PMate01 2016 aug. 30. - 19:11:30
(22/642)
Nekem tetszik ez az egész!
Suxel veled egyetértek, még a szinkron nagy részében is.
Egyetlen egy hang nem tetszik az pedig Remedios-é (mindig elfelejtem Ugalda nevét).
Nekem nem a mesés dolgokkal van bajom, hanem ha bugyuta és nem csak a sorozat hülye, hanem a nézõt is annak nézik.
A szinkronnál viszont Rafael Sánchez Navaro-nak . Nagyon de nagyon akarnám hallani Sörös Sándort, hogy kicsit arrogáns Manuel legyen nekem. Meg Bernie-nek Sz.Attila. De azthiszem itt az ideje leakadni a témáról.
Én nézni fogom, a beszippantás még nem történt meg, és az sem biztos, hogy a tv-ben követni fogom. Úgy is most nagyon sok sorozatot nézek egyszerre vegyesen. Majd elválik, de ajánlani tudom.
10/10
suxel 2016 aug. 30. - 18:42:47 10/10
(21/642)
Röviden ismertetném a szereplõket a kedvedért:

A fõhõsnõ és családja:
Olvido
Eufrasia - Olvido nénikéje
Chuy - Olvido unokatestvére, Eufrasia fia
Martha - Olvido unokatestvére, Eufrasia fia
Don Juventino - Olvido nagyapja, Eufrasia édesapja
Armando - Olvido édesapja (3. részben jelenik meg)
Raquela - Armando felesége, Olvido "mostohaanyja" ha úgy vesszük, de ez így sohasem hangzik el a sorozatban (12. részben jelenik meg)
David - Raquela fia, Armando mostohafia, de sosem hangzik el így, vár szerinti fiának tekinti (3. részben bukkan fel), Diego legjobb barátja
Roxana - David felesége (20. részben bukkan fel)

A fõhõs és családja:
Diego
Rodrigo - Diego mozgássérült testvére
Esperanza - Diego édesanyja
Ulises - Diego bácsikája, Esperanza testvére, Armando legjobb barátja

A gonoszok családja:
Iran - Diego menyasszonya, Angustias lánya, Nelson és Vanessa testvére
Nelson - Iran és Vanessa testvére, Angustias fia
Vanessa - Iran és Nelson testvére, Angustias lánya
Angustias - Iran, Nelson és Vanessa anyja

Pórnép:
Rufina
Lucho - Rufina férja, Licha veje
Licha - Rufina anyja, Lucho anyósa
Chayo - Rufina és Lucho lánya, Licha unokája
Tacho - Rufináék családjához tartozik, fiukként tekintenek rá (tudtommal nem a fiuk)
4. résztõl kezdve bukkannak fel a pórnép tagjai

További szereplõk:
Pancho - Diego ellenlábasa, plátói szerelme Olvido
Citlali - Vanessa cselédje
Bernie - Diego és David üzlettársa, hamarosan Vanessa férje
Gisela - Olvido ellenlábasa, Panchoba szerelmes
Filemon atya - Pap Taxcoban, Olvidot tanítja
Jaguar - Nelson és Gabriel barátja és cinkosa (3. rész után eltûnik, majd a sorozat felénél bukkan fel újból)
Gabriel - Nelson és Jaguar barátja és cinkosa
Urbano - Diegoék kertésze
Marlen - Diegoék szobalánya
Amador - Vanessa pasija, akit meglop a lány a smaragdokkal (az elsõ 4 rész után eltûnik)
malvinkicska 2016 aug. 30. - 16:12:29
(20/642)
Megnéztem az elsõ részt nagyon sok a szereplõ, elég lesz megismerni ki kivel van, a fõ gonosz Eufrásia lesz, hû de rondán viselkedik, Olvidoval.
kniff 2016 aug. 30. - 15:26:34
(19/642)
Egészen szerethetõ és élvezhetõ volt a Duna TV mûsora az utóbbi idõben...erre jönnek a mexikói szar sorozataikkal...tiszta szánalom....ennyit a színvonalról!
Mélységesen csalódtam ebben a csatornában...eddig úgy láttam értéket próbálnak képviselni, de köszi, szarból már van elég.....ezt is kilapátolom...
malvinkicska 2016 aug. 29. - 16:07:30
(18/642)
Amit a tv csatornák adnak attól ezek a szappan operák is többet érnek, mert olyan mûsorok vannak, ami csak Berkirõl és a többi díszes társaságról szól azokra nem vagyok vevõ, mivel nincs színvonalas mûsor, így marad a sorozat, igaz én kevés, Mexikóit nézek inkább törököt amit fordítanak.
payback12 2016 aug. 29. - 06:47:44
(17/642)
Elképesztõ, hogy hogyan szerethetik sokan ezeket a mexikói meg brazil szappanoperákat?
malvinkicska 2016 aug. 28. - 16:32:38
(16/642)
Mostanában nem kényeztettek el bennünket, igaz volt egy a Dunán a fátyolos hölgy, a hotelest tudod amit régen ajánlottál most szinkronosan adják, de késõn vettem észre mivel nem nagyon nézek TV-t.
Rózsanovella attól lehet jó, és biztos ez is az lesz mivel legalább új arcok lesznek, benne.
10/10
suxel 2016 aug. 28. - 13:16:13 10/10
(15/642)
Csak az egyik nagyon jó barátomat tudom idézni, mary0114et:

"2 éve erre várunk, hogy szinkronosan is nézhessük ezt a sorozatot! Nagyon nagyon örülök neki! Rózsanovella, szórakoztató, igazi kikapcsolódás.
Alberto Guerrán kívül senkit sem ismertem a színészek közül, de a végére mindegyikõjüket megszerettem. A karakterek jók, az alakítások még jobbak.
Nem mondom, hogy nincsenek hibái, voltak történések, amiket nem szerettem benne, de összességében szerintem egy igazán szórakoztató sorozat. Klisék vannak bõven, de a kivitelezés igazán kárpótol érte."

***

Annyi, hogy én Alberto Guerran kívül másokat is ismertem jobban. :) De minden egyes szavával egyetértek.
malvinkicska 2016 aug. 28. - 10:35:01 Előzmény suxel
(14/642)
Nagyon szépen köszönöm, a részletes, tájékoztatást, nagyon megnyerõek a fõszereplõk.
10/10
suxel 2016 aug. 27. - 21:15:57 10/10
(13/642)
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=jKc98wfVsqo

Egy baleset
Egy sors
Egy felejthetetlen szerelem
Siempre Tuya Acapulco
Olvido egy gyönörû, ártatlan fiatal lány hatalmas szívvel, aki a nagyapjával, a nénikéjével és az unokatestvéreivel él együtt. Eufrasia nénikéje gyûlöli õt, mert Olvido a testvére szerelmének a gyümölcse azzal a férfivel, akit õ is szeretett. Innentõl kezdve azzal töltötte az életét, hogy az összes nyomorát Olvidon vezesse le.
- Az átkozott anyád hibájából hozzá kellett mennem egy férfihoz akit sosem szerettem, soha nem voltam boldog mellette, de hidd el, te sem leszel az.
Olvido édesanyja meghalt a születésekor, az édesapja pedig magára hagyta Eufrasia hazugságaiból fakadóan, miután meggyõzte, hogy nem az õ lánya. Olvidot a nénikéje gyûlölete, valamint nagyapja és unokatestvérei szeretette vette körül az évek alatt. A jobb jövõért dolgozik, amikor megérkezik az igaz szerelem az életébe.
Diego egy tekintélyes építész, aki épp a házasságára készül Irannal, egy gyönyörû nõvel, aki a családjával együtt elhatározta, hogy meghódítja Diegot, és ez által mesés gazdagsághoz jutnak.
- Diego nagyon szerelmes belém, a felesége leszek, teljesen a tenyerembõl eszik, anya, mint a pincsikutyám.
Egy nappal az esküvõje elõtt Diego a fõvárosba utazik egy díjat átvenni, de a repülõgép meghibásodik és lezuhan.
- Mi történt?
- Ments meg! Mentsd meg az életemet!
Olvido mindent megtesz a gyógyulásáért, de Diego nem emlékszik semmire sem, és még meg is vakult.
- Nyugalom!
- Mi történt velem?
- Beszéljen halkabban, mielõtt mindenkit felriaszt!
- Hozzanak nekem segítséget!
- Fiatalember...
Olvido a házukba viszi Diegot Eufrasia kifogásai ellenére, aki minden alkalmat megragad, hogy Olvido kényelmetlenül és megalázva érezhesse magát.
- A võlegényem felültetett.
Eközben Iran azt hiszi, hogy Diego meggondolta magát és faképnél hagyta az esküvõ elõtt. Amikor értesülnek a balesetrõl és Diego halálhírérõl Iran és az anyja megváltoztatják a terveiket, és Rodrigot akarják behálózni, Diego testvérét, aki mozgássérült és titokban fülig szerelmes Iranba.
Ezalatt Olvido lesz Diego szeme, a vak fiú pedig vigyáz rá és megvédi õt Eufrasia bántalmazásaitól. Lassacskán szerelem bontakozik ki kettejük között és nem tudják elképzelni az életüket egymás nélkül. Egy olyan szerelem, amelynek számos ellensége akad, mint Eufrasia, vagy a falu lakosai, akik megpróbálják bemocskolni ezt a szerelmet, ráadásul itt van Pancho is, akinek Olvido az örök szerelme, és megõrül a féltékenységtõl, így tönkre akarja tenni a kapcsolatot.
Iran eléri, hogy Diego családja elfogadja a kapcsolatát Rodrigoval és elkezdik elõkészíteni az esküvõjüket.
Olvido és Diego nagyon szerelmesek, és hogy megerõsítsék a szerelmüket szimbolikus házasságot kötnek, arra várva, hogy Diego emlékei majd visszatérnek és akkor hivatalosan is összeházasodhatnak. A kapcsolatuk tele van örömmel és szerelemmel egészen addig míg Diego emlékképei vissza nem kezdenek térni, amit követõen feledésbe merül az Olvidoval együtt töltött idõszak. Diego elkeseredetten próbál haza jutni az otthonába abban a hitben, hogy most lesz az esküvõje Irannal, miközben fogalma sincs arról, hogy azóta már hónapok teltek el, õt pedig halottnak nyilvánították.
Olvido megtudja, hogy Diego elment, magára hagyta, és gyereket vár tõle. Õ azonban meg van gyõzõdve róla, hogy a Diegoval való szerelme valós, és útnak indul, hogy megkeresse Diegot, az út azonban tele van szenvedéssel. Vajon kiállja a szerelmük a próbákat?
Siempre Tuya Acapulco
Egy ártatlan és fiatal szerelem története, melynek számtalan akadályt és ellenséget jelölt ki a sors. Ez egy erõpróba, az összetartás próbája, de mindenekfelett egy szerelmi próba.
Siempre Tuya Acapulco
10/10
suxel 2016 aug. 27. - 11:27:51 10/10
(12/642)
A sorozat szereplõi nem lehetnek teljesen ismeretlenek számunkra. Ebben a sorozatban több olyan Aztecas színész/nõ játszik, akiknek korábban került már itthon bemutatásra sorozata. Nézzük át õket!

Melissa Barrera - Olvido Perez - Itthon A bosszú angyala címû sorozat egyik mellékszereplõjeként, Marianaként láthattuk. Andrádi Zsanett volt akkor a szinkronja, remélem most lecserélik. Haladjunk tovább A bosszú angyala nyomvonalán.
Gabriela Spanic - Fernanda Montenegro / La fiscal del hierro - Vendégszerepet kapott a sorozatban. 74-93 részekben szerepel, azt hiszem nem kell bemutatni. Gondolom szokásos hangját, Orosz Annát fogja kapni.
Amaranta Ruiz - Rufina - A bosszú angyala Nieveseként láthattuk Czifra Krisztina hangjával. Én kipróbálnék más hangot nála.
Esmeralda Ugalde - Vanessa Hernandez - A bosszú angyala Remediosa, Kelemen Kata jó szinkron volt neki, szeretném, ha maradna.
Mayte Gil - Gisela - A bosszú angyala Rosija, ott Sipos Eszter Anna szinkronizálta, itt fúriásabb hangot adnék neki, szerintem Sallai Nóra megtenné.
Daniel Elbittar - Diego Rivas Santander - Itthon a Zone Romantican láthattuk a Sosem feledlek fiatal fõhõseként Dányi Krisztián megszólaltatásában. Kipróbálnék nála egy másik hangot.
Rafael Sanchez Navarro - Armando Balmaceda A császárnõ sorozatban láthattuk Manuel szerepében, Sörös Sándor hangnak megfelelne neki.
Cecilia Ponce - Iran Hernandez - Itthon a Láncra vert szerelem címû sorozatban van szerepe. Soleczki Jankát szerintem imádnám szinkronjának.
Aura Christna Geithner - Angustias de Hernandez. - Valamikor régen a Vadmacska sorozatban láthattuk. Rudolf Teréz szinkronizálta és Farkasinszky Edittel hallanám szívesen.
Gabriela Roel - Eufrasia Perez - Itthon láthattuk az Elbûvölõ szerelemben Udvarias Annával, míg A szerelem foglyaiban Peller Mariannal, majd Peller Annával. Fogalmam sincs kivel hallanám szívesen ezt az õrült karaktert, talán Andresz Katival.
Alberto Guerra - David Balmaceda - Itthon A császárnõ címû sorozatban mutatta meg tehetségét Mauricioként Dányi Krisztián magyar hangjával. Szerettem neki, de ki lehetne próbálni mást is, akinek a hangtónusa jobban fekszik az eredetiéhez.
Hector Soberon - Ulises Santander - Láthattuk a Sosem feledlek egyik gonosz karaktereként vagy a Csók és csata Alvaro doktoraként, és többek között Bûnös szerelem Garyje. Varga Rókusnak nem feltétlen örülnék.
Alejandra Ley - Citlali Chimalpopoca - A Marimarban láthattuk a szegény vak kislányként, illetve a Mint a filnekben Lolitájaként.
És végül, de nem utolsósorban itt lesz Bernie Paz is - Stefano Canciano - Második esély, Sarokba szorítva, A császárnõ, nagyon remélem, hogy Szatmári Attila hangjával.

Végnézve a listát, ha nem is mindegyiket, de 1-2-t biztos látott már a telenovella rajongó közösség máshol, úgyhogy nem teljesen vadonatúj, ismeretlen színészekkel dolgozik ez a sorozat, csak számunkra a Televisások, Telemundosak és Venevisionosek az ismertebbek.
10/10
suxel 2016 aug. 26. - 20:32:04 10/10
(11/642)
Itt van a fõcímdal teljes verzióban: https://www.youtube.com/watch?v=OIyygssDw28
Vagyis ez egy kis csalás a részemrõl, mert a fõcímdal, ennek a dalnak a bachata verziója. Korábban fent volt youtuben, de letörölték. Autodidakta módon azonban nekiálltam egy új tanulási folyamatnak, az alapok részéhez. Nekem megvan a bachata verzió és szeretném feltenni videómegosztó portálra, hogy ezt is halljátok.

És ha már volt fõcímdal, akkor kerüljön bemutatásra a salida is, azaz a végefõcím: https://www.youtube.com/watch?v=5-XcbDC-8X8

Igen, a sorozat fõcímét, és a végefõcímét a sorozat fõhõsei adják elõ.
10/10
syuzi 2016 aug. 26. - 18:00:57 10/10
(10/642)
Köszi az intrót nekem a fõszereplõ lány és fiú szimpatikusnak tûnik szép a szám is :) Én kíváncsi leszek rá nagyon jónak ígérkezik ez a sorozat :) Várom már :)

A fõszereplõ lány hasonlit a Paloma fõszereplõjére( Renate Notnira) tudom hogy nem õ játsza de szerintem kiköpött mása
payback12 2016 aug. 26. - 07:54:44
(9/642)
Inkább folytatták volna tovább az Erdészház Falkenauban sorozatot ez helyett...
malvinkicska 2016 aug. 24. - 13:40:55
(8/642)
Köszi a tájékoztatást, biztos úgy van ahogy leírod.
10/10
suxel 2016 aug. 24. - 12:37:05 10/10
(7/642)
Mesésnek mesés egyszerû történetecske, mert véletlenül sem egy realista történet, de sok intrikával megszõve. Jóformán ismeretlen szereplõkkel dolgozik számunkra a sorozat, de szerintem nem 1-2 lehet majd emlékezetes belõle.

Íme a sorozat entradaja:
https://www.youtube.com/watch?v=vKBL2tJSXZc

Majd a trailerét le fogom fordítani és közzéteszem itt a szövegezését.
malvinkicska 2016 aug. 24. - 12:16:46
(6/642)
Szia drágám nagyon örültem a soraidnak, ahogy írja Suxel ez nem egy esti mese lesz, legalább nem fog csöpögni. Majd látjuk milyen lesz, nekem meg a Mexikói sorozatokból van már elegem.
Szép napot neked.
10/10
suxel 2016 aug. 24. - 11:38:43 10/10 Előzmény malvinkicska
(5/642)
Nekem nagyon tetszett, de nem az én véleményem az etalon. Láttam mennyire változott az ízlésed a sorozatok terén, emiatt próbáltalak az ezelõtti kommentemmel felkészíteni téged a sorozatra.

Amúgy meg nézzen meg mindenki 5 részt, és az alapján le fogja úgy is szûrni, kell-e neki vagy sem.
malvinkicska 2016 aug. 24. - 09:44:23
(4/642)
Nagyon köszönöm az õszinteséged tudom te még igazi vagy, nem száltál el, látszik tanult mûvelt ember vagy
További szép napot neked.
10/10
suxel 2016 aug. 23. - 16:52:59 10/10
(3/642)
Elõre készülj fel " régi kedves barátom" mert ebben aztán sok rossz lesz, de még milyenek. Nagyon sok!!! Hemzsegni fognak, mint a piranhak.