Téma: Élősködők

filoszemitabéluska 2020 ápr. 05. - 15:40:20 Előzmény Edmond Dantes
(76/156)
Köszönöm a tájékoztatást! Mondom, én is jól szórakoztam a filmen, de időnként úgy éreztem, hogy egyik szereplő sem komplett. Valószínűleg, ha egy koreai néz egy kelet-európai filmet, ugyanígy érez. Mások a gesztusok, szokások.
10/10
Edmond Dantes 2020 ápr. 04. - 16:52:39 10/10 Előzmény filoszemitabéluska
(75/156)
Elszállt a levelem, másodjára rövidítek. Már beírtam ld. 19 itt. Hülye (?) példa máshonnan, Mozart Don Giovanni-ja. A teljes életet tárják fel, humor és vér, tragédia és komédia, ragyogó cselekmény / szövegkönyv, hiteles emberábrázolás, távolságtartás, egyetemes érvényű, de nem szájbarágós üzenet és az egyébként széttartó elemek elképesztő szintézise, nyilván a rendezőnek köszönhetően. PS És még szerencsések is, pár héttel később elmosta volna a vírus az Oscar-gálát is, bár Cannes-ban és GG-n már tarolt. Mindenki, mindenhol csak nem hülye ... és közönségfilm is, nem "csak" fesztiválfilm.
2/10
qwertzuio 2020 ápr. 04. - 14:13:23 2/10
(74/156)
Mivel 4 Oscart kapott, ezért voltam rá nagyon kíváncsi. Viszont nagy csalódás volt, számomra szánalmasan rossz film, 3 nap alatt sikerült csak végig nézzem, egyszerűen nem értem ennél a filmnél még csak az Oscar díj gondolatát sem! Magát az Oscart minősíti le, hogy erre a produktumra díjakat adtak.
filoszemitabéluska 2020 ápr. 03. - 18:29:25
(73/156)
Jól szórakoztam a filmen, de nem tudom, miért tartják annyira kiemelkedően jónak? Ez nem azt jelenti, hogy vitatom ezeket a véleményeket. Egyszerűen nem tudom a minősítésnek az okát. Nagyon hálás lennék, ha valaki (aki sokra tartja) néhány mondatban megpróbálná elmagyarázni.
Van egy pár ilyen film, amiket nem tartok rossznak, de nem értem, miért tartja a többség zseniálisnak.
Néhány példa: Forest Gump, A remény rabjai.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2020 márc. 29. - 11:06:54 10/10 Előzmény DeathAdder
(72/156)
off Ooo, en mar nehanyszor szovatettem ugyanezt. Nem eppen udvarias es ami nagyobb baj, nem eppen esszeru valaszok jottek: "nem tilos", "ugy pontozok, ahogy akarok" es hasonlok, (vagy gorombabbak) noha sosem vitattam, hogy szabad vagy jogos. Ugyhogy tobbnyire felhagytam ezzel sot a sajat pontozassal is. Neha latszik, hogy valaki csak azert nyom 1-est, mert elotte sokaknak tetszett es o akkor "csakazertis". Ezeket ki kell szurni es szuerni. Megjegyzem, kicsit ellentmond onmaganak: azzal kezdi "kar kiakadni" ... majd ezt kovetoen kiakad ;-)
on A filmhez mar tobbszor hozzaszoltam es azt hiszem, a nalam igen ritka 10-el jutalmaztam, mert arra erdemesnek tartottam es tartom. Rendkivuli alkotas. Johetnek a szitkok es 1-esek...
DeathAdder 2020 márc. 29. - 03:00:22
(71/156)
Kár kiakadni az osztályzatokon, átlag ember alkalmatlan arra, hogy értelmezze a 10-es skálán való osztályzás fogalmát. VAGYIS: ha megcsinálják hatezredik alkalommal is echte ugyanazt nyálas vígjátékot, ahol néhány idétlen poén mellett két szerencsétlen ember összejön, aztán kiderül az egyik fél végig hazudott, nagy összeveszés, valami rém bagatell erkölcsi tanulság, hogy Józsefné Ilonka Klára Kazincbarcikáról is megértse, kisvártatva valami hőstett bizonyítva a szerelmet, megbocsájtás, majd a boldogságot demonstráló tengerparton lenyugvó napba szaladás, és stáblista a 10/10. Tehát az emberek többsége a mindenkori filmgyártás abszolút csúcsára helyez egy 6000. alkalommal is leforgatott amerikai bullshit romkomot, vagy valami CGI hulladékot.

Ami pedig kicsit is megosztó arra simán mennek az 1esek, és ha még mellé is írnak lerí róluk hogy fogalmuk nincs arról amit néztek. Nem tudom ki hogy van vele, de ahol írnak egy forgatókönyvet, és színészek eljátsszák kamerák előtt, arra nem lehet 1-es osztályzatot adni, még a Barátok köztre sem, az egy jó 2es :D A jó film valahol a 6-7esnél kezdődik, és az fényévekre van a 2-estől, a 8-as már egy kiváló film.
10-es meg legfeljebb néhány film lehet a mindenkori filmgyártásban, amit mondjuk karcol a Gran Torino, az Annie Hall, a keresztapa, a taxisofőr, a ponyvaregény, a volt egyszer egy vadnyugat.. kinek mi
6/10
tompili 2020 márc. 28. - 12:11:24 6/10
(70/156)
Ahogy nézem sokan adtak 6-7 pontot. Csatlakozom ehhez a táborhoz. A felfokozott várakozáshoz képest mindenképp kis csalódás. De anélkül is ugyanennyi lenne a pontszámom.
8/10
tomiguz 2020 márc. 08. - 21:05:13 8/10
(69/156)
Nekem ebben az évben jobban tetszett a Csiszolatlan gyémánt, az Úriemberek, A Volt egyszer egy Hollywood, valamint a Tőrbe ejtve is. Ettől is függően 8/10.
10/10
UncleSam 2020 márc. 06. - 14:55:11 10/10
(68/156)
10/10
7/10
Emerenzke 2020 márc. 01. - 08:19:58 7/10
(67/156)
A filmben az nem tetszett, amit már a trailerből is lehet sejteni:

a szegény családot morálisan korruptnak mutatja be, a gazdagoknak meg csak annyi hibája derüól ki, hogy hiszékenyek és nem ismerik eléggé az életet. Morális tartalomnak így szvsz kevés. Hisz ha csalni kell a létezés játékában, akkor mindenki csal, nem csak a szegények

. Ami jó benne, hogy pár emberi hibát találóan pellengérez ki. Egyes elég valószínűtlen elemek miatt annyira nem tudtam magam beleélni.
6/10
B. Ibolya 2020 febr. 28. - 21:28:12 6/10
(66/156)
.
6/10
kollarics.g 2020 febr. 23. - 21:27:03 6/10 Előzmény gyereamozibabe
(65/156)
Teljesen egyetértek. Azokat futtatják, akik összezavarják az elmét és beviszik az embereket (persze a pénzükért) az erdőbe. Művészetről szó sincs. Színtiszta üzlet az egész. Ez az alap. Ezzel tisztában kell lenni.
5/10
gyereamozibabe 2020 febr. 21. - 21:35:05 5/10
(64/156)
6-7 pont. Nem világos, hogy most kivételesen miért indulhatott külföldi film a fődíjért. És ez az átlagos filmecske miért nyerte meg? Ez egy cseles marketing? Megnézik az amcsi átlagemberek (akik normál esetben nem sok külföldi filmet látnak), és megnyugszanak, hogy máshol is ilyen klisék szerint működik a filmgyártás. Ehhez a demonstrációhoz elég ez a film. Kicsit más, de azért olyan nem nagy durranás, hogy a nézőkben felmerüljön az igény a jobb hazai filmgyártás iránt. Emlékszem anno az Életrevalókat még az idegennyelvű kategóriában sem engedték indulni. Alig játszotta 2-3 amcsi mozi. Inkább a béna remake-re vártak., nemhogy még diázzák is, vagy egyáltalán: beszéljenek róla. Erről a koreai tucatfilmről viszont bátran lehet beszélni. Nem jelent veszélyt Hollywoodra.
1/10
funfun 2020 febr. 20. - 16:50:47 1/10 Előzmény Gollam24
(63/156)
7,7 átlagpontszám, 129 szavazat, 72 értékelés. A 72 értékelésből volt 1 darab 1 pontos pontszám, 1 darab 2 pontos pontszám. Könnyű kiszámítani, az átlag pontszámhoz mégsem olyan sok az 1-2 pontok aránya (matek!).

Háááát, attól, hogy valaki szóvá teszi, valaminek a módszertana szerinte nem adja a feltételezett eredményt, az még kötekedés.
10/10
Gollam24 2020 febr. 20. - 14:09:54 10/10 Előzmény dupidori
(62/156)
"Viszont hiába voltak okosak, azt a bizonyos szagot nem tudták lemosni magukról. Lehet, hogy velem van a baj, de én ezeknek a kis "élősködőknek" drukkoltam mindvégig (mert a szegény családról lett elnevezve a film! ....egy korábbi hsz-ban valaki azt írta, hogy szerinte a gazdag család kapta ezt az elnevezést, nekem viszont meggyőződésem, hogy nem). "

Nem vagyok benne biztos, hogy az Academy is így látta.
10/10
Edmond Dantes 2020 febr. 20. - 11:07:27 10/10 Előzmény funfun
(61/156)
Ha nem veszed rossz néven, nem vesztegetem az időt szavazatszámlálásra és hogy ki mennyit adott. Annyit látok, hogy folyamatosan csökken az itteni átlag, ami a nem túl sok pontozó miatt (ez matek!) valószínűsíti, hogy többen adnak 1-2 pontot. Továbbá: ugyan honnan tudod, hogy a be-nem-írók közül hányan nyomtak 1-est? Elég fals dolog szerintem, de nem tilos. Továbbá: "..kapásból 10 pont, ha tetszik? Ráadásul indoklás nélkül, ahogy te teszed." Számolgatás helyett javaslom, nézd vissza korábbi beírásomat, "indoklásomat" a filmről. Nem kötelező, csak ajánlott,mielőtt valaki kötekedik.
1/10
funfun 2020 febr. 19. - 22:42:48 1/10 Előzmény Edmond Dantes
(60/156)
"Erre azt tudom mondani, hogy az itteni 8-as átlag pedig annak ellenére jónak mondható, hogy jó szokás szerint akinek nem tetszik valami, az 1-est vagy kettest nyom. Ez aligha vehető komolyan. Én már évek óta és főleg emiatt alig pontozok, de most kivételt teszek és megadom a 10-t, mert ha valami, hát ez a film megérdemli. Filmtörténelem. "

Ezt írtad. Nos, a kedvedért az összes hozzászólást alapul véve rákerestem: egyetlen 1/10 (az enyém) és egyetlen 2/10 értékelés van. Akkor milyen jó szokás szerint történt mindez?

Talán inkább az nem vehető komolyan, ha valaki egy olyan tényszerű dolgot állít, amit kb. 5 másodperc alatt cáfolni lehet.

Egyébként ha ez a meglátásod, ha valakinek valami nem tetszik, akkor 1-2 pontot ad, akkor az inverze miért nem igaz, hogy kapásból 10 pont, ha tetszik? Ráadásul indoklás nélkül, ahogy te teszed. Tetszett, tehát 10 pont. Még csak fáradtságot sem vettél rá, hogy megírd, miért, miközben például én is leírtam, miért NEM tetszett, miért 1 pont nálam. Az ízlés szubjektív, de azért legyen már része az is, hogy elfogadjuk, ki így értékel, ki úgy. Ha már pont ez a része zavar...
1/10
funfun 2020 febr. 19. - 22:19:29 1/10
(59/156)
Borzalmas film, 1 pont. Teljesen életszerűtlen, papírra rosszul felskiccelt karakterekkel, hiteltelen viselkedésekkel. A főszereplők iránt semmi szimpátiát nem lehet érezni, inkább a gazdag családot lehet sajnálni, milyen aljas módon használják ki őket, sokkal durvábban, mint ahogy a gazdagok kihasználják őket, jól megfizetve persze a munkájukat.

SPOILER: például mikor a volt házvezetőnő becsenget, őrült tekintettel, sebes ajakkal (mitől lett az, hacsak nem a feszültségkeltés miatt) - miért is engedik be éjjel, zuhogó esőben? Természetesen a házaspárnak pont akkor támad kedve a nappaliban aludni és szexelni (amúgy szemérmes módon), mikor az asztal alatt hárman is rejtőznek. És természetesen akkor szólal meg a walkie-talkie, mikor a rejtőzködésből menekülő apa még csak félig jutott az asztal alól a nappaliban.

Szóval ennyire nagyot ritkán csalódtam filmben. Bár biztos bennem van a hiba, hiszen Oscart nyert.
9/10
dupidori 2020 febr. 19. - 17:02:55 9/10
(58/156)
Eddig nem igazán néztem koreai filmet, és egészen az Oscarig valahogy ez a film el is kerülte a figyelmem. Meglepően jó volt. Azt nem mondom, hogy életszerű a film, de egy bizonyos fokig az. Ezért többféle műfaji besorolást is kaphatna, mert nem csak dráma (hanem thriller, esetenként vígjáték is) - és talán pont ezért is izgalmas: nem lehet tudni, mi lesz a vége.

Ide írd a spoileres tartalmat


A HOZZÁSZÓLÁSOM TOVÁBBI RÉSZEI NYOMOKBAN SPOILERT TARTALMAZHAT. A film jól ábrázolja egy átlagos, de inkább a szegényebb koreai réteg életét. Leleményesek, okosak - simán beleillenének a gazdag életbe, de sajnos nekik az alagsori kislakás jutott, holott a két fiatalnak egyetemen lenne a helye. Tetszett, hogy a család ilyen összetartó, segítették egymást. Kicsit meg akarták ízlelni a gazdag létet, könnyen ment is nekik a beilleszkedés, nem is lehetett sejteni róluk, hogy honnan jönnek valójában. Viszont hiába voltak okosak, azt a bizonyos szagot nem tudták lemosni magukról. Lehet, hogy velem van a baj, de én ezeknek a kis "élősködőknek" drukkoltam mindvégig (mert a szegény családról lett elnevezve a film! ....egy korábbi hsz-ban valaki azt írta, hogy szerinte a gazdag család kapta ezt az elnevezést, nekem viszont meggyőződésem, hogy nem). És azért azt a kevés mennyiségű vér látványát azért el lehet viselni... Nem lett volna életszerű, ha a film végén az a pincelakó fickó meg a szegény család ott elkezd hangosan mérgelődni, mikor elegük lesz a gazdag család parádéjából.
10/10
Nirode Róbert 2020 febr. 19. - 07:12:16 10/10
(57/156)
.