Téma: Élősködők

6/10
trikolor 2022 máj. 31. - 20:03:08 6/10
(136/156)
Maga a sztori kiváló. A film jól építi fel a történetet, de valahol a második óra elején elszakad a szépen fűzött lánc. Nekem nagyon nem tetszett a befejezés. Túlbonyolították az egészet. A színészek játéka sem érdemelte meg ezt a díjesőt. Szerintem bőven túl van értékelve, nálam ez csak 6/10.
10/10
vargama 2022 márc. 24. - 22:13:21 10/10
(135/156)
Végre sikerült megnézni, a Paramount műsorán volt a héten.
Én azon nézők táborát gyarapítom, akiknek tetszett ez a film. Szokatlan a történet, frappáns, fordulatos a meseszövés. Sok csavar van benne és sok izgalom, meglepetés.
Az elején idegenkedtem attól, ahogy a léha család beépült a gazdagék mindennapjaiba. Majd a rivális élősködőket is látván, a film azt sugallja, hogy ez túlélési gyakorlat, a modern társadalom kitermeli a maga élősködőit.
Az emberi cselekedetek, tettek mozgatórugóit keresve, a végén azon kaptam magam, hogy a szegényék pártján vagyok... (emberi és szeretetteljes a kapcsolatuk miatt)
8/10
doricki23 2022 márc. 24. - 14:02:25 8/10
(134/156)
Nagyon tetszett. Nem zavart az sem, hogy idegen ez az ázsiai világ nekem.
Jó film. Érdemes megnézni.
vargavera 2022 jan. 24. - 12:17:33
(133/156)
Szerintem érdekes film. külünleges és nem megszokott a téma. Élveztem volna ha film fele nem fekete képernyőn játszódott volna. A legérdekesebb részekból semmit sem lehetett látni. Engem halálosan tud bosszantani ha a filmből nem lehet látni semmit, vagy csak sejteni lehet a sötét képernyő miatt. Valaki magyarázza meg ennek mi értelme van, így egy jó filmet is élvezhetetlenné tudnak tenni. Én ajánlom.
9/10
The Cortez 2021 dec. 27. - 16:23:49 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(132/156)
A díjak meg a rajongás semmit nem jelentenek. Persze, hogy dühíti őket, mert ezek a dolgok nem jelentenek garanciát egy film /zene/könyv/műsor/bármi minőségére.
10/10
Edmond Dantes 2021 nov. 19. - 10:05:27 10/10 Előzmény The Cortez
(131/156)
Kénytelen voltam, mert valaki azt találta sugallni, mintha csak az "Akadémia döntéshozói voksoltak" volna a filmre, ami ordas valótlanság, teszem hozzá, mindkét kategóriában elvitte a legjobb filmnek járó díjat + egyebeket. De a világ összes díja, tízmilliók rajongása és a legjobb érvek, kritikák sem győzik meg a csakazértsemszeretem beszólogatókat, ellenkezőleg, csak dühítik őket. Mellékesen: én ugyan meg nem hatódom vagy szédülök díjaktól, rajongásoktól, ha valami nem tetszik. Elég friss példa erre pl. a Druk, ami szintén nagydíjas lett ... én meg nem szeret(t)em ld. ott. De: én nem leszólom, savazom a díjazókat és a közönséget, hanem azt mondom, nekem nem tetszett, nekik igen, ennyi.
9/10
The Cortez 2021 nov. 15. - 21:34:49 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(130/156)
Ma már egyre kevésbé.

„Nem én lóbálom a díjakat, hanem a film(ek) készítői”

De, itt te lóbáltad. Képes voltál linket dobni róluk.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2021 nov. 14. - 18:06:40 10/10 Előzmény The Cortez
(129/156)
Nem én lóbálom a díjakat, hanem a film(ek) készítői. Esetleg megfontolom, mostantól inkább szekszi sütik magvas gorombáskodása alapján válogatok filmek között és nyilvánítok róluk véleményt. Addig is elfogadom egyfajta -nem mindig 100% objektív- mércének rangos fesztiválok díjazását. A magyar futball is biztosan a legjobb Európában, csak a futball"fesztiválok" (BL, EB etc.) nem díjazzák.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2021 nov. 14. - 17:58:30 10/10 Előzmény The Cortez
(128/156)
Ja , eddig nem tudtam, hogy a díjaknak nincs köze a film(ek) minőségéhez. Mindig tanul az ember.
6/10
sexykex 2021 nov. 14. - 10:56:32 6/10 Előzmény Edmond Dantes
(127/156)
Nézd Edmond – bár lehettél volna a barátom, mégis ki kell mondanom – te nem csak a koreai filmművészetben nem vagy jártas, hanem egyikben sem. Amit leírtál, az pusztán egy átlagnéző lelkendezése. Megtetszett egy film, amit nyilván akkor néztél meg, amikor Oscar jelölést kapott és piszkosul rácuppantál. (A díjra jelöltek névsorát 2020. január 13-án jelentették be, a te ömlengésed 2020. január 19-én kezdődött. Nem tartom valószínűnek, hogy a Cannes-i bemutatása, az Arany Pálma után azonnal ismerted volna.)
Megtippelted az Oscart, ami bejött és ez tovább lelkesített. Nincs ezzel semmi baj. A baj azzal van, hogy aki nem lelkesedik veled, a kritikusokkal és másokkal, azt elmaradott hülyének nézed vagy trollnak. Próbáld már elfogadni Edmond – még akkor is, ha nem vagy a barátom – hogy nekem már a Snowpiercer sem tetszett és bár figyelemre méltónak tartom Pong Dzsunho kapitalizmus kritikáját, ugyanakkor kevésnek is. Az ázsiai film, az anime és a többi divatossá vált Európában is, de rám nem hat. Annyira távoli az a kultúra, annyira furák a ferdeszemű színészek és az a műfaji kavalkád is, amit egyetlen filmen belül képesek megvalósítani, hogy az ázsiai film, nálam hendikeppel indul. Nem tudom, hogy képes vagy-e ezt megérteni Edmond – mivel nem vagy a barátom – de ez az igazság. Remélem, a továbbiakban nem zaklatsz és másokat sem – akik szintén nem a barátaid – mert az csak a mindentudó nyikhaj sznobokra jellemző, akár fiatal táltosok, akár vén gebék ezek a szerencsétlenek.
9/10
The Cortez 2021 nov. 13. - 19:10:24 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(126/156)
„és tudomást venni vagy legalább t u d n i a szekérderéknyi nemzetközi elismerésről, amit a film betakarított. ”

Tudomásul van véve. De ezeknek a díjaknak mi köze van egy film minőségéhez?
9/10
The Cortez 2021 nov. 13. - 19:07:12 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(125/156)
Nekem is tetszett a film, de a legnagyobb faszság a díjakat lóbálni. Ezek semmit nem jelentenek. Az Oscar már régóta vicc tárgya, de Cannes is kezd erre hajazni. Elég megnézni az idei győztest.
6/10
offtopic
sexykex 2021 nov. 12. - 14:39:59 6/10 Előzmény Edmond Dantes
(124/156)
Rendben van Edmond, nem vagy a barátom. Most nem érek rá, de később elolvasom, mit írtál a filmről. Arra viszont újra felhívnám a figyelmedet, hogy ne címezz nekem ostobaságokat, ha nem vagy a barátom, mert az ellenségeimmel kegyetlenül el szoktam bánni. Azután nagyon nagy szükséged lesz azokra az ápolókra, akiket már úgyis magadhoz hívtál.
10/10
Edmond Dantes 2021 nov. 12. - 14:14:09 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(123/156)
on Ez a film megérdemli és meg is kapta a tiszteletet és a megszámlálhatatlan díjat.
off A sokat locsogó és gorombáskodó hozzászólók viszont nem és díjazva sem lesznek.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2021 nov. 12. - 14:03:33 10/10 Előzmény sexykex
(122/156)
Talán nem kellett volna "sznobozni", helyette inkább elolvasni régebbi beírásomat a filmről, hogy szerintem "mitől annyira jó" és tudomást venni vagy legalább t u d n i a szekérderéknyi nemzetközi elismerésről, amit a film betakarított. Maradjunk annyiban, hogy a "sznobozást" és az "ostoba fajankó"zást észre sem veszem ... de a "barátom" kifejezést esetünkben kimondottan sértőnek tekintem és elhárítom. A szatyrok és szivarok közti szabad választást nem ellenzem. Sőt, ma már vannak "szivarszatyrok" és "szatyorszivarok" is, lehet válogatni. A "kamaszka" pedig itt nem okvetlenül életkorhoz kötött, inkább az durci-attitűdhöz, amit előzőmben már részleteztem: "nekem juszt'se tetszik" meg "különben is jön szembe a milliónyi hülye az autópályán"...megyek is, hívok közlekedésieket és ápolókat, balesetveszély!
6/10
offtopic
sexykex 2021 nov. 12. - 13:59:04 6/10 Előzmény sexykex
(121/156)
Rendkívül bátor és érzékeny gyerek vagy Bogyikám, egyem a kis szíved! Te is tudod, én is tudom, hogy így is látjuk egymást, ha akarjuk. Azonban megígérhetem, hogy mindaddig nem foglalkozom Veled, amíg Te is betartod a kölcsönös együtt nem értés szabályait.
Roberto DiCapribogyó 2021 nov. 12. - 13:42:46 Előzmény sexykex
(120/156)
Ment a tiltás:-).
6/10
sexykex 2021 nov. 12. - 12:14:56 6/10 Előzmény Edmond Dantes
(119/156)
A gyengébbek kedvéért megismétlem: nekem saját véleményem van, amelyik néha megegyezik az Akadémiák és a Filmfesztiválok szakértőinek és zsűrijének döntésével, sokszor viszont nem. Továbbá: a Földön sok milliárd ember hisz Istenben, én viszont nem. Én a szabad akaratban hiszek és mindenek fölött saját magamban. Egyéb kérdésekben is ez a helyzet. Meghallgatom mindenkinek a véleményét, de nem könnyű meggyőzni, ahhoz logikus és hathatós érvek szükségesek. Te barátom csak azt ismételgeted, hogy mindenkinek tetszik, ezért ez egy nagyon jó film. Nem mondtad el, hogy mitől annyira jó.
A kamaszkákról alkotott véleményeddel sem tudok mit kezdeni, mert ahhoz túl öreg vagyok. Már a lányom is 44 éves. Sokan nyafiznak, hogy a nickem félrevezető. Ne emlegesd a szatyrokat sem, mert férfi vagyok, aki egy rendkívül okos és rendkívül szexi keksznek adja ki magát, hogy a hozzád hasonló ostoba fajankókat megtévessze.
10/10
Edmond Dantes 2021 nov. 12. - 11:11:16 10/10 Előzmény sexykex
(118/156)
"Sohasem szabad komolyan venni egy zsűri döntését." Úgy látszik, nem voltam elég világos, úgyhogy a gyengébbek kedvéért belinkelem azon fesztiválok listáját (ld.lent), ahol "öreg szivarok" meg fiatal szivarok és öreg meg fiatal szatyrok is elhalmozták díjakkal a filmet és további sok tíz- vagy százmillió hülye sznob néző - köztük én- díjazta azzal, hogy megnézte. Vigyázat! Túl sok hülye sznob autó(s szivar és szatyor) jön szembe az autópályán .. ebből még karambol lehet. Megjegyzem, bizonyos esetekben a sznobéria éppen a közfelfogással, általánosan elfogadott közvélekedéssel való dacos, csakazértis szembemenetel. Durcis kamaszkák tudnak például ilyenek lenni. Attól tartok, esetünkben is erről van szó. Mert ezzel jobban lehet villantani, nemde?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_accolades_received_by_Parasite
6/10
sexykex 2021 nov. 12. - 07:44:45 6/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(117/156)
Ne nyitogasd a bicskádat Bogyócskám, hanem mond ki a tutit. Vagy te csak tercelsz a prímásnak?