6/10
Zsoozsy 2009 jan. 06. - 20:32:36 6/10 Előzmény mildi
(42/82)
fura, amúgy én sose féltem tõle... meg így felnõtt fejjel sem, szerintem nem félelmetesek, inkább valami más... de nem tudom, mi a jó szó... inkább olyan izgalmas, meg furcsa, meg más, mint amiket megszoktunk már akkor, tizensok éve, de nem félelem volt, inkább valami nagyon izgis, különleges, megmagyarázhatatlan érzés, és inkább ezért ajánlanám én inkább nagyobbaknak, mert szerintem én is úgy 10-12 évesen láthattam és tényleg akkora felfokozott érzelmi állapotban voltam mindig, hogy még most is mosolygok, ha eszembe jut, hogy vártam és hogy néztem mindig, pedig tényleg nem tudom, mitõl (egy magyar blogban olvastam, hogy "A rajzfilmsorozat Vladimir Cosma által komponált fõcímzenéje a rendkívül ravaszul elhelyezett H-moll miatt egy egész generáció lelki fejlõdésére volt hatással" - lehet, hogy csak ezért, csak a zenéje miatt...? :D). De persze attól még a kicsi is megnézheti és szerintem le is köti a legkisebbeket is, annyi inger van benne és mint írtam korábban, még így felnõtt fejjel sem értek mindent, úgyhogy tényleg élmény minden korosztálynak :)))
6/10
Zsoozsy 2009 jan. 06. - 20:13:27 6/10
(41/82)
Sziasztok!
Ahogy írtam, nekem az a 26 rész van meg két dvd-n, és az egyébként be is fejezõdik, mármint az utolsó résszel véget is ér az utazás, de én is láttam, hogy létezik másik évada is, de hogy az mirõl szólhat... Talán újra útra kelnek? Amúgy én akár más nyelven is megnézném, akár még feliratot is alkotnék hozzá, ha valaki megszerezné, angolt-franciát bírom annyira (meg lennék annyira kíváncsi :)), hogy ha vki megszerzi, akkor feliratozzam! Na? :) Micsoda ajánlat? Jó, persze felirat az más, meg fõleg gyerekfilmeknél, de amúgy a gyerek meg pont így tanul a legjobban nyelvet... :)
És bocsi, rég nem néztem ide a fórumra, de aki ír privát üzenetet, mindenkinek válaszoltam és már egy csomó emberrel találkoztam is, úgyhogy írjatok, Budapesten kb. bárhol kb. bármikor tudok találkozni, a vidék kicsit problémásabb, de azt is meg lehet oldani, ha a Magyar Posta is úgy gondolja... :) Szóval továbbra is írjon bátran, akinek kell a teljes elsõ évad, vagy akár fel is tölteném valahova, ha van valakinek ötlete, hogy hogyan és hova, mert hát ugye azért sok vagy nagy vagy mi... :) Ja, és buék mindenkinek! :)
farzso 2009 jan. 05. - 19:30:35
(40/82)
Kiskoromban gyakran néztem ezt a mesét.Igaz, nem értettem teljesen, de ez nem volt gond. Ma már nagyjából értem, hogy mirõl is van szó benne. Sajnos az összes részét még nemigen láttam, amiket pedig régen láttam, azokra sem emlékszem teljesen.
Amúgy a neten azt olvastam, hogy összesen 52 része van, ami tulajdonképpen 2 évad. Az angol Wikipédián még azt is írták, hogy nálunk csupán az elsõ 26 részt (1. évadot) játszották, a másik 26-ot sohasem vásárolták meg. Ez kissé elszomorító, mert én úgy vélem, hogy ha egy ország megveszi egy másik ország sorozatát, úgy illik, hogy annak valamennyi epizódját megvegye, az elsõtõl az utolsóig. Nem értem, hogy nálunk miért nem lehetett bemutatni a másik 26 részt is. (Régen láttam belõle néhányat A Cartoon Network-ön, de jó lenne magyarul is megnézni.)Szerintetek van rá esély, hogy valamelyik adónk valaha is megveszi még a 2. évadot?
Bár lehet, hogy annak már nem lenne olyan jó a magyar szinkronja, mivel a régi magyar hangok közül néhányan (pl. Csákányi László) már nincsenek az élõk sorában. Meg aztán lehet, hogy nem is akarnák a még élõ régi szereplõkkel megcsinálni az újabb évad magyar változatát, mert pl. szerintük már nem elég friss a hangjuk; ennyi idõ után már furcsa lenne; ha ismét õk szinkronizálnának benne, jogi problémákba ütközne felhasználni a régieket az újhoz stb.
De az is lehet, hogy egyszerûen nem akarnák venni a fáradtságot, hogy a régi szinkron színvonalához mérhetõ újabb magyar változatot kreáljanak, mert az bonyolult, idõ-és pénzigényes lenne, és inkább egy egyszerûbb, de silányabb magyar változatot adnának át nekünk.
Hogy jobban értsétek mirõl beszélek: pár éve, mikor a Kacsamesék 2. évadját játszották a RTL-en, a vége felé leadtak néhány olyan részt is, amelyet (legalábbis erre következtetek) még sohasem láthattunk Magyarországon. Azokban Dagobert bácsinak nem az volt a hangja, mint akit mi már megszoktunk (Kenderesi Tibor), hanem egy másik színész, akinek a hangja ráadásul nem is illett az öreg kacsabácsihoz! Hallgatni is rossz volt! Nem tudom elképzelni, miért csinálta ezt az RTl Klub! Miért nem a már oly régóta ismert hangján szólalhatott meg Dagobert kacsa? Talán sajnálták a fáradtságot, az idõt és a pénzt hogy annak a néhány résznek is olyan magyar szinkront csináljanak, mint amilyet az MTV annak idején? Gyalázat! Ezt (is) utálom én a kereskedelmi tévékben!
Szóval lehet, hogy az Elsüllyedt világok 2. évadjának magyar változatával is ez történne (fõleg ha a TV2 vagy az RTL Klub csinálná). Azért én reménykedem. Csak venné már meg valamelyik adónk ezt az évadot is!
nihilke 2008 dec. 25. - 19:48:53 Előzmény mildi
(39/82)
ugyanmár! ennyi félelmeteset szerintem bõven elbír egy kisebb gyerek is:) legalábbis nem emlékszem rá, hogy különösebben paráztam volna a csúnya gonosz szereplõktõl. voltak ennél ijesztõbbek is.
pacica 2008 dec. 15. - 11:10:54
(38/82)
http://www.youtube.com/watch?v=RTukjXhye8A

VÁÁÁR egy rút sötét világ
Nincs ott, fény nincs virág
Indulj el, és utazz velünk
Hogyha jössz, jót teszünk.
mildi 2008 dec. 15. - 09:34:07
(37/82)
Kis kamaszként nagyon szerettem, van egy sajátos hangulata, bár a történet szomorú.
Egy bajom van vele: egyes figurák elég torzak, félelmetesek, ezért kisebb gyerekeknek nem ajánlom, inkább 10 éves kor felett.
Igen, szerintem is vannak benne logikai baklövések, de ez inkább a felnõtteket zavarja.
Jó a zenéje, és ötletes.
10/10
Csuvatka 2008 dec. 15. - 00:46:57 10/10
(36/82)
IMÁDTAAAAAAAM:)


"Járok a vizen, járok a vizen...":DDDDD
Solusa 2008 dec. 14. - 23:23:06 Előzmény Zsoozsy
(35/82)
Üdv Zsoozsy!

Szeretném kérni én is segítségedet a sorozat megszerzésében, akárhova kell is érte menni.. :)

Elöre is köszi:
Márk (mortalia kukac gmail pont hu)
Wellyn 2008 dec. 11. - 18:45:31 Előzmény joetailor
(34/82)
Kedves Zsoozsy!

Láttam hogy megvan Neked az Elsüllyedt világok. Már rég próbálom magyarul megszerezni, mert szeretnék valakit meglepni vele - persze én is egybõl végignézném, mert gyerekkorom meghatározó sorozata -, és ha megoldható lenne valahogy, kérlek írd meg a hogyant a wellyn&citromail.hu-ra. Nem tudom hogy itt megjelenik-e, szóval wellyn kukac citromail pont hu. :)
Elõre is köszönöm!
Üdv, Jani
joetailor 2008 dec. 02. - 16:29:30 Előzmény Zsoozsy
(33/82)
Kedves Zsoozsy!
A fórumban láttam, hogy neked megvan az Elsüllyedt világok sorozat. A lányom most tíz éves és szeretném megszerezni neki. Nem tudom hogy lenne megoldható ez. Kérlek írd meg!
Elõre is köszönöm a válaszod!
E-mail címem, ha nem lenne látható:
joe.tailor@freemail.hu

Hello!
Joe
offtopic
JuChan 2008 nov. 28. - 22:02:10 Előzmény Zsoozsy
(32/82)
Szia!

Ne haragudj,olvastam, hogy megvan az elsüllyedt világok.. Szeretném kérdezni, hogy valamiképp kölcsönkérhetem, vagy kérhetek egy másolatot? :)
Nagyon örülök, hogy még van akinél meg lehet lelni.. Még had kérdezzem, neked a Holdlakók titka francia rajzfilm nincs meg véletlenül?

Nagyon köszönöm :)

Judit
6/10
Zsoozsy 2008 okt. 31. - 18:19:53 6/10
(31/82)
Nekem megvan aviban két dvd-n az egész magyarul, akinek kell, szóljon, én is örömtáncot lejtettem, amikor megtaláltam (szintén neten, kézbõl kézbe), úgyhogy szívesen terjesztem tovább. Én is imádtam kiskoromban és fú, óriási érzelmi felfordulás volt bennem, amikor belebotlottam meg megszereztem és nagyon kíváncsi is voltam, hogy milyen, mit szerettem benne kicsiként, mert hogy nem emlékeztem kb. semmire belõle, és hát igen... mármint maga a történet tényleg elég fura, még külön-külön részenként is, szóval egyszer megnéztem, de nem leszek függõ, marad inkább csak az emlék... Szóval mag a történet nem nagyon áll össze, nem túl kerek, tényleg inkább csak a világa, zenéje varázsol el gyereket-felnõttet, mert nagyon más, mint amiket régen is, most is megszoktunk mesék.
Amúgy nem is jó a leírás, hiszen nem özönvíz, hanem nagy világrengés volt a Földön, és az õ országuk (Árkádia) elsüllyedt a földrengések közben, nem pedig elrejtõztek, mint azt sugallja a leírás.

Aki meg még látta, végignézte, az akár azt is megmondhatná, amitõl nekem úgy nem áll össze a történet: beteg lett a Shagma, a Napjuk (ami amúgy a Föld magja?), ezért küldik fel Arkanát, hogy hozzon segítséget, de...? De végül nem is megy a Föld felszínére, mert a barlangban már találkozik a két gyerekkel meg Spartacussal (aki amúgy mit csinált eddig? csak él a barlangban? és nincs más dolga, hát elmegy velük világkörüli útra?), és elindulnak vissza, de miért? Mármint az egész sorozat az utazásról szól, hogy visszatérjenek, persze ilyen-olyan kalandokkal meg különbözõ világokkal találkoznak, de (1.) nem is keresik a gyógyszert a Shagma gyógyítására, azt gondolják talán, hogy a két gyerek odamegy és kapásból meggyógyítják ránézésre? És (2.) ha egy mozdulattal felküldték Arkanát, akkor miért nem tud ugyanazzal a mozdulattal vissza is menni? Szóval ilyen logikai hiányok miatt nem érzem kereknek a történetet, de persze ez csak a felnõtt nézõket zavarhatja... :) Meg tényleg érdekelne, hogy ha vki tudja ezekre a válaszokat vagy van ötlete, akkor mi lehet az, no meg akinek kell, nálam elérhetõ.
nihilke 2008 szept. 14. - 13:31:29
(30/82)
jpg, és kicsike...hátha most:)
nihilke 2008 szept. 14. - 00:14:47
(29/82)
erre nem rakja be:O
nihilke 2008 szept. 14. - 00:14:01
(28/82)
nehéz képet találni róluk:OO
de leltem egyet:)
nihilke 2008 szept. 13. - 23:52:02
(27/82)
http://www.youtube.com/watch?v=fSUC42SkIkM&feature=related ebben benne van a lényeg:)

az a jó, hogy régen voltak olyan különleges hangulatú mesék, amikre felnõttként is szívesen gondolsz vissza még, ha a történetre nem is emlékszel. most hirtelen annyi eszembe jutott, amiket szívesen megnéznék, és tudom, hogy még most is, ennyi év után is meg lehetne találni bennük azt a "valamit", amit a mai lövöldözõs-robotos sz*rokban nem.
bright5 2008 szept. 13. - 23:38:42
(26/82)
Gyerekkorom egyik legmeghatározóbb vizuális emléke. Röviden ez volt a kedvencem, mert olyan hihetetlenül különös világot mutat be. És a zenéje...
Valójában nem hinném, hogy gyerekfejjel meg lehet érteni, hogy mirõl is szól valójában. Mégis azért szerencsésebbnek érzem magam a tõlem 10 évvel fiatalabb korosztálynál, akiknek már csak a cartoon network jutott.
nihilke 2008 szept. 13. - 23:34:58
(25/82)
ezt is meg kéne nézni újra. gyerekként csak nézed, és élvezed, nem gondolkozol rajta, a részletekre sem figylesz. felnõtt fejjel biztos fel lehetne benne fedezni új dolgokat:)

"Volt, nem is olyan rég, egy szép világ,
most már nyoma sincs a föld színén,
ám, ha te jössz, meg lehet menteni,
vár Spartacus, Bob, Rebeca.":)
Android666X 2008 jún. 02. - 08:39:14
(24/82)
Igen, most így visszagondolva tényleg igazad van. De anno gyerekként nem tünt fel, csak élveztem a sorozatot. XDDD
8/10
steel lynx 2008 jún. 01. - 21:28:12 8/10 Előzmény Android666X
(23/82)
A válasz egyszerû, mert valóban hozzányúltak néhány bibliai vonatkozású történethez, bár megemlíteném, hogy sokféle regét, és klasszikus történetet erõsen módosított verzióban, de meg lehet ismerni a sorozatban. (pl. a görög szónok története, a germán mitológiából asgard-úgy rémlik ez az alvilág megfelelõje- kapuja a góg és magógból, stb.) Azonban azt nem tudom, hogy mi indittatásból ilyen formában kerültek a rajzfilmbe, mert véleményem szerint, némelyik epizód elég...hát értelmetlenre sikeredett, talán a forgatókönyv bõvebben taglalta anno ezeket a témákat. Akadhat vajon könyvben is ez sorozat? (talán ott jobban megérthetnénk néhány dolgot, de lehet hogy eredetileg sem szándékoztak a film készítõi kimerítõ válaszokat adni néhány nyitottan hagyott részre...)