10/10
csikosi 2012 máj. 17. - 11:30:56 10/10 Előzmény napraforgó
(269/409)
Az igazság az, hogy sokkal többre értékeltem ezt a filmet az elején, mint amennyit ér.
A jeleléseknél olvashatatlan a felirat, egy sötétebb háttér kellene alá.
Már nem is nagyon figyelem a részeket.
üdv:
9/10
napraforgó 2012 máj. 16. - 21:33:09 9/10
(268/409)
Attól tartok, hogy valóban menet közben írják, irogatják a történetet, ezért nincs egyik szereplõnél sem lineáris jellemfejlõdés, pl. Bay hol önzõ, beképzelt liba, hol szédült tyúk, hol értelmes nagylány, akinek több esze és szíve, van, mint egyes felnõtteknek. De ilyen Katherine is , aki a locsi-fecsi pletykás asszony, kíváló háziasszony, megértõ feleség, szolidáris anya. Emmet is egy helyes siket srác volt, Daphne barátja, nemeslelkû lovag (a poszter), de õ a lázadó kamasz, az iskolakerülõ, anyjával, apjával, barátnõivel szembeforduló fiú is, aki most még a legnagyobb bajkeverõvel is összefeküdt.
Szoval nekem itt túl ad hoc történnek a dolgok, nem látom a koncepciót a történetben.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 máj. 15. - 20:20:47 10/10
(267/409)
De untam a filmforgatás jeleneteket. :(( Rettenetesen. Sosem untam még semmit a sorozatban, de ezt kihagyhatták volna. Viszont Simone lebukása tökéletes lett, jobban nem is csinálhatták volna. A legjobban Wilky reagált, illetve remélem, lépni fog.
csincsilla72 2012 máj. 15. - 16:30:27 Előzmény M E
(266/409)
Persze, a perrel nem lehet két évadot megtölteni. De tökéletes 4-5 részes minisorozat lett volna. És bõven belefért volna siketlét mindennapjainak bemutatása is.
10/10
M E 2012 máj. 14. - 23:20:55 10/10 Előzmény csincsilla72
(265/409)
Hát én nem értek egyet. szerintem nem lenne jó, ha csak a perre lenne kihegyezve a dolog. Akkor egy 4-5 részes sorozat lenne. csak a perbõl nem lehetne egy több évados sorozatot csinálni. Nekem ez a kedvenc mûsorom, illetve mást nem is nagyon nézek.
szerintem érdekes a történet, az alapszitu, hogy elcserélték õket, inkább csak ürügy, meg jó kiindulópont, de szerintem a lényeg a sorozatban, hogy bemutassa, h a siketek hogy boldogulnak a mindennapi életben. szerintem ez a fõ fonal a történetben, az elcserélés már inkább másodlagos lett egy pár rész után.
csincsilla72 2012 máj. 09. - 14:50:20
(264/409)
Sajnos én csak a rossz forgatókönyvíró szerencsétlenkedését látom. Nem ártott volna, ha média-kommunikáció helyett inkább dráma-szakra jár. Ha már ilyen ambíciói vannak.
Bay és Kathryn az egyetlen, akinél bármiféle "jellemfejlõdést" láthatunk. Regina egy erõs, szimpatius egyéniség volt, aki határozottan kormányozta a kis családját, erre ez a liba csinált belõle egy igazi szédült kis tinit, akit a "szeretett" férfi (wtf???) újra meghódít. A frásznyavaját! Angelo tönkretette a házasságukat, lelépett, ez meg újrakezdi? Ugyan már! Épeszû nõ ugyan nem.
Daphne kedves, szimpatikus, jól nevelt lány volt, aki átmegy fúriába, hazudik, jó, hogy nem lop. Tobyból egy idiótát sikerült kihoznia.
John maradt, aki volt, de ha jól látom, most õt is bele akarja fullasztani a szappanba. Mertnehogymár... Emmet apja egy vicc lett, anyja neveletlen hisztérika, Emmetet meg nem is taglalnám inkább.
A legfontosabb, a per teljesen el van felejtve, vagy csak érintõlegesen említve két kosármeccs között. Húzza-nyúzza, pedig ez a történet lényege, és nem az, hogy ki kivel kamatyol. Hiteltelen marionettfigurák, sajnos.:-( Pedig ígéretes volt az elején.
9/10
napraforgó 2012 máj. 09. - 07:13:13 9/10
(263/409)
Nézd, ez az ajánló gyakorlatilag része volt az elõzõ résznek, közvetlenül a zárófõcím után, így nyilván sokan látták.
Ha szerintem valaki ennek alapján kombinálásba kezd, az nem spoiler.
Persze kíváncsi vagyok mi lesz John Kennish-sel, kiderül-e valami róla, vagy sem. Katherine egyre szimpatikusabb, olyan empátiával van mindenki iránt.
Bay kicsit zavaros volt korábban, most szinte kezdi megtalálni a helyét. Neki jót tett, hogy megtudta a valódi származását.
Daphne viszont jobban összezavarodott a változások hatására. Korábban igen jó kapcsolatban állt Reginával, most egyre több az ütközésük. Míg Bay igényli Angelo jelenlétét, Daphnét zavarja. Daphne nehezen viseli azt is, hogy Ty, a barátja eltûnt az életébõl, és Emmet is egyre ritkábban van jelen. Emmetnek most baja van mindenkivel, anyjával, apjával, Bay-jel.
Kíváncsi vagyok, hogy Angelo visszajön-e még, és mi lesz (én nem olyan embernek látom, aki lehorgonyoz valahol, szóval vele nyilván lesz még konfliktus).
Aztán ott van a kórházzal folytatott per. Kennishéknek nyilván nem annyira a pénzbeli kártérítés kell, hanem az erkölcsi gyõzelem, hogy elítéljék a kórházat a gondatlanság miatt. Azt szerintem nem szabad elveszíteni, hová jutnánk, ha egy kórház szülészeti osztálya nem felelne azért, hogy a saját gyereküket adják ki a szülõknek.
Ez azért mégse egy közért, ahol vesz egy kenyeret, egy üdítõt, vagy egy doboz bon-bont, ezt, vagy azt, mindegy, daarab-darab...
10/10
Pünkösdi Kató 2012 máj. 09. - 05:25:33 10/10 Előzmény napraforgó
(262/409)
Hogy John Kennish szent-e vagy sem, majd kiderül. Bay is elmondta korábban már mindennek Daphne-t, pl. amikor Tobby-val elmentek pókerezni, aztán mégsem fordult - még - meg. Gyanítom, hogy most írhatják a történetet, mert Tobby pókerezése is abbamaradt. Kár, jobb lett volna, ha kész egy évad és utána kezdik levetíteni.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 máj. 09. - 05:23:59 10/10 Előzmény napraforgó
(261/409)
Én az ajánlót sem nézem meg, mert ezek a libák képesek lelõni a lényeget, láttam már korábban ilyet ajánlókban.
9/10
napraforgó 2012 máj. 06. - 07:41:16 9/10
(260/409)
Már bocs, de ez nem tartalomismertetõ alapján volt, ott még semmi sincs föltéve.
Az utolsó rész fõcíme után volt egy ajánló, a jövõ héten történik címmel, ott mutatták be kb. fél percben. Én ennek alapján kezdtem el kombinálni. Mellesleg lehet, hogy tévedek. Semmit sem TUDOK, egyszerûen csak tippelgetek. De lehet, hogy ráhibáztam?

Talán John Kennish sem olyan szent ember?
10/10
Pünkösdi Kató 2012 máj. 05. - 23:09:03 10/10
(259/409)
Szokta vki böngészni a sorozat honlapját?
http://abcfamily.go.com/shows/switched-at-birth
Vagy úgy általában? Az érdekelne, hogy milyen Amerikában a sorozat visszhangja, menet közben alakulnak-e a részek, van-e vmi oka, hogy feltûnik vki - Angelo -, aztán hetekig semmi.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 máj. 05. - 23:04:56 10/10 Előzmény napraforgó
(258/409)
Sajnálnám, ha Bay kitenné Emmett szûrét, viszont megérdemelné, Simone pedig egy pofont, már kijárna neki.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 máj. 05. - 23:03:02 10/10
(257/409)
Amikor Melody találkozott Bay-jel és kérte, mondja el, hogy mit lát Emmet apjánál, akkor szerintem Melody csak magára gondolt, hogy mindegy milyen áron, de Emmett ne az apjánál lakjon. Akkor nem értettem vele egyet. Csak az lebegett a szeme elõtt, mint Emmett apjának, hogy nekik mi a jó, de hogy Emmettnek mi, az nem érdekelte. Érdekes szituáció. Aztán az apja nagyot nõtt a szememben, amikor inkább lemondott Emmettrõl, és talán Olíviát megtartva, mégis átpasszolja, nem állít akadályt Melody elé. De tényleg nem a meccsen kellett volna megmondania Emmettnek a hírt.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 máj. 05. - 22:58:39 10/10 Előzmény napraforgó
(256/409)
Az uccsó bekezdésed spoiler szagú, légy szíves ne írj az ajánlókról, mert a tartalmat sem olvasom el. (hogy más-e, passz.) Köszi!
Neli 2012 máj. 04. - 16:17:19
(255/409)
sztem a Simone-Emmett dologban Emmett volt inkább hibás, kvázi õ kezdte az egészet... a csaj kivételesen nem mászott rá, noha egyébként megéri a pénzét, az a "segíthetek" szöveg nem olyan jellegû volt... bár tény, hogy õ is hagyta a dolgot, de ez csak alkalmi volt, a kölcsönös sértettségüket és dühüket így vezették le... persze ettõl még ugyanolyan rossz, én tegnap nem is bírtam odanézni, elég volt eredetiben is látni korábban, rémes... :S
9/10
napraforgó 2012 máj. 04. - 06:07:56 9/10
(254/409)
Bay sokat változott a sorozat eleje óta. Korábban csak saját maga érdekelte, minden fiúját a saját hülyeségeivel untatta, most meg komolyan aggódik Emmetért. Egész felelõsségteljes lányka lett.
Daphne kiteszi a szívét-lelkét a régi iskolája kosárcsapatáért. Szinte 100%, hogy megint Simone próbált keresztbe tenni nekik. Az a lány velejéig romlott, a szemedbe néz és belehazudik szemrebbenés nélkül. Ahogy megismertük, már jellemzi - meghívta a társaságot szórakozni egy bárba, távozás elõtt felajánlotta, hogy õ rendezi a számlát, majd amikor mindenki kiment, õ is távozott, persze fizetés nélkül. Azóta már volt pár húzása. Most még az elkeseredett Emmettet is elcsábította. Nem hiszem, hogy hirtelen beleszeretett volna.
Kíváncsi vagyok mit tesz Toby és Bay ezek után? Toby helyében rögvest kirúgnám. És Bay is lehet, hogy szakít Emmettel, vagy ha nem, hát elég nehéz lesz lenyelni a békát.
Emmet apja is elég hülye. Miért nem tudta a bejelentéséval megvárni a meccs végét? Ha már elment Springfieldbe, akkor igazán lehetett volna benne annyi empátia, hogy nem teszi tönkre a fia szórakozását. Nem igaz, hogy az a bejelentés nem várhatott volna 1-2 órát, pont a meccs közepén kelllett megejteni.

Az elõzetes viszont felcsigázott. Ha jól értettem, kiderül, hogy Sarah Lazar újságírónõ és John Kennish között jóval több volt, mint a baseballról folytatott csevej. De ezt már valahogy korábban éreztem. Katherine mindenesetre elég feldúltnak tûnt.
9/10
napraforgó 2012 máj. 03. - 09:42:32 9/10
(253/409)
Hát igen, érdekes, hogy Bay sokkal nagyobb erõfeszítéseket tesz az Emmettel való plátói kapcsolatára, mint eddig bárkire is.
Ty talán tetszett neki, de elment, az elõzõ fiúját, Liamet meg csak a saját hülyeségeivel traktálta, únta is a fiú rendesen, le is lépett mellõle Daphnéhoz, aki dobta õt, épp Bay nyavajgása miatt.
csincsilla72 2012 máj. 02. - 22:49:52
(252/409)
Belenéztem egy-két részbe és sajnos cseppet sem javul a színvonal. Mondjuk nem tudom, mit várok egy kommunikáció szakon végzett önjelölt forgatókönyvírótól, aki a legelemibb szabályokat sem volt képes megtanulni..... Ez is inkább állna be egy metróállomás pénztárába, haszna is lenne talán.
Az egész ötlettelen. Nincsenek fordulatok, a ki-kivel-mikor-hol-és-miért-vele az egyetlen mondanivalója. Daphne kosárlabdanyûgje abszolút érdektelen, a Toby-Simone kapcsolat is, Bay helyében pedig már rég kirúgtam volna Emmetet.
Az egyetlen érdekes rész a nagyika megjelenése volt, ahol is kimondatott az, amit az egész helyzettel kapcsolatosan érzek.
Ablakon kidobott pénz ez a sorozat is.
9/10
napraforgó 2012 ápr. 28. - 08:55:20 9/10
(251/409)
Mostanában tényleg alig történt valami, ami igazán érdekes lenne. Daphne kosárlabdázása alig érdekel.
Toby - Simone románc: halálra van ítélve. Nyilván rájön a srác Simone machinációira, ha van esze, szakít vele nemsokára.
Hogy Daphne és Wilkie románcából mi lesz, azt nem tudom, de õk olyan szokványos középiskolások, nyilván a kapcsolatuk is.
Travis nem érdekel, persze sajnálom, hogy a családja meg sem próbálja megtanulni a jelelést, apja - anyja elvannak az öccsével, a sérült fiú nem nagyon érdekli õket.

Az zavar, hogy a kórházzal szemebeni keresetük gyakorlatilag semmit sem halad. Jó lenne már látni valami tárgyalást. Azt lehet sejteni, hogy a kórház hibázott, ezért nyilván felelõsséggel tartozik. Erre nem megoldás, hogy kirúgják az ápolónõket, akik a törvénytelen túlórákra vallanának.
Az tetszik, hogy a Kennish és a Vaquez család némileg kezd asszimilálódni, legalábbis a gyerekek kezdenek a vér szerinti szülõk felé is nyitni. Daphne pl. bizalommal fordul John felé, Bay néha haragszik Reginára, de azért újra és újra felkeresi, érzi, hogy õ jobban megérti, mint Katherine.
Nekem furcsa, hogy Regina anyja néha feltûnik, néha meg eltûnik. De ha itt van, akor lép, és megint történés van.
Emmet zûrzavara nem érthetõ, még mindig nem tudom, hogy mi baja.
Neli 2012 ápr. 28. - 00:03:44
(250/409)
remélem, nem minõsül spoilernek, de mivel én már az egészet láttam, talán annyit megengedtek, hogy leírjam, még 2 rész van a jövõ hetin kívül, vagyis össz 22 rész (jövõ héten lesz a 20.), ami eddig kint lement... és most ún. "spring finale" volt, vagyis utána szünet jött, azóta nincs új rész, de lesz... mivel elég cliffhangerrel hagyták abba...