Téma: Életem a játék

rina10 2014 aug. 05. - 15:22:06
(1/1)
Most fejeztem be, nagyon tetszett. Természetesen már korábban Kásás könyvét is olvastam, az is nagyon jó volt, de talán Kiss könyve jobban sikerült, mert az egésznek az alapötletét Kásástól már olvashatta, sõt annak apróbb hibáit kijavítva, jobbá tette. Összeszedettebb, mint Kása könyve, jobban követi az idõrendi eseményeket, így jobban érthetõ.
Egyébként érdekes, hogy pl ugynazokról az eseményekrõl mindketten kissé máshogy vélekednek. Pl az athéni olimpai döntõrõl, Kása könyvébõl úgy vettem ki, hogy úgygondolja õ miatta nyertek, Kiss szerint meg õ volt a döntõ hõse. Számomra az a legérdekesebb mindkét könyvben, hogy teljesen filmszerû az életük. Szerintem ha a két könyv bármelyikébõl csinálnánk egy magyar filmet, az annyira jól is sikerülhetne, hogy még az Oscar is befigyelhetne. :) Az is érdekes, mennyire kölönbözik a két pólós élete, az egyiké vidámabb, a másiké szomorubb. Remélem majd a közeljövõben lesz még pólós, aki kiad hasonló önéletrajzi könyvet. Érdemes olyannak olvasni, aki eléggé nagy vízilabda szeretõ, ahhoz, hogy bizonyos személynevek, klubbcsapatok, bajnokságok nevei, stb ne legyenek neki teljesen érthetetlen dolgok. Ja, és még valami: lehet nem fontos, talán más rajtam kívûl észre se vette, de a Függelékekben, szerintem van egy hiba, a 2008-as olimpiai döntõnél Varga Dénes volt megadva 3 gólszerzõnek, a tesója, Dani meg kettõnek, tudtommal fordítva volt, Dani lõtt 3-at, Dénes 2-õt. De lényegtelen, biztos csak a hasonló nevük miatt keverték össze õket, nyomdai hiba lehet. Persze, ha egy ilyen hibát vétettek, akkor lehet a többi meccsnél is vannak hibák, csak a többi mérkõzésen nem tudom, hogy ki mennyi gólt lõtt.