Broawner 2013 aug. 22. - 20:56:02
(178/198)
Hat nekem nem nagyon tetszett, az utolso 10 percig, onnantol viszont mar majdnem beleorultem, ugy vartam a veget :) Eleg nagy csavar volt a vege, es latszodik, hogy az Usanak sem er el mindenhova a keze..
2/10
feeco 2013 máj. 30. - 10:28:48 2/10
(177/198)
igazi kínszenvedés végignézni..
na nem mintha olyan jól megcsinálták volna..
mert tulajdonképpen ötlet és színészi bravúr nélkül sokkolni próbáló, kevés fantáziával és minimál költségvetéssel elkészített idegesítõ unalom-halom..
a Lehetetlen (The Impossible) c. profi munkával ellentétben ez a film nem ébresztett bennem empátiát - teljesen mindegy volt, hogy megmenekül-e vagy nem ez a szánalmas figura..
5/10
SandroVM 2013 febr. 16. - 03:36:30 5/10
(176/198)
Nem sok szó esik róla úgy látom - bár nem fogok 186 hsz-t elolvasni - de ez egy politikai-társadalmi beállítottságú film. Nem azon van a hangsúly, hogy mi lesz a vége, hanem a telefonhívások tartalma a fontos. Engem kifejezetten emlékeztetett a Bekasztlizva külföldön címû kiváló dokumentumsorozat háborús övezetben játszódó részeire, és ehhez mérten nem hiszem, hogy ez egy színvonaltalan film lenne. Én kiváltképp szeretem az egy helyszínes, kevés szereplõs, dialógusokon épülõ filmeket és ha nem is adtam neki magas pontszámot, de kedveltem a filmet. Reynoldsban pedig nem találtam semmi kivetni valót. Az utolsó képkocka után vagy 20 másodpercig folyamatosan kirázott a hideg annyira nagy hatással volt rám. Az orgazmusom ellenére véleményem szerint ez egy átlagos film: 10/5
3/10
Rahar 2013 jan. 23. - 11:19:38 3/10 Előzmény xyz
(175/198)
Ha nem is oly szigorúan, mint te, de egyetértek az általad leírtakkal. A megtekintése közben vártam egy érdekes csavart, valami váratlan fejleményt, például, hogy csak tesztelik, próbára teszik vagy a fõszereplõ nem az, mint aminek kiadja magát és így próbálnak információt kiszedni belõle, de semmi. Ezek után a film befejezésére számítottam, én is így oldottam volna meg.
***SPOILER***
A film végi fenyegetés és ujjlevágás értelmetlen. A terrorista nem egy felkészült személy volt, 5 millió dollárt kért. Ha egy kicsit utánajárt volna, akkor tudhatta volna, hogy sem ország, sem multinacionális cég nem fizet váltságdíjat. Ennyi pénzt meg biztos nem. Ebbõl kifolyólag valószínûleg a túszejtõ egy helyi, egyszerû tekintetû személy. Se pénze, se lehetõsége nem lenne neki elmenni a fõszereplõ családját megkeresni Amerikába.
***SPOILER VÉGE***
Ami viszont nekem tetszik a filmben, hogy mennyire gyönyörûen be van mutatva a multinacionális cégek mûködése.
1/10
senior321 2013 jan. 18. - 23:05:32 1/10
(174/198)
Nálam ez a film egy hatalmas NULLA! Az még nem lenne gond, hogy egy nyomorult koporsóban játszódik az egész, de ebbe semmi izgalom nem volt.

0/10 Kár, hogy nullát nem lehet filmre adni!!
10/10
samg 2013 jan. 15. - 15:17:57 10/10
(173/198)
most néztem, és nagyon jó film volt.
amúgy azt a zenét a végén komoly gondolták?O.o ami a stáblista alatt is ment.
nagyon nem illett oda szerintem.
9/10
bioanita 2013 jan. 06. - 16:14:45 9/10
(172/198)
Hûûû
Valóban nyomasztó film. Nekem személy szerint tetszett.

SPOILER lehet:
Tudom ez így volt "szép" és jó, hogy a végét így csinálták meg és tetszett is, de egy kis tüske maradt bennem. De ez csak az én hülyeségem... Szóval a lényeg, nekem bejött.
nuiii 2013 jan. 05. - 23:06:08
(171/198)
Ja és aki egy pontot ad rá, az gyenge és hülye.
nuiii 2013 jan. 05. - 23:04:41
(170/198)
Kibaszott izgalmas volt végig. Jó film, megmutatja milyen hasznavehetetlen egy szar rendszerben élünk.
Danett1975 2013 jan. 05. - 23:04:30
(169/198)
Engem ez a film feldühített.

*SPOILER*
Nem kaptam meg az a feloldozást a végén, amit mondjuk a 127 órában. Ha sejtem, hogy ilyen lesz a vége, eszembe se jutott volna végig szenvedni a sráccal. Rohadt nagy pofon volt ez a vég. Hatásos csattanó volt, de nálam rosszul sült el.
*SPOILER VÉGE*
1/10
xyz 2012 dec. 29. - 01:55:22 1/10
(168/198)
Közben találtam egy kritikát ami legjobban jellemzi ezt a filmnek nevezett tévedést:

http://kultura.hu/main.php?folderID=1434&articleID=312312&ctag=articlelist&iid=1
1/10
xyz 2012 dec. 29. - 01:46:59 1/10 Előzmény M.Zs.F
(167/198)
Akik odáig vannak, hogy milyen hatalmas lett a befejezés, azokat nem nagyon értem. Számomra abszolút nem volt meglepetés, érezni lehetett hogy ez lesz a vége...

Az egész film maga egy érdekes alapötleten alapuló, de sok ponton idegesítõ, frusztráló, negatív, bosszantó valami. Félreértés ne essék, nem vagyok egy típikus tucat-hoolywood-film fogyasztó, aki csak a piff-puff akciófilmeket szereti. Vannak kifejezetten mûvészfilmes kedvenceim is. De ennek ellenére ez a film számomra abszolút csalódás volt. Végignéztem becsülettel, de nem tetszett, hiányzott belõle az igazi fordulat, meglepetés, az egész sokkal inkább volt egy parttalan szenvedés semmint valami minõségi filmes élmény.

Kíváncsi voltam a filmre, mert igen csak megosztó vélemények vannak (alapvetõen szeretem a különlegesebb filmeket), és bíztam benne, hogy én a "pozitív oldalon" leszek a végén, de sajnos nem így van, és azokkal értek egyet, akik szerint sokkal jobban el lehet tölteni mésfél órát, mint ezt a szenvedést végignézni. Kár érte mert sokkal többet ki lehetett volna hozni a storyból, de ez így végeredményként nem lett más, mint egy frusztráló hulladék.
jerome86 2012 dec. 18. - 21:10:47
(166/198)
Néha kicsit frusztráló volt, hogy a film egy koporsóban játszódik, de nekem bejött a film.

Jók ezek az egyszereplõs filmek. :)
kofak 2012 nov. 23. - 22:32:28 Előzmény Kaktuszné Cserepes Virág
(165/198)
Én utálom õt. Itt viszont viszonylag jól alakított, nem volt látható az a tenyérbemászó stílusa, plusz maga a film is lekötött, így kibírtam.
kofak 2012 nov. 23. - 22:30:01
(164/198)
Ez egy jó film. Mindennek megvan a saját stílusa, itt a történeten volt a nagy hangsúly, a sztori végére voltunk kíváncsiak. Nagyon szépen építették fel a filmet, a minimális helyszín abszolút nem volt hátrányos.

Tényleg jó, érzelemdús film.
1/10
malmsteen11 2012 nov. 23. - 18:37:55 1/10
(163/198)
Ehhez a filmhez sem kell zseninek lenni,hogy kitaláljuk!Semmi nagyszerût nem alkotott a rendezõ..kb. ilyen szinten van a gyilkos médium is!!!Mind a kettõ szar...sajnos ennek a rendezõnek valami más pályát kéne kitalálnia...Menjen el inkább eladónak az Allee-ba
10/10
Assur112 2012 okt. 30. - 19:38:53 10/10
(162/198)
Sziasztok!

Pont most néztem meg a filmet, nekem nagyon tetszett, és valószínûleg ezért nem tudok egyet érteni azokkal, akik ezt a filmet valamilyen minõségû és állagú végbéltermékhez minõsítik. Szerintem Reynolds nagyon jól alakított, nem is kellett több ide, hisz ilyenkor az ember nem azt nézi, hogy milyen a felsõteste. Szerintem pont jó volt, és tényleg gondoljatok bele, hogy ti mit tettetek volna a helyében! Nagyon jól fel volt építve szerkezetileg, magával ragadó volt, ott izgultam, hogy mi lesz a vége, küszködve a a bevizeléssel. Az elején csodálkoztam, hogy vajon mit tudnak elhúzni másfél óráig, gondoltam is magamban, hogy biztos rossz lesz, de valahogy mindig volt egy fordulópont. A telefonos beszélgetések különbözõ emberekkel pedig fantasztikus volt, de a film végén való beszélgetések voltak a legjobbak, jellemezték, hogy milyen is a társadalmunk.

És azoknak, akiknek azért nem tetszett, mert nem volt az a kellemes megkönnyebbülés a végén, azoknak elmondanám, hogy a Viharsziget, ami sokaknak nagy kedvence, annak sem volt kellemes megkönnyebbülés a végén. Egy filmben az a jó, hogyha kijövünk a moziból, vagy miután megnéztük, utána legyen valami érzésünk vele kapcsolatban, nem úgy mint egy középkategóriás akciófilm után.

10/10
10/10
melody03 2012 okt. 29. - 17:30:27 10/10
(161/198)
Csak ismételni tudom az elõttem szólókat. A film kiváló, elgondolkodtató és abszolút reális. Megdöbbentõ, hogy egy helyszínnel és szereplõvel micsoda izgalmat tudtak elénk tárni. Aki ezt a filmet unalmasnak találja, az egy sekélyes barom. Ryan Reynolds remekül játszik. Nem is ragoznám tovább: 10/10!
8/10
M.Zs.F 2012 okt. 25. - 23:59:53 8/10
(160/198)
Nehezen indultam neki, hatalmas meglepetés lett a végére a film. Eleve közben is már meglepett, hogy egyáltalán lekötött, és hát na..........azért azt mondom hogy lehet filmet csinálni sok pénzbõl, meg effektekkel, meg hatalmas színészgárdával, de aki egy emberrel, egy helyszínen, mindenféle effekt nélkül ilyen filmet képes csinálni, azelõtt emelem a kalapom, és hát várom még a filmjeit.

10/8
Logixxxxx99 2012 okt. 14. - 23:15:18 Előzmény nemfelhasználónév
(159/198)
A film kiváló !

Jól felépített. Bemutatja a modern társadalom bürokratikus, érzéketlen hivatalnokainak undorító rendszerét.

Végig lekötötte a figyelmet. Mármint azon nézõkét, akik nem a sekélyes szórakoztatásukat tartják elsõdlegesnek, akik nincsenek reménytelenül belesüppedve középszerû, kényelmes kis világukba és bele tudják érezni magukat egy embertársuk szorult helyzetébe.

Nincs empátia, nincs film élmény !

Hihi