4/10
pihes 2022 júl. 02. - 14:09:32 4/10
(20/20)
4/10
7/10
MoziRozi 2012 jún. 08. - 15:45:18 7/10
(19/20)
A film tényleg többször felhasznált történet:
egy kedves, de nem kiemelkedõen népszerû baráti társaság egyik tagját hirtelen eléri a siker-csillogás-álmok-vágyak beteljesülése, és "menõ" lesz. Persze ez óhatatlanul konfliktusokat szül, a sikeressé vált személy egyre jobban élvezi a helyzetet, és kezd maga is olyan elviselhetetlen lenni, mint akiket elõtte bár irigyelt, de utált. Aztán mikor, ahogy jött a könnyû siker, úgy el is tûnik, hirtelen ott marad barátok, rajongók nélkül. Ekkor a fõhõs magába száll, általában megbánja, és az igazi barátok megbocsátanak.
A tanulság is ismert: igaz barátok kontra ideiglenes rajongók, illetve a mi az igazi siker? megéri-e a csillogás?

Van ilyen része a "Barbie Hollywoodi álom", vagy a "Macskám,a családom és a fiúk", "Neveletlen hercegnõ", "Pletykafészek" filmekben is stb stb...sõt filozófiai, vallási könyvek is foglalkoznak ezekkel a témákkal...

Szerintem, azért mert ismert történet+tanulság , lehet még benne eredeti. Nekem tetszik ez a naplós dolog, mi lenne, ha a titok többé nem lenne titok - és amíg rá nem jönnek az emberek, hogy valójában róluk szól, addig még tetszene is a karikatúra?

A színészek... hmmm... Jamie és az alterego csajszi jók, még a barátnõi is kedves tinik, ellenben a "vetélytársnõ és a klónhadsereg" nem elég szépek ehhez az "iskola legmenõbb csajai" szerephez. Marco nagyon kevés, pont mint a szerepe:)

Szerintem egy kedves kis film ebben a témában. :)
7/10
MoziRozi 2012 jún. 08. - 15:16:23 7/10 Előzmény Zolika198103
(18/20)
------SPOILER--------

A film vége:
Jamie egyre nagyobb konfliktusba kerül az alteregójával (Gwen), már mindenütt csak vitatkoznak, de azért még követi a sikervadász tanácsokat.
Jamie bánja, hogy a barátai helyett most már csak rajongói vannak... illetve csak voltak, mert már szinte mindenki utálja. Az iskolaújságban oldalakon keresztül szapulják õt az olvasói véleményekben...kivéve EGY valakit. Jamie rögtön rohan a menõ srácnak megköszönni, hogy így egyedül is kiállt mellette, a srác nem tagadja a hírt, következetesen Gwen-nek szólítva Jamie-t... Beszélgetés közben kiderül, hogy amit közösnek hitt magukban (az írói véna) sajnos csak látszat, mert a menõ srác csak megvette Jamie egyik legjobb barátjának (Conor)versét, így Jamie rájön, hogy valójában az iskolaújságban is csak Connor állt ki mellette. A bálra menõ sráccal mennek együtt, de Jamie egyre jobban belebonyolódik a csak számára látható alteregójával való vitatkozásban, így nem is veszi észre, hogy barátnõi elismerése helyett az igazgatónõ õt dicséri meg a diszletek elkészítéséért. Jamie félreérti a helyzetet, azt hiszi, hogy a könyvéért kap nyilvánosan elismerést és Gwen tanácsára a második könyvrõl kezd el beszélni. Ezt általános lehurrogás követi, Connor inkább hazaindul... ekkor Jamie észreveszi, hogy barátnõi a hatalmas díszlet-bálna gyomrába "mentsük meg a bálnákat" szórólapokat tömtek, és éppen abban mesterkednek, hogy az bált szabotálva a közönségre borítsák a bálna beltartalmát. Jamie ekkor magára ébred, nyilvánosan bocsánatot kér mindenkitõl és maga húzza meg a zsinórt, amitõl mindenkit beborít szórólapok közé csempészett alga. Az igazgatónõ dühös, de a diákok többségének tetszik a pankráció. Menõ, de sekélyes srác közben ismét összejön a régi barátnõjével.
Ezután persze Jamie utánarohan Connornak, kibékülnek és együtt jönnek vissza bulizni, ahol Jamie magára találó bátyja szolgáltatja a jó kis zenét. A buli után a pizzázóba tömörülnek, ahol is egy kis baleset következtében feltalálódik/feltálalódik az algás sajtos pizza, kasszasikert ígérve. A történet vége, hogy Jamie megírja a történet végét és így véget vet Gwen uralmának és boldogan élnek:)

---------------SPOILER vége --------------------
emikeeh 2010 jún. 26. - 19:44:32 Előzmény Sirbrilla
(17/20)
sztem klassz volt.bár kicsit elavult és uncsi 10/7 :) mért mit csinálnál vele?:D am tényleg rohadt jól néz ki <33
Zolika198103 2010 máj. 15. - 21:33:56
(16/20)
Valaki spoilerezzen, mi lett a vége. Karcos a dvd, a végénél megakadt a film.
Sirbrilla 2010 jan. 10. - 20:38:37
(15/20)
kár h a lány 15 éves és elsõéves gimnazista... am meg jo szar film volt de a csávoval ellennék :D
8/10
midnightsong17 2010 jan. 10. - 17:00:21 8/10
(14/20)
a lány egyetemista?!:O
dovorava22 2009 nov. 17. - 16:29:21
(13/20)
Igen én is szeretnék egy olyat.Elég drága meg úgy hallottam csak külföldrõl hozattatnak be szal már ez is.

Na csak azt akarom hozzáfûzni a filmhez , hogy ez a 10-13 éveseknek való de annak a korosztálynak igen is tetszeni fog mert van benne egy pici románc és mert van benne történet... :D
Nekem is tetszett.. :)
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 22. - 11:30:19
(12/20)
Olyanhoz sztem max a neten juthatsz csak hozzá.
ari538 2009 febr. 22. - 09:41:44 Előzmény idõjós1010
(11/20)
Hello, nem tudja valaki hogy milyen az a laptop ami a filmben van, Jamien-nek?? olían elforditható képernyõjû, meg toall lehet rá irni:)) sztem nagyon király és én is olyat szeretnék, bár tuti borsos ára.!
idõjós1010 2008 dec. 31. - 18:48:19
(10/20)
Egy nagyon szûk kis réteget célzott meg,:ez a film tipikusan 10,13 éves lányok ízlése.

Jamie valami egészen ízléstelen sminket kapott.
Annyira hófehérre sminkelték szegény lányt, hogy az már valami egészen undorító volt.
Hayden Panettiere fan 2008 júl. 08. - 16:57:43
(9/20)
Hát nekem sem a szívem csücske ez a film...a sima sablonos sztori kicsit kiakasztó, én is megjósoltam a végét. Személy szerint fõleg a szereplõkkel nem vagyok megelégedve. Danielle Panabaker oké, õt jó színésznõnek tartom :) DE! nekem az összes többi karakter,már bocs,de gagyi :( A két fiú szerintem ronda, a fõszereplõ csaj barátnõi rondák, a fõszereplõ csaj ellenségei rondák, a fõszereplõcsaj...na õ jó kb., csak nem valami tehetséges. 10 bõl... 3 pontot adok.
Charmmy 2008 márc. 08. - 23:54:59 Előzmény Chixy
(8/20)
ááá....azért mert eredetileg Is a neve nem Van. Csak lefordították Van-re, mert igy kijön az a van Van-es "poén" a vége felé. egyébként szerintem borzalmas gagyi film, ha nem unatkoztam volna ennyire, nem nézem meg.
nienna 2008 febr. 10. - 13:04:48
(7/20)
én is voltam elsõs gimnazista, meg elõtte voltam általánosiskolás kamasz. akkor énis néztem ilyen filmeket. és mégis a Csaj nem jár egyedül, vagy a 10 dolog amit utálok benned sokkal színvonalasabb volt akkoriban.
megnéztem ezt a "filmet", bár sosem értettem minek gyártanak ilyen idiótaságokat, és hogy miért tetszik az embereknek.
az elsõ 10 perc után meglöktem a mellettem ülõ barátomat és elõadtam neki a végkifejlettet amit - csodák csodájára!- el is találtam.
túl kiszámítható, túl béna, túl amerikai, túl gyerekes. aki tinifilmekre vágyik nézzen meg egy Moszkva teret, nézzen meg egy Házibulit...könyörgöm.
fegnas 2008 jan. 22. - 20:08:31 Előzmény Chixy
(6/20)
Connor-t én már az elsõ pillanatban észrevettem volna, sokkal helyesebb mint marco, habár õ se rossz....és milyen szép volt már az a vers amit Connor eladott marconak?!
10/10
Chixy 2007 dec. 30. - 22:53:38 10/10
(5/20)
Miért sztem tök jó film,bár ez a leírás eléggé hibás :S xD
És én egy vmit nem értek:miért Is-nek írják amikor mindig Van-nek vagyis Vanessának mondja?
Ja és hát ha úgy nézzük tényleg két fiú udvarol neki,de Marco csak azután,hogy híres lett a könyvével.És Connort meg észre se veszi :S :'(
Ja és Ist különben tényleg csak õ látja xD
mezsge 2007 dec. 15. - 12:32:01
(4/20)
hát ezt tényleg szar:D
ReBii 2007 okt. 29. - 20:56:17
(3/20)
pocsék pocsék film
10/10
szmerci 2007 okt. 22. - 15:10:45 10/10
(2/20)
Tényleg jó kis film! Teljesen véletlenül kezdtem nézni, és nagyon tetszett!! Bár ez a leírás kicsit fura, mert Is-t nem csak õ látja??:S
rolande 2007 ápr. 01. - 09:41:38
(1/20)

Jamie Bartlett nagyszerû sikerek elött áll , ám
mint mindig rosszkor Hiba csúszik a rendszerbe
két fiú is udvarol neki De õ nem tud választani