Noriel 2013 jan. 03. - 16:20:10 Előzmény 76 babika
(209/229)
Szia Babika!

SPOILER
Igen, Yeom Moon-ban valóban az volt a furcsa, hogy az õ képességei mellett nem voltak céljai, ambíciója. Még az elsõ részek valamelyikében volt, hogy Lee mester felszólítására a tengerbe ugrott a szikláról, aztán a majdnem függõleges sziklán visszamászott. Gondolom, ezzel a jelenettel akarták megalapozni a jellemrajzát. Parancsra, gondolkodás nélkül bármit megtesz, meghal vagy elképesztõ dolgokat visz véghez. Talán az volt a kulcsa a Lee mesterrel való kapcsolatának, hogy õ mindig tudott célokat adni neki. Amikor egyedül kellett döntenie, a legnagyobb igyekezet mellett is rosszul döntött. Jang Bogo-nak mindig is volt önbecsülése, mindig próbált tenni és kiállni magáért, Yeom Moon mikor tett magáért bármit is? Csak amikor Jung-hwa szerelmét akarta megszerezni. Talán az önbecsülés hiányzott belõle igazán, azért is nem voltak céljai. Kalózok nevelték, biztosan nem sok dicséretben és figyelemben volt része egész életében. Amiért Lee mester megbüntette, az is mutatta, mennyire vad volt. Úgy látszik, egész életében három ember tudta megszelídíteni valamennyire: Lee mester,Jung-hwa és Jang Bogo, az egyetlen barátja, aki fiatal fiúként felnézett rá. Mennyi mindent megtett aztán érte.
Jung-hwa Jami úrnõ ellenfele volt, meg akarta mutatni, hogy más módszerekkel is lehet boldogulni, õ és Yeom Moon nem álltak egy oldalon. Szerintem azért nem fogadta el Yeom Moon-t, mert õ is azt képviselte, ami ellen Yung-hwa harcolt.
Az biztos, hogy ha Jang Bogo és Yeom Moon egy oldalon álltak volna, akkor bármit elérhettek volna. Nem lett volna ellenfelük. Micsoda csapat lett volna!:))))))
76 babika 2013 jan. 01. - 23:09:02
(208/229)
Spoiler! Emperor of the Sea sorit, aki nem látta, az ne olvassa el, köszönöm!

Noriel, hogy mi a véleményem Yeom Moon szerepérõl, ezt kérdezted.:-) Jang Bogot ugyanúgy sajnáltam, mint Yeom Moont. De Yeom Moont sokkal jobban, mert Õt rossz szándékú emberek vették körül! Rossz csillagzat alatt született? Vagy gyenge akaratú férfi volt? Nem voltak neki álmai, és céljai!! És ezt mindenki tudja, ha egy embernek nincsenek céljai, és álmai, amiket meg kell, hogy valósítson akkor?
Mi értelme az életnek? Csak él, de cél nélkül! Yeom Moonnak hiába voltak, jó képpeségei, nem igazán tudta õket jóra fordítani. Rossz tanácsadói voltak!
Szerintem igen is volt benne, szeretet, és jóság, tudott Õ az igazért is harcolni, de kellõ ember kellet volna hozzá, aki irányítja!
Én például a kisasszonyt nem tudtam megérteni, és nem is fogom, miért nem lett Yeom Moon asszonya? Mikor tudta, hogy a másik férfié nem lehet. Mi az, ami miatt, nem tudta elfogadni Yeom Moont?
Te meg tudnál bocsájtani egy olyan embernek, aki megbélyegzett? És Õ mégis próbálkozott, és a végén már azt hittem, hogy sikerülni is fog neki.
De hiszen Te is tudod, mikor megbélyegezték és a fához kötötték, hogy mit kiabált Jang Bogonak, és úgy lett. Hogy szánszándékkal tette, vagy csak a sors hozta így, azt nem tudom!
Ebben a soriban nem Yeom Moon volt a fõszereplõ, hanem Jang Bogo! Mind a kettõ férfi nagyon sokat szenvedet. Most gondolj bele, ha barátok lettek volna, ahogyan a kezdeteknél, milyen nagy terveket vittek volna végbe Õk ketten!
Hátha lesz folytatása, mert Jang Bogo fia, megmenekült. Jumongnak is lett folytatása.:-)
Sokat tudnék még írni, de késõre jár az idõ. Jó éjt!
Noriel 2013 jan. 01. - 17:43:45
(207/229)
Milyen magyar sorozatot nézel?
Noriel 2013 jan. 01. - 17:43:19
(206/229)
A Dunán meg a Zenevonat címû film, bár nem nagyon nézem. De egész karácsonykor Frank Sinatra, Dean Martin és Sammy Davis Jr. karácsonyi lemezét hallgattam, mert annyira kellemesek ezek a zenék.
Noriel 2013 jan. 01. - 17:40:04
(205/229)
Egy próbát megér!:)))))))))))

Jó-jó, csak vicceltem, vicceltem!:))))))))))
Noriel 2013 jan. 01. - 17:38:52 Előzmény 76 babika
(204/229)
Szia Babika!

Kíváncsi voltam, mit fogsz szólni a végéhez. Fõleg az érdekelt, hogy mi a véleményed Joom Moon szerepérõl. Persze nezéz leírni spoiler nélkül. De én úgy gondoltam, hogy tényleg megpróbált megváltozni. Nehéz eldönteni mi irányíthatta, de én legalább is úgy éreztem, hogy életében elõször próbált helyesen cselekedni.
Noriel 2013 jan. 01. - 17:33:19
(203/229)
Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek! :))
Noriel 2013 jan. 01. - 17:29:56 Előzmény Ljerk
(202/229)
Szerintem nagyon szép harci jelenetek voltak benne, ez a kedvencem a 28. részbõl.
De nem a harcos jelenetek voltak a kedvenceim, hanem amikor a taktikákat beszélték meg!
Noriel 2013 jan. 01. - 17:26:42
(201/229)
A pasik se sokkal jobbak, hidd el! :))))))
Noriel 2013 jan. 01. - 17:24:50 Előzmény Ljerk
(200/229)
Talán a 17. részben volt egy olyan jelenet, amikor a tengerparton beszélgettek, és közben a háttérben valami hihetetlen sebességgel húztak el a bárkák!:)))))))))
Noriel 2013 jan. 01. - 17:16:03
(199/229)
Õ játszott a 200 Pounds Beauty-ban? Ezt nem is tudtam! Úgy emlékszem, abban nagyon kedvelted! :)
Noriel 2013 jan. 01. - 17:10:49 Előzmény biri66
(198/229)
Kedves biri66!

Nagyon örülök, hogy itt láthatlak! :)))
Sikerekben gazdag, boldog új évet kívánok Neked!
Az Új Évben is teljen sok örömöd a fordításban! (Hát ez egy kissé önzõ kívánság volt, bocsánat!:))))))))

Ez a sorozat egyébként nálam is bekerült a nagy kedvencek közé, szerintem is a legjobbak között van. Nagyon fordulatos és izgalmas. Jól megírt történet, ahol még a negatív szereplõkért is lehet izgulni (pl. Yeom Moon), vagy lehet csodálni õket (pl. Jami úrnõ). A mellékszereplõk is elevenek, nagyon kedveltem pl. a Fõnököt, aki marcona kinézete ellenére egy okos, csupaszív jó barát. De megkedveltem ebben a sorozatban Lee Jae-yong-t is, aki Jo mestert játszotta. Korábbi szerepeiben nem tudtam megszeretni, de itt nagyon tetszett például, hogy mekkorákat tud nevetni. A Jumongban errõl az oldaláról nem igazán lehetett megismerni. :))))))
76 babika 2013 jan. 01. - 15:02:16
(197/229)
Még azt tudom, hogy SIG, A tenger császárában alakított Yeom Moon karaktere után, kapta meg a Jumong sori fõszerepét!:-)
Remélem, jól írom, ha nem akkor majd, valaki kiigazít.
További szép napot Nektek!
76 babika 2013 jan. 01. - 14:53:35
(196/229)
Boldog Új Évet Kívánok Nektek!

nutféder nagyon ari vagy, de Õ nem volt fõszereplõ!:-(( Õ volt Jang kapitány legjobb barátjának a felesége. Aki ideje korán távozott:-((((
De lehet hogy Neked Õ a fõszereplõ!:-)))))) A fõszereplõ Jang Bogo volt!!
10/10
Ljerk 2012 dec. 30. - 17:19:31 10/10
(195/229)
Minden sorozatban találtam hibákat, kivétel nélkül - még amelyiket 5-ször végignéztem abban is. Viszont amit itt a fórumon körbeajánlunk egymásnak azok közül egy volt eddig számomra nézhetetlen (nagyjából húsz sorozatból).

Az Emperor of the Sea-nek én például nem is az agressziót említeném hibának, hiszen ez az a kor amikor saját polgáraikat is rabszolgává teszik különbözõ indokokkal, és az erõvel egyesített Koreában (Silla) mindenki mindenki ellen van. Az hogy két bárka van, az meg egy tévének gyártott sorozatnál nem volt számomra akkora baki. Más kérdés a forgatókönyvben az hogy a leglehetetlenebb helyeken is összehozza a fõszereplõket a történet. Ennek ellenére is, szerintem igen jó sorozat.
10/10
Ljerk 2012 dec. 30. - 13:36:14 10/10
(194/229)
Ha nem is fõszereplõ, de fontos szereplõ - a hozzászólásod alatt eggyel lejjebb levõ képen õ a piros ruhás testõrnõ. Az én környezetemben senki nem néz egyébként koreai sorozatokat, így neked szerencséd van hogy harmadkézbõl is kapsz füleseket. :)
10/10
Ljerk 2012 dec. 30. - 13:24:59 10/10
(193/229)
A buddhista templom, ahol Yeol Moon is rejtõzik.
offtopic
kimbin01 2012 dec. 30. - 10:06:54
(192/229)
Igaza van Ljerknek, a legjobbak mellett a helye!! Sokat áradoztam róla még tavaly a lányoknak,
nem tudom látta-e valaki közülük.
offtopic
kimbin01 2012 dec. 30. - 10:04:25
(191/229)
Sziasztok, BUÉK mindenkinek!

Ez volt Jang Bogo székhelye??
10/10
Ljerk 2012 dec. 30. - 01:43:08 10/10
(190/229)
Egy forgatási kép:

A buddhista templomnál történt sz..... gy......g már sejteni engedte a véget (kipontoztam, nehogy spoiler legyen). Ezt egyszer megbosszulom a gonosz forgatókönyvírókon. :) Meg is jegyeztem a dátumot: 2005-ben tetõzött ez a tendencia ezzel és a Fashion '70-es sorozattal.