Téma: Elkrtuk

offtopic
Kobaki 2023 szept. 08. - 21:18:57 Előzmény Nagy1A
(905/925)
Antikám!
Figyelmedbe ajánlom az Index mai, szijj lászló NER-lovaggal (vagy hívhatom a hirtelen megtért(?) pesty lászló nyomán orknak is) készült interjújának azt a részét, amiben arról beszél, hogyan vészelte át a cége a 2008-as világválságot.
Érted, orbánnyalonc? A fidesz egyik, a te adódból újonnan meggazdagodott, mentés-kacagányos nemzethy tőkése mondja ezt 2008-ról! :-D
offtopic
Kobaki 2023 aug. 25. - 16:15:53 Előzmény Nagy1A
(904/925)
"de annak a tolvaj, az egész országot aprópénzért eladó bandának a tetteit, valahogy az utókornak, plasztikusan be kellene mutatni!!"
Igazad van! Be kell mutatni, hogy a fülkeforradalom utáni 8 évben pontosan ugyanannyival emelkedett az államadósság, mint az azt megelőző 8 évben. És ezt úgy sikerült a(z el)kurmánynak elérnie, hogy nyom nélkül elégetett 3000 milliárd magánnyugdíj-megtakarítást, megnövelte az állami költségvetés bevételeit az addig az egyéni nyugdíjszámlákat gyarapító pénzzel, számolatlanul kapott uniós segélyt és felzárkóztatási pénzeket, és közben gazdasági konjunktúra volt, nem világválság. És ezekről tartják azt a hívők, hogy ezek legalább tudnak kormányozni. Hát így tudnak! (https://kiszamolo.hu/elmult-tiz-ev-es-a-szamok; https://hang.hu/gazdasag/vegul-ugyanoda-jutottak-orban-viktorek-az-allamadossaggal-mint-az-mszp-szdsz-kormany-120983)

"még az aranytfedezetünket is eladták!!!"
Marx óta sokat fejlődött a közgazdaságtudomány: 1970-ben szűnt meg az utolsó valuta, az USA dollár aranyfedezete. De a múltban élő, feudális rendszert építő fityesz gazdasági gurujai az egyetem elvégzése óta csak egymás agyrémeit olvassák szakirodalom helyett.


"ez a kocsog viktor, meg visszavásárolta"
Tudnak ők vásárolni!
- túlárazott MOL részvényt a valutatartaléknak félretett IMF kölcsönből;
- a világ legdrágább horkolásgátló gépeiből annyit, hogy a negyedének az üzemeltetésére sincs szakképzett személyzet (átutalás a(z egyébként szükségtelen) közvetítő magánbankszámlájára);
- a világ legdrágább vakcináját, ami csak arra nem alkalmas (idősek oltására), amire vették

"persze csak azért, hogy a Lölő otthon aranytéglából építse a disznóólat!!"
Azért, hogy amikor menekülni kell a (nemkurmány) honvédségi csapatszállító luxusgépen, kézipoggyászként tudjanak magukkal vinni egy kis "aranytartalékot". Az amerikaiak kb. 1,5 év után, 1946-ban szolgáltatták vissza az MNB aranytartalékát. Vajon mennyi idő után fogjuk ezt az aranyszállítmányt visszakapni az oroszoktól vagy a Türk Tanács államaitól?

Csak hogy neked is teljesen világos legyen: Hogy neked a hangok mit súgnak a fejedben arról, hogy nekem mi a véleményem 56-ról, az egy elemi érvelési hiba, keress rá, gugli a barátod!
Egyébként nekem egy taknyos kiskölyöknél megbízhatóbb szemtanúm volt: a nagybátyám, aki felnőtt fejjel volt a rádiónál. Ha még nem rozsdásodott be teljesen a vén agyad, ugyan, gondolkozz már el arról: miért csak a rádió összelőtt épületeiről látsz képeket, és miért nem látsz az utca túlsó oldaláról? Mert még a végén kiderülne, hogy a "vadállat" ÁVO-sok (lőszer híján) csak szuronnyal kergették a tömeget (te vagy a tanú rá!), miközben őket gépfegyverekkel lőtték?
A közelmúlt történelmi eseményeinek (1956, 2016, taxissztrájk) értékelésével, interpretálásával az a baj, hogy aki ott volt, részt vett benne, csak azt látta/látja belőle, ami az ő közvetlen környezetében történt, saját szubjektív véleményét képviseli, saját tetteit igyekszik igazolni, vagyis elfogult. Szemtanú, ezért meg kell hallgatni, de kell az idő, a történelmi távlat az események objektív értékeléséhez.
1/10
offtopic
k11zoltan 2023 aug. 07. - 15:08:28 1/10 Előzmény Nagy1A
(903/925)
Akkor ezekért a dolgokért szólhatnál a miniszterelnöködnek, hogy ne nyalja az oroszok seggét.
Köszi 😉
Nagy1A 2023 aug. 07. - 12:49:07 Előzmény Kobaki
(902/925)
Még szerencse, hogy te elfogulatlan, pártatlan és tisztán látó vagy és ráadásul az írott sorokat is tudod értelmezni!! Nem azt állíom, hogy az utókor a történelmi eseményeket, illetőleg folyamatokat utólag nem tudja értelmezni, vagy megérteni, hanem azt próbálom ecsetelni, hogy az események napi, heti lebontásban, csak annak jönnek át teljes egészében, aki akkor élt és napi szinten élte át az eseményeket.
Hogy teljesen világos legyen........itt egy kis hasonlat.......nem tudom mennyit és hogyan tudsz az 56-os eseményekről, ....... például a Rádiónál történtekről .......de Én egészen másképpen látom a dolgot, mert Én ott voltam.........láttam az ablakba kitett rádiót és élőben hallottam a Gerő beszédét.......és a katona az Én seggembe szúrt a szuronyával, hogy húzzál kisfiam haza!!.........amikor erről az eseményről hallok, látok filmet, nekem egészen másképpen jön át mint neked.........akinek 56..........ellenforradalom volt!!
Mellesleg rendkívüli nagy örömmel tölt el, hogy veszed a fáradtságot és értékes idődből rám pazarolsz néhány percet, olvasod a hozzászólásaimat!! Hálás köszönet, de megkérnélek, hogy ne ítélkezz elhamarkodottan, mert éppen az általad emlegetett általános iskolai szövegértést kellett volna alkalmaznod,.......lehet, hogy akkor éppen hiányoztál az óráról.......és akkor értetted volna a lényeget!!!
Amúgy a film, továbbra sem tetszett, .........nekem sem.....de annak a tolvaj, az egész országot aprópénzért eladó bandának a tetteit, valahogy az utókornak, plasztikusan be kellene mutatni!!
Mindíg el szoktam mondani........még az aranytfedezetünket is eladták!!!...ez a kocsog viktor, meg visszavásárolta, .....azóta megtöbbszörözte!! .....persze csak azért, hogy a Lölő otthon aranytéglából építse a disznóólat!!
3/10
Istvan010 2023 aug. 04. - 11:03:28 3/10
(901/925)
Egyetlen szereplő sem nyújtott számomra maradandó színészi teljesítményt ebben a filmben. Úgy éreztem magam a film alatt, mintha a Szabadság Szerelem című filmet nézném, annyi különbséggel, hogy ebben a filmben sok az eltúlzás és a történeti csúsztatás. A vak is látja minek és kiknek készült ez a film.
Kobaki 2023 jún. 02. - 18:22:16 Előzmény Nagy1A
(900/925)
"Amennyiben csak tisztán az eseményeket sorjáznák, akkor csak azok értenék meg, akik akkor éltek, értették és követték az eseményeket!!"
Elég nagy hülyeséget írtál, de már megszoktam tőled: tkp. azt vonod kétségbe, hogy azok az emberek, akik nem egy adott korban éltek (pl. az utókor), nem képesek érteni és értelmezni a történelmi eseményeket, folyamatokat.
A filmről: Ha tisztán az eseményeket sorjázná, akkor az egy dokumentumfilm lenne, és mindenki megértené, aki nem volt szövegértésből felmentve az általános iskolában. Így viszont egy sz@r propagandafilm lett, aminek célja nem az események valóságnak megfelelő ábrázolása, hanem a megrendelő érdekeinek megfelelően meghamisított értelmezés terjesztése.
Nagy1A 2023 máj. 22. - 19:59:11 Előzmény Dörflinger
(899/925)
Az a nagy baj, hogy igazad van!! A másik nagy baj, hogy ha nem lenne benne "közönségcsalogató" pl pizzafutáros robogón menekülés.............akkor lehet, hogy nem felelne meg azoknak a követelményeknek, amelyek manapság, feltétlen kellékei a filmeknek!! Na ezzel, azután Ők is elqurták!! Amennyiben csak tisztán az eseményeket sorjáznák, akkor csak azok értenék meg, akik akkor éltek, értették és követték az eseményeket!!
3/10
Dörflinger 2023 máj. 21. - 22:22:58 3/10
(898/925)
Politikai hovatartozás nélkül, csak a filmet értékelve elmondhatom, hogy nekem nem tetszett.
Autósüldözés ebben a filmeben...? És pizzafutár robogóján menekülés? Hát, egyáltalán nem erre számítottam. Laposan lett előadva ez a magyar történelemkönyvekbe (talán) bevonuló fejezet.
A sima dokumentumfilmek sokkal többet mutatnak be az eseményekből, a szemtanúk elmondásai alapján. Ez a háttérmaszlag, ami a háttérben folyt, és amit előadtak a filmben, szerintem félig kitaláció.
3/10
10/10
chrissCoke 2023 ápr. 07. - 23:31:41 10/10
(897/925)
RTL -en kéne adni!😉
offtopic
Sz. Péter 2023 márc. 28. - 20:23:39
(896/925)
"Férfiak!" így szólott Pannon vészistene hajdan,
"Boldog földet adok, víjatok érte, ha kell."
S víttanak elszántan nagy bátor nemzetek érte,
S véresen a diadalt végre kivítta magyar.
Ah de viszály maradott a népek lelkein: a föld
Boldoggá nem tud lenni ez átok alatt.
Sz. Péter 2023 márc. 28. - 17:52:45
(895/925)
Elég fekete/fehérben látod a világot. :)

"elképzelhetetlen terror" - Persze.
Csak illene körüljárni kellőképpen a témát (mindkét oldalról), hogy pontosan mik történtek még ott, akkor, a rendőri túlkapások mellett.
Amiről ez a film mélyen hallgat.
1/10
k11zoltan 2023 márc. 27. - 21:48:16 1/10 Előzmény tisztánlátó
(894/925)
De. Mindenki érti, aki ide írt.
Ez olyan kula, mint a te pártod.
Üdv, egy hazaáruló balostól.

( A filmet még mindig nem láttam)
Nagy1A 2023 márc. 13. - 23:17:08
(893/925)
Kíváncsi vagyok, ezt is törlik??
offtopic
Sz. Péter 2023 márc. 04. - 09:33:49 Előzmény Sumomo_
(892/925)
Hogy jött ide a rezsicsökkentés?
Tomi11 2023 márc. 04. - 09:13:50 Előzmény k11zoltan
(891/925)
Attól tartok, szavazati joga már van, gondolom egy fanatikus békemenetes...
1/10
k11zoltan 2023 febr. 27. - 19:57:17 1/10 Előzmény TLevi004
(890/925)
Előbb magyarul tanulj meg. Aztán elmehetsz szavazni.
Ahoj poplacsek 2023 febr. 26. - 23:05:26 Előzmény TLevi004
(889/925)
Szia Levi, nagyon érdekes vélemény, élmény volt olvasni, főleg a részletes indoklás miatt! Tök jól használod már a nyelvünket, de tényleg. Mi magyarok úgy írjuk, hogy színtiszta, de értem, mire gondolsz.
10/10
TLevi004 2023 febr. 26. - 21:30:34 10/10
(888/925)
jó film. Szín tiszta igazság. Befoghatja a pofáját a sok ellenzéki hazaáruló élettelen semmierkellő bohóc.
offtopic
Kobaki 2023 febr. 02. - 10:58:06 Előzmény Sumomo_
(887/925)
Mi nem volt ezen érthető? Kérlek, olvasd el figyelmesen, még egyszer!
""a gáz és elektromos áramon is vagy 250.000-et számoltam ki eddig…" Miért számolod? Rajta van a gáz- és áramszámládon, hogy a rezsicsöki bevezetése óta mennyit takarítottál meg! Csak tudod, az a baj, hogy ez a szám köszönő viszonyban nincs azzal, hogy állítólag még most is, a rezsiemelés után is - a szekta-vezéred szerint - havi 180 ezer forinttal támogat az állam téged. a"
Még a NERtárs is az írta, hogy éves szinten (vagy a rezsicsöki óta összesen?) takarított meg 250 eFt-ot. Hol van ez a naponta arcunkba hazudott 180 eFt/hó-tól? Erre próbáltam felhívni a fidesz-messiás lelkes hívének figyelmét, ami lehet, hogy ült is, mert azóta eltűnt a topikból.
Tomi11 2023 jan. 14. - 21:14:05 Előzmény Liam Brady
(886/925)
Érdemi a szerepe a bohóckodáson túl nincs és nem is valószínű, hogy lesz, ettől függetlenül mehetne már a süllyesztőbe...