Téma: Eredet

10/10
Andrew-R 2010 júl. 23. - 11:10:46 10/10
(186/2206)
10/10
Tiger205 2010 júl. 23. - 11:01:03 10/10
(185/2206)
Szia!

Szerintem nem kurvaszar a film
Egy dolgot kérdezek:
Ha erre egy csillagot adsz, mennyi jár az álom.hu vagy a szuperboyz c. filmekre????
egy dolgot pedig mondok:
Nem attól lesz valaki az emberbõl, ha csakazért is lefikáz valamit, és tudja, hogy ezzel másokat felidegesít.
Ha van VALÓS érved a film ellen, fejtsed ki!

üdv:TGR
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 10:58:13 7/10
(184/2206)
Ezek az anomáliák azért vannak, mert el lett cseszve a forgatókönyv. Meglepõdnék, ha ezek szándékosak lennének...
devilland 2010 júl. 23. - 10:50:19
(183/2206)
Lehet, hogy bennem túl sok a kétely, de azt érzem mindenki keresi a legegyszerûbb magyarázatot a filmre. Pedig valószínüleg nem szimpla eldõl-e vagy sem az a búgócsiga kérdés ez.
Innen az olvassa aki már látta-
Csak, hogy csepegtessek valamit ebbõl a kétkedésbõl. Mi volt az utolsó jelenet ami a valóság lehetett? Mert szerintem ez a kulcs annak eldöntéséhez, hogy mi a vége a filmnek.
Senki nem akadt meg azon, hogy mikor megmutatják teljes egészében Mrs. Cobb öngyilkosságát, akkor abba a szállodai szobába megy be hõsünk ahol az évfordulót szokták ünnepelni és az ablakon kitekintve a szomszéd épület ablakából akar ugrani a kedves felesége. Holott elõtte a szóban forgó szobát dühöngte ripityára(gondolom ezt a kupi miatt, ami fogadta a férjét).Lehet, hogy csak rossz volt az építészük? Mellesleg nem mutatnak semmit, ami bizonyítaná valóban meghalt a csaj. Nem lehet, hogy az volt tényleg álom, amit a nõ hitt annak és akkor nem is halt meg az ugráskor? A végén õ meg is kérdezi biztosan az e a valóság, amit a férje annak hisz.
Vagy mivel magyarázzátok az utolsó elõtti jelenetet, az anomáliát-Cobb fiatalként ül Saito elõtt aki vénember, és emlékszik is arra ki ül vele szembe.
Szóval nem egyszerû összerakni, bármelyik jelenetet tekinti a mozinézõ ember valóságnak, az az összes többit más fénytörésbe helyezi. Vagyis lehet több megoldása is vagy csak egy van, de azt k..va nehéz megtalálni.
Az utolsó pörgentyûs jelenet pedig csak egy poén-szerintem. Nem ez mutatja meg álomban vagyunk-e, itt már tudni kellene erre a választ.
De lõjetek le nyugodtan
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 10:26:24 7/10
(182/2206)
Ez nem az én megítélésemen múlik. Egyelõre a hatása erõsnek tûnik. Hogy ha arra vonatkozik a kérdés, hogy én mit szeretnék, akkor mindenképpen azt, hogy mossa ki.

Nagyon más, ha valami el van cseszve, mert túl sokat akart az alkotó. És más az, ha valaki semmi újat nem akart, és még az se jön össze.

Attól még, hogy Nolan túllihegte az alapszitut, az elmúlt pár év blockbustere. Nem egy Mátrix, de hát istenem. Most ez van. És mondom, nem olyan rossz, csak ki akartam emelni, hogy mivel lett elbaszva. Mert el lett.
10/10
merccy 2010 júl. 23. - 10:17:20 10/10
(181/2206)
Szerintem rendkívül jó film, rám nagy hatással volt.
10/10
skynet18 2010 júl. 23. - 10:00:23 10/10
(180/2206)
A film valóban zseniális, bár kicsit hosszú lett. Nem az évtized legjobb filmje, de nagyon jó film. Nem értem hogy lehet ilyen brilliáns és szerteágazó forgatókönyvet összedobni...Már ezért járna 10 pont!Szóval irány a moziba emberek, nem érdemes kihagyni!
10/10
Ronaldo 2010 júl. 23. - 09:53:11 10/10
(179/2206)
Azért, mert ezek szerint voltak nem kis pozitívumai is filmnek, vagyis valamilyen szinten élvezted. Egy film nemcsak a történet, hanem a színészi játék, a látvány, a történet stb. összessége, tehát egyértelmûen hatalmas marhaságot írsz, amikor ezek tudatában 1 pontot adsz a filmre.
8/10
Balivet6 2010 júl. 23. - 09:32:27 8/10
(178/2206)
Nagyon jó film. Bár a végét már feleslegesen elnyújtottnak éreztem. Ha egy kb. 15 perccel rövidebbre csinálták volna, akkor valószínûleg nem éreztem volna ezt. Eleje picit bizonytalan mivel senki nem tud semmit és talán kicsit kapkodnak a karakterek bemutatásával, de a 2/3-ára már eléri a csúcspontot és ott már leköti a nézõt. Jó film. De azért nem tartom korszakalkotónak. Kicsit olyan érzésem volt utána, mint a viharsziget után. Attól függetlenül, hogy semmiben sem egyezik a sztori. Bár nekem az is tetszett.
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 09:30:41 7/10
(177/2206)
Már megint valami hatalmas félreértés van.

****spoiler

Emberek. Azok, akik a "váróba" kerültek ugyanúgy felébrednek. Ugyanakkor, mint a többiek. Csak az a különbség, hogy ez álomban nekik 50 évnek tûnt. Szóval persze, hogy mindenki felébredt a repülõn. És amit utána látunk, az már a valóság. Legfeljebb a legutolsó képsor lehetne kérdéses, de a totem miatt nem az.

Stephen Kingken van egy zseniális novellája. A jaunt. az idõutazásról szól. A jaunt egy olyan gép, amivel alvás közben lehet féregjáraton keresztül utazni. Azért alvás közben, mert érdekes módon azt tapasztalták a tudósok, hogy aki éberen utazik, az megõrül, ahogy átér. Aztán ahogy emberekkel kísérleteztek, rájöttek, hogy az elme nem bontható, és emiatt bár a test valóban megérkezik a másodperc egészen kis törtrésze alatt, de az elme évmilliókat tölt "a semmiben". Vehetjük ezt a várónak. Végül is nagyon hasonló Nolan elképzelése, nem tudom, hogy olvasta-e. Egyébként épp ezért én azt gondoltam, hogy arra lesz kihegyezve, hogy aki lekerül a váróba, annak feltétlenül lent kell töltenie azt az ötven évet, és bár ugyanúgy felébred, mint a többiek, de õ megõrül. Így már lett volna tétje a dolognak. És mondjuk nem ötven évvel, hanem tényleg évmilliók. Szerintem rengeteget dobott volna a filmen, ha kiderül, hogy évmilliókat töltesz egy helyen, és megõrülsz, ha bármi bajod esik a harmadik szinten. Sokkal SOKKAL rosszabb, mint a halál.
10/10
Andrew-R 2010 júl. 23. - 09:10:26 10/10
(176/2206)
Apró gegek vannak a filmben. SPOILER Pl: Amikor Fisher azt mondja a havas szinten hogy "máskor álmodjanak trópusokat". SPOILER VÉGE Nem állítom hogy ez lenne az évtized filmje, de azt lehet díjazni hogy valami mást akartak, valami újat. Az hogy ez mennyire jött le az más kérdés. Van jópár hiba a filmben, de melyikben nincs? A Mátrixot pedig akármilyen korszakalkotó film volt, sci-fi regényekbõl lopták össze, csakúgy mint az Avatart.

Ezért írtam hogy megér még egy folytatást, így lenne lehetõség némileg a hibák kiküszöbölésére és a kihagyott dolgok megmagyarázására is.
10/10
mbcy 2010 júl. 23. - 09:09:30 10/10
(175/2206)
Ott kezdem, hogy nagyon jó film szerintem. Azért adtam 10 csillagot, mert itt is van mindig egy két hülye, aki 1-et ad rá. Így átlagba kijön a 8-9, amit bõven megérdemel. Jó hogy tényleg a valós álmokra épít. Nekem tényleg volt olyan, hogy elaludtam 10 percre, de sokkal hosszabbnak tûnt az álom. Ráadásul álmunkban tényleg a valóságra alapozunk. Néha nagyon valóságosnak tûnik egy egy álmom, hogy utána gondolkoznom kell, hogy ezt álmodtam e vagy nem. Szóval ez a film alapja. Ezért nem lövöldöznek energiapajzsokat egymásra.

**SPOILER

De segítsetek kicsit elgondolkozni a filmen. Gondoltam, hogy itt is az lesz a fõ vita téma, hogy eldõl ezen a toteme vagy nem. De szerintem nem itt van a lényeg. Ha alapul vesszük azt, hogy a totem ha eldõl akkor ébren van, akkor volt a filmnek van olyan része, amikor eldõlt. Magyarul van valóság is a filmben, nem az egészet álmodja. A kulcs inkább ott keresendõ, hogy a végén a kínai miért olyan öreg, amikor beszélnek egymással. Illetve még ö is csodálkozik, hogy hirtelen felébredt a végén. Magyarul szerintem de ez az én véleményem a kínai illetve õ örökre komába maradt ahol Cobb megbékül a felesége halálával. De lehet hogy tévedek szerintetek ?
10/10
CsomiTheKing 2010 júl. 23. - 08:49:06 10/10
(174/2206)
Biztos megerõltetõ volt odafigyelni a filmre. De errõl nem a film tehet, ha ilyen filmekhez vagy szokva mint a Predators akkor ne ezt nézd. Szerinted miért van akkor szavazata? MErt talán tényleg jó lett. Ez egy zseniálisan kidoglozott film én szerintem és még akció is volt benne, izgalmas is volt, szóval unalmasnak sem mondható.
10/10
gabesz81 2010 júl. 23. - 08:41:18 10/10
(173/2206)
Predators? Akkor már világos miért nem tetszett ez... :)
1/10
Pain 2010 júl. 23. - 08:32:01 1/10
(172/2206)
Szerintem is nagyon szar volt, Leo-tól én is többet vártam.
Nem értem hogy kaphatott 10/9,3. nálam 10/2!
1/10
gammer99 2010 júl. 23. - 07:35:38 1/10
(171/2206)
Miért ne lehetne jó a látvány és a színészi játék egy kurvaszar filmben???
10/10
Lacquo 2010 júl. 23. - 03:40:26 10/10
(170/2206)
Köszi szépen, hogy leírtad a B kat.-s hsz-t!
Aki nem ilyenekhez szokott, inkább meg se nézze!

Abszolut 10/10 a film.
Végig leköt, izgalmas, és nem tudod éppen mi fog történni.

Kicsit SPOILER

úgy gondoltam, hogy a film úgy fog menni végig, ahogy az elején volt, de kicsit az ide-oda mászkálás lelassult, és a cél a cég darabolásán ment tovább.

Nagyszerû alkotás!

Aki meg felhozta a Véres gyémántot, és a Téglát.
A VGY nem rossz film, de pont ez is olyan, hogy kicsit szájbarágós, kicsit amerikai, és nem igazán hiteles.
A Tégla, mint tudjuk remake, és Scorsese messze nem a legjobb filmje, mégis ezért kapta az Oscart. Sajna. Glom most már kijárt neki....
A Shutter Island viszont szintén hatalmas, de az Eredet még ezt is felülmúlja, pedig teljesen más, és a rendezõk is mások.

Gratula Nolan-nak, és a további közremûködõnek!
Pár nap múlva újra megnézem!
10/10
Amane 2010 júl. 23. - 03:04:45 10/10
(169/2206)
Azért te is tudsz ám öreg. Dicséred a színészi játékot meg a látványt, ennek ellenére mégis a legrosszabb osztályzatot adod a filmre. Mert ha még a színészek munkája és a látvány sem tetszett volna akkor megértem, de te igenis láttál pozitívumot a filmben. Na mind1...

Egyébként remek film, nem értem azokat akik azt írják, hogy végigaludtak az egészet, meg hogy ennél rosszabbat még nem láttak. Habár én amondó vagyok, hogy akik a B kategóriás sz*rokhoz vannak hozzászokva, azoknak nem való egy ilyen film.
hugo22 2010 júl. 23. - 01:29:42
(168/2206)
uh shit

hát valamiben tényleg az év sci-fi-je volt. annyira átjött a történet és a cselekmény, hogy végig is aludtam a filmet.

borzalmasan hosszú és unalmas volt, ráadásul a film felénél kikapcsolták a klímát és meg is lehetett halni.

azt hittem leo-nak a viharsziget után nem lesz rosszabb filmje.

pedig a tégla meg a véres gyémánt olyan jó volt, h beültem erre a két filmre is.

és a látvány az meg biztos nem ért meg több millió dollárt :(

nekem nagy csalódás volt

kár érte

már csak a predators meg a tron marad ezévre
1/10
gammer99 2010 júl. 23. - 00:15:56 1/10
(167/2206)
Üdv!
A látvány kiváló, a színészi játék is, maga a film egy orbitális nagy fa**ság, nálam 1/10, nem sok ennél szarabb filmet láttam életemben.

Azon csodálkozom, hogy születik 1/10 és 10/10 közötti osztályzat is, azt hittem, hogy csak a két véglet lesz:-))))