Téma: Elvis Presley

offtopic
Anditos 2010 jan. 10. - 12:50:36 Előzmény Yuliusz
(29/69)
Tény, hogy Elvis (is) egy korszak, egy életérzés, ami sok emberre hat. De nem hinném, hogy azok az embereknek, akik úgy öltöznek, vagy másban utánozni próbálják, nem lenne a zenéje ugyan olyan fontos. De tény, hogy nekem elég furcsa, hogy valaki annyira rajong valakiért, hogy feladja érte a saját stílusát, személyiségét, és úgy jár, beszél és öltözködik, mint õ. Én nem lennék rá képes, pedig én is 1000 fokon élem meg a rajongást. :-)

Viszont: én nem azért szeretek egy zenét vagy elõadót, mert a rock történet ezt meg azt írja róla, vagy mert új hangot hozott. Nem vitatom Elvis úttörõ munkáját e téren, de hiába hallgatom az akkor készült dalait, nem tetszenek. Sem Chuck Berry, sem Jerry Lee nem a kedvencem. A Good Golly Miss Molly, Roll Over Beethowen, meg a hasonló, "egy kaptafára" íródott dalok miatt. Elhiszem, hogy új volt ez a hangzás akkoriban, de nekem akkor sem tetszenek, mert unalmasnak találom az egyforma hangzásuk miatt.
Nem tudom megmagyarázni, hogy egy világhírû dal, amit méltat a rock lexikon, (tehát szeretnem kéne) nekem miért nem tetszik. Ahogy azt sem tudom megmagyarázni, hogy egy mások által B kategóriás szám miért érint meg, és miért hallgatom szívesen. A zenét nem a rock lexiokon alapján, "ésszel" hallgatom, hanem szívvel. Nálam ez így mûködik. (És még sok, a környezetemben élõ, hasonló zenét szeretõk körében is.)
offtopic
Anditos 2010 jan. 10. - 12:25:53 Előzmény Boleyn
(28/69)
Úgy látszik én vagyok kisElvis fogadatlan prókátora. :-)
Én egyáltalán nem éreztem hencegésnek amit írt, azért írta, amit, mert ez a topik Elvis topikja. Én inkább nagy szeretetet, rajongást, örömöt, vidámságot érzek ki a mondataiból, amit a Király dalai, hangja váltottak ki belõle. Bár lenne több ilyen az õ korosztályában. Az meg hogy meg ki milyen felhasználónevet talál ki magának, nem azt jelenti, hogy hasonmás akar lenni.(Gondolom neked sem az igazi neved a Boleyn, ám hasonló okok miatt választottad, mint kisElvis az övét.)
10/10
Boleyn 2010 jan. 09. - 22:50:55 10/10 Előzmény kisELVIS
(27/69)
Meg ne haragudj, de... Elvisbõl egy van (volt). Hiába állnak sorba a kiselviszek egymás után... (Most nem személyeskedni fogok, nyilván nem is tudok, mert nem ismerlek) Számomra picikét sértõ is ez a 'kisElvis'-ezés... Ne akarj rá hasonlitani, vagy azzal hencegni,hogy estleg hasonlítasz, mert egyszerûen lehetetlen,hogy olyan legyél, mint Õ. (Persze, jó hogy te is meghallod a szépet, ez értékelendõ! És a maximalizmus, a tökéletességre való törekvés is! Szóval béke! ;) )

Egyébként meglep,hogy csak ennyien írtak a szülinapja alkalmából... :/
Yuliusz 2010 jan. 08. - 23:53:04
(26/69)
Természetesen nem szántam lekezelõnek, amit írtam, de attól még tartom :)
Sokszor van az az érzésem, hogy sok rajongó számára a zene a legkevésbé fontos.
Azokat a számokat, amiket írtál persze én is szeretem és szívesen hallgatom. De Elvis Presley helyét a rocktörténetben az 1955 és 59 közötti idõ határozza meg igazán, mert olyan új hangot, stílust hozott, amit elõtte még senki, de vele együtt még mások is, mint pl. Chuck Berry vagy Jerry Lee Lewis, és még sokan.
Az In The Ghetto, a My Boy vagy az Don't Cry Daddy típusú dalok már semmiben nem különböznek a showbiznisz tucaténekeseinek dalaitól.
Hogy ez is kell? Hát persze! Mindenki szeret néha érzelegni. De ez már egy másik Elvis volt.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 jan. 08. - 23:49:46 10/10
(25/69)
Nem is értem, miért nem adtak ma le egy két szép Filmjét, van egykét jók kis Filmje emlékszem a '90-es években láttam utoljára... :(

R.I.P...
10/10
NANU..! NANU..! 2010 jan. 08. - 21:40:29 10/10
(24/69)
R.I.P... ;)
offtopic
Anditos 2010 jan. 08. - 21:22:04 Előzmény kisELVIS
(23/69)
Hát ha ezt az én kedvemért tetted ide, akkor melléfogtál...:-)
offtopic
Anditos 2010 jan. 08. - 21:19:33 Előzmény Yuliusz
(22/69)
Nem tudok vitatkozni azzal, amit írtál. :-)
Szóval persze hogy véleményeket írunk, és hogy mindenki mást szeret.
Én csak azon "akadtam ki", hogy egy kicsit lekezelõnek éreztem, ahogy kisElvis-nek azt írtad, hogy ha a 70-es évekbeli számait szereti, akkor nem érti Elvist. De õ okosabban reagált, mint én. :-)

Igen, a 60-as években is volt limonádé, de én még ezeket a limonádékat is szívesen hallgatom.:-) Elég nagy gyûjteményem van már, hiszen lassan 20 éve gyûjtöm a zenét. Elvis az egyik kedvencem természetesen, nehezen is tudnám kivonni magam a hatása alól. De nekem pl a korai rock and roll számai nem a kedvenceim, sõt. És vannak dalok, amiket modorosan énekel, nem természetesen, azokat sem szeretem. Ha belegondolok, nekem az elhíresült dalai tetszenek legjobban, A fool such as I, Such a night, Devil in disguise, Return to sender, In the getto, Little Sister, stb.
kisELVIS 2010 jan. 08. - 19:50:39
(21/69)
Épp most hívott haverom: BOLDOG SZÜLINAPOT!- (mondja). :-)
Lesz a Duna tv-n Ez Elvis!!! Érdemes megnézni mindenkinek, mert asszem feliratos.
Akinek nem lesz rá alkalma, írjon és elküldöm!
kisELVIS 2010 jan. 08. - 19:46:26
(20/69)
:-))
10/10
Boleyn 2010 jan. 08. - 19:44:38 10/10
(19/69)
Boldog szülinapot Neki!
Yuliusz 2010 jan. 08. - 16:57:34
(18/69)
Természetesen mindenki azt hallgat és olyan zenét szeret, amilyet akar, és nem is akartam megbántani senkit. De ide ugyebár véleményeket is irogatunk, és talán az se baj, ha nem értünk egyet.
Azért minõségi különbségek mégiscsak vannak még ebben a mûfajban is - legalábbis szerintem, és nem hiszem, hogy ezzel a véleményemmel egyedül lennék.
Nyilván Te sem véletlenül szereted jobban az 1960-as évek zenéjét (én is), ami komoly társadalmi jelenségként egy egész generáció életérzését tükrözte, de persze akkor is volt limonádé. Ma már minden csak üzlet.
Elvis Presley 1970 után nagyrészt Las Vegasi showkban lép fel, egyre gyengébben énekel (látni és hallani) és nem sok köze van az 1950-es évek rockkirályához. Ez tény, és mindössze csak erre utaltam.
Lehet ezt a mûfajt és persze Elvist is annyira szeretni, hogy komolyan vegyük.
offtopic
Anditos 2010 jan. 07. - 20:40:45 Előzmény kisELVIS
(17/69)
Ügyesen reagáltál. :-)
Nem tudom miért hiszik egyesek, hogy õk jobban ismerik Elvist mint mások, vagy hogy az az Elvis korszak volt a jobb, amit õk szeretnek.
Elvis mindenkié. És nem kell "érteni", hogy szerethessük. Hallgatni és nézni kell. És akinek tetszenek a dalai és a hangja, az már meg is értette õt. :-)
A "legjobb", amikor valaki azzal jön nekem (pedig nem vagyok már mai csirke), hogy "hogyan szerethetem én a hatvanas évek zenéjét, amikor nem is éltem akkor." Ezt a butaságot. Ezen az alapon Mozart-ot sem lehetne szeretnie ma senkinek. :-)
kisELVIS 2010 jan. 07. - 13:24:05 Előzmény Yuliusz
(16/69)
Amint azt te is írtad: A 70-es évek Elvisét szeretem, ami nem azt jelenti, hogy nem ismerem!!!!Teee! :-))
Amúgy azért jó, hogy nem értünk 1et, mert így még szélesebb körben tudjuk tovább csodállni a Királyt!
Köszi a hozzászólásod!:-))
Yuliusz 2010 jan. 03. - 00:25:36
(15/69)
A 800 000 az nem tudás és mûvészet, hanem üzlet! :)
Ha a 70-es évek utáni Elvist szereted, akkor nem érted és nem ismered az igazi Elvis Presley-t.
kisELVIS 2010 jan. 02. - 20:50:42
(14/69)
Üdvözlet mindenkinek!
Mint mindenki látja a nevem... Annyit szeretnék elmondani, hogy rengeteg képem, zeném, videóm van ELVIS-rõl, imádom. Szerintem ha valaki meglát engem, egyszerre a King jut rólam eszébe, de ha csak egy ember gondol, vagy mondja ki Elvis Presley nevét ha rám néz, már megérte a rajongásom. Ja, én most múltam 25.
Szerintem a munkája a 70-es évektõl az igazi show.
Tudtátok,hogy 75-ben a szilveszteri koncertjén 800 ezer dollárt keresett kicsivel több mint egy óra alatt?
Na ez a tudás, mûvészet, EZ ELVIS
10/10
Boleyn 2009 nov. 19. - 10:44:09 10/10
(13/69)
Ott a pont! A zene királya, nem "csak" a rock 'n' rollé!
10/10
NANU..! NANU..! 2009 nov. 18. - 21:29:01 10/10
(12/69)
Õ a Rock & Roll Királya számomra. *10. :)
&
R.I.P...
10/10
Boleyn 2009 nov. 17. - 22:54:30 10/10
(11/69)
Köszönöm. Kimondtad a szót! Idõtálló. És mennyire igaz ez Elvisre!

(Az ember mindig olyan helyen talál barátokra, ahol nem is várná.. :) Szeretem az ilyesmit. Jó érzés,ha valakivel egyetértek.

Eddie Murphy-vel még barátkozom, van egy ismerõsöm, aki istenként néz rá és õ szokott nekem mindenféle dolgokat mutatni, videókat, filmeket. :) )
10/10
Boleyn 2009 nov. 17. - 11:43:58 10/10
(10/69)
A minap vitáztam egy ismerõsömmel, hogy mi számít mûvészetnek. Mûvészet-e a zene? Vagy csak egy bizonyos réteg az? Akarva-akaratlan is elõkerült Elvis neve. Véleményem szerint van egy határvonal. Elvis számomra egyértelmûen mûvész(et). Itt nem csupán a zenére gondolok. Énekelni sok mindenki tud, stilust teremteni már kevesen... Legalábbis olyan stilust nem, ami évtizedeken át hódit. Elvisnek megvolt a maga stilusa. Jó vagy rossz, mindenki döntse el maga. Pont ettõl mûvészet. Mert kihoz az emberekbõl egy érzelmet... És elsõsorban ez a mûvészet célja, benyomások keltése és a benyomásaink közvetitése. Mindegy,hogy öröm, bánat, szeretet vagy gyûlölet, a lényeg az hogy egy érzés, egy nagyon intenziv érzés, egy hatás... Még most sem tudom érdemben megválaszolni, hogy miért vélekedek igy... Remélem értitek, mire gondolok. Az elõadásmód, a dalok...
Ma az a fontos,hogy a zene tökéletes hangzást adjon vissza. Régen a közönség és az elõadó közötti kapocs volt a legfontosabb. Az a tekintet,ahogy egy fiatal lány az extázis szintjéig el tud jutni egy koncerten és az, ahogy a mûvészre ez hat, minden kétséget kizárva mondhatom, hogy ez rendkivül ösztönzõ hatású tud lenni. Úgy gondolom, Elvisben megvolt ez a "plusz". Nem csupán egy ember volt, akit odatettek,hogy énekelj és kifizetünk. Ennél több... Gyönyörködtetett, ámulatba ejtett, rajongóvá tett sok-sok embert. Mindezt lélekkel. Ha nem úgy tette volna, nem lett volna a sorsa az, ami... :(