Téma: Élet

10/10
zpeller 2017 márc. 25. - 20:22:43 10/10
(13/133)
Furcsa mód úgy látom, megosztja az embereket. Szerintem egy remek film! Kifejezetten élveztem! Igen, találni hibát benne. Igen, sok részt láttunk már külön-külön korábban készített filmben. Mégis az elejétõl a végéig izgalmas volt, lekötött. A vége pedig szerencsére nem megszokott amerikai.
Nagyon megéri beülni rá a moziba!
6/10
beo71 2017 márc. 25. - 12:59:36 6/10
(12/133)
Még egy film, ami kevesebb, mint a bemutatója. Bánom, hogy mozijegyet vettem rá, elég lett volna az elõzetes, maga a film semmit nem nyújt. Végig rohannak az ûrhajóban, mégis unalmas. Annyira kiszámítható. A legnagyobb baj pedig az, hogy nem izgulok az ûrhajósokért, de még az emberiségért sem. Igen, én az Alienen nõttem fel, ez már nekem túl színpadias, mûvi, az összes karakter ismerõs, a történetrõl lerí, hogy hova fut ki, mindez úgy, hogy nem félsz, nem izgulsz, igazából egy dolgon jár az eszed : Milyen rohadt jó film volt az Alien !!!
6/10, tv-filmes feeling, egyszer nézhetõ, nagyon ne költsetek rá !!
10/10
sello13 2017 márc. 25. - 00:46:42 10/10
(11/133)
most jöttem ki a moziból, nagyon korrekt kis film lett, érdemes megnézni
nem eredeti, nem mutat sok újat, de kellõképpen korrekt és izgalmas, szóval hajrá :)
10/10
sello13 2017 márc. 25. - 00:46:06 10/10
(10/133)
az ne zavarjon, hogy nem Kevinnek hívják a lényt...
10/10
madeleine79 2017 márc. 25. - 00:23:56 10/10
(9/133)
Egyetertek
10/10
madeleine79 2017 márc. 25. - 00:22:21 10/10
(8/133)
En moziban lattam, erdemes erre jegyet venni. Izgalmas,jo sztori, jo szineszek,nalam 9/ 10 pont.
domo.robi 2017 márc. 24. - 22:09:21
(7/133)
*** SPOILER ***

Hát Élet az ilyen? avagy a Gylen hal meg utoljára

Espinosa, a csóró kalauzhal megneszelte, hogy a rendezõcápa, Ridley Scott megint kiúszik a nyílt vízre, így hát felkerekedett, hogy a csúcsragadozó farvizén úszkálva õ is prédához jusson. Vagy legalább valami lehulló húscafatot elmarjon az Alien hype gazdag lakomájából. Miután a nem-Alien-Alienelõzmény Prométeusz nem elégítette ki a nézõk igényeit, mert csak szétnyíltfejû sziszegõs kígyó és mutánspolip volt benne, mindenki lélegzetvisszafojtva várja a 2017-es folytatást, ahol már a plakátról ránk vicsorog a banánfejû, tehát valószínûleg benne lesz, és lehetõleg jó sokszor meg is mutatja képességeit, amiért a nézõk szeretik. Erre Espinosa visszalép öt évet, és elkezdi erõltetni a mutánspolip irányt. Még egyszer. Csak épp Weyland-Yutani Rt. és kétszínû android nélkül, cserébe viszont tucatszereplõkkel, akiket éppen annyira kell csak megismernünk, hogy egy icipicit fájjon az elvesztésük, amikor éppen õket cincálja szét az aktuális rém.

Tudom, a seperc alatt polippá felnövõ tengeri uborka rémisztõ, mert a régebbi tengerésztörténetek elhitették velünk, hogy a polip szorításából nincs menekvés. Kivéve, ha az embernél van egy kés, mert akkor jó hatásfokkal felvágottá aprítható még a csupaizomagy xenomorf is. Persze, egy jól felszerelt Nemzetközi Ûrállomáson miért pont éles tárgyak lennének...még a végén félúton megölnék az idegent, aki jó dolgában azt se tudja, hogy éppen egyedfejlõdjön, vagy törzsfejlõdjön egy pohár cukros vízbõl.

Ha mûvészi értéket keresek a filmben, akkor azt is megtalálhatom, bár csak jóindulatú belemagyarázásomnak köszönhetõen. A lényt ugyanis még siheder tengeri uborka korában elnevezi a Föld bolygó delegált kisdiákja Kevinnek, ami óhatatlanul a Reszkessetek Betörõk filmeket juttatja eszünkbe. Kevin otthon üldögél egyedül (home alone) a Mars bolygón, amikor betörnek az életébe a tudósnak álcázott galaktikus bûnözök, és mintavevõ robotjaikkal elrabolják a vasoxidos homokból, ahol pár millió évre hibernálta magát, mert véget ért a globális felmelegedés, és mínusz 150 fokban nem annyira vidámak a mindennapok. Ehhez képest Kevin késõbb az ûr hidegjében is simán elfutkározott, amikor már a betörõk megbüntetése volt a cél. A szõke kisgyerek módszereihez képest persze el van maradva Kevinünk, mert forró kilincs, jeges lépcsõ és homlokba hulló vasaló helyett csak barátinak nem mondható kézszorításra telik tõle, illetve kedvezményes áron elvégez egy-egy invazív gégevizsgálatot idõközben kifejlesztett polipkarjaival. A végén szegény Kevin annyira dühös lesz, hogy a karácsonykor reptéren ragadt szülei és testvérei még mindig nem jönnek érte, hogy önkéntes terraformálásba kezd, miután polipintelligenciája és rejtélyes ereje segítségével a Föld légkörébe továbbítja saját leszállóegységét, míg az eddig a légkör felé tartó leszállóegységet a mélyûr felé irányítja "system malfunction" nevû speciális képességével, hogy annál drámaibb legyen a film vége.

A legjobb azonban a film címe: Élet. Sajnos csak magyarban jön ki, de ez pont egy csípõs replika Ridley Scott Alien sorozatára, amelyben a "Halál" volt a szörny neve. Espinosa szörnye azonban egy pacifista szörny, aki csak azért öl, mert élni akar. Tulajdonképpen ez a film a "Hetedik utas az Élet" címet is viselhetné, a reményeim szerint soha el nem készülõ folytatások pedig "A bolygó neve: Élet", valamint "A végsõ megoldás: Élet" címen futhatnának.
tamaserdi 2017 márc. 24. - 21:43:15
(6/133)
Huh, hát nekem nem jött be. Sci-fi-s szemmel nézve kifejezetten gagyi, tele hibákkal és logikai bukfencekkel, ráadásul mindenben borzasztóan kiszámítható a sztori... De a legidegesítõbb, hogy az ûrhajósok kb úgy viselkednek, mintha egy overálba bujtatott átlagban 8 általános végzettségû takarítóbrigád lennének... A viselkedésük egyszerûen méltatlan a mostani képzett ûrhajósokhoz. Kapkodnak, káromkodnak... és nyilván egy gumikesztyûs izolátordobozos bigyóban kell kézzel piszkálni az elsõ idegen életformát... aztán meg hajtómûveket úgy összevissza kapcsolgatni, és aztán meglepõdni, hogy jaj, hát pont a Föld felé tértünk le a pályáról. A csúcs meg az, amikor a hajtómû nélküli mentõkapszulák közül (és NEM, a szojuz visszatérõ egységek nem egyszemélyesek) az egyik úgy tér le a pályáról, hogy az ûrbe lökõdik ki... a szökési sebesség meg gondolom bekaphatja :)
Ah, gagyi a javából
9/10
killthenoise 2017 márc. 24. - 18:31:21 9/10
(5/133)
Pozitivan csalodtam a filmben,felulmulta a varakozasaimat. A maga kategoriajaban kiemelkedo darab,izgalmas,nagyon kemenyen feszultsegkeltetes k.jo zenevel :D SPOILER SPOILER
Raadasul sci-fik kozul egyik legjobb befejezese van szerintem.. Nagyon g*ci a vege :D
SPOILER VEGE
Osszesegeben baromi jo rahangolas az alien: covenantra ! 9/10
6/10
jean sol partre 2017 márc. 23. - 21:50:08 6/10
(4/133)
Nem olyan rossz film, bár az IMDB alapján többet vártam. Aki szeret izgulni egy filmen az élvezni fogja.
Kár, hogy annyi hülyeséget kellett belerakni a sztoriba. Nem értem egy ilyen drága produkciónál miért nem tudnak egy olyan forgatókönyvet összehozni amiben nincsenek egetverô baromságok.
SPOILER
Félhomály az egész ISS-en?
Belülrôl nem nyitható zsilipajtó?
Két db egyszemélyes mentôkabin az egész legénységnek?
Stb.Stb...
De fôképp: bejutni az ^urállomás hermetikusan lezárt lakóterébe a pályakorrekciós hajtóm^uvek \'fúcókáin\' keresztül ????????
Balu64 2017 márc. 23. - 18:05:47
(3/133)
Hmm... Igazi idõutazók lettünk! Ma már május 25-e van!... :))
Karl800110 2017 márc. 23. - 17:40:09
(2/133)
sornersby 2016 nov. 27. - 13:50:20
(1/133)
Továbbra sem csitul a Mars-mánia, és ez így van jól, amíg az emberek lelkesednek a vörös bolygó meghódítására tett erõfeszítésekért, illetve, amíg olyan kiváló történetek születnek, mint például a Marsi. Íme a következõ Mars-film, mely az élet keresésére helyezi a hangsúlyt.

A történet szerint a Nemzetközi Ûrállomás hatfõs legénysége olyan felfedezést tesz, mely az egész emberiségre hatással lehet - a bizonyítékot a marsi, földönkívüli életre. Ahogy a legénység folytatja a munkát, szembesülniük kell felfedezésük nem várt következményeivel, valamint azzal a ténnyel, hogy az idegen létforma intelligensebb, mint azt korábban képzelték.

A Daniel Espinosa (Instant dohány, Védhetetlen, A 44. gyermek) rendezésében érkezõ film májusban érkezik a mozikba olyan színészekkel a fõszerepben, mint, Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson és Hiroyuki Sanada.

Official Trailer (HD) - http://www.youtube.com/watch?v=LeLsJfGmY_Y

Official International Trailer (HD) - http://www.youtube.com/watch?v=zwhd4uuqM48

Bemutató dátuma: 2017. május 25.