malvinkicska 2017 jan. 11. - 08:15:02
(502/642)
Köszi addig nem nézem csak át húzom rajta és kész, nagyon irritál ez a sok amnézia, a sok sületlenség, mert menekülés a szerelembe teljesen más volt.
suxel2.0 2017 jan. 10. - 20:47:14
(501/642)
Bírtam, ahogy Dona Licha fejbe vágta Irant egy kõvel. Csak megdobta végül. És Iran visszaköltözik Esperanzaékhoz, ismét megkeseríti az életük, de már egymagában pereputty nélkül

Az még odébb van, a kitisztulás:

SPOILER: 117. rész.
malvinkicska 2017 jan. 10. - 19:55:25
(500/642)
Olvido esze amíg meg jön nem nézem, mert csak bosszankodok egy fészek alja vipera van, körülötte.

Ami létezik szenvedés fajta azt mindet O-nak írták sajnos nem osztozik vele senki, pedig lenne kikkel.
A szõke ciklon letette a babát egy árva ház elé.
suxel2.0 2017 jan. 09. - 22:00:05
(499/642)
OFF

Pontosan évek óta: csak 2016 meghatározó sorozata a földrészen a Kara Sevda, így hozta le a spanyol nyelvû sajtó. Mexikóba a Seherezádéval törtek be, hatalmas sikereket ért el. A Fatmagült az Aztecan vetítették le, semmi szégyenkeznivalója nem volt a sorozatnak nézettség tekintetében. Kenantól is 2 sorozat megy jelenleg Karadayi és Aci Huyet, bár ezt nem tudom mely országokban.
malvinkicska 2017 jan. 09. - 19:40:39
(498/642)
Most már egyéb sincs benne csak kórház és diliség eddig Diego volt amnéziás, most már Olvido elég gyenge képzelõ erõvel bírt aki ilyet filmre vitt.
Iran tovább ölhet a másik szeméttel, mert csak mocskok vannak benne.
malvinkicska 2017 jan. 09. - 19:09:28
(497/642)
Off abban igazad van más olvasva és más szinkronosana sorozat, mert nem mindig tud figyelni az ember dolgokra, mert pereg és olvasni kell
Azon gondolkodom abba hagyom a Fatmagült és megnézem a tv-be, de azt én leírom néztem az elsõ évad Kösemet , nekem az elsõ kis fiatal színésznõ sokkal jobban hozta azt amit kell, mint Beren, és nem csak az én véleményem, a más é is az volt, mert olyan érzelem nélküli, legalább is nekem ebben a Fatmagülben, meg alapból olyan szomorúnak kell lenni az meg megy neki nagyon.
Az igaz Beren rajongói sokan vannak de én nem az vagyok.
10/10
kikelet54 2017 jan. 09. - 18:16:14 10/10
(496/642)
Olvidonak, miután felébredt, emberi külsõt varázsolt az indián asszony és az unokája, újból jól néz ki. Külsõre. Mert szegénynek sajnos a memóriája nagyon hiányos. Csak a kisfiára emlékszik.

Közben Deigo az utcát járja, plakátokat ragaszt és kérdezõsködik. Már otthon a nyomozókkal, amikor vitatkozik, azt mondja az egyik, hogy Piranya nagyon veszélyes környéken lakik, nehéz megközelíteni. Mióta akadály ilyesmi a rendõrségnek, fõleg, ha kisgyerekrõl van szó???

Sajnos, Rodrigo elvesztette a pert, Iránnak akkora arca lett, õ akar irányítani mindenkit és mindent.

Az ügyvég úr, most hogy nincs Olvido, nagyon foglalkozni akar a vagyonnal, de Dávid résen van, egyenlõre elutasítja.
10/10
kikelet54 2017 jan. 09. - 17:58:04 10/10
(495/642)
Ez már a 2. török sorozat lesz, amit elkezdtem feliratosan nézni, és utána jön szinkronosan. A Fatmagül már a 11. résznél tart feliratosan, nagyon jó sorozat, csak egy baja van, hogy egy héten 2x van új rész, igaz, ezek többnyire majdnem két órásak. Ezt nem kritika képen írom, csak minden nap megnéznék egy részt. De örüljünk, hogy így is van, aki lefordítja és feltölti nekünk.
Kíváncsi leszek szinkronosan, 40 percenként milyen lesz, mert most így hosszan is egy kicsit olyan törökösen vontatott.

Közben megnéztem egy másik török sorozatot, a Téli napot, az csak 18 bölümös, na, azt gyorsan ledaráltam.
suxel2.0 2017 jan. 09. - 17:06:33
(494/642)
OFF


Én nem tartom furcsának, meg is mondom, hogy miért.
Amikor a Tiltott szerelmet levetítették, érdekes módon nem kezdtek bele olyan sorozatba, aminek Beren Saat vagy Kivanc Tatlitug volt a fõszereplõje, pedig akkor kellett volna. Idõvel, megszakítással elhozták a Kuzey Güneyt, amit valamiért hanyagolt a közönség esténként, csúnya eredményeket produkált. Innentõl kezdve várható volt, hogy még egy ilyenbe nem akarnak belefutni, és ha el is hozzák, inkább kivárnak vele. Pláne, hogy a törökök (szerintem) jóval drágábbak, mint latin-amerikai társaik, és azokból a rózsák meg bármit vettek jól vagy legalább kielégítõen hozott délutánonként, inkább válogattak azokból, így azokból egy bukás veszteség, de mégsem akkora.
Most, amikor az RTL mintájára vettek egy hasonló kosztümös sorozatot, mint a Szulejmán, és még a téma is hasonló, és hoz egy stabil nézettséget, és még történetesen Beren Saat is az elsõ évad fõszereplõje, egyértelmû, hogy most vetítik le. Le merem fogadni, hogy mikor promózzák majd a sorozatot, ott lesz benne az is, hogy A szultána sztárja fõszereplésével. Ennél kiszámíthatóbb választást török sorozatból most nem lehetett eszközölni. Erre itt vannak az észérvek szerintem.
Hogy mikor vesznek meg valamit, és mikor adják le: azt csak a csatorna tudja.
Az, hogy nem az elsõ sorozat, amit feliratoznak, azt gondolom a Kara Sevda miatt is írod. Annak a sorozatnak marha jó a nemzetközi értékesítése: Latin Amerikában is 20 országból 15 vette meg, és elképesztõ sikerekkel fut. A legkiemelkedõbb eredményt Mexikóban és Kolumbiában érte el, holnap pedig Chilében lesz a premierje. Véleményem szerint a nagyon jól eladható történet miatt zsebelték be. Kinek ne kellene egy olyan sorozat, amelynek egyszerû az alaptörténete, fordulatokban viszont bõvelkedik, egyre csavarosabbá válik, könnyen magával rántja az embert, és vonzó színészekkel dolgoztak a sorozatnál. Mint ahogy ott megjelent a fordítósrác, és közölte, hogy angol szövegkönyvbõl dolgozik, és hozzá hallgatja a török szöveget, én biztosnak tartom, hogy nem az eddig elkészült feliratokból dolgoznak. Én nem egy epizódot ültem végig ennek a sorozatnak az esetében úgy, hogy ment a tv és ment lenémítva a youtube, hallgattam és olvastam a két verziót egyszerre. Sok a különbség a szinkronos és a feliratozott között, és itt most nem azt akarom megfogni, hogy melyik a jobb verzió, mert én erre azt mondom, váltakozó, hol egyik, hol másik: hanem azt, hogy amikor feliratozik valaki valamit nem feltétlen törekszik arra, hogy szájra illeszthetõ legyen, de a magyar hangos szöveg ezt megköveteli, és ezért is van sok eltérés. (nem az olyan egyszerû kérdéseknél, mint a Mit csinálsz itt? hanem pl. összetett mondatoknál) Ezért van az, hogy pl a fordítósrác hallgatja a török szöveget is hozzá, mert a feliratkészítéshez elegendõ az adott mondatot lefordítani, és az elsõ helytálló maradhat is, úgyis olvasol, és nem a szájmozgást figyeled, míg a hangos verzióban azt kell oda megtalálni, ami (kb) szótagszámra is stimmel.
És most azt mondom zárásként, hogy a Fatmagül az jó felvezetés lesz Engin Akyürek sorozataihoz, mint a Kara Para Ask vagy az Ölene Kadar. Nem lehetetlen, hogy még ez év második felében, vagy végén mondjuk az elõbbit nézzük.
malvinkicska 2017 jan. 09. - 16:08:58
(493/642)
Ezek nagyon szemetek, és olyan szinkron hang lesz, amitõl egyszerûen én rosszul vagyok, soknál nem találó.
suxel2.0 2017 jan. 09. - 15:25:21
(492/642)
suxel2.0 2017 jan. 09. - 12:06:42
(491/642)
Csak azért lett Bernie Paz Stefano, mert húzónév volt az Aztecan belül. Új karakterre vállalaton belüli nagy név, a többit meg lesz*rjuk.
Gaby Spanic is csak ezért lett ügyész. Bármelyik noném színész eljátszhatta volna ezt a szerepet, de dugjunk be egy nagy nevet, és ez már a 3. közös szereplése volt Bernie Pazzal. Raktak bele egy kis utalást arra, hogy a karaktereknek a múltban románcuk is volt, tehát mindketten benne vannak a sorozatban és ugyanakkor nem egymástól függetlenül. Valamint Gaby Spanic megvillanthatta a didkóit is a közönségnek, mivel kapott 2 tengerparti jelenetet, úgyhogy ezzel a vendégszereppel az ilyesféle igénye is ki lehetett elégítve.
a Lojalista 2017 jan. 09. - 11:47:20
(490/642)
Nekem az évek/életkorok állnak össze nehezen. Az már szinte biztos, hogy Stefanó Diegó apja. Mert ugye Esperansa mondta is, hogy a nagy csalódás után talált végre valakit, akiben meg tudott bízni. Gondolom az volt a férje és Õ akkor Rodrigó apukája is. Ha - tegyük fel - nagyon fiatalok voltak Esperansa és Stefano, amikor a kapcsolatuk volt és Diego most cca 28-30 éves, akkor Esperansa és Stefano bõ negyvenesek. Hát.......... nehéz összerakni Stefanót és Diegót, mint apát és fiát...
10/10
kikelet54 2017 jan. 08. - 15:27:02 10/10
(489/642)
Most vagyunk a döcögõs korszakban, sokat nem haladtunk.

A két csajt végre elvitték a mûtõbe.

Stafano és Fernanda a tengerparton villognak. Szerintem ezt a jelenetet azért rakták be, hogy Fernanda dekoltázsán legeltessék a férfiak a szemüket /már amennyiben nézik férfiak/, közben ahogy Stefanot elnéztem, amilyen utálatos, arrogáns, legalább olyan ronda is azzal a "ritkaszép" borostával, hirtelen ránézésre minimum 10 év.

Diego továbbra is keresi Olvidoékat, hol Dáviddal, hol egyedül, nagyon elkeseredett, már a templomba is elment imádkozni.

Az indián asszonynak sikerült a rossz szellemeket kiûzni Olvido testébõl, és füveknek, füstöknek, ráolvasásnak köszönhetõen végre felébredt.
malvinkicska 2017 jan. 08. - 09:47:29
(488/642)
OFF jó neked, hogy tudod nézni mivel érted a Fatmagült, de engem nagyon zavar, hogy csak következtettek.
10/10
kikelet54 2017 jan. 07. - 19:19:25 10/10
(487/642)
OFF
Nézném én is reggeltõl estig, csak nem értem és így nem az igazi.
10/10
kikelet54 2017 jan. 06. - 20:04:38 10/10
(486/642)
Az Angus-Jaguar csók nekem is nagyon tetszett, végre sikerült elhallgattatnia valakinek ezt az õrült boszorkányt.
10/10
kikelet54 2017 jan. 06. - 19:57:53 10/10
(485/642)
OFF

Igen, nézem, fent van a 10. bölüm, nemsokára nézem. Nekem nagyon tetszik, alig várom, hogy jöjjön az új rész. Pedig a feliratos filmeket eddig nem szerettem, de már belejöttem az olvasásba.
suxel2.0 2017 jan. 06. - 16:57:07
(484/642)
Elcsípted a kedvenc jelenetemet :D :D Angus feje mindent vitt Jaguár csókja után. :D
regina.997 2017 jan. 06. - 16:51:53
(483/642)
Hát kicsit uncsik ezek a részek nekem mostanság....mai részben kedvencem az volt mikor Angustiast elkapta az idegroham, de aztán egy picit lenyugodott, kiküldte Nelsont a terembõl majd az a másik Nelson span az Isten se tudja miért, de megcsókolta Angut :DD Aztán megkérdezte, hogy most már jó?! Aztán meg az is kiment :DDD Jót nevettem rajta :D