Téma: Éli könyve

1/10
Olaf000 2010 márc. 13. - 21:19:02 1/10
(160/760)
Ateistáknak,szkeptikusoknak nem ajánlom!
Gondolom a Vatikán támogatta a filmet.
Viszont aki vallásos annak jó.
Mellesleg annyi idióta hiba van a filmben...
3d 2010 márc. 11. - 01:37:03 Előzmény linga
(159/760)
Linga ! :) azon a kirekesztõs hozzászólásodon nagyon
jót nevettem, pozitív értelemben.
Ezt én se tudtam volna jobban leírni :)
Végre valami amiben egyetértünk. Pacsi ;)
de azért sarkanyzsiroskenyernek is igaza van sok mindenbe, neki is pacsi ;)

Általában aki kirekesztetnek érzi magát annak egy hiper mega óriási komplexusa van.
Orvos kell neki nem törvény :)
spermophilus lateralis 2010 márc. 11. - 00:33:17
(158/760)
kedves jk78

félre ne érts és minden tiszteletem a tiéd, meg a hitedé, de nem bírom megállni.
akkor gyerünk, hurrá én veled vagyok és teli izomból szurkolok neked, ha bejutsz én kint megvárlak... majd nézem hogy csináltad! oszt most mán aztán hajrá mer még teltházas lesz és lemaradunk a lényegrõl!

csak én az aranyfarkú hörcsög
jk78 2010 márc. 10. - 22:18:27
(157/760)
"A keresztrõl szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek,
de nekünk, akik üdvözülünk Istennek ereje." (1KOR 1:18)
offtopic
linga 2010 márc. 10. - 19:07:36
(156/760)
Mivel az ideológia eleve magában foglalja a kritikai gondolkodást, így tehát az ideológia, mint általában vett jelenség káros?

"Az ideológia általános világnézeti jellegû (filozófiai és/vagy vallási és/vagy gazdasági és/vagy politikai) eszmék egységes elméletté szervezett olyan rendszere, melynek célja az (aktuális vagy a mindenkori) emberi társadalom kritikai leírása, és ennek alapján, irányelveket állapít meg a társadalom mûködtetésére nézve."
spermophilus lateralis 2010 márc. 10. - 18:35:36
(155/760)
mármint a film minõségtelen
STOP! elég lesz már az irkálásból :-)
spermophilus lateralis 2010 márc. 10. - 18:32:57
(154/760)
igen olvastam! nekem az a bajom vele, hogy minõségtelen, mint ahogy a minõségtelen meg magyartalan :-D.

szegynek igaza van ez tényleg nem propaganda film. szerintem valaki nagyon utálta a bibliá, egyházat, kereszténységet olyan csinálta a filmet. mert ennyire nem lehetne különben lenullázni valamit. ez a film egy oximoron ugytûnik mintha... pedig dehogy!

TheOriginalP (így hívnak, bocs ha nem) nincs igazad csak a misszionáló vallások csinálnak ilyen értelemben (mert be akarnak fûzni) a világban rumlit: keresztény, muzulmán, stb.

a nem misszionálók nem, vagy pusztán más indítatásból, de nem azért mert rád akarják erõltetni a hitüket: budhizmus, hinduizmus, zsidó, "õsi - pogány" vallások, stb.
spermophilus lateralis 2010 márc. 10. - 18:06:53
(153/760)
hát eddig filmet kritizáltam, de most hogy elolvastam vannak itt a commentelõk között is furcsa csókák...

szerintem némelyik hozzászóló kora nem érte még el a 20 -at és így tapasztalatlanság hiányában érthetõ a részben nagyon egyszerû, de annál indulatosabb érvelése, nyilatkozata. ez a korral majd náluk is változik, ahogy csökken az erõ úgy nõ az értelem - érdekes paradoxon.

tetszenek viszont az "istentagadók" (szkeptikusok) érvelései. szemmel látható, hogy õk a témában a jobban informáltak (függetlenül attól, hogy nekem nincs ilyen jellegû határozott és kifejezett álláspontom, ezért elfogult sem vagyok). én nem tartozom sehová jó?! mondjuk agnosztának nevezném magam. egyszerûen az okfejtéseik logikája általánosan jobban fenntartható és megalapozottabb. a kérdezés, a kérdõre vonás, szkeptikusság amúgy is az inteligencia és a bátorság jele. ha nincs szükséged olyanra aki hited szerint kívülrõl irányítja az életedet máris magad vagy felelõs érte és csak a te felelõsséged a sorsod. a hívõk még mindig anyázhatnak felfelé... tudom...tudom... nem teszik! mint ahogy igaz hívõ nem is lõ másokra... (itt írta valaki, nos sorry egyenesen gondolom - egyenesen is mondom ezt valami hihetetlenül naiv személy írhatta - én inkább együgyûnek nevezném, de nem a megbántás a célom, de egy ilyen kijelentés valakitõl, mint õ megtette ez csak egy ignorráns szájából jöhet, vagy nagyon buta csórikám).

jó az is: "mibõl gondoljátok, hogy vak a nigger?!" hát csak abból, hogy csak úgy tömik a demagog jelenttel a fejdbe az inputot a moviemakers.

mindegy hagyjuk, ne támadjatok, mert kár a gõzért, nem megyek bele órákat lekötõ, semmirõl szóló, de telejesen értelmetlen szócsatába (arról hogy hogyan is van az én jó édes anyám). gondolkodjatok (aki még nem tette meg)jobban megéri, ti is rájöttök amit itt elõttetek sokan. fenntartom pártatlan vagyok, mindössze logikai alapon vetem egybe az olvasottakat, de nem tök mindegy. hogy néhányan mennyit tudnak rizsázni, hihetetlen mennyi idõt tölthetnek el pötyögéssel neem kár lenne az idõért.
spermophilus lateralis 2010 márc. 10. - 17:25:52 Előzmény Dius
(152/760)
nem tudom mirõl beszélsz dius én filmet kritizáltam nem kommentet nehéz is lett volna hiszen egyet sem olvastam el.

a filmrõl a véleményem, hogy kár érte a pénz, de mindenki maga tudja.
én szeretem a jó mozit, hát nekem ez nem az volt. csak figyelmeztetni szerettem volna másokat is rá, hátha nem fog tetszeni és kár a pénzért a mai világban fõleg... mindegy mindenki maga tudja hogyan...

nem tudom észre venni e, de a fórumok 30% -a támadása valakinek, másik 30% magyarázkodás, ellentámadás, békítés és max 40% foglalkozik magával a témával. szerintem ez így elég unalmas.
offtopic
linga 2010 márc. 10. - 13:13:30
(151/760)
Ítéljük el Jézus Krisztus és Pál apostol antiszemitizmusát. Remek, ez valóban remek ötlet, támogatom. Javaslom továbbfejleszteni: ítéljünk el mindenkit, aki elítélõ, negatív, kirekesztõ kijelentést tesz bármivel kapcsolatban. (Legvégül ítéljük el önmagunkat is, amiért elítéljük azokat, akik elítélnek valami mást.)
Néhány ötlet, korántsem rendezetten (mivel a rendezettség is kirekesztéssel járna): ítéljük el az iskolákat, a kirekesztõ osztályzatok miatt. Ítéljük el a kertészeket, amiért hátrányosan megkülönböztetik a gyomnövényeket. Ítéljük el a bíróságokat és rendõrséget, amiért hátrányosan kirekesztik bûnözõket a többi ember közül. Sorozatgyilkosok - vissza a társadalomba! (Az szdsz már javasolta is, igen helyesen). Ítéljük el a kreszt, amiért kirekeszti az alkoholfogyasztást a közlekedésbõl, és amiért hátrányos megkülönböztetéssel két sávra osztja az utakat.
Ítéljük el az evolúciót, amiért hátrányosan kihalásra ítélt fajokat.
Téged is el kell ítélni, amiért Madonnát hátrányos megkülönböztetéssel sújtva kijelented, hogy utálod. (Galambos Lajosra rá sem merek kérdezni.)
Börtönbe a kirekesztésre hajlamos környezetvédõkkel és antifasiszta tüntetõkkel. Javaslom, ítéljük el az amerikai filmakadémiát, amiért hátrányosan megkülönböztetéssel sújtja a filmipart, és csak egyes filmeket tüntet ki, másokat azonban nem. Elítélendõ az összes nézõ is, mivel válogatnak a filmek között. Különösen elítélendõk a visszaesõk.
Elítélendõ a föld, amiért tengely körüli forgásával a nappalból kirekeszti az éjszakát és fordítva; valamint Nap körüli keringésével megakadályozza a nyári hógolyózást.
Elítélendõ az összes család, amiért kirekeszti körébõl és lakásából az emberiség többi részét. Elítélendõ a kétnemûség, mert nem biztosít egyenlõ lehetõségeket a szaporodáshoz; és elítélendõk a hátrányosan kirekesztõ életciklusok is.
Elítélendõ a helyesírás és az összes tudomány a kirekesztõ, kicsinyes, kukacoskodó szabályai miatt.
Talán csak a halál érdemel dicséretet, amiért nem válogat.
2008 2010 márc. 10. - 05:45:01
(150/760)
Sajnos nem a keresztények diktálnak.. de hamarosan õk fognak megint :)
3d 2010 márc. 09. - 21:58:52
(149/760)
Mostanság épp nem ölnek de régebben öltek nem is keveset.
Tisztában vagyok vele hogy sok vallásos ember nagyon jó ember, de amilyen jók ugyanannyira befolyásolhatók is, csak azt kéne megérteni hogy a rendszer amit követnek bûzlik a talpától a fejéig a szándékos butításos manipulációktól az aberráltakig és az aberációs butaság sajnos fertõzõ így hát bölcsebb lenne távol tartani magát mindenkinek ettõl az egésztõl.
Ne hogy már ezek után ne ócsároljam.
Vedd úgy hogy meggyóntam az egészet, hoopsz isten meg is bocsájtott már érte úgy hogy ma újra ócsárolhatok tiszta lappal aztán holnap meggyónom megint a bûneim az egyik spicli pedó pap bácsinak aki utána jelenthet mindent a fõnökének rólam. :) és mindenki boldagan él amég el nem égetik :)

Tényleg jut eszembe a háborús bûnök nem évülnek el, a keresztes hadjárat már háború kategória, be kéne perelni az egész kócerájt nép irtásért.Aztán ezek az oraiok mehetnének a boldoggá és szenté avatás helyett a dutyi zuhanyzóba a pucsitó avatásokra :)
offtopic
linga 2010 márc. 09. - 21:51:58
(148/760)
Nem szeretnélem kiábrándítani, de a mai napig vannak - sajnos - vallási túlkapások. Gondolj a protestáns Amerikára, ahol George Bush keresztes háborút hirdetett. Nagyon sokan így is gondolják (Magyarországon is), hogy a us army a barbár hordák ellen védi a keresztény civilizációt a Közel-Keleten, és inkább nem sorolom, úgyis tudod, miket szoktak mondani a mohamedánokról.
agi0420 2010 márc. 09. - 21:31:01
(147/760)
csak azt hitték hogy Isten nevében teszik....
jk78 2010 márc. 09. - 21:12:17
(146/760)
Sajnos történtek vallási túlkapások a történelemben, ezért jött a Reformáció.
1/10
oszkos 2010 márc. 09. - 20:45:00 1/10
(145/760)
Hallottál már a Keresztes hadjáratokról? Az inkvizícióról? Tényleg, sose öltek Isten nevében....
agi0420 2010 márc. 09. - 17:14:07
(144/760)
Szerintem elég nagy szegénységi bizonyítvány, hogy valaki ilyen fórumon ócsárolja valaki nézeteit....
Csak megjegyzem, hogy keresztény emberek nem ölnek Isten nevében...Õk ha kell meghalnak érte...mert valamit megtapasztaltak
offtopic
linga 2010 márc. 08. - 20:58:28
(143/760)
Húha. Ez azért nem ilyen egyszerû, de hogy erre pontosan válaszoljak neked, minimum egyetemi professzornak kéne lennem politológiából + vallásszociológiából. Magamtól csak annyit tudok: a hatalmi szervezetek károsak lehetnek, bármire is hivatkoznak. És általában tényleg sok kárral járnak; de a beszüntetésük önmagában semmit sem javítana a helyzeten, meg lehet nézni, mi történt a kommunizmus alatt, vagy abbana liberális közegben, ahol a vallást felváltja a drogabúzus és így tovább. Szóval az emberi természet nem javul meg attól, ha a vallást kihúzod alóla. Ez nehéz, és dûlõre úgysem fogunk jutni; hiszen alapvetõen a vallások, ahogy leírtam, emberi produktumok; az emberi produktumok pedig mindig romlottak. Vallással vagy anélkül. A vallás azoknak jó, akik "beavatottak" lesznek; de sokszor még õk is kiforgatják és rosszra használják. Áááááá....nehéz ügy.
Ha nem érint közvetlenül, ne rágódj rajta.
Persze nem rágódnál, ha nem csinálnának ilyen otromba filmeket, mint ez is.....
3d 2010 márc. 08. - 20:29:41
(142/760)
Akkor abban egyetértünk hogy a múltbeli és jelenlegi domináns vallások és politikai szervezetek károsak az emberiségre és a környezetünkre.
Konklúzió : DÓÓÓZER rájuk :)
offtopic
linga 2010 márc. 08. - 20:09:57
(141/760)
1. tényleg tetszik a vicces stílusod, szóval tényleg vigyorogtam rajta.
2. igazad van abban, hogy a totális eszmék, tehát amik totális világmagyarázatot ígérnek, ezt még megfejelve büntetésekkel, ígéretekkel, parancsokkal, kötelességekkel, törvényekkel....teljesen meg tudják bolondítani az embereket. A valláson kívül leginkább a politikára jellemzõ ez a totalitás és ígérgetés-büntetés; meg is lehet nézni, milyen eredménnyel. Ezen a fórumon is úgy acsarognak egymásra a fórumozók a politika miatt, hogy nem gyõznek radírozni a moderátorok. Tehát az igaz, hogy a vallások ebbõl a szempontból nagyon veszélyesek, sõt még veszélyesebbek a politikánál, pedig hát a legtöbb gyilkosság a földön mégiscsak a politika számlájára írandó.
Nem tudom, mit mondjak, amit kellõ magyarázatként elfogadsz. A vallásnál kell valami, valaminek be kell kattannia, ahhoz, hogy jól tudd érteni, hogy az hasznodra és ne károdra legyen.ha ez a "bekattanás" nem történik meg, ha kívülálló maradsz, de azért mégis erõlteted, akkor maximum pedofil gyilkos válhat belõled, boldog ember nem.
Ez a "bekattanás" pedig....nem is tudom, hogy mondjam másképp: mondjuk úgy, "beavatás", "megvilágosodás", bár az nem ugyanaz. De van valami elérhetetlen, valami titkos a vallásban, amit egyzerûen nem kaphat meg bárki, hiába éget el máglyán embereket a heves vallásosságában, hiába megy el szerzetesnek, hiába hangoztatja magáról, hogy vallásos; hiába csinál bármit. Ez belül történik, és nem lehet erõltetni. Vagy megtörténik, vagy nem. Így remélem, már oké.