1/10
offtopic
meszag 2009 febr. 18. - 07:21:03 1/10
(85/245)
Ezt hozta ki belõlem a düh, mikor megláttam a címét korábban. :))
9/10
ondok 2009 febr. 17. - 21:52:25 9/10 Előzmény meszag
(84/245)
Én szeretem a meséket,és egyáltalán nem zavar pl,ha egy profin megcsinált teljesen életszerû hajótörésnél,amikor a kettétört hajó felágaskodik,és átélhetem a teljes pusztulást, a hozzátartozó sztori szereplõinek jelleme "idealizált".Egyébként egy kis empátiával nyugodtan el lehet fogadni ,hogy létezhettek olyan emberek mint Di Caprió v. K.Winslet.Ha minden mindig teljesen átlagosan hétköznapi lenne ,akkor minek a film egyáltalán ? Nem lehet minden film "Szegénylegények".Hagyni kell magunkat "elvarázsolni",pl arról nem is beszélve ,hogy a betétdal Celin Diontól egészen kiváló volt,ha már a TItanic szóbakerült.
Egyébként is vigyázni kell a giccs minõsítés osztogatásával ,mert hol a határ? Pl a Rómeó és Júlia sztorijánál nagyobb giccs nemigen létezik,osztán Shakespeare mégsem csinált belõle azt. Jó -jó ,persze bennem is felmerült utólag ,hogy miért nem engedte szerencsétlen Di Capriót fel a deszkára a végén maga mellé ,akkor talán nem fagyott volna meg.:)Nade ettõl még hatásos a film,mintahogy nem filózunk azon sem ,hogy hogy tudta egyben bekapni a farkas a nagymamát a Grimm mesében.:)
*Bátorszív* 2009 febr. 17. - 17:51:48
(83/245)
:)
sipka 2009 febr. 17. - 17:06:49 Előzmény meszag
(82/245)
A Voxban is ezzel a mondással illeték "Az esemény" címû filmet, ami (abban az esetben) helytálló is volt. De viszont az "Elfújta a szél" nem igazán érdemli meg ezt a jelzõt, mivel 1939-ben még egyáltalán nem számított csöpögõsnek. Akkoriban minden érzelmet túljátszottak (feltehetõleg a némafilmes múlt miatt), ami ma már nem divat (bár vannak kivételek :).
S még az is felhozható a film védelmében, hogy létezett egy bizonyos szabálykönyv, ami igencsak befolyásolta a film egész szerkezetét. Hiszen a könyv teljes mértékben megszabta, hogy mit lehet, és mit nem lehet az alkotásban. (Például nem hangozhattak el csúnya szavak vagy erkölcsöt sértõ kifejezések stb.)
Tehát minden befolyásoló tényezõt figyelembe kell venni a film gyártási évekor... Manapság már nincsenek ehhez hasonló vicces korlátozások, így a mai filmek nagy része direkt lesz sz#r :D
S azt se felejtsük el, hogy az "Elfújta a szél" benne volt az elsõ színes (amerikai) filmek között. Szóval nyilván egy szirupos nyáltengert készítettek a színes filmek elõfutáraként, mivel a közönség azt szerette :)

UI: Persze el kéne olvasni az eredeti regényt, mivel ha az is elég ömlengõs, akkor az elõbbi soraim feleslegesek voltak :P
1/10
offtopic
meszag 2009 febr. 17. - 16:08:31 1/10 Előzmény *Bátorszív*
(81/245)
Most mi rosszat tettem? :D
1/10
offtopic
meszag 2009 febr. 17. - 16:06:09 1/10
(80/245)
A Titanic a másik ilyen "nem nekem való" film. Nem szeretem a túl idealizált, valószínûtlen szerepeket.
Megpróbáltam nézni e kettõt, és azt vettem észre, hogy vitatkozok a tv-vel, és ahelyett, hogy szórakoztatna, halálosan idegesít. :D
Tudom, ez az én egyéni problémám, és nem zárom ki, hogy van akinek ez tetszik, csak elmondtam a saját érzéseimet.
9/10
ondok 2009 febr. 17. - 15:46:12 9/10 Előzmény meszag
(79/245)
Azért az is valami ,hogy ennyi ideig repertoáron van egy film.akkor azért valamit mégiscsak tudhat.Pl azt ,ami fontos egy filmnél ,hogy hosszához képest egyáltalán nem unalmas(bezzeg Tarr béla filmjei :),hol lesznek 50 év múlva?,pedig nem giccsek)
Nem szabad pl egy Star Wars film sztoriját ,stb mûvészi szempontból elemezni,vagy akár a Walt Disney féle filmeket sem.És mégis mindegyik mérföldkõ a filmtörténetben.Pl én nem rágom le a körmömet Eisenstein filmjein sem ma már ,aztán azért azok is tettek valamit hozzá a filmmûvészethez.
A film egy mese ,arra is szolgál ,hogy kikapcsolja a nézõt a mindennapokból,és bizony a jól mergcsinált mesék ezt jól szolgálják ,legyen az Ben Húr,Titanic,Star Wars, vagy Elfújta a szél.
Aztán vannak más kategóriák pl zseniális sztorival,mondjuk a 12 dühös ember,A vád tanúja stb.Aztán pl zseniális Billy Wilder vígjátékok:Van ,aki forrón szereti.Legénylakás stb.
Vagy kíváló maffiafilmek(Keresztapa stb) vagy westernek.
Mindegyiknek a maga kategóriájában kell jónak lenni.
És szerintem az Elfújta a szél a magáéban nagyon is jó.
9/10
offtopic
ondok 2009 febr. 17. - 15:30:49 9/10
(78/245)
Mér' ,tudsz valamit Verebes nemi életérõl? :)
Egyébként igen ,nem mindent méltányolok W. Allentõl. Pl az Annie Hall tetszett meg még egy kettõ ,de aztán már egyre unalmasabbá vált,ismétli a humorát,kifejezetten uncsi lett.
*Bátorszív* 2009 febr. 17. - 10:31:51
(77/245)
(kieg.) A h.sz.-omat természetesen Meszag-nak addresszáltam., (..bocsánat..!)
*Bátorszív* 2009 febr. 17. - 10:22:55
(76/245)
Na ezt nevezem Én tíz-csillagos hozzászólásnak..hejj..,;):)
- congratulations!-
1/10
offtopic
meszag 2009 febr. 17. - 08:38:24 1/10
(75/245)
Lehet, hogy különleges, jó szinészek,.... de kár volt.
Vajúdtak a hegyek, és egérke született. Romantikus vagyok, de ez már számomra a nézhetetlen, émelyítõ szirup
9/10
ondok 2009 febr. 16. - 22:07:15 9/10
(74/245)
Hát pedig a beidézett mondása pont hogy illik egy pojáca szájába.:)
Aztán a fene tudja,én ugyan megpróbálom a magánéletet leválasztani a produktumtól,ezért nem teljesen osztom Verebes azon véleményét ,hogy miután megtudta ,hogy W.Allen kikezdett a nevelt lányával ,még a filmjeire is undorodva nézett,de az kétségtelen ,hogy lejön a filmjeibõl ,hogy túl okosnak tartja magát ,v. a nézõket túl hülyének ,akiknek mindent el lehet adni,még a fent idézett baromságot is.
9/10
ondok 2009 febr. 14. - 23:21:36 9/10
(73/245)
Woody Allen közel sem akkora fej, mint amekkorának el van adva.Van egy két jó benyögése,de aztán telítõdik vele az ember ,amikor már a 8. hasonló filmjét látta.Akkor rájösz ,hogy csak egy pojáca.
Chen 2009 febr. 05. - 04:46:18
(72/245)
Elõbb olvastam a könyvet, mint a filmet láttam volna, és bár szeretem az utóbbit, a könyv azért jobban tetszett. Ami pozitívum a filmnél, az a két fõszereplõ: mindketten tökéletesek. Amit viszont nagyon hiányoltam, hogy nem lett átemelve az könyvbõl a háborúhoz való hozzáállás... Azt hiszem ez volt az elsõ könyv az általam olvasottak közül, amiben érzékletesen be volt mutatva, mennyire kevés a pátosz és sok a vér ebben a dologban, és mennyire megváltoztatja az embereket, ezt szerettem meg benne. A filmben a romantikus szál és a jellemábrázolás volt kidomborítva, hát legyen, ebben jó, és megértem, hogy nem férhet bele minden. (Ja, és a Scarlett meg hasonló folytatások szerinem nyomába nem érnek a Mitchell könyvnek, és teljesen szükségtelenek.)
Cosette11 2009 febr. 01. - 16:44:19
(71/245)
Aha...Akkor ez elég gáz,hogy így elgondolkodtam ezen igaz?!:)
Az megfordult a fejemben,hogy esetleg nem ide szántad amit írtál,de jobban belegondolva ez bármelyik filmhez írva nagy butaság lenne...:)
Hmmm...a hiba most talán tényleg bennem volt...;)
Cosette11 2009 febr. 01. - 11:40:06
(70/245)
Biztos velem van a baj,de ezt nem igazán értem...
Mi az,hogy más sztorit játszanak a színészek és mást mondanak? És a japán színészek játszották amerikai szinkronnal,déli akcentussal? Mit? Hol? Nem értem..:(

Egyébként a filmet nagyon szeretem és szerintem a szinkron hangok jobbak,mint a színészek eredeti hangja.
kekcsillag 2009 jan. 07. - 07:45:47
(69/245)
De igen, nekem:-))))
zspelles 2009 jan. 07. - 06:41:06 Előzmény Lizzyke
(68/245)
DVD-én nincs meg valakinek ez a film, pontossan ezekkel a szereplõkkel?
Köszi. Zsuzsa
snoopycica 2008 dec. 10. - 10:37:41 Előzmény Lizzyke
(67/245)
Pedig ha emlékeim nem csalnak így volt, mert azt tudom, hogy mikor olvastam a könyvet nagyon ki voltam rajt bukva, hogy ez a ilmbe nem így volt! Mindegy! Csak szerintem a könyvben így Scharlett emberibb, mint a filmben... És azért lássuk be, nem rossz ember õ! Csak élni akar, túlélni és boldogulni a saját erejébõl, nem pedig egy férfira ráutalva! Oké, hogy az akkori normáknak ez nem megfelelõ, viszont pont ez bent a szimpatikus, hogy szembeszáll a korával...

Köszönöm szépen, meg fogom nézni a címet! Azért utánanézek esetleg nem lehet-e letölteni!? :) Nagyon köszönöm a segítséget! :D
10/10
Lizzyke 2008 dec. 09. - 20:28:49 10/10
(66/245)
Nah erre a gyûrûs részletre nem emlékszem! De ha úgy van ahogy mondod, akkor sztem nekem is hasonló lenne a véleményem!Azt nem tudom hogy az életrajz fönt van-e neten, de én egy antikváriumból nagyon olcsón jutottam hozzá!(a link: www.hunbook.hu) Ha innen megrendeled õk leszállítják neked! Egyébként Anne Edwards tollából való, a címe pedig Vivien Leigh!! Sok szerencsét! Ha kérdésed van még szívesen segítek!:D