Téma: Élősködők

Roberto DiCapribogyó 2021 nov. 11. - 12:38:50 Előzmény Edmond Dantes
(115/155)
Én bár belefáradtam a bicskanyitogatóan bugyuta kommentek "helyretevésébe" itt a fórumon; ezért jó volt olvasni a hozzászólásod, ez a film megérdemli a tiszteletet.
10/10
Edmond Dantes 2021 nov. 11. - 08:52:59 10/10 Előzmény sexykex
(114/155)
"mi ütött az Akadémia döntéshozóiba"...továbbá mi ütött GG döntéshozóiba, BAFTA döntéshozóiba, Cannes döntéshozóiba (Arany Pálma) és még pár tucat fesztivál döntéshozóiba, valamint nézők (tíz-, száz?) millióiba ... nem különös? Olyan, mint amikor azon a bizonyos autópályán az összes hülye autós szembe megy/jön velünk. Ha ez a film lapos, akkor melyik domború?
6/10
sexykex 2021 nov. 10. - 17:33:56 6/10
(113/155)
Nem tudom mi ütött az Akadémia döntéshozóiba, amikor szociális érzékenységüket fitogtatva az Élősködőkre voksoltak. Valóban az év filmje volt ez a Dél-Koreai mozi? Ki tudja! Engem nem győzött meg. A fintorgó és hivalkodó gazdagokat én sem csípem, de az állandóan ügyeskedő család szegénységére sincs igazi magyarázat a történetben. A Tarantinotól ellesett vérengzés nélkül még laposabb lett volna a film.
6/10
homeboy 2021 nov. 10. - 00:56:31 6/10
(112/155)
Megtekintés után az volt az érzés, mi a f*** volt ez?
Talán egy fekete szatira...
A végén hiányzott egy csattanó, vagy katarzis, de helyette... egy "erre pocsékoltam el 1,5 órát?" érzés
port_boy 2021 nov. 09. - 23:45:40
(111/155)
Ha munkával is lehet(ett volna) ilyen házat venni, akkor minek kellett ez az egész !?
port_boy 2021 nov. 09. - 23:33:37
(110/155)
Kész horror lett a végére, mint egy rossz vicc.
1/10
Béla bá' 2021 nov. 09. - 22:45:20 1/10
(109/155)
Ez a "film" (bár annak nem nevezném) egy bugyuta fooooos! Csak annyit igazol, hogy az oscar mára már nem díj, vagy érdem, hanem röhej és hype!
1/10
Révész István 2021 aug. 19. - 10:26:44 1/10 Előzmény Edmond Dantes
(108/155)
Igen, sokkal siralmasabb a helyzet. Láttam, hogy megnyerte a film szinte az összes díjjat. Ez is jelzi a filmszakma süllyedését :( Csupa deviánsok vannak már ott is... Erkölcs - nulla. Ez a film is mire tanít? Nincs benne egy pozitív szereplő sem. Nem vagyok kíváncsi beteg emberek beteg életére! 10, 20 év múlva még fogják adni a tévében a Banános Joe-t, mikor ez a film is a szemétdombra kerül, ahol a többi oszkárdíjjas :))))
10/10
Edmond Dantes 2021 aug. 19. - 09:13:08 10/10 Előzmény Révész István
(107/155)
Köszönjük a nívós beírást. Hálánk jeléül a további agyatlan, eltévelyedett díjak listája (köztük Arany Pálma/Cannes, BAFTA, Golden Globe, Cézár Díj, David di Donatello stb.) itt olvasható: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_accolades_received_by_Parasite
1/10
Révész István 2021 aug. 19. - 00:02:54 1/10
(106/155)
Agyatlan f@szság! Senkinek nem ajánlom. Tudtam, hogy ha Oszkár díjas, akkor csak borzalmas lehet... :(
5/10
Tonyka82 2021 máj. 31. - 18:53:07 5/10
(105/155)
Lassan indul be..A végére kialakul a történet.De a butyuta Oscar-ozást hagyjuk már könyörgöm...
5/10
nick név 2021 ápr. 04. - 12:12:48 5/10
(104/155)
Lehet, hogy a dél-koreai filmeknek is volt egy aranykora, ami most már nincs (elvégre ahogy a film is bemutatja, oda is erősen elér az USA trendíró keze). Szeretném hinni, hogy ez nem így van, de nagyon régen láttam már igazán jó koreai filmet.
-- spojleres --
Ha a gyerekek ekkora szélhámos zsenik, miért él a család egy alagsori putriban? Gazdagné az egyik pillanatban egy arrogáns, affektáló nőszemély, a következő alkalommal pedig már alárendelődik a fizetett "tanárnőnek" és sír-rí. A fiatal "tanárnő" elvileg rajztanárként érkezik, de a következő pillanatban már egy pszichoanalízist vezetne le szándéka szerint és ez senkiben nem vet fel kérdéseket. Ezt mégis melyik univerzumban oktatják együtt? Ki az, akinek ez nem gyanús? És ez még csak az eleje, tudnám folytatni a sort egészen a végéig, ami nagyon lehangoló.
-- spojleres vége --
Forgatókönyvi hasra csapások, kifejezetten illogikus történések, a dráma szinte teljes hiánya, át nem igazán élhető karakterek, sajnos ez az alkotás nem egy erős darab. Nagyon-nagyon szerettem volna szeretni, tartogattam, dédelgettem, de sajnos a közelében sincs annak, mint amit vártam tőle.
Az ,,...addig is ég veled." fordulat egyébként igen jó volt, erre mondom azt, hogy ez már emlékeztet a rendkívül eredeti koreai filmkészítésre, de sajnos nagyon kevés ilyen pillanat volt az Élősködőkben és az egyébként nem túl érdekfeszítő játékidőn ez érdemben nem változtat semmit. Az Élősködők nálam nem több, mint 5.
P.Frusciante 2021 márc. 22. - 09:15:48
(103/155)
A film végig izgalmas volt, végig fenntartotta a figyelmet. Láttam már egy-két koreai sorozatot/ filmet, így volt némi viszonyítási alapom, nem ért teljes újdonságként a bemutatott világ. Az eddig látottakhoz képest ennek a filmnek nem volt olyan harsány, tipikusan koreai stílusa, sokkal befogadhatóbb egy ehhez nem szokott nyugati nézőnek is. Persze így sem tagadhatja le a kulturális hátterét.
Az alapötlet jól ki lett bontva, érdekfeszítő volt nézni, ahogy behálózzák a gazdag családot, tényleg úgy, mint egy élősködő faj. A forgatókönyv is jó volt, nem voltak benne következetlenségek, logikai bukfencek. Ha elfogadjuk a felvázolt alapötletet, utána már a többi esemény is elfogadható, hihető a film saját világán belül. A szereplők - ugyan nem kiemelkedően - de teljesen jól játszottak. A film végi csúcsjelenet pedig zseniális volt, tátott szájjal, zsibbadt fejjel bámultam végig.
Érdekes, hogy a film első órája inkább egy átverős, könnyed vígjáték, aztán a közepétől hirtelen, pofoncsapás szerűen átmegy egy sötét, nyomasztó thrillerbe.
Abban nem akarok állás foglalni, hogy mennyire jól boncolgat mély társadalmi kérdéseket, vagy hogy mennyire jól mutat be egy valós társadalmi problémát, hiszen nem ismerem Dél-koreai hétköznapi világát.
Hogy megérdemelte-e az Oscar díjat? Szerintem ennél a filmnél kevésbé emlékezetes amerikai filmek is nyertek már fődíjat.
7/10
László Korusecz 2021 márc. 01. - 22:29:34 7/10
(102/155)
A film ötlete egyáltalán nem eredeti. Hasonlót láthattunk már a 2013-as Borgman című holland dráma-trillerben, volt olyan jó mint ez, sőt...mégis csak Cannes-ban jelölték egy díjra.
Ettől függetlenül ez is tetszett, jó rendezés, csak az nem igaz, hogy maga az ötlet teljesen eredeti.
5/10
gyereamozibabe 2020 dec. 18. - 22:33:31 5/10 Előzmény Edmond Dantes
(101/155)
Látod, már törölték is a hozzászólásom, pedig SEMMI durva dolog nem volt benne, csupán egy érdekes párhuzamra hívtam fel a figyelmet. A ma megfigyelhető nyugati folyamatok (kommunista fiatalság), és a filmben megjelenő "gazdag ellenesség" között. Továbbra is fenntartom, hogy ez a film semmivel nem emelkedik ki a többi közül, tehát minimum gyanús ez a nagy hype.
10/10
Edmond Dantes 2020 dec. 15. - 11:10:14 10/10 Előzmény gyereamozibabe
(100/155)
off Kapott már az új vakcinából? Ilyesmi lehet a mellékhatása mint önnél ez a beírás...brr, elég ijesztő.
on Ezt a filmet nem "kinevezte a hollywoodi elit", hanem megválasztotta legjobb filmnek + egyéb díjak. Ez a két dolog (kinevezés, megválasztás) mosódik mifelénk kissé össze, de ott nem, mert nem ugyanaz, nem ám! Továbbá csatolom tanulmányozásra a hollywoodi eliten k í v ü l i egyéb fesztiválok listáját, köztük GG, Bafta, Cannes, ahol a filmet díjazták: https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89l%C5%91sk%C3%B6d%C5%91k_(film)#D%C3%ADjai_%C3%A9s_jel%C3%B6l%C3%A9sei további jó tanulmányozást!
7/10
sawyerx 2020 nov. 23. - 15:42:39 7/10
(99/155)
Eredeti nyelven nem bírtam végignézni, most szinkronnal sikerült. Az első fele bejött, a pincés fordulattól annyira nem. Voltak nagyon jó kis feszültségkeltő jelenetek, pl. a bútorok alatt lapulás, a gyerek szaglása, hasonlók. A sofőr kirúgatása kicsit sántított, ugyan nem ismerem a helyi szokásokat, de érdekes, hogy még csak nem is szembesítették a "tettével", ahogy (emlékeim szerint) a házvezetőnőt sem. Meg azért csak feltűnő, hogy a házvezetőnő és a kiscsaj nem ugyanakkora méretű bugyogót hord, nem?
Szerintem több időt kellett volna szánni arra az időre, mikor a család az eliteknél élősködik, mert úgy maradt meg, hogy beették magukat a pozíciókba, aztán a viharos éjszaka máris elkúrt mindent. A végén a bekattanás nem jött be, többet vártam, vagy szimplán a megvalósítás nem illett hozzá, nem tudom. A végkifejlettel elégedett voltam, a gyerek álmodozása és visszatérése a valóságba szépen be volt mutatva. Összességében lekötött a film, majd idővel újranézem, de ahhoz képest, hogy annak idején a csapból is ez folyt, valamivel többet vártam tőle.

7/10
Manya100 2020 okt. 25. - 23:47:00 Előzmény csabalaj
(98/155)
Megkérdezhetem melyik skandináv filmre gondolsz? :)
10/10
Tamás12345 2020 okt. 24. - 15:21:33 10/10
(97/155)
10/10!!
5/10
dandelion83 2020 jún. 24. - 10:59:42 5/10
(96/155)
Elég beteg film, nekem nem igazán tetszett, pedig megértettem, hogy miről szól. Bőven elég volt egyszer végignézni. Tipikusan az az alkotás, amit Oscarral jutalmaznak.