Téma: Elizabethtown

10/10
offtopic
Vamprella 2008 júl. 09. - 04:55:57 10/10
(65/105)
szia
eszemben sincs barmirol meggyozni teged~ de ez egy forum, es beszelgetunk
erre valo :)
ugy tunik h a te velemenyed 100% ellentete az enyemnek :), de ettol fuggetlenul ne forgasd ki, amit mondtam.
ugyanis nem mondtam, hogy a szinkron lenezendo, kis munka lenne, hanem arra gondoltam, hogy nem nagyon potolhatja, vagy adhatja vissza az eredeti szinesz munkajanak 50%-at.( ha mondjuk egy szineszi jatek 50%-a a hang )
azt tovabbra is utalom, hogy mindenkinek mindig ugyan az a hangja, egy egy erosebb szerep attunik a tobbin
aki latas serult, annak valoban jo a szinkron, de aki tud olvasni (kepes ra) az szerintem inkabb feliratosan is adjon neki egy eselyt, mert sokkal jobb lehet. Arrol ne is beszeljunk, amikor jol megirt szovegrol van szo, tele nyelvi jatekkal, azt angolul erdemes hallgatni, mert annak derek forditoink felet se hozzak at magyarba ( jo egy reszet nyilvan nem is lehet) ~ es kar, h ezekrol pl te lemaradsz
B.Heni 2008 júl. 02. - 14:33:00
(64/105)
Félve néztem meg a filmet, mert elõször elolvastam, hogy itt ki mit írt róla... És a legtöbbeknek nem tetszett...
De nekem nagyon bejött. Tényleg jó történet, lehet rajta nevetni is, de vannak csendes, elgondolkodtató jelenetek is...
Összeségében ajánlani tudom mindenkinek!!! Amikor elõször beszéltek telefonon...hát az csúcs jelenet!!!
offtopic
zee944 2008 júl. 02. - 12:20:51
(63/105)
Ha nem vagy se vak, se gyengén látó, akkor nem volt túl ízléses kvázi az õ nevükben nyilatkoznod. Van sok jó szinkronszínészünk (bár a felsorolásoddal nem igazán értek egyet), de ez még nem igazol semmit. Õk is akkor voltak igazán jók, amikor még szántak idõt tisztességes szinkronra.

Nanana! Ezeket a megjegyzéseket nem szeretem. Ne tegyél már úgy, mintha kegyet gyakoroltál volna, légyszíves. Nem döngölhettél volna a sárba, nem lett volna mivel. Teljesen korrekt voltam veled, sokkal durvábban is reagálhattam volna, ha a megbántásod lett volna a cél. A véleményed elfogadásával sem lenne problémám, ha nem tennél úgy, mintha a szinkrongyártás minõségével gyakorlatilag nem is lenne probléma. Már nagyon régóta van, legfeljebb a mértékén lehet vitatkozni.
offtopic
zee944 2008 júl. 01. - 18:48:38
(62/105)
Nem szeretem ezt a beszûkült hozzáállást. Attól, hogy elvakult vagy, még nem lesz igazad. 20 évvel ezelõtt zseniális volt a magyar szinkron, manapság pontosan az megy, amit te csípõbõl "tagadsz": ledarálják a szöveget és kész. Persze, játszanak egy kicsit a hangjukkal, de ez ritkán közelíti meg az eredetit. Te azért vagy dühös a modern szinkront joggal köpködõkre, mert - ha jól értelmezem - nehéz elolvasnod a feliratokat. Ez neked valós probléma lehet, de a szinkronok színvonalán egy cseppet sem javít.
kaizer chiefs 2008 júl. 01. - 08:56:49
(61/105)
Cameron Crowe csinált már igen jó filmeket, ez hatalmasat bukott, nem is jogtalanul, de én magam a nézhetõ kategóriába sorolom.
novarobot 2008 jún. 30. - 23:59:45
(60/105)
Nekem nagyon bejöt a film, már vagy két hete kinéztem magamnak.
Nem voltak nagy elvárásaim csak úgy gondoltam mindenképen jobb lesz mint az eb döntõ, bár nem szeretem a romantikus filmeket kellemesen csalódtam a filmben, sõt szerintem egyáltalán nem romatikus, enyi romantika a star wars bármelyik részében is megtalálható (kivéve az uncsi telefonos részt) és az amúgy remek történet túlságosan lasan bontakozik ki.

Bár a föszereplõ drew(Orlando) mégis szerintem claire (Kirsten Dunst) a legfontosab szereplõ, kinek zseniálisan öszetett gondolkodása és remek helyezet felismerõ képeségével pilanatok alatt jobban ki ismeri drew-et mint ö saját magát, és enek köszönhetõen pontosan tud mindent elõre így ó irányitja az eseményeket.
A film jól bemutatja hogy menyire máshogy gyászol mindenki (érdemes utána nézni a filben is említésre kerûlõ martin luther king temetésének), valamint hogy claire hihetetlen nagy helyzeti elõnyével milyen könyen helyrehozhatja drew (és környezete) életét.

A film serintem sokkal komolyab mint elsõ ránézésre látszik, és mindenki csak anyit vesz észre belõle amenyit akar nézhetõ mint könyed romantikus vigjáték, de sokal mélyebb tartalomal is rendelkezik.Igazi vasárnap délutáni film szinte bárkinek.
10/10
Vamprella 2008 jún. 30. - 22:18:41 10/10
(59/105)
szerintem egy szineszi munka a latvanybol es a hangbol all ossze. azok a szineszek kemenyen megdolgoztak azokert a hangsulyokert, es ezt nem lehet ilyen alamondassal potolni.
szerintem 1% alatt van a jo magyar szinkronok szama.

az meg hoyg vadasz bea es rekasi karoly.. szuper, hogy ok szinkronizaljak oket IS
es mindenkit IS
mindenkinek ugyan az a magyar hangja, iszonyat egysiku mar
maga a szinkron intezmenye elegge gaz.. es csak azoknak valo, akik nem neznek feliratost, mert 'nem szeretnenek olvasni'
kati1024 2008 jún. 30. - 11:38:46
(58/105)
Már régóta meg szerettem volna nézni a filmet, és a kritikák ellenére szerencsére nem csalódtam benne. Nem tipikus romantikus, hanem elgondolkodtató, de egyben aranyos is.
Nekem nagyon tetszett az egész, számomra volt értelme.
SzaSza13 2008 jún. 30. - 10:25:10 Előzmény Vamprella
(57/105)
igen...a szinkron valóban borzalmas!!!Orly hangja,olyan volt mint egy.....pf,wáá...egyáltalán nem hozzá illõ!ÉS Kirsten,hát az övé sem volt túl nyerõ választás!!
SzaSza13 2008 jún. 30. - 10:23:17
(56/105)
ugyanezt gondolom....Orlando nagyot alakított a KArib tengerben!!!...nem tudom,melyiket forgatták elõbb,de hogy ilyen színész,hogy pazarolhatja el magát,egy nyálas,kis semmitmondó filmért....:@...MEg már vagy 1,5 hete reklámozzák...ÉS szerintem sok nézõ már nagyon várta(mint pl Én),és nagyot csalódott(mint pl:....ÉN:])
mihicsbogica 2008 jún. 30. - 09:21:17
(55/105)
borzalmas film szerintem...amilyen jó színészek játszanak benne annyira elcseszték a filmet...egyszerûen nem szól semmirõl, unalmass
Nixyee 2008 jún. 29. - 22:52:32
(54/105)
Nem tudom, nekem nem tetszett. A jelenetek nem kapcsolódtak egymáshoz...unalmas volt. Alig hiszem el, hogy egy ilyen filmben szerepel Orlando Bloom:(Azért is vártam, aztán csalódtm egy nagyot. Dehát ízlések és pofonok!
sushi 2008 jún. 29. - 22:46:05
(53/105)
nekem tetszett:)...elég nehéz elérni, azt hogy egy temetésen jólérezd magad...talán kicsit Kirsten Dunst volt túlbuzgó...egyébként romantikus vigjáték kategóriában megfelelt...
10/10
Vamprella 2008 jún. 29. - 22:40:55 10/10
(52/105)
aah
nektek nem tetszett?
nekem a mozis bemutatoja ota az egyik kedvencem
2 cs betus szo: csendes es csodalatos
mondjuk a magyar szinkron nagyon gaz, de angolul csodalatos

valoban nem egy duborgo akciofilm, nincsenek benne uldozesek, se robbantasok, es megis
az eletrol szol, emberekrol, akik torodnek egymassal
SPOILER
imadtam az ongyilkossagi jelenet keptelenseget, imadtam az unokatestver poenjait, imadtam Susan Sarandon gyaszbeszedet
tenyleg nagyon szeretem ezt a filmet
szal szuper
csendes orom, csodalatos tenyleg
8/10
Barbó92 2008 jún. 29. - 22:26:36 8/10
(51/105)
Tudom, hogy sokan azt mondjátok, unalma. Igazatok van. Ez a film pontosan olyan, mint "Csehov" Cseresznyéskertje. Érni kell. Szerintem elgondolkodtató. Korántsem olyan, mint vártam, de a csalódás ellenére elgondolkodtatott. ( Hajrá spanyolok :D! )
Ezüstliliom 2008 jún. 29. - 22:25:26
(50/105)
Bíztál a TV2-ben??? Akkor most saját károdon megtanultad, hogy ilyet mégegyszer ne tégy.:) Sajnos én is a saját káromon tanultam meg anno, mikor a kedvenc sorozatomat se szó, se beszéd abbahagyták.:/

Szerintem azért nem volt ez olyan unalmas. Kedves film volt.:)
Kallay001 2008 jún. 29. - 22:20:50
(49/105)
Nagyon nagy csalódás volt a film számomra. Nagy szégyen, hogy ilyen unalmas filmet vetítettek vasárnap este fömûsoridõben. Tudja valaki mi volt ennek a filmnek a mondanivalója. Elvett majd két és fél órát az életembõl, csak azért mert bíztam a TV2-ben.
2/10
kamill 2008 jún. 29. - 21:54:47 2/10
(48/105)
Bíztam benne, hogy csak túl kritikusak vagytok a filmmel, de ez tényleg unalmas :( pedig még vártam is.
1/10
mameha 2008 jún. 29. - 21:44:49 1/10
(47/105)
oltári nagy csalódás volt ez a film. sokkal többet vártam. a szereposztás nagyon jó volt. Susan Sarandon, Orlando Bloom, Kirsten Dunst... mind szuper színészek szerintem, de a film elég bárgyú. azt hiszem az az a film, amit nem fogok még 1x megnézni. szóval ezt inkább olyan film, ami a háttérben megy, miközben más csinál az ember.
Ezüstliliom 2008 jún. 29. - 21:40:05
(46/105)
Jópofa ez a Kirsten.:) Bár ez a fekete ruha tényleg katasztrófa. Olyan, mintha épp le akarna csúszni a semmi kis mellérõl.

Az EB pedig nagyon magasról le van...