Téma: Életképek

10/10
Lilko03 2014 máj. 11. - 14:45:48 10/10
(488/548)
Hát az elõzõ hozzászólokkal ellentétben én már másodszor nézem újra a sorozatot, mivel tetszik. Ha lemaradok egy-egy fejezetrõl, interneten megnézem.
Hát igen, pofonok és ízlések különbözõk! (Szerecsére.)
LVD 2014 máj. 01. - 19:47:38
(487/548)
Most láttam ebbõl a gügyeségbõl kábé négy percet, egészen véletlenül. Hát rettenet, soha többet! Nagyon gáz!
papzo 2014 ápr. 22. - 13:10:30
(486/548)
El nem tudom képzelni, hogy valaki nézi ezt az ócska vacakot.
Olyan harmatosan gyenge színészi alakítások vannak benne, ami már anno mikor elõször adták akkor is fárasztó volt.
Azóta még a témák aktualitása, illetve annak hiánya is ront az összképen.
ponca 2014 ápr. 11. - 12:37:38
(485/548)
Hegyi Barbara is harmatos, de a lányai meg Kulka fia.
Na azok aztán az erõltetett szereplõk. Nem is igen lett belõlük színész. Vagy ha netán igen, akkor is a futottak még kategória. Nem hallani róluk, mondjuk nem is hiányoznak.
filoszemitabélus 2014 ápr. 11. - 07:33:01
(484/548)
Ebben játszik Hegyi Barbara? Rettenetes a gurgulázó hangja és a "most idenézzetek, milyen természetes vagyok"
játékstílusa. Egy kész katasztrófa! Jó párost alkotnak a gülüszemû Csûrös Karolával, aki kb. ugyanazt a karaktert "határozott vagyok és mindig megmondom a véleményemet, akár kíváncsiak rá, akár nem !" alakítja, mint a Szomszédokban.
Nekem egyedül a kutya tetszett a sorozatban.
offtopic
cellasto 2014 ápr. 10. - 19:39:12 Előzmény papzo
(483/548)
ez a szomszédok v2.0 :D
papzo 2014 márc. 26. - 05:22:40
(482/548)
Életképek????
Már a címe borzalom ennek a kitalált valaminek.
Gyenge színészi alakítások, idétlen téma, felejtõs valami.
hszilard76 2014 jan. 16. - 14:19:52
(481/548)
Talán "nem beszél jól magyar", de szerintem ez azt jelenti, ha 5000 Ft-ból készítettek egy részt, és én adok 5000 Ft-ot a Nyikita Mihalkovnak, hogy rendezzen egy életképeket, akkor semmi nem változna, a nagy orosz rendezõnek sem sikerülne jobb epizódot a tetõ alá hoznia.
Nem kötekedésképpen írom, de miért kéne mindent a fiatalokra szabni? Az RTL, a TV2 kizárólag a fiataloknak gyárt mûsorokat. Nagyjából. Amennyire magam körül látom, ez persze aligha mérvadó, a nyugdíjas réteg imádja vagy szereti az Életképeket. Bizonyára azért, mert nekik készült. Igaz, az idõsebbek kevesebbet vagy egyáltalán nem használják az internetet, tehát az õ véleményük eléggé rejtett.
t_burbank 2014 jan. 14. - 18:47:59 Előzmény hszilard76
(480/548)
Kérlek. Itt írtad: "Bizonyára nem tökéletes az életképek. Viszont én nem is várom el tõle, hogy az legyen. Ennyi pénzbõl ennél jobbat nem lenne könnyû összehozni." Tehát kevés pénzbõl készült, és a minõsítésénél ezt a tényt figyelembe veszed. Ha ingyen csinálnák, akkor még jobb lenne, ha pedig tízszeres áron, akkor nem annyira. Elég furcsa relativizálás, ezért is mondtam, hogy hagyjuk már ezt.
Azt se mondtam, hogy jobb a modern, viszont az archaikus nyelvezetet, és a konzervatív színészvezetést és rendezést nem tudják hova tenni a nézõk, mint látjuk itt a topikban is. A fiatalok nyilván más formanyelvet használnak, mint egy olyan (ma már élõ legenda kategóriás) magyar tévérendezõ, aki a szó szoros értelmében ott volt attól a pillanattól kezdve, hogy elõször adást kezdtek sugározni az országban.
hszilard76 2014 jan. 13. - 16:50:14
(479/548)
Vajon hol írtam le, hogy az életképek azért jó, mert kevés pénzbõl készült?
Én azt sem adtam elõ, hogy etalon lenne az Életképek.
Kérdeznék valamit: mitõl jobb, ha valami modern? És mitõl lennének jobbak a fiatalok?
t_burbank 2014 jan. 11. - 15:26:00 Előzmény hszilard76
(478/548)
Szóval az Életképek azért jó, mert kevés pénzbõl készül? Hagyjuk már ezt. Az életszerûtlenségen bizonyára azt értik, hogy "fagylalt"-ot mondanak fagyi helyett például, és folyton irodalmi körmondatokat mondanak. Érhetõ, hogy Horváth Ádám másfajtát már nem tud írni, egyrészt a kora, másfelõl amiatt mert õ afféle régi iskolás filmkészítõ, de azért ne adjuk már elõ, hogy ez az etalon. Lehetne jóval modernebb, ha fiatalok csinálnák, és alkalmaznának valakit mondjuk dialógusírásra. De nem tették, ilyen lett, ez van.
t_burbank 2014 jan. 11. - 15:19:13 Előzmény napraforgó
(477/548)
Viszont az Életképek nem rólad, meg a baráti körödrõl szól. Dramaturgiailag a szerzõ bizonyára nem tartja fontosnak, hogy Etus doktornõ (vagy mi a neve) fõzze a kávét kotyogóson a villanyrezsón, és üvegpohárból igyák meg a konyhában. Nem errõl szól a sorozat.
hszilard76 2013 dec. 30. - 11:47:04
(476/548)
Visszaolvastam néhány oldalt a fórumon és fura dolgokat tapasztaltam. Az még hagyján, hogy a fórumra írók a színészeket a karaktereikkel azonosítják, és emiatt jónak vagy rossznak bélyegzik meg õket. De azt számon kérni a rendezõ-írón, hogy a szövegei nem életszerûek, finoman szólva is... inkább nem minõsítem.
1. jobb is, ha nem életszerûek, hiszen az életben az emberek össze-vissza beszélnek, hebegnek-habognak, rossz a mondatszerkesztésük stb. Tudtommal, kevés film annyira naturalista, hogy a szereplõk úgy beszéljenek benne, mint az átlagemberek. Ez már csak azért is nehéz lenne, mert a szereplõk általában színészek, és õk meg eleve nem úgy beszélnek, mint Józsi bácsi a kocsmában.
2. Ugye senki nem gondolja, hogy a Dr. House-ban elhangzó párbeszéd "valódi", vagy a Magyarországon kedvelt valamelyik igen buta amerikai sorozatban az élet írta a forgatókönyveket. Esetleg a félelmetesen gyenge Barátok közt forgatókönyvírói szellemi csúcsterméket alkotnak minden este.
Bizonyára nem tökéletes az életképek. Viszont én nem is várom el tõle, hogy az legyen. Ennyi pénzbõl ennél jobbat nem lenne könnyû összehozni. Többek között forgatókönyvíróból is csak egy van, ellentétben más sorozatokkal, ahol jó páran átgereblyézik a szöveget, mire adásba megy.
napraforgó 2013 dec. 17. - 05:46:31
(475/548)
Persze, igazad van, nyilván vannak emberek, akik ki tudnak fizetni két kávét, vagy üdítõt egy preszzóban. Mert a preszzók, éttermek, stb-ik nem mentek tönkre tömegével. Csakhogy nem ez az általános! Engem az zavar, hogy annyira magától értetõdõen mentek be ezekbe ez intézményekbe, fõleg a fiatalok, az egyetemisták, miközben jajgattak, hogy nincs pénzük. Apu-anyu pénzét költötték nyakló nélkül.

Én ezt diplomás nyugdíjasként bizony nem engedhetem meg magamnak. És õszintén szólva nem is szívesen fizetek egyetlen kávéért annyit, amennyibõl otthon 2 hétig kávézhatok... Ettõl csak a ritka jó társaság miatt tekintek el néha, de ebben a sorozatban ha kell, ha nem állandóan betértek valahová, máshol nem is tudtak beszélgetni.
t_burbank 2013 dec. 16. - 21:23:54 Előzmény Attila G.
(474/548)
Nem, az Életképeknek semmi köze a Szomszédokhoz (a személyi átfedéseken, meg hasonló karaktereken kívül persze.) A Szomszédokat annak idején Bujtor (az áruló) egy Komédiások nevû sorozatban próbálta folytatni, ami kb. három rész után megszûnt. Hát igazából a Szomszédokat nem azért csinálták, mert annyira igazi lett volna akkor, hanem mert jó sok pénzt kaptak érte, aztán meg azért is lett vége, mert hirtelen rájöttek, hogy ennyit nem akarnak erre kifizetni - a TV2 pedig nem akarta kifizetni a röhelyes árat érte, amibe "került".
t_burbank 2013 dec. 16. - 21:19:38 Előzmény napraforgó
(473/548)
Nem tellett a lakások kibérlésére, az alkotók lakásában forgattak túlnyomórészt. Az író valamiféleképp a magyar (felsõ)-középosztályt próbálta ábrázolni, és még ha neked elképzelhetetlen, akkor is hidd el, hogy vannak emberek, akik ki tudnak fizetni két kávét, ha beszélni akarnak egy ismerõsükkel - fõleg, ha nem szalagmunkások, meg biztonságiõrök, hanem ügyvédek, meg orvosok, mint ebben a sorozatban. Viola is tipikus figura - feltételezhetõen kapja a nyugdíjat a pártállami középvezetõi pozíció után, és mellette, adózatlanul, zsebbe még titkárkõsködik is.
10/10
KNCV 2013 nov. 21. - 23:55:18 10/10
(472/548)
Üdv!

Esetleg tudja valaki, hogy hol lehet hozzájutni a sorozat összes részéhez DVD-n? Auchan, egyéb bevásárlóközpontok stb? Meg szeretném nézni elölrõl az egészet.

Köszönöm!
Icsiro 2013 okt. 04. - 10:11:25 Előzmény far vik
(471/548)
miért fáj neked az öröm áradása???????????
far vik 2013 szept. 19. - 16:44:50
(470/548)
A 'nem igazán természetes társalgások', igen. Pontosan fedi a lényeget. Ûûûberfárasztó. Mama már vagy negyedszer nézi, én a gép mellõl szenvedem, de hamarosan szerencsére megint lefut. Akkor meg, - majd gondolom - kezdõdik megint a Szomszédok, hogy ne szakadjon meg az öröm áradása... :)
gb4400 2013 szept. 18. - 15:16:32
(469/548)
Az életképek címû sorozatban a szereplõkön és a viselkedésükön tisztán látszik, hogy Horváth Ádám hogyan gondolkozik a világról. A Szomszédokból is ismert szereplõkkel pedig szinte ugyanazt a karaktert játszatja el.
Csûrös Karola mindig maga a hideg tökéletesség, a visszafogott higgadtság, miközben a szemét meresztgetve mondja a bölcsességeit.
Schell Judit a végzet asszonya, aki valahogy mindig a nõs férfiak fejét csavarja el, és közben nem érti, hogy ez másoknak miért nem tetszik. A Szomszédokban Megenheim dokit szédítette el, itt pedig a fogorvost.
Kulka János pedig az örökké ironizáló, nem kis gúnnyal okoskodó pasas, akivel nem ighazán lehet komolyan beszélni, mert ha meg is próbálnánk, ismét belénk csípne még egyet.
Az állandó okoskodás, a nem igazán természetes társalgások teszik ki a sorozat nagy részét. Az imánt említett okoskodás minden szereplõre jellemzõ. Mindig aprólékosan próbálják elmagyarázni a másiknak, hogy miért okoskodtak az imént. Erre a másik szintén okoskodva reagál. Pedig a történet jó, a szereplõk kiválóak, csak a rendezõi koncepció hibázik.