Téma: Elefánt

VADÓCFIU 2009 febr. 11. - 20:08:52 Előzmény Cs9999
(31/51)
sziasztok! A filmrõl annyit hogy a megtörtént eseményben a kát fiu csúnya volt mint állat és erõsen mentálhigiéniásak is voltak pl az egyik fiu dokihoz is járt a hangok miatt és hogy kéztetést is érez affelé hogy öljön...ez nem jött le afilmbõl meg pl igazából a kát fiu kifulladsig lövöldözte a kinntrõl rájuk lövõ rendõröket és végén fejlövéssel végeztik ki magukat a valóságban és nem csak az egyik a másikat csak úgy ahogyan azt mutatták...megrázó sztori de nem ilyen tálalásban...volt pár gyenge szinészi alakíttás...
7/10
Cs9999 2009 jan. 29. - 14:42:28 7/10
(30/51)
Hát lehet, h én 1 mûveletlen paraszt vagyok, de nálam semmiképp sem díjesélyes film, a vágások, és a kamerabeállítások abszolút rendben, de 1 óra húzás után valamiféle kirobbanást vártam, ehhez képest lövöldözés a semmibe, 2 perc alatt lerendezi azt, aminek valami óriási érzelmi vihart kéne kiváltania. Helyette az jutott eszembe, h valószínûleg túl sokat hallottam a filmrõl, mielõtt láttam volna. 7/10
girl622 2008 dec. 27. - 18:39:10 Előzmény Miki1900
(29/51)
" Az ELEFÁNT a brit Alan Clark azonos címû filmjérõl kapta a címét. A nyolcvanas években készült angol film az észak-írországi konfliktust dolgozta fel. A film mottója szerint az észak-írországi események felett szemet hunyni olyan lehetetlen, mint nem észrevenni „egy elefántot a nappaliban”. Gus Van Sant a címadáskor azonban egy buddhista példabeszédre is gondolt, amely a vakokról és az elefántról szólt: a Kr.e. a második évszázadban keletkezett mese szerint a vakok az elefánt egyes testrészeit vizsgálgatják, a szemét, ormányát, fülét, agyarát stb. Mindegyik vak szentül meg van gyõzõdve róla, hogy megismerte az elefánt valódi lényegét, azaz hogy az elefánt testrészei egy legyezõ, egy fa, egy kötél, egy kígyó… De egyikük sem ismerte meg az egész állatot. Van Sant úgy találta, hogy ez a tanmese jól illik az iskolai lövöldözés témájához: „Azt hittem, Alan Clarke azért nevezte Elefántnak filmjét, mert egy olyan problémáról szól, amely a számos különbözõ nézõpont miatt nagyon nehezen megközelíthetõ. Sokáig megmaradtam ebben a hitben, amíg valahol azt nem olvastam, hogy Clarke kijelentette, a nappaliban tartózkodó elefántról van szó. Amíg a filmet forgattuk, mindenesetre a vakokról szóló példabeszéd lebegett a szemünk elõtt.” "
egy kis segítség :)
madzi 2008 nov. 01. - 19:36:24
(28/51)
nekem nagyon tetszett,az eleje elég unalmas meg lassan tellik a vége viszont túl gyorsan lemegy elõször azt gondoltam hogy ó ez milyen rossz így de aztán rájöttem hogy ez a lényeg. jóvolt a szereplõk bemutatása meg hogy más kameraállásból volt sok rész a különbözõ embereknél. még néztem volna történeteket a szereplõkrõl. meglepõ volt mikor a srác lelõtte a barátját a mondat közepén azthittem majd valami nagy szertartás keretében végeznek magukkal. jónagyon
Ronai 2008 okt. 03. - 06:50:44 Előzmény A vadnyugat lánya
(27/51)
Elképzelhetõ, hogy ekkora nagy határral, csak egy elefánt tud sz@rni...
3000 2008 aug. 28. - 00:09:59
(26/51)
Nálam csak a téma mentette meg a filmet a STOP gomb használatától.
Lehet,hogy a végkifejlet hatásosságához kellett az,hogy a film elsõ 1 órája olyan legyen amilyen.
Az is lehet,hogy más se csinálta volna meg jobban.
De attól még vallatni lehetne ezzel a filmmel.
ludmylla4 2008 aug. 16. - 14:33:42
(25/51)
Nem mondanám,hogy hatalmas durranás lett volna ez a film. De egy biztos,valami megfogott benne,mert végig néztem,ráadásul többször is már...Sokszor lekapom a polcról :) Ajánlani nem sok embernek merném,mert úgy gondolom nem kötne le sok mindenkit.Pedig maga a téma szerintem elég figyelemfelkeltõ,hétköznapi(sajnos),de a "csomagolás" nem annyira..talán ezért.
8/10
Miki1900 2008 jún. 28. - 17:30:12 8/10
(24/51)
Nekem tetszett. Az elje lassan hömpölyödik, mint az élet. csodálkozhatunk az usa oktatási rendszerében. széles utak, folyosók, hatalmas porta, sokszínû oktatás, fotólabor az iskolában. Borzalamasan nagy iskolaépület. ez érdekes volt.
aztán a mészárlás is olyan életszerû.
de hogy miért elefánt a címe, azt én sem tudom.
8/10
A vadnyugat lánya 2008 máj. 28. - 17:20:05 8/10
(23/51)
Köszike! :)
És azt nem tudja vki, miért Elefánt a címe? Mert nekem nem jött le :(
8/10
A vadnyugat lánya 2008 máj. 28. - 09:45:01 8/10
(22/51)
Én szeretném megkérdezni, hogy a végén Alex meghalt? Mert azt nem mutatták! Am nem volt rossz az eleje én a végén rosszul lettem, gyengébb idegzetûeknek nem ajánlom, am én is úgy néztem meg, h fogalmam sem volt, mi lesz belõle. (francos tanár)
9/10
ELog 2008 ápr. 02. - 19:16:09 9/10
(21/51)
Engem ha ilyen módon feszültté tesz egy film, és nem várok tõle mégis valamit, egy idõ után csak megkeresem a távirányítót. :)) Nekem az volt hihetetlen, futárcég hozza a fegyvert. És a hangvételbõl ítélve a futár ismerte is a srácokat. Még akkor se hittem el, amikor elmentek kipróbálni - egy fegyver nem így szól zárt térben, hangtompítósnak meg túl hangos -, azt hittem valamilyen festékpatronos micsodáról lehet csak szó. Ennél le is ragadtam egy kissé, és mire magamhoz tértem, már használták is élesben. Úgyhogy ez most vagy valami nagy baromság, vagy nagyon meg volt szerkesztve. De miután a neten azért elég sok mindenhez, elég furcsa módon is hozzá lehet jutni - mondjuk fegyverrõl nincsenek tapasztalataim, de mért lenne az kivétel -, én az utóbbira tippelek. :) Ja, és persze, nem remekmû, ezt jelenti az egy pont minusz (a tízbõl), de egy nagyon jó film, kihangsúlyozva, hogy számomra elég tartalmasan meg voltak töltve a monoton részek is.
9/10
ELog 2008 ápr. 02. - 00:27:43 9/10
(20/51)
Egyébként szerintem ez fordítva is mûködik. Mármint aki nem tud semmit az elõzményekrõl, azt érheti ugyanaz a hatás, sõt nagyobb. Ülsz a tv elõtt, amelyben egy üres, unalmas hétköznap képei pergnek már 50 perce. Éppen a lapockatáncoltatás következtében már majdnem elalszol (én nem tudtam, nekem volt más, amiért nézzem). Aztán egyszercsak a semmibõl jön a golyózápor...
Bubbax 2008 márc. 31. - 17:49:24
(19/51)
Annak, aki tudta hogy ez valós eseményeken alapul és nem hiszem, hogy a többség ezzel ne lett volna tisztában mivel az összes tv adó foglalkozott vele, nos annak ez brutálisan jó film volt, izgatottan vártuk a mészárlást és nem tudtuk, hogy melyik bemutatott szereplõ fog kinyiffani, kivéve a két náciköcsög fegyverbuzit természetesen.:)
9/10
ELog 2008 márc. 30. - 04:41:45 9/10
(18/51)
Még annyit, nekem külön csemege a film abból a szempontból, hogy hosszan mutat arcokat, megnyilvánulásokat, hagy idõt elemezni, értékelni a karaktereket, ismerkedni velük. Úgyhogy nekem nem csak egyszer nézhetõ film, annál is inkább, mert felvettem, most konvertálja a gép. :)
9/10
ELog 2008 márc. 30. - 04:21:26 9/10 Előzmény Redfield
(17/51)
Ja, bocs, ha ez nem derül ki, természetesen Neked csak az egyetértés okán címeztem a választ, hozzáadva a saját álláspontomat. A többi pedig csak általános reakció a felmerült kételyekkel szemben, hogy finoman fogalmazzak. ;)
9/10
ELog 2008 márc. 30. - 03:57:09 9/10 Előzmény Redfield
(16/51)
Tökéletesen egyetértek. Abszolút eszköztelen a film. Egyetlen eszköze a hosszú snitt (megjegyzem, régen olvastam valamit, miszerint még a híradósok is néha rákényszerûlnek az egy-két másodperces vágásra, mert - idézem kb. szó szerint - "valamelyik s*ggfej még elunja magát a tv elõtt és elalszik"). Ettõl eltekintve az ábrázolás, mondhatnám puritán. A drámája meg a tökéletes értelmetlenségben van. Két kölyök rendel postán (!!!) egy (rakás) fegyvert, és csak úgy elkezd gyilkolászni. Ha ez nem dráma, akkor nem tudom, mi az. - Más kérdés; ki a fenét érdekel, hogy ki csinálja ezt jobban, mert engem pl. nem. Egy filmet önmagában nézek, és közben nem azon agyalok, hogy mihez vagy kinek a remekéhez lehetne hasonlítani. Kizárólag az érdekel, hogy megáll-e önmagában. Ez pedig azért áll rendesen. Hangulatilag, drámailag (szépen magyarul), eszköztelenségével, csak hogy a már felmerült szempontok szerint vizsgáljam.
8/10
igaz 2008 márc. 29. - 20:47:29 8/10
(15/51)
Jó film. Tarr filmjei nézhetetlenek, ez nem.
hapcy 2008 márc. 29. - 20:37:48
(14/51)
Ahogy páran is említették, a film lényege a pártatlanság.
Nem egy átlagos amerikai szuperprodukció, nem azonosulhatsz senki szerepével a filmben, úgy nézed végig a filmet, mint egy kivül álló aki végig követi az eseményeket.
Egyszer mindenképpen érdemes megnézni és utána dönteni, hogy megnézed-e mégegyszer... :)
unisol1 2008 márc. 28. - 16:55:09
(13/51)
"User Rating: 7.3/10 (23,412 votes)" Ez nem is rossz...
Régen láttam, már nemtom igazán milyen, de túl rossz nem lehetett. Már tervezem egy ideje a felfrissítését...
10/10
vi_zi 2008 márc. 21. - 20:32:39 10/10
(12/51)
Elgondolkodtató film....érdemes megnézni.