Mr. D 2014 szept. 13. - 22:12:45 Előzmény Edmond Dantes
(2/2)
Még tavaly láttam Szegeden a premiert és valóban szörnyen gagyi. És egyben szomorú is h az Operettszínházban ennyire lecsúszott a színvonal. Nem is tudom, mikor láttam utoljára ott olyan darabot, ami nem a R+J valamilyen variációja lett volna. Nem értem, miért kell ugyanazt a szart ezerszer is színpadra állítani más díszletekkel. Még kb a zene is tök ugyanolyan. A Rebecca még tetszett (az volt az utolsó darabjuk ami tetszett), de az Elfújta a szél meg a Ghost is a végig ásítozós kategória. A másik: mi a szarért kell ilyen X-Faktor meg mittudomén milyen gagyi tehetségkutatókból összekukázni a színészeket? Az hogy valaki tud énekelni(?), abból már következik h rá lehet bízni egy színházi fõszerepet is?
Edmond Dantes 2014 ápr. 18. - 10:48:48
(1/2)
Sehol senki és semmi hsz? Mondjuk nem nagyon csodálkozom. Lehet h tavaly a szegedi varázslatos csillagfényes esté(ke)n csak-csak elment ez a micsoda, de "hazai" környezetben igencsak gyengécske. Terjedelmes regény és film után terjedelmes-órátnézõs musical. A cselekmény: hosszú és nehezen követhetõ, színes-szagos, olykor lõporfüst-szagos -füstgépes zanza. Zene: mintha a Rómeó és Júliából kihagyott maradékot söpörték volna össze, picit átgyúrva, újrahasznosítva. (V.ö.: puncstorta v brassói aprópecsenye recept.) Vagy egy számítógépes program, Presgurvic/Rómeó 2.0
A produkció "rutiniert" ami itt nem (feltétlenül) pozitív jelzõ, sõõõt. Még egyszer: ami szabadtéren elmegy, az kõszínházban kevés..másfelõl meg túl sok. Rohangálások("csatajelenetek"),rengeteg fegyverropogás, zászlólobogtatás, pedig az eredeti filmes tömegjelenetek úgysem hozhatók át. Koreográfia szintén gyengécske. A szereplõk közül nekem kimagaslott Nádasi Veronika és Janza Kata + kis szerepében Serbán Attila. Na de!! Ez a cucc azért mégiscsak a "nagy négyesrõl" szól(na) leginkább! Vágó Zsuzsi (Scarlett) sokat sikítozik és rohangál, vokálisan és színészileg viszont ez a "mellény" (szerep) mintha túl méretes lenne neki. Szabó P.Szilveszter (Rhett)színészileg-zeneileg itt egyaránt fád és fakó, Bíró Eszter (Melanie) dettó, a ki-tudja-miért hõn imádott Ashleyt játszó mûvész neve inkább maradjon jótékony homályban...mint tette õ maga is, és hát Lehoczky Zsuzsa is sokat és szinte csak ájuldozott. Ha rosszmájú lennék (nem vagyok!), azt mondanám, elég lett volna egyszer...és nem hozni a tízszer is kért repülõsót. Mindenki jobban járt volna, õ is, mi is. Fõleg, ha otthon maradunk A zenére kicsiholt vastaps is mintha bágyadtabb lett volna a "kötelezõen" szokásosnál-vasfüggönyösnél, nem ok nélkül. Lehet h a közönség a pénzét tapsolta el s kérte-tapsolta (volna) vissza? :(