Téma: Elvis Presley

mapk 2013 júl. 01. - 22:19:22 Előzmény _goldie_
(49/69)
Mentsük meg a Királyt! :D
offtopic
_goldie_ 2013 júl. 01. - 16:08:23
(48/69)
nos igen a gravitáció a bibi a képen
bocsi de a képen éppen vér kap és nem ad :)
_goldie_ 2013 júl. 01. - 16:05:05
(47/69)
Véredben van a király/ság! :))
Elvis mint véradó rendezvény volt a Corvinus Egyetemen június 14-én
jó fotó :)
_goldie_ 2013 jún. 18. - 22:48:38
(46/69)
If l Can Dream/Ha álmodni tudnék

Lennie kell fényesebben ragyogó fénynek,
lennie kell feljebb törõ madárnak az égen.
Álmodnék egy jobb világról
hol kéz a kézben járna minden barátom.
Mondd miért, ó miért, ó miért nem válhat valóra minden álmom?
Ó miért

Lennie kell békének a földön végre.
Az ígéret viharos szele fújja el minden kétségemet.
Álmodnék egy jobban fénylõ napról,
hol a remény minden embert pártol.
Mondd miért, ó miért, ó miért nem jõ el a napom?

Hol maradtunk az esõt hozó felhõk között?
Hol maradtunk a fájdalomtól feldúlt világ mögött?
Amíg az ember álmot látni képes,
megválthatja lelkét, és felreppen az égre.

Szívem mélyén remeg egy kérdés,
biztosan tudom, hogy a választ egyszer megtudom.
Odakint a sötétben, hív egy lámpás merészen, igen
Mindaddig, míg tudok gondolkodni, míg tudok járni,
míg tudok állni, míg tudok beszélni,
míg tudok álmodni, kérlek hagyj álmodni.
Hagyd, hogy az álmom valóra váljon, most rögtön!
Ó hagyd, hogy valóra váljon most rögtön!
Ó igen
http://www.youtube.com/watch?v=9CMlYVu9J4g
m.kaladze 2012 szept. 19. - 13:08:38
(45/69)
Elvis legendásan jószívû volt ,két kézzel szórta a nagyértékû ajándékokat"
Ez így volt valóban, állítólag nem halmozta a vagyonát, hanem akin csak tudott megpróbált segíteni, ismeretleneken is, szolgálatban elhunyt rendõrök családjait segítette, stb, s Graceland-en kívül a legendás sok-sok millióból halálakor volt néhány-százezer dollár!

Sõt a az ún. "Gracelandi Maffiának is vett kocsikat". Egy sima járókelõnek az utcán is. Sokat adakozott ez mind mind igaz.

IGEN ÉS EGYETÉRTEK DE ELVIS MÁSIK OLDALA (akár a skizofréneknél).

1. Priscilla Presley elmondása szerint aki farmert öltött azt mindjárt kirúgta
2. Betegesen féltékeny volt miután Priscilla elvált tõle, akkori szeretõjét meg akarta ölni ill. öletni
3. Parker ezredesen kívül másra nagyon nem halgatott mert õ volt a király és neki nedirigáljon senki
4. Amikor a Beatles jött Amerikába, Elvis pedig visszatért a hadseregbõl idétlen filmekben kezdett játszani, megváltoztatta a stílusát és a 60nas évek Sinatrája lett aki ellen valamikor önmaga is lázadt. De nem ez a baj, hanem a Beatlest fogadta ugyan mert a hírnevét népszerûsítette, de mindenki rajongott értük, és õ ezt gyûlölte azon dolgozott hogy kitoloncoltassa õket Amerikából, és az elnöknek azt mondta drogoznak is... Bagoly mondja verébrõl... Képes volt a Beatles végett szétlõni a TV-t is.
5. Neki is megvolt a maga is alvilága Memphisi Maffia. Ha egy nõ nem akart eleget tenni neki képes volt nekimenni.
6. Anyuci fiacskája volt és mivel nem volt testvére egyke volt. Szintén az anyjától látta a sok gyógyszert ami végül a bukásához vezetett

azt mondják Elvis korszakát 5 korszakra lehet osztani:
1. 1953 - 1956 A Sun Recordsos Elvis ..aki a legtisztább a saját stilusában és fantasztikus
2. 1956 - 1960 a lázadó Elvis akiért csakúgy mint késõbb a Beatlesért a fiatalok odavoltak és a szülõk tiltották
3. 1960 - 1968 a filmes úgymond Sinatrás Elvis aki megtagadta saját magát és a szülõk is megkedvelték - Hollywoodi idõszak
4. 1968 - 1974 a visszatérõ Elvis aki játszott rock n rollt, soult is és a fekete bõrszerkó is illet neki, nekem az egyik kedvenc korszakom
5. 1974 - 1977 Elvis önmaga paródiája a kosztümökkel, elhízásával, zsebkendõ dobálásával..stb..

DE A HANGJA UTÁNOZHATATLAN VOLT ELVIS A KIRÁLY ...R.I.P.
peter1979 2012 jún. 26. - 10:53:48 Előzmény Elvis81
(44/69)
Kedves Elvis81. Magyarországon 13 Elvis filmet vetítettek. A vetített filmek többségében Viczián Ottó a magyar hangja. Tavaly az RTL klub 2 filmjét vetítette le, összesen 4 filmet. Nem teljesen van igazad. Mert a Duna TV szintén tavaly vetítette eredeti szinkronnal fekete fehérben a Börtönrock címû filmjét. Ezt a filmet kb 5 éve az RTL klub vetítette színesben. Az elmúlt 2 évben 4 filmjét vetítette az MGM csatorna. Kb. 10 évvel ezelõtt 4 filmet vetített a TV2. Nem sûrûn de vetítik a filmjeit. Több filmjét kellene vetíteni, ebben igazad van. Kb 30 filmje van és ebbõl 13 került vetítésre.
_goldie_ 2012 jan. 21. - 13:56:10
(43/69)
10/10
Bruce94 2011 szept. 29. - 14:24:51 10/10
(42/69)
A könnyûzenére ekkora hatással sem elõtte, sem utána nem volt senki.

http://www.youtube.com/watch?v=OlKJ-0bnxdA Fantasztikus dal, fantasztikusan elõadva.
Elvis81 2011 aug. 17. - 13:52:56
(41/69)
Azért az elég szánalmas, hogy egyik tv csatorna sem vetített le sem egy filmet, sem egy doksit az életérõl:-(!!!!!!!
Ford Mustang 2011 aug. 16. - 14:27:08
(40/69)
Ma 34 éve, hogy meghalt. R.I.P.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 08. - 20:13:10 10/10
(39/69)
R.I.P...
10/10
NONEEESZ 2010 máj. 14. - 23:15:34 10/10
(38/69)
Én is imádom a korai számait. Nagyon nagy arc volt az ember :)
Azt bírom, ahogy a lányok sikítoztak bármilyen megmozdulásától :)
xy1000 2010 márc. 31. - 13:43:45
(37/69)
így van
10/10
charlena08 2010 márc. 28. - 23:07:10 10/10
(36/69)
Egy egyenesen IMÁDNIVALÓ jelenet, egyik kedvencem (bábos klip):

http://www.youtube.com/watch?v=05ZgyoZvhgI :)
xy1000 2010 márc. 16. - 20:55:23
(35/69)
Hatalmas fazon volt! Tényleg nem túlzás azt mondani, hogy õ (volt) a KIRÁLY!
10/10
charlena08 2010 febr. 28. - 22:06:24 10/10
(34/69)
Egyetértek a 2 alattam szólóval! Belõle túlzás nélkül 1 volt/van/lesz. ;)

Nekem tetszenek a korai számai (amúgy is szeretem a rock 'n' roll-t), de a késõbbi, 60s-70s évekbeliek is, bár más. Az igaz h. utóbbit jobb csak hallgatni, mint nézni. Kevés ilyen sokoldalú zenész akad, mint õ volt. Szinte minden stílusban megállta a helyét, ösztönösen ráérzett, mi áll jól neki, remekül választott feldolgozásokat is.

Számomra a LEGKOMPLEXEBB elõadó, aki valaha létezett. Ének/zene, mozgás, kinézet/kisugárzás: ALL IN 1. :) Mióta az eszemet tudom, szeret(t)em az Elvis-dalokat, de sosem "divatból" hallgattam, bár "belém nevelték" a régi zenék szeretetét. Inkább szerencsésnek tartom magam emiatt. :)
10/10
mildi 2010 febr. 10. - 15:45:52 10/10
(33/69)
Gyönyörû hangú, és jóképû énekes volt, egy legenda. Nyugodjék békében!

http://www.youtube.com/watch?v=815fgB3O608
10/10
nellynemeth 2010 jan. 30. - 23:57:31 10/10
(32/69)
Akárhogy is, Elvis a király.
Én nagyon szeretem a zenéjét.
offtopic
Anditos 2010 jan. 10. - 18:42:50
(31/69)
Ó, engem hangulatba hoz az Its's Now Or Never!!! :-) Fõleg a végén, amikor olyan Roy Orbison-osan felviszi a hangját.

Amikor Elvis és a többi r&r énekes betörtek a zene világába, az akkori embereknek ez új volt. Mi, ma már 50 év távlatából többet hallottunk, úgymond "sok zenét megértünk", ezért rám már nem hat úgy, mint az akkori fiatalokra.
Ráadásul egy hatvanas évekbeli C kategóriás szám is sokkal nagyobb élményt nyújt és jobban tetszik, mint a mai dalok.
Engelbert Humperdinck-re és sok más elõadóra csak mi nem emlékszünk, külföldön sokkal nagyobb "megbecsülésnek" örvendenek mind a mai napig.

Igazad van, hogy a "kövér" Elvis már nem "Az" az Elvis, de szeretni, hallgatni akkor is lehet. Látni persze már kevésbé kellemes. :-(
De pl hiába volt tehetséges, jóképû, jó testfelépítésû, mint férfi mégsem az esetem. Jól kilógok a sorból, mi? :-)
Yuliusz 2010 jan. 10. - 15:58:20 Előzmény Anditos
(30/69)
Szinte mindenben egyetértünk!
De ugye pl. Mozart nem azért volt zseni, mert ma a könyvek ezt írják róla? :)
Mindenkinek az a jó zene, ami hat rá, és sokszor függ a hangulatunktól, hogy éppen mit hallgatunk szívesen. Ezért is írtam, hogy az is kell, ami kicsit "nyálas". Bocs :)
"Are You Lonesome Tonight" - én is szeretem, szó se róla.
De itt mi most az "igazi" Elvisrõl beszélünk, aki ha a 70-es években kezdett volna énekelni azokkal a dalokkal, amiket akkor énekelt, csak egy lenne a sok közül. Ki emlékszik ma már Engelbert Humperdinckre? - rajtunk kívül :)
Azt az életérzést, amit a háború után, az 1950-es években többek közt Elvis is megtestesített, és amivel kialakult egy szubkultúra, a showipar által bedarált Elvis már nem képviseli.
Ettõl még jó hallgatni a dalokat, hiszen szépek és Elvis persze "király".
De mondjuk az O sole mio It's No Or Never változata senkit nem hozott volna izgalomba. Ahhoz a Hound Dog kellett.