Téma: Éli könyve

offtopic
eIemes 2015 aug. 15. - 09:55:47
(700/760)
Ferenc pápa eléggé beleköpött a bigottok levesébe.
eIemes 2015 aug. 14. - 13:50:58
(699/760)
én is csak közöltem egy tényt: arrogáns pöcsfej vagy, és nem értem, mit keresel még mindig itt.
offtopic
cellasto 2015 aug. 14. - 12:45:53
(698/760)
az a baj,hogy ez az ostoba minden topicban ezt mûveli,ahol hozzászól
már nem egy topic be lett zárva a vallásgyalázásai miatt
a modik pedig inkább bezárnak egy topicot,mintsem kiszûrjék az ilyen felhasználókat...
xdm 2015 aug. 14. - 12:28:50
(697/760)
Na igen, az anyós elfogadása egy igen jó feladat :D
xdm 2015 aug. 14. - 12:27:31
(696/760)
Milyen példa, hol ? Te trollkodsz itt érvek nélkül. Isten maga az igazságosság. Az univerzum szintén igazságos,a természet is. Ha te nem látod ezt, az egyedül a te hiányosságod. Amúgy meg isten nem kívül kell keresni. Nem kaporszakállú öreg a felhõkön, de gondolom ezen azért már túl vagy.
offtopic
tombenko 2015 aug. 14. - 12:00:59
(695/760)
Te összekeversz valakivel.
offtopic
tombenko 2015 aug. 14. - 12:00:33
(694/760)
Éppen most mutattam példát arra, hogy a jelen feltételekkel nem lehet igazságos.
offtopic
tombenko 2015 aug. 14. - 11:59:19
(693/760)
Ezt nem értem. Közöltem egy tényt, erre idejött néhány okos, letámadott, és én takarodjak? Logic, where are you?
eIemes 2015 aug. 14. - 08:43:01 Előzmény xdm
(692/760)
"ha rákényszerítenek arra, hogy szeress, az nem igazi szeretet"

ez nagyon érdekes kérdés, fõleg annak fényében, hogy a viselkedés és az érzések kölcsönösen hatással vannak egymásra.
van errõl egy aranyos tanmese is.

- Helló Pisti, rég találkoztunk, miért kerestél?
- Nagyon utálom az anyósomat, de nem tudom, hogy szabaduljak meg tõle, hogy ne terelõdjön rám a gyanú.
- Ó, mi sem egyszerûbb. Esténként, amikor tévét néz masszírozd meg a vállát, néhány hét alatt jelentkezik a hatás.
- Ennyi az egész?
- Ennyi.

Egy hónap múlva ismét találkoznak.
- Helló Pisti, újra itt, mi a helyzet?
- Gond van...
- Az anyós?
- Az anyós... Az a helyzet, hogy már nem is utálom annyira.
offtopic
xdm 2015 aug. 13. - 21:36:30 Előzmény tombenko
(691/760)
Semmilyen paradoxon nincs, se kettõs mérce. A kereszténység hierarchikus. Egyébként ebben hasonlít az univerzumra, vagy a természetre. Isten igazságos, csak maximum mi halandók nem látjuk, mert onnan nézve, ahol mi vagyunk nincs rálátásunk adott dolgokra.
offtopic
eIemes 2015 aug. 13. - 21:20:42 Előzmény tombenko
(690/760)
"1; Ezt mibõl szûrted le?"

a hozzászólásaidból. fingod sincs a témához (úgy értem, a vallásosághoz), csak alkalmi vitákat generálsz olyan peremfeltételekkel, hogy ezeket a vitákat megnyerhesd. ennek a lélektani háttere világos, de hadd ne egy filmes fórumon vitassuk meg, vannak szakemberek (pszichológusok, pszichiáterek, mentálhigiénés szakemberek) akiknek az a munkája, hogy segítsenek rajtad. önkép, önértékelés, önbizalom, önbecsülés kialakítása vagy helyreállítása, nem akarok mélyebben belefolyni a magánéletedbe.

"2; Én semmilyen vallási vitát nem indítottam, úgyhogy ne engem fenyegess, oké?"

2/a dehogynem, olvas vissza a SAJÁT hosszászólásaidat.

2/b nem fenyegetlek, hanem felhívom a figyelmedet a moderálási szabályokra. ez nem általános, nem világnézeti, nem politikai stb fórum, hanem (film)mûvészeti. kapiscu?
offtopic
eIemes 2015 aug. 13. - 21:07:11
(689/760)
Értem, akkor a moderátorok segítségét kérem az eltakarításodhoz.

A hittérítõk és az antihittérítõk közötti vitáknak tág teret kínál a reddit, ezeket a harcaidat vívd meg ott. a port fóruma a filmekrõl szól, nem a hittérítésról. Szóval: KÉRLEK, saját érdekedben, önként távozz, amíg lehet.
offtopic
tombenko 2015 aug. 13. - 20:58:40 Előzmény eIemes
(688/760)
Miért is?
offtopic
eIemes 2015 aug. 13. - 18:14:58
(687/760)
amennyiben igaz lenne profilbeli kijelentésed a hittérítõkrõl, önként elhúznád innen a csíkot.
offtopic
tombenko 2015 aug. 13. - 01:08:51
(686/760)
Ez nem válasz a kérdésemre.
offtopic
xdm 2015 aug. 12. - 21:52:37
(685/760)
Az üdvözülés lényege az igazi belsõ megtérés. Ez olyan mint a szeretet nem öncélú, és nem erõszak általi alkalmazása. Ha rákényszerítenek hogy szeress, vagy érdekbõl szeretsz, az nem szeretet. A dogmatika szerint, ha nem fogadod el jézust, nem tudsz, bejutni oda amirõl õ beszélt, mert amit jézus megfogalmazott az egyetemes és univerzális, megkerülhetetlen. De mondja is " nem tudsz bejutni, csak én általam, mert én vagyok az út, az igazság, és az élet"
offtopic
tombenko 2015 aug. 12. - 20:52:25
(684/760)
Hm. Elég sok bizonyítása volt. Speciel kettõt szokás emlegetni vele kapcsolatban. Az elsõ szerint minden olyan matematikai axiómarendszerben, amiben felépíthetõ a számelmélet, tehetõ olyan állítás, aminek az igazságértéke eldönthetetlen. A második szerint egy olyan axiómarendszerben, amibõl levezethetõ a számelmélet, nem lehet a rendszer ellentmondástalanságát bizonyítani.

Mindkettõ matematikai logikai tétel, így a valóságról nem mond semmit. Különösen, hogy a valóság vizsgálatát nem elsõsorban logikai, hanem kísérletes módszerekkel szokás végezni. Erre alkalmazzuk a matematikai eszközöket, hogy a megszerzett információt fel tudjuk dolgozni és használni.
offtopic
tombenko 2015 aug. 12. - 20:48:16
(683/760)
Akkor a keresztény dogmatika durva kettõs mércét alkalmaz.
Tfh. létezik Jézus, létezi a Mennyeknek Országa. A keresztény dogmatika szerint aki teljes szívével megtér Jézushoz, az beléphet, aki nem, az kint marad. Nos, vegyünk egy, a halálos ágyán megtérõ és meggyónó sorozatgyilkost meg egy egyszerû, becsületesen, sõt, altruistán élõ ateistát. Az elsõ üdvözül, még imádkoznak is érte, a másik meg nem. Ez lenne az igazságos döntés?! (Tudom, sarkított a példa, de annak érdekében tettem, hogy jobban kidomborítsam a paradoxont.)
offtopic
tombenko 2015 aug. 12. - 20:40:46
(682/760)
Nem kell. Ki kérte? Nyugodtan kételkedhetsz, nekem nem okoz lelki törést.
offtopic
Sz Peter 2015 aug. 12. - 20:17:26
(681/760)
Képzeletbeli dolog? Mérnöki munkához, gyakorlatban használt területszámítási módszerrõl beszélek.
A te magyarázatod az igazi trollkodás. Avagy egy BTK-s megközelítése (= hablaty) a matematikának! :)