8828 2010 jan. 02. - 18:56:48 Előzmény lacee83
(55/95)
Véltem párhuzamokat felfedezni egy játék és a film között:
A Call of Duty Moder Warfare-ba így néz ki a fõ gonosz fia akit lelõttek és
a csernobili pályán is úgy keresték az embert, mint mikor Owen Wilson feküdt a tömegsírban.
L0G@N 2009 jún. 09. - 16:42:12
(54/95)
Így van. EZ EGY FILM. Nézhetõ? Nézhetõ(már akinek).Akkor nem le van sz*rva hogy realisztikus vagy nem? B*sztatjátok az amcsikat hogy beavatkoznak:jó tényleg nem angyalok de ha nem szállítanak fegyvert a szövetségeseknek és nem szállnak be a 2.vh-va most valszeg ott rohadnátok egy náci haláltáborban.vagy ss ruhában virítanátok.az mennyivel lenne jobb? De tudjátok mit? Segítsetek a terroristáknak meg a népirtó bosnyákoknak és robbantsatok amerikában ártatlan embereket.
peter2000-nek:ha ennyire imádod a magyar filmeket mi a f*szt keresel egy amcsi film fórumán. már bocs.
twillight 2009 máj. 31. - 10:42:34
(53/95)
A Ryan közlegény... mint "hiteles"? Hát az aztán az amerikaajnározó marhaság!

Ez a film meg lehet hogy valós eseményeken alapul, de csak egy akciófilm akar lenni! Valamint nem foglalkozik azzal hogy helyes volt-e a háború, itt az egyén döntése és a pillanat van a középpontban, annak az egy szál katonának az aktuális megmentése vagy meg nem mentése, és AZ kiválóan meg lett írva a folyamatos politikai háttérmanipulációk felvillantásával.
A film maga meg folyamatosan pörög, és ha valaki Owen Wilsonból ki tudott hozni egy épeszû karaktert minimum megérdemli hogy a fele csillagot alapból odaadjuk neki. A többi színész is remekül játszik: mind a két fõparancsnok, mind az orosz mesterlövész, vagy "Ice-T" (a bosnyák srác).

Kreatív megoldások vannak benne mindenhol, csak a végs nagy lövöldözés a helikopterekkel a szokásos JamesBond feeling. Nálam a film 8/10, ami azt jelenti hogy nem alkot maradandót, de azon kívül bármikor érdemes megnézni! Simán az új TopGun.
gamerkr 2009 máj. 31. - 09:28:10
(52/95)
kicsit túl húzzátok már ezt a témát úgy érzem. Ez egy FILM, aki ebbõl von le valós következtetéseket az téved. Ha a boszniai (balkán) háborúról akartok többet megtudni, itt a net, vagy menjetek könyvtárba.
Az, hogy az amcsikat (általában) hõsként állítják be, -ez van-, a háborúban mindkét felet be lehet állítani hõsként, az hogy a hollywoodi "termékekbõl" ez ér ide, az valóban pech.
offtopic
7szünyü 2009 máj. 31. - 00:32:28 Előzmény Zozi68
(51/95)
(OFF: a fórumba valami technikai gixer miatt nem kerülnek be a pontosan négyzet alakú képek, mérettõl függetlenül. Megoldás: át kell méretezni/vágni, hogy ne legyen négyzet alakú, utána bemegy. /OFF)
norton15 2009 máj. 31. - 00:18:10
(50/95)
Én is mondhatnám ugyanezt. De sok k*rva okos ember van itt az országban!

Most örüljek, ha beleavatkoznak egy háborúba? Több a halott. Mindkét oldalon. Aztán amikor ezt mondom, nem csak a boszniai beavatkozásra gondolok, hanem az iraki háborúra is pl, a vietnámi fiaskó, korábban meg az állandó izmoskodás a szovjetekkel. Már a grúz-orosz harcokba beleszóltak, és dobták le volna a csapataikat.

A filmrõl lerí a nyál. A Ryanben legalább elhittem, hogy tényleg úgy történt a partraszállás az Omaha partszakaszon, és nem úgy, hogy néhány amerikai lemészárol egy csomó szerbet, mondhatni sérülés nélkül. Ez egyszerûen nem így megy.

Sokkalta jobb háborús filmek vannak a témában, pl ott az orosz 9. század (9-ya Rota), ami az afgán háború végérõl szól a szovjet kiskatonák szemszögébõl. Az jó film, ez meg egy szenny.
7/10
BonFire 2009 máj. 30. - 23:42:27 7/10
(49/95)
Na, most megnéztem (jobb híján), és kellemesen csalódtam. Jó, leírták a hozzáértõk, hogy a hitelességet sok helyen meg lehet kérdõjelezni, de elszórakoztatott egy estére és kész. Manapság már ez is nagy szám. Nálam ez 7/10.

És ahogy már sokan leírták, engem is a képi megoldások és az operatõri munka nyûgözött le elsõsorban. Brendan Galvin ezért megérdemelt volna valami díjat.

És tetszett, hogy végre igazi robbanásokat látok, nem benzintartályokat, ami annyira jellemzi a hollywood-i eksön múvikal.
7/10
N1m 2009 máj. 30. - 23:41:32 7/10
(48/95)
hát nem tudom mit mondjak... picit kiszámítható volt a film, erõs 6-os :D
norton15 2009 máj. 30. - 23:09:47
(47/95)
Nulla hitelesség. Többen soroltak már vicces dolgokat a filmbõl, így én inkább nem teszem meg. Aztán ott az undorító amerikai pátosz, na meg az, hogy nekik minden fekete-fehér, átmenet nem létezik. Így nem lehet elhinni, hiába a szép képek.

Hasonló film ehhez a Ryan közlegény megmentése, de még mindig fényévekkel jobb, mint ez az utolsó szemét.
Attrax 2009 máj. 30. - 23:04:01
(46/95)
Ahoz képest,hogy ez is egy banálisnak igérkezõ tipikus amerikai sikersztori ráadásul a 90-es évek akciófilm stílusában és ahoz képest,hogy nem szeretem Gene Hackment elég jó film ez.
Sok csapnivaló másodosztályú alkotás látott már napvilágot de pl ez remekül van fényképezve és a sztori is egyedi(majdnem).A szerbek mocskosságairól is kell ilyen film mégha a jenkik sem angyalok.
norton15 2009 máj. 30. - 22:24:15
(45/95)
Sajna részben igaza van, az amerikai politikában nagyon megy a propagandagépezet, és még mindig azt hiszik, hogy feltétlenül nekik kell lennie a világ csendõreinek. Ez a film pedig szimpla propagandának tûnik, az amcsik annyira hõsiesek benne.
peter2000 2009 máj. 30. - 20:30:43
(44/95)
Igazad van !Annyi sok jó magyar film van sorolhatnán évekig és ilyen filmeket kell néznem ?Elvégre magyarok vagyunk vagy nem ?Adjanak magyar filmeket a magyar TV-ben !
és különben is az Amcsik nézik a mi filmeinket ?NEM ! Akkor mi miért szorolunk az õ szeny filmeikre kérdem én ?
zimme 2009 máj. 30. - 19:51:03
(43/95)
Van esetleg valami jobb mára?
Ugek 2009 máj. 30. - 11:34:01 Előzmény PzZoll
(42/95)
Midannyiótoknak igaza van. Mind technikailag, mind pedig egyéb frontokon. Ám, a filmet azért érdemes -szerintem- megnézni, mert szakított a sablonokkal (nagyrészt), illetve kicsit másképpen tálalja az "Action-movie"-t.
Nem beszélve a legendás "Globus mustár" jelenlétérõl, valamint a "szerbiai-helyszínek" kis hazánkban rögzített felvételeirõl (a film kb. 2/3-át nálunk forgatták/!
Aki éles szemû és ismeri az elhagyott gyártelepeket, kies vidékeket (Budapesten belül is!) érdekes élményekkel fog gazdagodni!
5/10
PzZoll 2008 dec. 17. - 01:54:09 5/10
(41/95)
Nos, nézhetõ film, 10-bõl 5 pont. Irtózatosan nagy baromságok vannak benne szakmai téren. Pl. mikor kilövik rá a Sztrela 1-est, amely vagy 100km-en keresztül követi a gépet. LOL! XD A Sztrela 1-es csapatlégvédelmi fegyver, kb 2-3 km-es hatótávolsággal, hajtómûvének égése ideje is csak másodpercekben mérhetõ, szóval képtelen lenne követni ennyi ideig egy repülõgépet. Az is irreális, hogy az F-18-as rengetegszer vált hirtelen irányt, és ezt mindig képes követni a rakéta, a valóságban könnyedén "lerázták" volna ennyi kitérõ manõverrel. Mikor kilövik rá a második rakétát, az se valósághû, mivel mint említettem, a Sztrela 1 hatótávja pár km, és azóta rég eltávolodtak a kilövés helyszínétõl.
A katapultülések összeütközése a levegõben fizikai képtelenség, de ha így is történt volna, mindketten azonnal meghaltak volna kb.
A végén a csata nevetséges, UH-1-esekkel nyomulni, hjaj inkább le se írom, nevetséges!!! Szóval van mibe belekötni hitelesség szempontjából. Meg úgy egyébként is.
8/10
tomi19930702 2008 jún. 30. - 15:29:48 8/10
(40/95)
hát vannak benne bakik pl.: amikor nézi távcsõvel stackhouse-t és übvölt h ne akkor elkezd futni és amikor a domtetejére ért utána lefele megy ahol szembõl érkeznek a lövések de a háta mögött voltak a szerbek
8/10
tomi19930702 2008 jún. 12. - 15:29:54 8/10
(39/95)
nem tudja vki h melyik zene szól akkor amikor a rögby labdát kilövi?
8/10
tomi19930702 2008 jún. 12. - 15:26:49 8/10
(38/95)
Nekem naon teccet, szakmai szemmel azt mondanám h jók a kamera mozgások. Sztem naon jo volt.
7/10
Zozi68 2008 jún. 12. - 08:25:27 7/10
(37/95)
És most sem...
De ha valakit érdekel: http://www.torzsasztal.hu/Article/jumpTree?a=77001469&t=9120320
másold be a böngészõ címsorába.
7/10
Zozi68 2008 jún. 12. - 08:23:04 7/10
(36/95)
Lemaradt a fotó... pedig én beraktam, na az a fránya net...