9/10
Midnight67 2018 nov. 24. - 13:51:01 9/10
(196/216)
Azért ez a film a 90-es évek elején nagyon is ütősnek számított.
Nem írom le, milyen érzésekkel jöttünk ki a moziból a párommal...:)
Más kérdés, hogy ma már nem nézném újra (láttam már elégszer).
6/10
Annis 2018 aug. 04. - 22:21:51 6/10
(195/216)
Őszintén? Ennek a filmnek fele ekkora nagy sikere sem lett volna, ha nincs benne ennyi csöcs-cibálás. :)
Abszolút kiszámítható, az utolsó egy órát kifejezetten untam.
De a karakterek jók, a Sharon Stone karaktere különösen tetszik. :)
10/10
Gwen1 2018 márc. 21. - 21:26:21 10/10 Előzmény antibond
(194/216)
Elmosódott valamit látsz erzedmásodpercre? Hm...akkor lehet készült olyan változata, mint a Dicaprio féle Wall Street farkasainak? Hogy nem mutatják rendesen a durvább jeleneteket...mert hogy igenis látni. Pár pillanat, de látni, sõt egy pillanatra jobban szétnyitja a combjait és még látni a csiklóját is egy pillanatra.
arminkiss 2018 febr. 09. - 12:18:39
(193/216)
SPOILER!
Írta valaki, hogy 4 gyilkosság történik:Johnny Boz, Nilsen hadnagy, Gus és a doktornõ exférje. Nem. Catherine-nek a szülei és az õ exférje is meghalt, de nem derült ki, hogy valóban baleset volt-e. Mondták, hogy a hajón vagy hol egy fél centis lyuk volt a gáztartályon vagy min, és az okozta. Na, az pont lehetett egy jégvágó.
Szerintem mindkét nõ elmebeteg gyilkos volt a filmben (Plusz Roxy is). Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz követte el az összeset, vagyhogy Catherine nem kente rá az egészet a doktornõre, hiszen az aktája nem került elõ... Simán ott lehetett õ is a hotelben, és átrendezhette a Beth lakását. És Roxyt se felejtsük el, lehet, hogy Johnnyt õ ölte meg, hiszen a nyomozót is halálra akarta gázolni féltékenységbõl.
Illetve amit nem értek (és ezért is írtam, hogy vagy mindkettõ gyilkos volt, vagy mindet Catherine követte el, csak rákente, vagy Roxy is gyilkolt), hogy a hoteles gyilkosságról honnan tudott volna Beth, mikor még meg sem jelent Catherine legújabb könyve? Honnan tudta volna pontosan leutánozni? A végén megtalált könyvek között nem volt a Shooter, tehát nem is utaltak rá, hogy hetek, hónapok teltek volna el a könyv befejezését követõen.
Ha erre az utolsó bekezdésemre valaki tudja a választ, ami fölött elsiklottam a filmben, írja meg kommentben!
Köszi
10/10
Gwen1 2018 jan. 14. - 19:05:49 10/10
(192/216)
Elmosódott valamit látsz erzedmásodpercre? Hm...akkor lehet készült olyan változata, mint a Dicaprio féle Wall Street farkasainak? Hogy nem mutatják rendesen a durvább jeleneteket...mert hogy igenis látni. Pár pillanat, de látni, sõt egy pillanatra jobban szétnyitja a combjait és még látni a csiklóját is egy pillanatra.
Én szeretem ezt a filmet, Sharon Stoneból árad az erotika, végig játszik a zsaruval, a zsaru már alig várja, hogy a nõt kb \"felkenje a falra\" és mindig van valami pro és kontra, hogy most a Sharon Stone a hunyó a filmben avagy nem...Meg jól van megoldva a vége is, hogy a nézõ elbizonytalanodjon századjára is és filózhasson rajta.
Ne húzzuk már le a filmet, ez akkoriban oltári nagy durranás volt. Fülledt erotikával, manapság melyik filmben van ilyen fajta fülledt erotika? Már nem divat -sajnos- erotikus thrillereket gyártani...meg már csak azért se húzzuk le a filmet, mert Joe Eszterhas írta!
antibond 2018 jan. 04. - 09:04:26
(191/216)
Már évek óta gyûlik bennem a sok mondanivaló a filmmel kapcsolatban, hát ideöntöm.
Abszolút túlértékelt ez a mozi, úgy összességében is, meg ama emblematikusnak kikiáltott jelenete is.
Láttam jó párszor, kikockázva is, lassítva is, kinagyítva is, de IGAZÁBÓL semmi sem látszik a nõ intim testtájából.
Tudjuk, hogy van ott egy p..a, kell ott lennie, de csak elmosódott valamit pillanthatunk meg egy ezredmásodperc erejéig.
Ettõl kéne a nézõnek leszopnia magát, ahogy korábban egy hozzászólásban olvastam?!
A filmben nincsen egyetlen szerethetõ alak sem.
Akkor már inkább a Jégkorszak!
3/10
sawyerx 2016 dec. 07. - 18:45:29 3/10 Előzmény jani-wan
(190/216)
Igen, bocsánat xD
jani-wan 2016 dec. 03. - 21:22:59
(189/216)
Valószínûleg Sharon S. Tone
3/10
sawyerx 2016 dec. 02. - 16:28:43 3/10
(188/216)
Ember, nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy nem néztem végiig. Ha nem jönnek be se a színészek, se a sztori, mégis mi a rossebért nézzem végig? :)
Vagy talán az erotikus pszichodráma nem a mûfajom? Jó kérdés.
3/10
sawyerx 2016 nov. 30. - 22:10:36 3/10
(187/216)
Szerintem semmit nem tudtál meg rólam, az meg, hogy melyik film milyen hatással van rám, nem a te dolgod. Ez ilyen formában fél óra dögunalom, és leszarom ST pinamutogatását, nem kifejezetten az erotika miatt nézek egy filmet. Itt az erotika hatásvadász, fél óra alapján a film egy silány kliséhalmaz. De hangsúlyozom, VÉGIG NEM NÉZTEM.
3/10
sawyerx 2016 nov. 29. - 14:47:36 3/10
(186/216)
Nyihahaaaa
3/10
sawyerx 2016 nov. 27. - 17:00:00 3/10
(185/216)
Azt még hozzáteszem, hogy fél órát néztem, ha annyi ideig egy film nem fog meg, nem erõltetem. Addig egy sima unalmas erotikus-thriller, más filmekben ezerszer jobb karaktereket látni, hasonló témáért manapság elég leülni egy sima krimisorozat elé, már ott jobb a színvonal. Persze, annak idején nem volt ennyi lehetõség, értem én.
3/10
sawyerx 2016 nov. 25. - 19:28:31 3/10
(184/216)
92-ben biztos mindenki lesz*pta magát a csaj mutatványán, de ez egy sztorinullakaka.
eIemes 2016 jan. 29. - 09:28:35
(183/216)
mert eredeti filmötlet Hollywoodban már nincs.
eIemes 2016 jan. 29. - 08:01:04
(182/216)
ideje megcsinálni a remake-et.

vagy már van is ilyen?
10/10
Denissza 2016 jan. 28. - 23:12:14 10/10
(181/216)
Nekem nagyon tetszik a film,nem egyszer láttam..Nem biztos hogy maga a film bármint a történet fogott meg,de a színészi játék mindenképpen!Két nagyszerû színészi alakítás Stone és Douglas-tól.
breeder 2016 jan. 09. - 15:43:19
(180/216)
kedvelem ezt a filmet.
nem tudom hogy miért, de kedvelem.
talán a hangulata és a misztikussága, az ami tetszik benne.
egyébként a két látszólag ellentétes oldalon álló személy nagyon is életszerû karakter.
a való életben is sok ilyen kapcsolat vagy másképpen fogalmazva vonzalom alakul ki emberek között.

számomra egyértelmûen többszörnézõs film.
stone is és douglas is nagyon jól jástzanak benne.
8/10
fourdogs 2015 aug. 24. - 09:49:05 8/10
(179/216)
Talán még annyit: ez egy tisztességes iparosmunka, semmi több!
8/10
fourdogs 2015 aug. 23. - 23:24:50 8/10
(178/216)
Mennyire érdekes, vajon azok, akik ennyire felértékelték a filmet, mit találhattak benne?
Ha egy gondûzõ, a figyelmet lekötõ, de az elmét különösképp meg nem terhelõ, érzelmeket nem ébresztõ, katarzist nem okozó filmet akartak, nos azt mind megkapták. Ennek alapján akár 9 csillaggal is jutalmazhatnám a produkciót.

Akiknek ellenben erõs hiányérzetük van, és netán arra gondolnak, egy mélylélektannal szívesen bíbelõdõ forgatókönyvíró és/vagy rendezõ ennél sokkal többet kihozott volna az alaphelyzetbõl, azokkal értek egyet.
Csupán az az (eredeti?) ötlet, hogy a könyvében leírt gyilkosságokat az írónõ végre is hajthatja, mert a tökéletes mû létrehozása felmentést ad, megért volna egy kidolgozott pszichodrámát.
Ehelyett belekerültek olyan szálak, amelyek a történethez semmit sem adtak (pld. a leszbikus barátnõ, vagy a családgyilkos „vénasszony”), illetve az utóbbival a kapcsolatot ki lehetett volna fejteni – ha már szerepet kapott a forgatókönyvben.

Így azonban, ha filmklubbeli (milyen kevesen járnak ilyen helyre a fórumozók) élményeimmel és tapasztalatommal vetem össze az Elemi ösztönt, mégis csak becsapva érzem magam: kétórányi kikapcsolódás fejében nem kaptam semmilyen esztétikai élvezetet, így a legtöbb amerikai közönségfilmmel együtt ezt is a blöff kategóriába sorolhatom.
8/10
offtopic
cellasto 2015 júl. 25. - 17:38:32 8/10
(177/216)
mert elmebeteg ez is :))