10/10
csikosi 2013 jún. 19. - 11:10:23 10/10
(329/409)
Én is néztem régen egy jó darabig, de a jelelés kiírását szinte el sem lehet olvasni, olyan gyorsan leveszik.
Az egész egy nagy nyüglõdés.
ezért nem követem újra.
Pusz: Csiki
offtopic
ildimix 2013 jún. 19. - 06:32:41 Előzmény elizabeth
(328/409)
Köszi a választ. Én a folytatásra vagyok kíváncsi az ismétlést nem fogom újra nézni. Majd figyelem ha új részeket adnak, bár nem hiszem szerintem csak a régieket adják le újra.

Üdv: Ildimix
9/10
napraforgó 2013 jún. 19. - 04:58:56 9/10
(327/409)
Szerintem is jó a sorozat, nagyon hihetõ a szülõk viselkedése, meg a kamaszoké is.
És sajnos több ilyen elcserélt gyerek sztori van, volt a való életben is, ami elég nagy tragédia az érintettek életében.
10/10
Pünkösdi Kató 2013 jún. 18. - 20:54:36 10/10 Előzmény vhencsi
(326/409)
Én örülök neki, hogy ismétlés, újra megnézem. A neten letöltöttem néhány korábbit, de sajnos rátették a magyar hangot, így pedig néha csúszik. Örülnék, ha meglenne egészbe, mert nekem tetszik a sorozat, a kisebb hibáival, amit csak itt olvastam a fórumon, nekem fel sem tûnt. Nekem megfelel a sorozat. Most is csak azt tudom írni, hogy Reginát jobban bírom, mint a folyton aggódó Kathlynt és a nagyképû Johnt. Bay beszólásai is tetszenek, a mai is, amikor az asztalnál elkezdtek vitázni, hogy Regina is szóljon bele Bay nevelésével, és Bay mondta, hogy neki elég az 1 hét szobafogság. :)
10/10
csikosi 2013 jún. 17. - 13:45:47 10/10 Előzmény ildimix
(325/409)
Ildikó!
Ez a film régen sem kötötte le a figyelmemet nagyon és sajnos sokra értékeltem,
annak idején. de ezen már nem változtathatok.
Sokkal többet vártam tõle.
Pláne,ha ismétlik!
Puszka: Csiki
vhencsi 2013 jún. 17. - 12:56:24
(324/409)
Valószínûleg majd utána jön a következõ évad. Úgy szokták, hogy elõtte gyors ütemben megismétlik a régi évadot, hogy mindenki képben legyen. Nekem jó ez is, mert sok rész kimaradt, mikor hetente játszották. Aztán jöhet a folytatás! :)
8/10
elizabeth 2013 jún. 17. - 11:23:43 8/10
(323/409)
Sajnos ismétlés!
offtopic
ildimix 2013 jún. 16. - 21:26:54
(322/409)
Sziasztok!

Holnaptól új részeket adnak a filmbõl, vagy ismétlik? A választ köszönöm!

Üdv: Ildimix
10/10
Pünkösdi Kató 2013 ápr. 16. - 17:16:23 10/10
(321/409)
Megkérdeztem az mtv közönségszolgálatát, azt írták, hogy az elsõ évad utolsó része volt Az utca zaja betör a házba c. rész. Az elsõ évad 30 részes. A 2. évad hamarosan látható lesz. Azt nem írták, hogy mikor lesz a hamarosan, úgyhogy még az idén biztos. :))
9/10
napraforgó 2013 márc. 02. - 04:16:41 9/10
(320/409)
Talán. Ha hiába epekedne Regináért és így akarná meghódítani. De ez nem ilyen romantikus lelkû férfi. (jóképû, de hideg szívû) És van már másik nõje..... Talán több is, szimultán. Én kinézem belõle.
10/10
Pünkösdi Kató 2013 márc. 01. - 20:32:17 10/10 Előzmény napraforgó
(319/409)
Pedig szerintem Daphne-ra is szórná a pénzt, Bay-re nem kellene, mert õt nem zavarná. Szóval, szerintem azért is Daphne-ra, mert próbált vele vmi kapcsolatot teremteni, de Daphne mindig is kerülte, ezért is dolgozott többet az étteremben. Angelonak bûntudata van, hogy Daphne-ékat elhagyta, siket is, naná, hogy szeretné, ha nem gyûlölné annyira.
10/10
Pünkösdi Kató 2013 márc. 01. - 20:30:53 10/10 Előzmény napraforgó
(318/409)
Tényleg.
9/10
napraforgó 2013 márc. 01. - 16:00:30 9/10
(317/409)
"Szerintem az fog történni, hogy megjelenik a terhes nõ, hogy Angelotól lesz gyereke. Szerintem õ nem tud a perrõl" - hát ha a terhes nõ nem tud a perrõl, vajon miért a tárgyalóteremben kereste Angelot?
9/10
napraforgó 2013 márc. 01. - 04:32:34 9/10
(316/409)
Már miért szórná a pénzt Angelo Daphnéra? Nem a lánya, alig ismeri, nem is kötõdik hozzá.
Na jó, leütötte Jeffet, de igazából minden jóérzésû ember felháborodna azon, ha egy felnõtt viszonyt kezd egy gyereklánnyal. Plusz ez az USÁ-ban, legalábbis jó néhány államában bûncselekmény (nálunk csak akkor, ha 14 éven alulit csábítanak el), de ott általában a kiskorúakra terjed ki a védettség.
Angelo jólépû férfi, mindig is voltak viszonyai. Ott van az olaszországi balhéja, az ismerettsége a kórházi nõvérrel, akitõl az infót szerezte, most meg a színes terhes nõ.... Regina anyja már többször utalt rá, hogy a veje szélhámos. Õ nyilván jobban ismerte, nem nézte rózsaszín szemüvegen át, mint a lánya.

Azt, hogy Regina kérni fogja-e a kártérítés felét, nem tudom. Angelonak mindenesetre nem érdeke, hogy megkérdõjelezze a házasságuk valódiságát, hiszen ettõl függött a tartózkodási engedélye.
Mindenesetre, ha Angelo - mielõtt lelépne a néger nõvel - adna legalább egy millát a nejének, akkor õ és Daphne is olyan színvonalon tudna élni, mint a Kennish család.

De én valamiért nem hiszem, hogy ilyen idilli véget érne a sorozat. Kérdés, meddig lehet még ragozni ezt, hiszen nemsokára nagykorúak lesznek a lányok. És Amerikában hajlamosabbak az emberei úgy ítélni meg, hogy a felnõtt, nagykorú gyermekükrõl már nem kell gondoskodniuk, álljanak meg a saját lábukon.
10/10
Pünkösdi Kató 2013 febr. 28. - 19:54:53 10/10 Előzmény napraforgó
(315/409)
Szerintem az fog történni, hogy megjelenik a terhes nõ, hogy Angelotól lesz gyereke. Szerintem õ nem tud a perrõl, de hogy mikor találkozhattak úgy, hogy mi nem tudtunk róla... Az 5 millió dollár után ha véletlenül kedves lesz vele Regina, Daphne, akkor Angelo nem fogja igaznak hinni, hanem csak a pénz miatt. Holott, nem hiszem, hogy pénzéhesek lennének, szerintem nem kell nekik a pénze. Nagy gond az, hogy Regina vajon tényleg szerelmes-e belé még vagy sem, mert ezek után a kutya nem fogja neki elhinni. Angelot nyilván megváltoztatja a pénz, szórni fogja, de nem újabb nõkre, szerencsejátékra, hanem megvásárolna mindent Daphne-nak, amiben úgy gondolja, hiányt szenved.
10/10
Pünkösdi Kató 2013 febr. 28. - 19:50:51 10/10 Előzmény napraforgó
(314/409)
Jól összefoglaltad, köszi!
Angelot szerintem akkor érte volna nagyobb kár, ha Reginával maradt volna felnevelve Daphne-t, tudva, hogy nem az õ lánya. Hiszen önszántából hagyta el Regináékat, úgy tudta, hogy nem a lánya Daphne, de azt nem tudta, hogy Regináé sem. Szerintem akkor érte volna õt nagy kár, ha Regina a veszekedésük után jön rá, hogy Daphne nem az õ gyerekük.
9/10
napraforgó 2013 febr. 26. - 04:22:46 9/10
(313/409)
Nincsenek bennfentes híreim, csak a TV újságot böngészem, meg a port.hu-h nézelõdöm. Ezt bárki megteheti. De ha mégis elõbb veszek észre valamit, szólok.
offtopic
ildimix 2013 febr. 25. - 21:36:02 Előzmény napraforgó
(312/409)
Sziasztok!

Én is várom a film folytatását! Napraforgó ha megtudsz errõl valamit írd majd meg nekem. Köszi!

Üdv: Ildimix
9/10
napraforgó 2013 febr. 25. - 05:38:35 9/10
(311/409)
"De Daphne is károsodott"
Bocs, ez úgy értettem, hogy BAY is károsodott"
9/10
napraforgó 2013 febr. 25. - 05:34:47 9/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(310/409)
Ez valóban elég furcsa volt. A jogalap tekintetében egyformán döntöttek, a kártérítési összeg tekintetében nem.

Katryn a tanuvallomása során elég nyilvánvalóvá tette - az ügyész kérdéseire - hogy nem csinálná vissza a történteket, nem mondana le Bayrõl. Persze azt nem tisztázták, hogy az eltelt 16 év tudatában, a mostani Barõl nem tudna lemondani, az általa, saját gyermekként nevelt személyrõl!

Regina pont ugyanezért nem perelt! Mert õ már 13 évvel ezelõtt meghozta ugyanezt a döntést!!! Õ megtudta a 3 éves Daphnéról, hogy nem az õ gyermeke, de nem mondott le róla. Nem mondott le a nagybeteg kislányról és nem mondott le róla akkor sem, amikor már meggyógyult az agyhártyagyulladásból, de megsiketült.

Gondolom, ha csere után pár órával, esetleg néhány nappal késõbb veszik észre a tévedést, akkor mindkét asszony szívfájdalom nélkül visszaadja a más gyerekét a sajátjáért.
Mint a két Tiffany, akiket emlegettek. Ott szerencsére szinte azonnal- néhány napon belül észrevették a cserét és még "idõben" visszacserélték a gyerekeket, mielõtt a két anya "jóvátehetetlenül" kötõdni kezd a gyerekhez.

Mivel mindkét asszony - az egyik a 3 ves gyereket, a másik a 16 évest elfogadta sajátjaként, nem adná semmi pénzért, õk nem is kaptak semmi pénzt (Regina ezt hamarabb felismerte, nem is perelt).

De Angelo - aki lehet ilyen-olyan strici, stb. - pont azért hagyta el Reginát a kislánnyal, mert nem érezte magáénak a gyereket, mert nem tudta és nem is akarta elfogadni a helyzetet! Neki pont ezért ítélték meg az 5 milliós kártérítést!

Megértem az esküdtszék érvelését - õ valóban meg volt fosztva a gyermekétõl, õ valóban szenvedett, szenvedhetett emiatt. Neki nem volt más, "helyettes" gyereke, akit szerethetett volna, mert õ nem tudott, nem akart megalkudni, belenyugodni, õ a sajátját akarta!
Tehát õt valódi erkölcsi kár érte, és ezt ezzel a pénzzel akarják reparálni, jóvátenni.

Azt mondom, hogy megértem a döntés logikáját, de nem feltétlenül értek vele egyet. Mert ugyanez az erkölcsi kár érte Kennishéket is, és az, hogy õk tehetõsek és nincsenek a pénzre rászolulva, az mellékes. Mert lehet, hogy õk a tehetõs mivoltukban jó és kényelmes életet tudtak biztosítani a nem saját gyereküknek, de eközben a saját vérük bizony nem élt ilyen könnyû életet.
És bár Regina a borzalmas felismerés hatására összeszedte magát és megtett minden tõle telhetõt az idegen gyermekért, de a lehetõségei mélyen alulmúlták azt a színvonalat, amit a Kennish házaspár nyújtani tudott volna.

Tehát magukat a gyerekeket is kár érte, erkölcsi és anyagi értelemben egyaránt. Az, ha nem a saját szüleinél nevelkedik egy gyerek, az számára erkölcsileg mindenképp káros. És ha emiatt anyagi hátrányt is szenved (Daphne), akkor az bizony pénzben is meghatározható.

Szerintem ott tévedett a Kennish család, hogy saját nevükben indították a pert, nem a kislányok nevében, helyett, képviseletében, stb. Nem tudom, hogy az amerikai jog (és persze a megfelelõ tagállam joga szerint) van-e még lehetõség újabb pert indítani ezen az alapon, de nekik még lenne keresnivalójuk a bíróságon. Mert egy kiskorú mindenképp kiszolgáltatott helyzetben van, õk soha nem voltak döntési szituációban (mint pl. Regina 13 évvel korábban), itt nem volt önálló vagyonuk, stb. Õket valódi kár érte azáltal, hogy elszakították õket a vér szerinti szüleiktõl.

És most már van precedens is, az amerikai esetjogra épülõ bírósági eljárásban. A jogalap megállna, ez nem vitás, csak a kártérítési összeg mértéke lenne kérdéses.
Daphne nyilván többet kapna, mert õ többtõl esett el, a siketsége miatt kevésbé jó ellátást kapott, mint amitt a Kennish házaspár esetleg meg tudott volna fizetni az évek során.
De Daphne is károsodott, nem élhetett együtt nemcsak az anyjával, de az apját sem ismerhette meg. Hasonlóképp az olasz-francia és puerto ricoi gyökereit sem. A hajlamait a konvencionális Kennish család keretek közé szorította (fizették a festészeti tanulmányit, de nem támogatták a valódi hajlamait).

Szóval ezt lehetne ragozni sokáig, a lényeg a lényeg, hogy a két fiatal lány is komoly kártérítési összegre számíthatna, még akkor is, ha mindkét család megfelelõen igyekezett õket nevelni.

Kíváncsi vagyok hogyan folytatódik a sorozat. És fõleg mikor????