Téma: Elkrtuk

offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 22. - 08:44:57
(865/925)
Személyeskedés helyett valami értelmes megnyilvánulás esetleg?
offtopic
Kobaki 2022 dec. 22. - 01:08:16
(864/925)
Lakásom van, szép családom, nyugdíjam - tovább nem sorolom, mi mindent nem vettek el tőlem, mert még megüt a guta. És te hogy állsz? Már éhenfagysz a rezsiemeléstől? Vagy futja még gázra-villanyra a rokkantjáradékból?
A fazekas mesterség még nem halt ki, pl. Ambrus Attila (a Whiskys) is azt műveli. De mint korában írtam, egy bizonyos szerv hiányában ezt nem tudhatod.
Másod-harmad megszólalásban a látens homokosok szoktak idegenekre a saját undorító lelki bajaikat kivetíteni. Csak szólok, attól az még nem fog elmúlni!
offtopic
Kobaki 2022 dec. 22. - 01:00:05
(863/925)
Ha kicsaptak volna, nem lennék itt. De hát ezt felfogni kellene egy szerv a koponyádban, ami neked nincs.
Ötven hozzászólásom meg azért nincs, mert
- nem foglalkozom minden kis hülyével
- nem érdekel annyira ez a mocskos propagandafilm, hogy állandóan itt lebzseljek.
offtopic
Kobaki 2022 dec. 22. - 00:23:29
(862/925)
Ha majd lesz valami mondanivalód is, és nem csak a gyomrod tartalmát üríted ide, akkor majd foglalkozom veled is; okés?
offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 21. - 23:51:04
(861/925)
offtopic
Kobaki 2022 dec. 21. - 22:36:23 Előzmény Nagy1A
(860/925)



Akkor Antal, kérlek, elfogultság és gyűlölet nélkül, teljesen tárgyilagosan, konkrétumokkal és általános vagdalkozás nélkül, világosít fel már engem, tudatlant, miért Mo-on legmagasabb az élelmiszerek áremelkedése, miért duplája az európai átlagnak? Vagy miért vesztette el a forint az euróval szemben az értéke harmadát, miközben ilyen mértékben még a háborúban álló Ukrajna valutája sem romlott?
"Egy szóval se mondta, hogy sorok álltak annak idején…..csak azt mondta, hogy most nem állnak sorok!"
Gratulálok, jó ügyvédje vagy a NERtársadnak! Csak a szófacsarás közben szem elől tévesztetted a lényeget: hogy a Covid-járvány alatt a bajba került emberek fél éves késéssel kapták meg az álláskeresési támogatást. De azért azt tartják a fidesz-szavazók, hogy "ezek legalább tudnak kormányozni". Hát, esetleg fideszmagyarul lehet ezt kormányzásnak nevezni, de szerintem nem az!
Ugyan nem tartozik rád, de ha már rákérdeztél: azért tartott egy évig az álláskeresésem, mert az én speciális képzettségemmel soha nem lehetett dúskálni az állásajánlatokban. Nem mellesleg, az egész 12 hónap alatt kaptam az álláskeresési támogatást, mert akkor még (azok, akik a fidesz szerint nem tudnak kormányozni) gondoltak azokra, akiknek nehéz az elhelyezkedése.
"a gáz és elektromos áramon is vagy 250.000-et számoltam ki eddig…" Miért számolod? Rajta van a gáz- és áramszámládon, hogy a rezsicsöki bevezetése óta mennyit takarítottál meg! Csak tudod, az a baj, hogy ez a szám köszönő viszonyban nincs azzal, hogy állítólag még most is, a rezsiemelés után is - a szekta-vezéred szerint - havi 180 ezer forinttal támogat az állam téged. És egyébként tudod, honnan van ez az - konkrét számításokkal soha alá nem támasztott, csak úgy bemondott - támogatás? Abból, hogy agyonadóztatnak! Mert ingyenebéd nincs, és minden állami támogatást TE fizetsz meg az újra világrekord áfával (mert a 3% multiadót nyugodtan add hozzá, a korábbiakat is áthárították rád). És azt tudod-e, Antal, hogy a vállalkozások tizedannyi nyereségadót fizetnek be évente az államkasszába, mint amennyi az szja-ból befolyik? Amiben vastagon benne van, hogy a szavakban multiellenes kormány az offshore országokat megszégyenítő, az szja felével adóztatja őket.
Mivel nincs autóm, én nem takarítottam meg semmit - viszont örülök, hogy százezer forinttal támogathattalak téged, meg a többi autóst, akik addig pacsálták az olcsó benzint, míg áruhiány nem lett belőle. Azért ez így (ahogyan végződött) nem éppen egy sikertörténet.
Drága Antalom! Hogy a te stílusodban válaszoljak: hol írtam én olyat, hogy a Wikipédiát a fidesz szerkeszti? Egyébként annak alapján, amilyen következtetést a Wikipédia idézetből levontál, komoly kétségeim vannak szövegértési képességeidről. Így már értem, miért hallom a falról lepergő borsószemeket, amikor tényeket közlök veled.
Amit a végén írtál, azzal sajnos egyetértek: amíg a fidesz támogatói fel nem ébrednek a vallásos révületből - és ez szerintem csak orbán halála vagy jobb esetben Kádáréhoz hasonló (saját NERtársai által végrehajtott) megbuktatása után következik be - és nem kezdenek el gondolkodni, addig - köszönhetően a megbuherált választási rendszernek - biztos a fidesznek legalábbis a többsége. Hiszen Hofi is megmondta (már évtizedekkel ezelőtt): Mo-on az egy főre eső bunkók száma két fő.
offtopic
Kobaki 2022 dec. 21. - 21:11:17 Előzmény szabzero
(859/925)
Nálad beakadt ez a "gyűlölködés"? Minden esetre egyszerűbb leírni, mint elgondolkodni azon, amit írtam; vagy azon, miért bízol még mindig egy olyan emberben, aki kb. kétnaponta mond homlok egyenest ellentétes dolgokat.
De semmi baj, NERtárs, a Kádár-rendszernek is voltak, és még a bukása után (a mai napig) is vannak elvakult hívei!
10/10
szabzero 2022 dec. 20. - 17:25:30 10/10 Előzmény Nagy1A
(858/925)
Gondolod megérti ? Nem lát a gyűlölettől, nem is érdekli semmi. A választások estéjén, meg esetleg a másnapján próbál gondolkodni hogy mi miért történt, de két perc után meghaladja a képességeit a dolog, így mehet tovább a gyűlölet. ( amit szerinte a Fidesz generál ) :)
offtopic
Nagy1A 2022 dec. 19. - 22:30:11
(857/925)
- Hát csak nézem elrémülten, amiket írsz folyamatosan………katasztrófa!!! hogy egy emberben ennyi elfogultság és gyűlölet legyen, semmi tárgyilagosság, semmi konkrétum, csak az általános vagdalkozás, anélkül, hogy egy percig vennéd a fáradtságot arra, hogy megértsd azokat a folyamatokat, amik pl bármely ország pénzének értékváltozását befolyásolják….. még az eurónak is! Ha nem lennék rá lusta, most kb 100 ezzel foglalkozó szakvéleményt lehetne neked prezentálni, de azt hiszem felesleges, mert amúgy sem akarnád megérteni!!
- És ne hazudj! 2007-ben 1 évig kerestem munkát, mégse láttam sorokat a hivatal előtt. Egy szóval se mondta, hogy sorok álltak annak idején…..csak azt mondta, hogy most nem állnak sorok! Tehát nem hazudott! ….és te miért kerestél 1 évig munkát?? Olyan marha jó volt a helyzet?? És most te ezeknek a szekerét tolod??? Sajnállak!!
- "Hírek kaptak továbbá lábra, ... valamint, hogy az ellenzék vezette újpesti önkormányzat állítólag megakadályozta volna a film vetítését a kerületben található mozikban." (Wikipédia) … A valóság, ahogyan a fidesz hajlítja …Szóval a Wikipédiát is a Fidesz írja?? …. és te meg onnan tájékozódsz????.........remek!!
-a "megtartott" rezsicsökkentésről,………..mi van a rezsi csökkentéssel?? mi a baj vele?? te mennyiért tankoltál egészen mostanáig?? Én kb 18.000 km-t mentem egy év alatt 7 literes átlagfogyasztással….az annyi mint 12.600 liter benzin, amivel kb minimum 100.000-et spóroltam!! Nem megy tovább ….lehet, de a gáz és elektromos áramon is vagy 250.000-et számoltam ki eddig…… neked nem kell, add vissza!! de ne beszélj botorságokat!!
-„ Aki csukott szemmel jár, az nem látja hogy magyar kormány a vesztébe rohan.”…. hova???....milyen vesztébe????,, na ne röhögtess!! Na akkor te meg jól nyisd ki a szemed ……mert nagy összegben merek fogadni veled, hogy még legalább kétszer kell benyelnetek a 2/3-ot, miután gyurcsány és moncsicsi szekerét toljátok……a vesztetekbe!!! Dixi!!
offtopic
Kobaki 2022 dec. 17. - 17:55:38
(856/925)
A tsz-agronómusból a Duna TV gépkocsivezetőjén át a filmproducerségig vezető szédületes pályát befutó kálomista gábor a Hahn Endre ellen első fokokon elbukott per után teli szájjal szidta a bíróságot. Úgy látszik, őrá nem vonatkozik az a jogállami kritérium (amit kedves vezetője és vezénylő tábornoka is megerősített, amikor Gyurcsány Ferencet lehetett emiatt leszólni), hogy a független bíróság ítéletét senki ne kritizálja. Vagy ez fideszéknél csak a nekik kedvező ítéletekre vonatkozik?
offtopic
Kobaki 2022 dec. 17. - 17:40:24
(855/925)
"Hírek kaptak továbbá lábra, ... valamint, hogy az ellenzék vezette újpesti önkormányzat állítólag megakadályozta volna a film vetítését a kerületben található mozikban." (Wikipédia)
Újpesten utolsó mozija (Fény/Lux) 1998-ban zárt be.
A valóság, ahogyan a fidesz hajlítja.
offtopic
Kobaki 2022 dec. 05. - 20:27:44 Előzmény szabzero
(854/925)
Az idő nem neked dolgozik, NERtárs: kuszaszem megtartotta a fidesz őszödi beszédét.
Nincsenek sorok a munkaügyi hivataloknál? Minek állnának oda, még a járvány alatt munkanélkülivé váltak sem kapták meg a munkanélküli segélyüket. És ne hazudj! 2007-ben 1 évig kerestem munkát, mégse láttam sorokat a hivatal előtt.
Bukott baloldal, Gyurcsány, amútnyócév - milyen az élet a a fidesz hívő tagozatában, NERtárs?
Kobaki 2022 dec. 05. - 20:18:46
(853/925)
Eljön még az az idő, amikor ezt a filmet negatív példaként fogják tanítani az (újra szabad) SZFE-n.
10/10
szabzero 2022 nov. 02. - 09:54:06 10/10 Előzmény Kobaki
(852/925)
Mindezen problémák ellenére még mindig nem állnak tömött sorok a munkaerő hivatalok előtt, ha nehezebben is, de megélnek az emberek. Nem látok a jövőbe, de jelenleg még mindig sokkal jobb mint 2007-2010 körül, amikor teljes reménytelenség volt minden téren. És nem utolsó sorban, a Fidesz mellett a másik opció az a Gyurcsány és neje, akiknek a fent említett időszakot köszönheti a nép. Úgyhogy tőlem mindenki odaszavaz ahova akar, de nehogy már meg kelljen magyarázni egy jobbos szavazónak, hogy miért nem szavaz a bukott balosokra.
8/10
Tdor90 2022 okt. 28. - 23:30:50 8/10
(851/925)
Nagyon szépen van fényképezve a film. Bánovits Vivien is jó színésznő, tetszett az alakítása. Maradt bennem hiányérzet, de összességében ez egy jó magyar film.
offtopic
Kobaki 2022 okt. 25. - 12:20:03 Előzmény szabzero
(850/925)
Örülök, hogy találtál olyan számokat, amelyek a fidesz hívő tagozatát igazolják, de engem inkább érdekelne, mi a véleményed a forint árfolyamáról, a "megtartott" rezsicsökkentésről, a szavazatvásárlásra elszórt, jelenleg elinflálás alatt levő ezermilliárdokról?
Aki csukott szemmel jár, az nem látja hogy magyar kormány a vesztébe rohan.
Kobaki 2022 okt. 25. - 12:13:34 Előzmény Nagy1A
(849/925)
Nyugi, Anti, engem is töröltek. Nem csak most, akkor is, amikor hónapokkal ezelőtt vitatkoztunk. Pedig még csak nem is szidalmaztam orbánt, csak rámutattam, hogy folyamatosan hazudik.
Nagy1A 2022 okt. 24. - 03:57:46
(848/925)
A hszemet, amit Kobakinak írtam, kétszer is törölték!! Igen tisztelt Főrevizor Úr!! Mondja már meg legyen szíves, hogy csak a Kis Pocakost szidóknak szabad itt írni, aki az Orbánt nem nácinak és terroristának nevezi, az törölve van?? Ez lenne a baloldali szólásnyilvánítás szabadsága?? Egyetlen becsmérlő szót, szidalmat, káromkodást, sértést nem tartalmazott az írásom!! Miért törölték?? Köszönöm a megtisztelő válaszát!! Üdvözlettel...Nagy1A
offtopic
Sz. Péter 2022 okt. 22. - 13:44:37 Előzmény ligetiz51
(847/925)
A világon minden országában ezt a rendszer úgy működik jól, ha működés címszó alatt, nem a közpénzek sikkasztását értik, tehát nem úgy mint Magyarországon.
1/10
maccie 2022 okt. 17. - 19:18:32 1/10
(846/925)
Fos, mint az egész NER!