Téma: Elrabolva

xdm 2015 júl. 01. - 13:00:47
(598/638)
Igazából ez a filmtípus kihasználja az átlag állampolgár naponta felgyülemlõ stresszes érzéseit arra, hogy levezesse a gonoszok összevissza gyilkolásával. A kedves nézõ beletudja élni magát a fõszereplõ helyzetébe, ehhez a rendkívül egyszerû történés nagyon közrejátszik. Mit is csinálna szíve szerint minden szülõ, ha elrabolnák a gyerekét? Hát terminátor éspervagy darth vader módban elindulna a bûnözõk után, és letömegmészárolná õket a legbrutálisabb és változatosabb módon. Tulképp ez a fajta film engedi a nézõt ámokfutó pszichopatának lenni arra a kis idõre, amíg nézi.
De egyébként ezt valóban jól csinálják. A gyilkolás minõségi.
7/10
offtopic
cellasto 2015 jún. 30. - 23:51:58 7/10 Előzmény King Diamond
(597/638)
+1!
offtopic
JasonStatham 2015 jún. 30. - 22:42:17
(596/638)
Teljes mértékben egyet kell értsek veled. Az ilyen filmeket csak úgy nézik, hogy fel se fogják, csak látják, hogy felrobban minden, meg a hú de fasza csávó legyilkol bárkti aki elé kerül. 10/9-es szavazat?? A Forrest Gump pl.: számomra 10/10...attól akkor ez csak egy kis szintel rosszabb? Hagyjuk már, hogy az ilyenekbõl kultfilmet kell csinálni.
9/10
King Diamond 2015 jún. 27. - 20:19:04 9/10
(595/638)
KIS SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Azért kicsit vissza lehetne venni ebbõl a bicskanyitogató, kurvára irritáló stílusból...szereted ám megmondani a frankót, ahogy látom a topikokban. Én csak azt nem tudom, hogy ha lehúzol minden látványfilmet meg akciófilmet, akkor mégis mi a jó faszért nézel ilyeneket? Csak azért, hogy utána megmondhasd a frankót meg lepontozhasd õket? Ha igen, akkor szánalmas, mint ahogy ez a 3,9-es pontozás is. Tudod, mire adok én 4 pontot? Egy Lorenzo Lamas vagy Jeff Speakman C,D,...,ZS kategóriás akciófilmre, még arra se 1-et, mert egyszer azért azok is megnézhetõk azok számára, akik szeretik az akciófilmeket. De ez a film messze jobb, mint egy holmi 4 pont, ami tehát szerinted még a közepes szintet sem éri el. És most nem kell itt azzal jönni, hogy már miért ne nézhetnél akciófilmet, vagy hogy meg van tiltva vagy mi...nem, nyilván bármit megnézhet az ember, de azért 4-5 film után rájön, hogy az adott mûfaj filmjei nem tetszenek neki/nem hozzák lázba/stb., és a továbbiakban kerüli az ilyen jellegû filmeket. Mint ahogy én is eléggé kerülöm a romantikus vígjátékokat, mert borzalmasan nyálas szarok voltak, amiket eddig láttam, és nem is nagyon hajt a vágy, hogy ilyeneket nézzek.
Annak idején írtam már hozzá, az elsõ két részt láttam már, de most, a harmadik rész megnézése elõtt felelevenítettem az elsõ két részét is az Elrabolva filmeknek. Kicsit azért húzós volt egymás után megnézni mindhárom részt, ám egyetlen percig sem unatkoztam rajtuk. Ha viszonyítani/hasonlítani kéne, akkor szerintem az elsõ két rész majdnem ugyanolyan jó, a harmadik pedig csak egy kicsit marad el tõlük. Az elsõ végig izgalmas volt, a feszültség szinte kézzel tapintható volt. A színészek remekül játszanak, Liam Neeson nagyon jól hozza a karakterét, még így, lassan 60 évesen is hitelesen játszott és végig elhittem, hogy valóban ilyen profi. Famke Janssen és Maggie Grace pedig szintén tökéletes választás voltak, mindketten gyönyörûek, csinosak. Ja igen, hogy mibõl következtetett az apa a lányok elrablójára a fotóból? Egy kicsit figyelmesebben kellett volna nézni és nem csak a háttérben, zoknivarrás, stb. közben, és akkor lejött volna, hogy a lánya mondta, hogy egyetlen emberrel léptek kapcsolatba, valami Peterrel a reptérnél. Ezután nézte végig a lánya mobilján a képeket és ezt találta, amibõl következtethetett arra, hogy lehet, annak a gyereknek köze lehet az eltûnésükhöz.
Ahogy így most belegondolok, szerintem az elsõ részben van a legtöbb akció, szinte egy percre sem áll le. A helyszínek is nagyon szépek, nem sokára én is tervezem, hogy elmegyek Párizsba. Azok a rohadék albánok meg pont azt kapták, amit megérdemeltek, azért, amit tettek. És itt még nem is ölt meg olyan nagyon sok embert Mills, 30 körül lehetett a végére az áldozatok száma.
Aki kikapcsolódásra vagy egy jó kis akciódömpingre vágyik, az nyugodtan nézze meg az Elrabolva részeit, mert garantált kikapcsolódásban lesz része mondjuk egy nehéz munkanap után. A 9/10-et továbbra is reálisnak érzem és tartom.
7/10
offtopic
cellasto 2015 jún. 07. - 22:57:50 7/10
(594/638)
a 7 csillagot nem értem,szerintem félrekattinthattam anno,amikor pontoztam :P
7/10
cellasto 2015 jún. 07. - 22:57:01 7/10
(593/638)
ez egy 10 pontos akciófilm
liam szenzációs,mint mindig :)

viszont itt abba kellett volna hagyni,nem hogy még 3 részt csinálni...
drProktor 2015 jún. 07. - 20:54:09
(592/638)
Ja, a pontozás!
Majd elhelejtettem. . .
Lehet adni negatív pontot is?
drProktor 2015 jún. 07. - 20:48:00
(591/638)
Rossz sorsom ennek a filmnek az útjába hozott.
LiamNeesent szereten, ez a trágyadomb vele együtt is borzasztó.
proklima 2015 máj. 02. - 06:43:36
(590/638)
Van benne igazság!
Elõzõleg a következõ véleményt írtam:
"Mind a három részt láttam.
-Elsõ rész : 10 pont
-Második rész: 9 pont
-Harmadik rész: 8 pont"
Ezt most módosítom:
-Második rész: 9.39 pont
delfinoraptor 2015 ápr. 19. - 21:03:09
(589/638)
Elsõre azt gondoltam, hogy Liam Neeson a klasszikus Bruce Willisre emlékeztet. Aztán eszembe jutott a közös pont, Luc Besson. Az a francia fószer egész jó filmekhez adja a nevét.
Errõl már mindenki leírta amit érdemes, mûfajában az egyik legjobb.
proklima 2015 ápr. 06. - 10:45:50
(588/638)
Mind a három részt láttam.
-Elsõ rész : 10 pont
-Második rész: 9 pont
-Harmadik rész: 8 pont
Tibag05 2015 febr. 13. - 11:20:16 Előzmény cellasto
(587/638)
ez most hogy jön ide! az emberrablás az emberrablás bárhol és bárki is követi el!
és úgy kell elintézni ahogy a filmben!!!
offtopic
tortura 2014 dec. 29. - 14:50:56
(586/638)
Nekem a világon semmi bajom velük. Viszont az az érzésem, hogy neked az egész világgal bajod van. Annyi negatív érzés gyûlik össze benned. Most nem is jut eszembe hirtelen, hogy pozitív kritikát szoktál-e írni egyáltalán.
7/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 28. - 15:03:53 7/10
(585/638)
szar dolog,mikor nem nyalja mindenki az usa seggét,mi? :D
tortura 2014 dec. 28. - 15:01:14
(584/638)
Én nem. De ha mégis, akkor ha lehet olyankor tegyék a földdel egyenlõvé, mikor te is benne vagy....
7/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 27. - 18:46:29 7/10
(583/638)
kezdik ezt is az unalomig ismételni sajnos
nagyon jó film,de lassan minden héten lemegy valahol :P
7/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 27. - 18:43:14 7/10 Előzmény Edmond Dantes
(582/638)
remélem hamarosan a földdel teszik egyenlõvé újra...
tortura 2014 dec. 27. - 17:37:21
(581/638)
Tõle már semmin sem kell meglepõdni. Majd megszokod. Vagy megszöksz, mint sokan. Sajnos.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 10. - 17:03:45
(580/638)
"Te is aggódsz a demokráciáért?" Ezek szt te (is) aggódsz? vagy ki még?
"burkoltan majomnak titulálsz"...khm...hogy is írtad? Néha keverem a valóságot a Híradóval..különben is tudod h sosem vagyok sértõ!
"topicról-topicra követsz, mint az árnyék?" sztem ha nem tenném, hiánytüneteid lennének..pár nap kimaradt és máris? :o)
Üdv.
Fridolin R e t t e g i
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 10. - 15:26:04
(579/638)
"Most már "csak" az ugyancsak földig rombolt (köz)Híradót kellene újjáépíteni."

Te is aggódsz a demokráciáért? Netán rettegsz is? Közben meg burkoltan majomnak titulálsz miközben topicról-topicra követsz, mint az árnyék?