10/10
tomi976 2010 ápr. 19. - 17:51:07 10/10
(58/98)
Csak azok számára akik nem látták még: nagyon-nagy film, garantáltan nem fog csalódást okozni a mûfaj kedvelõinek, kötelezõ megnézni:-) 10/10
9/10
g.patrik 2010 márc. 11. - 21:46:44 9/10
(57/98)
Jó film! Van valóság alapja is, bár a vége el lett rontva,mert az egy kicsit túlzás mikor visszamegy a fényképekért utánna meg beadja azt a zenét,mintha egy másik film lett volna. Jaa és tényleg hasonlít a cod 4-re. 10/9.
Bognár János 2010 jan. 25. - 12:38:57
(56/98)
A film alaptörténete valós. Scott O Grady F-16C -vel repült közvetlenül a zárt felhõtakaró felett (háborúban!). A barom kikapcsolta a zavaróberendezést valami okból, aminek meg is lett az eredménye (-1db F-16). A félaktív radaros SA-6 Kub rakéta pont alatta jött ki a felhõbõl, a hülyegyereknek meg ugrania kellett. A légierõ AZONNAL a kimentése mellett döntött, ahogy azt teszik már a koreai háború óta. Egyéb okok miatt késett a mentés, ezért a faszi koplalt egy kicsit (a mentõ kopteren pár harapással felfalta az összes ott lévõ kaját). Szépen ki is mentették annak rendje és módja szerint. Na eddig a film. Azt már nem mondják, hogy O Grady -t kibaszták a légierõtõl, mert az õ hibájából elvesztette a 35 millás gépet, meg a mentés is 2 millióba került. Az amcsiknak viszont mániájuk, hogy mindenkibõl hõst faragnak, mert nekik SZÜKSÉGÜK van hõsökre. Ezért nem kell fújni rájuk, hanem nem kell megnézni az ilyen filmeket (legalábbis moziba, erre jó a torrent). Ezektõl nem szabad elvárni hogy hiteles legyen, meg ne legyen propaganda. Egyébként a filmet nem láttam, csak utána olvastam (itt), de már jön le. De biztos fel fog mérgelni.
8828 2010 jan. 02. - 18:56:48 Előzmény lacee83
(55/98)
Véltem párhuzamokat felfedezni egy játék és a film között:
A Call of Duty Moder Warfare-ba így néz ki a fõ gonosz fia akit lelõttek és
a csernobili pályán is úgy keresték az embert, mint mikor Owen Wilson feküdt a tömegsírban.
L0G@N 2009 jún. 09. - 16:42:12
(54/98)
Így van. EZ EGY FILM. Nézhetõ? Nézhetõ(már akinek).Akkor nem le van sz*rva hogy realisztikus vagy nem? B*sztatjátok az amcsikat hogy beavatkoznak:jó tényleg nem angyalok de ha nem szállítanak fegyvert a szövetségeseknek és nem szállnak be a 2.vh-va most valszeg ott rohadnátok egy náci haláltáborban.vagy ss ruhában virítanátok.az mennyivel lenne jobb? De tudjátok mit? Segítsetek a terroristáknak meg a népirtó bosnyákoknak és robbantsatok amerikában ártatlan embereket.
peter2000-nek:ha ennyire imádod a magyar filmeket mi a f*szt keresel egy amcsi film fórumán. már bocs.
twillight 2009 máj. 31. - 10:42:34
(53/98)
A Ryan közlegény... mint "hiteles"? Hát az aztán az amerikaajnározó marhaság!

Ez a film meg lehet hogy valós eseményeken alapul, de csak egy akciófilm akar lenni! Valamint nem foglalkozik azzal hogy helyes volt-e a háború, itt az egyén döntése és a pillanat van a középpontban, annak az egy szál katonának az aktuális megmentése vagy meg nem mentése, és AZ kiválóan meg lett írva a folyamatos politikai háttérmanipulációk felvillantásával.
A film maga meg folyamatosan pörög, és ha valaki Owen Wilsonból ki tudott hozni egy épeszû karaktert minimum megérdemli hogy a fele csillagot alapból odaadjuk neki. A többi színész is remekül játszik: mind a két fõparancsnok, mind az orosz mesterlövész, vagy "Ice-T" (a bosnyák srác).

Kreatív megoldások vannak benne mindenhol, csak a végs nagy lövöldözés a helikopterekkel a szokásos JamesBond feeling. Nálam a film 8/10, ami azt jelenti hogy nem alkot maradandót, de azon kívül bármikor érdemes megnézni! Simán az új TopGun.
gamerkr 2009 máj. 31. - 09:28:10
(52/98)
kicsit túl húzzátok már ezt a témát úgy érzem. Ez egy FILM, aki ebbõl von le valós következtetéseket az téved. Ha a boszniai (balkán) háborúról akartok többet megtudni, itt a net, vagy menjetek könyvtárba.
Az, hogy az amcsikat (általában) hõsként állítják be, -ez van-, a háborúban mindkét felet be lehet állítani hõsként, az hogy a hollywoodi "termékekbõl" ez ér ide, az valóban pech.
offtopic
7szünyü 2009 máj. 31. - 00:32:28 Előzmény Zozi68
(51/98)
(OFF: a fórumba valami technikai gixer miatt nem kerülnek be a pontosan négyzet alakú képek, mérettõl függetlenül. Megoldás: át kell méretezni/vágni, hogy ne legyen négyzet alakú, utána bemegy. /OFF)
norton15 2009 máj. 31. - 00:18:10
(50/98)
Én is mondhatnám ugyanezt. De sok k*rva okos ember van itt az országban!

Most örüljek, ha beleavatkoznak egy háborúba? Több a halott. Mindkét oldalon. Aztán amikor ezt mondom, nem csak a boszniai beavatkozásra gondolok, hanem az iraki háborúra is pl, a vietnámi fiaskó, korábban meg az állandó izmoskodás a szovjetekkel. Már a grúz-orosz harcokba beleszóltak, és dobták le volna a csapataikat.

A filmrõl lerí a nyál. A Ryanben legalább elhittem, hogy tényleg úgy történt a partraszállás az Omaha partszakaszon, és nem úgy, hogy néhány amerikai lemészárol egy csomó szerbet, mondhatni sérülés nélkül. Ez egyszerûen nem így megy.

Sokkalta jobb háborús filmek vannak a témában, pl ott az orosz 9. század (9-ya Rota), ami az afgán háború végérõl szól a szovjet kiskatonák szemszögébõl. Az jó film, ez meg egy szenny.
7/10
BonFire 2009 máj. 30. - 23:42:27 7/10
(49/98)
Na, most megnéztem (jobb híján), és kellemesen csalódtam. Jó, leírták a hozzáértõk, hogy a hitelességet sok helyen meg lehet kérdõjelezni, de elszórakoztatott egy estére és kész. Manapság már ez is nagy szám. Nálam ez 7/10.

És ahogy már sokan leírták, engem is a képi megoldások és az operatõri munka nyûgözött le elsõsorban. Brendan Galvin ezért megérdemelt volna valami díjat.

És tetszett, hogy végre igazi robbanásokat látok, nem benzintartályokat, ami annyira jellemzi a hollywood-i eksön múvikal.
7/10
N1m 2009 máj. 30. - 23:41:32 7/10
(48/98)
hát nem tudom mit mondjak... picit kiszámítható volt a film, erõs 6-os :D
norton15 2009 máj. 30. - 23:09:47
(47/98)
Nulla hitelesség. Többen soroltak már vicces dolgokat a filmbõl, így én inkább nem teszem meg. Aztán ott az undorító amerikai pátosz, na meg az, hogy nekik minden fekete-fehér, átmenet nem létezik. Így nem lehet elhinni, hiába a szép képek.

Hasonló film ehhez a Ryan közlegény megmentése, de még mindig fényévekkel jobb, mint ez az utolsó szemét.
Attrax 2009 máj. 30. - 23:04:01
(46/98)
Ahoz képest,hogy ez is egy banálisnak igérkezõ tipikus amerikai sikersztori ráadásul a 90-es évek akciófilm stílusában és ahoz képest,hogy nem szeretem Gene Hackment elég jó film ez.
Sok csapnivaló másodosztályú alkotás látott már napvilágot de pl ez remekül van fényképezve és a sztori is egyedi(majdnem).A szerbek mocskosságairól is kell ilyen film mégha a jenkik sem angyalok.
norton15 2009 máj. 30. - 22:24:15
(45/98)
Sajna részben igaza van, az amerikai politikában nagyon megy a propagandagépezet, és még mindig azt hiszik, hogy feltétlenül nekik kell lennie a világ csendõreinek. Ez a film pedig szimpla propagandának tûnik, az amcsik annyira hõsiesek benne.
peter2000 2009 máj. 30. - 20:30:43
(44/98)
Igazad van !Annyi sok jó magyar film van sorolhatnán évekig és ilyen filmeket kell néznem ?Elvégre magyarok vagyunk vagy nem ?Adjanak magyar filmeket a magyar TV-ben !
és különben is az Amcsik nézik a mi filmeinket ?NEM ! Akkor mi miért szorolunk az õ szeny filmeikre kérdem én ?
zimme 2009 máj. 30. - 19:51:03
(43/98)
Van esetleg valami jobb mára?
Ugek 2009 máj. 30. - 11:34:01 Előzmény PzZoll
(42/98)
Midannyiótoknak igaza van. Mind technikailag, mind pedig egyéb frontokon. Ám, a filmet azért érdemes -szerintem- megnézni, mert szakított a sablonokkal (nagyrészt), illetve kicsit másképpen tálalja az "Action-movie"-t.
Nem beszélve a legendás "Globus mustár" jelenlétérõl, valamint a "szerbiai-helyszínek" kis hazánkban rögzített felvételeirõl (a film kb. 2/3-át nálunk forgatták/!
Aki éles szemû és ismeri az elhagyott gyártelepeket, kies vidékeket (Budapesten belül is!) érdekes élményekkel fog gazdagodni!
5/10
PzZoll 2008 dec. 17. - 01:54:09 5/10
(41/98)
Nos, nézhetõ film, 10-bõl 5 pont. Irtózatosan nagy baromságok vannak benne szakmai téren. Pl. mikor kilövik rá a Sztrela 1-est, amely vagy 100km-en keresztül követi a gépet. LOL! XD A Sztrela 1-es csapatlégvédelmi fegyver, kb 2-3 km-es hatótávolsággal, hajtómûvének égése ideje is csak másodpercekben mérhetõ, szóval képtelen lenne követni ennyi ideig egy repülõgépet. Az is irreális, hogy az F-18-as rengetegszer vált hirtelen irányt, és ezt mindig képes követni a rakéta, a valóságban könnyedén "lerázták" volna ennyi kitérõ manõverrel. Mikor kilövik rá a második rakétát, az se valósághû, mivel mint említettem, a Sztrela 1 hatótávja pár km, és azóta rég eltávolodtak a kilövés helyszínétõl.
A katapultülések összeütközése a levegõben fizikai képtelenség, de ha így is történt volna, mindketten azonnal meghaltak volna kb.
A végén a csata nevetséges, UH-1-esekkel nyomulni, hjaj inkább le se írom, nevetséges!!! Szóval van mibe belekötni hitelesség szempontjából. Meg úgy egyébként is.
8/10
tomi19930702 2008 jún. 30. - 15:29:48 8/10
(40/98)
hát vannak benne bakik pl.: amikor nézi távcsõvel stackhouse-t és übvölt h ne akkor elkezd futni és amikor a domtetejére ért utána lefele megy ahol szembõl érkeznek a lövések de a háta mögött voltak a szerbek
8/10
tomi19930702 2008 jún. 12. - 15:29:54 8/10
(39/98)
nem tudja vki h melyik zene szól akkor amikor a rögby labdát kilövi?