. Gyarló az ember!

Kemény volt ahogy sakkban tartották Christine-t! Hihetetlen rossz lehet annyira tehetetlennek lenni...:S

FUCK THE POLICE!!!
10/10
Sadenal 2010 nov. 01. - 20:40:22 10/10
(283/397)
Szerintem egészen egyértelmû, hogy Clint sokkal jobb rendezõ, mint színész. Hihetetlen mennyi energia van ebben az öregemberben (már 80 éves!)...A film durván megrázó volt, fõleg azok a bizonyos jelentek. és Angelina Jolie kikú*t jó volt benne...Meg ahogy Malkovich is néha leosztotta az embereket...Nagyon meg kell néz ni, de csak olyanoknak akik erõs idegzetûek...1928 és már akkor milyen emberek voltak, te Úristen! Abba is szörnyû belegondolni, hogy köztünk élnek ilyenek. Meg, hogy eltûnik valaki, az meg pláne, hogy ilyen dolog történik vele.....

10/10

UI.: Valószínû lesz egy olyan hét, amikor csak Eastwood filmeket fogok nézni.. nem is tudom hol kezdjem. Az Unforgiventõl, vagy lejjebb..:D
8/10
tyrichie 2010 okt. 08. - 22:44:53 8/10
(282/397)
Eastwood bácsi jól összehozta ezt a filmet. Nem szeretem a drámákat, de ez tetszett.
Petrapetrus 2010 okt. 04. - 08:38:10
(281/397)
Megrázó film... Én nem szeretem Angelina Jolie-t, de ez a film nagyon ütõsre sikeredett... Én totálisan sokkolva lettem. Minden elismerésem az alkotóké...
10/10
xxxpaulxxx 2010 szept. 07. - 14:54:15 10/10
(280/397)
Hát... minden elismerésem Eastwoodé... fantasztikus és szomorú film volt:(
Jenny007 2010 szept. 07. - 09:34:48
(279/397)
Spoiler

az angol wikipedián olvastam hogy Walter soha nem került elõ,tehát valószínû hogy megölték a testvérpárral együtt akikkel megszökött az ólból.
9/10
luppe 2010 júl. 25. - 14:23:40 9/10
(278/397)
Megrázó, megdöbbentõ, felkavaró, és szép történet!