Téma: Eredet

10/10
smudge 2010 júl. 23. - 23:39:54 10/10
(246/2206)
SPOILER MIMÁS

szóval ugy volt vége hogy cobb talizott a proffal a reptéren aztán go home gyerekek (prof ittis jelen volt)
namármost ha visszaemlékezés akkor a profnak nem kéne ott lennie a gyerekeknél nemde?
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 23:32:30 7/10
(245/2206)
Lehet errõl a filmrõl egyáltalán SPOILER nélkül írni...?

Mindegy.

Szóval ezt így most nem értem. Hol volt a prof, ahol nem kellett volna?

Én csak azt mondom, hogy a legutolsó jelenet egyszerûen Cobb visszaemlékezése a repülõn, hogy a váróban látta a gyerekeit. A professzor ott lehetett a valóságban, meg mint "projekció" is.
10/10
smudge 2010 júl. 23. - 23:26:04 10/10
(244/2206)
szpójler

de ha visszaemlékezik mi a túrót keres ott cain papa?
fõleg miután találkozott vele a reptéren..
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 23:23:11 7/10
(243/2206)
SPOILER

Nem, nem. Én arra gondoltam, hogy a váróra emlékezik vissza. Gondolj bele. Felébred a gépen, körbenéz. És mi az elsõ, amire visszaemlékszik, ha lent rohadt ötven évet? Biztos az, hogy ott találkozott a gyerekeivel...

És mondom, a csiga szerintem azért dõlt el, mert az NEM az Õ csigája, és ha visszaemlékszel szándékosan úgy fogalmazott, hogy "Malnak sosem dõlt el álmában". De mivel nem Cobb csinálta, nem az övé a totem, rá ez nem vonatkozik...
10/10
smudge 2010 júl. 23. - 23:18:24 10/10
(242/2206)
SPOILER

nem lehet visszaemlékezés a vége, hiszen a multban amikor a szobában volt 1) nem michael caine volt vele 2) nem ment oda a gyerekekhez
szvsztem.

az én váleményem szerint a végén a valóságba voltak, és a búgócsiga is eldõlt. csak akkor most nem lenne mirõl beszélnünk.. : )
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 23:09:03 7/10
(241/2206)
SPOILER

Pont ezt írtam le lentebb. Igen, mindannyian felébrednek a repülõn. Tehát, akármi is történt, ott fel fognak ébredni. Egyszerre. Függetlenül attól, hogy melyik forgatókönyv jön be.

Ez megfér azzal, hogy a gyerekeit csak a váróban látta. De aztán ugyanúgy felébredt. És az már csak egy visszaemlékezés, ami a legvégén van. Csak ugye ott van az a megingás... Amit viszont más itt felhozott, hogy amikor Saitóval beszélt, ott eldõlt - vagyis eldõlhet. Elvégre azt mondta, hogy MALNAK nem dõlt el soha álmában. Azt nem mondta, hogy nála sosem dõl el... Hiszen nem õ csinálta a totemet. Tehát Õ az egyetlen, aki nem tudja megkülönböztetni a valóságot. Minél többet gondolkozom, ez tûnik a megoldásnak.
10/10
smudge 2010 júl. 23. - 23:01:27 10/10
(240/2206)
SPOILER.

a 12)f jónak tûnik, viszont a "limbo"-kból egyszer mindenképp felébrednek nem? szóval ok meghalnak álmukba de alatatva vannak a valóvilágban, szóval irány a tudatalatti, ami bár sok-sok évnek tûnik egyszer vége lesz, és felkelnek a repülõn, hiszen ez nem a mátrix itt nem fognak megpusztulni akkor, ha az álomban is.
szóval ok, Cobb lekerül még mélyebbre a tudatában ahol a gyerekeivel lehet mittomén hányszáz évig, de aztán valamikor fel kell kelnie a repülõn nemde?
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 22:57:12 7/10
(239/2206)
Még többet fog segíteni, ha megszerzem a forgatókönyvet. Egyelõre körbekérdeztem néhány helyen, de semmi. A nolanfans-on kint van, hogy coming soon... Ez meg a franc se tudja, mit jelent...
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 22:50:12 7/10
(238/2206)
Van egy pár marhaság, persze, de teljes látképet akart adni arról, hogy milyen elképzelések bolyonganak a világhálón.
9/10
zselek 2010 júl. 23. - 22:49:37 9/10
(237/2206)
nah, orulok, hogy te is ugy dontottel, hogy vita helyett megnezed meg (legalabb) egyszer..ahogy majd en is

egyebkent az is abszolut igaz, hogy sok benne a "csusztatas", es igy nem lehet eldonteni, hogy Nolan zsenialitasa, vagy csak egyszeru hiba..de en inkabb naivan hiszem, hogy a nagy resze azert szandekosan van ott :)

majd irj, ha barmi ujra rajossz a fimmel kapcsolatban, mert tenyleg erdekelne ha talalsz valamit 2-ik/3ik/stb nezesre ami egyertelmusitheti barmely lehetseges verziot is :)

(off)
nem fenytechnika egyebkent, hanem logisztika, es a szerzodesben megallapitott napi kamionmennyisegen (term trucks) felul bekert kamionokat hivjuk spot-oknak..ugyhogy sajnos nem fenytechnika, rosszabb :D
10/10
smudge 2010 júl. 23. - 22:43:28 10/10
(236/2206)
a 12a az marhaság, mi a túrónak mosolyognának egymásra a végén akkor?
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 22:30:44 7/10
(235/2206)
OFF:

Fénytechnika? :DD
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 22:30:05 7/10
(234/2206)
Én is elolvastam az egészet, mert mint látod, mozgat a dolog. Egyszer lentebb már felvetettem, hogy ez vagy minden idõk legzseniálisabb filmes vállalkozása, vagy szimplán el lett k*rva.

Tényleg az a baj, hogy amikor a 20X20-szal problémája van az alkotónak, akkor az ember kétkedve fogad mindent. És minden hibának látszik, ami éppen akár zseniális húzás lehet. Továbbá nehezíti a dolgunkat, hogy hajlítgatja tetszés szerint a szabályokat. Ez nem adja meg azt a biztonságot, hogy a rendezõre bízzuk magunkat. Hiszen azt gondolhatjuk, hogy "mi van, ha ez is csak egy csúsztatás". Annyi csúsztatás van a filmben, hogy "a gyerekek ugyanabban a ruhában, ugyanott vannak" nekem a többi problémához képest nem tûnt komoly gondnak.

De most már én is agyalok, és biztos, hogy megnézem még egyszer. Elvégre ez az ember írta a Tökéletes trükköt...

Szóval ahogy mondtam, végigolvastam, és nekem k*rvára tetszik az, hogy maga a film az incepció. És szándékosan úgy van megalkotva, hogy kétségeink legyenek, és egyetlen teóriát se lehessen felállítani, ami megnyugtat minket.

És miért? Azért, mert nincs totemünk... És pont ezt mondtam. A filmben nincs egyetlen nyugvó pont sem, amire fel lehet építeni egy biztos logikát. Nincs totem, semmi sem mondja meg nekünk mi valóság, mi nem. Mivel kombináljuk túl ezt az egészet, és mivel nem. Mint film... továbbra is azt mondom, hogy 10/7. De, amit elindítani látszik, az 10/10.

Irány a mozi még egyszer...
9/10
zselek 2010 júl. 23. - 22:11:28 9/10
(233/2206)
"spot hole" az plot hole akart lenni termeszetesen..munkahelyi artalom ez a spot-os dolog, sorry :DD
9/10
offtopic
zselek 2010 júl. 23. - 22:10:00 9/10
(232/2206)
SPOILER

abban igazad van, hogy a gyilkossagos dolog egy ilyen filmben, ahol gondolatokat tudnak ki/be csempeszni tenyleg nem helytallo valamilyen szinten, ezt adom
ellenben a tobbi gondolattal azt hiszem nincs baj, bar most picit elgondolkoztam, hogy lehet meg ennel is bonyolultabb a szitu, hala az Andrew8 altal atkuldott linknek

az viszont nem szipmatikus, hogy csak f*kazol, viszont magad nem vagy kepes allast foglalni, es normalisan ervelni, illetve konkret peldakat nem hozol fel
egy "tele van hibakkal a film, meg spot hole-al" szoveg nem eleg meggyozo, azt hiszem ebben megallapodhatunk
de tenyleg nem veszekedni akarok, elfogadom, hoogy mindenkinek meg van/lehet a sajat velemenye a filmmel kapcsolatosan,es ez benne a legjobb szerintem

a link amirol fentebb iram viszont tenyleg jo kis verziokat ajanl - szerintem olvasd at te is:
http://wegotthiscovered.com/2010/07/20/dream-a-little-bigger-a-guide-to-understanding-inception/

a befejezessel kapcsolatosan a 12a, 12c es 12f nekem nagyon meggyozo, akar barmelyik lehet
de mint mondottam valahogy rank akarta bizni Nolan a dontest, mint ahogy a Prestige-ben is (ahol szeretnem megjegyezni film NEMEGYENLO konyv, akarcsak a Shining-ban, vagy ezer mas adaptacional)
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 21:49:36 7/10
(231/2206)
SPOILER*-*****

Rengeteget csúsztatsz. Pl. ilyenekkel, hogy "a valóságban gyilkosságot nem lehet eltusolni, ez is bizonyítja, hogy..." Egyrészt el lehet. Másrészt, komolyan ilyet egy olyan filmnél hozol fel, amiben álmokból lopnak?

Épp az a baj ezzel a filmmel, hogy semmit nem lehet JELZÉSNEK venni, mert annyi a hajlítgatás ebben a filmben, hogy nem lehet eldönteni, hogy plot hole, vagy tudatos jelzés. Ez a k*rvanagy hibája a filmnek.
9/10
zselek 2010 júl. 23. - 21:14:19 9/10
(230/2206)
SPOILER

akar az egesz is lehetne egy alom, amely emlekekre alapul ugyan, de megis visszatero vagyak/megtortent esemenyek/ valos emberek egyvelege

egyebkent tenyleg tudatosan hagyta Nolan nyitva a kaput es a nezore bizta a dontest, hogy az altala megALMODOTT, vagy elGONDOLT, neki szipmatikusabb verzio legyen a helytallo
kicsit ilyen Tokeletes Trukkos megodlas ez tole szerintem, ami zsenialis...es olyan emberek is forumoznak es irank a filmrol akire ez soh nem volt jellemzo (pl. jomagam) :)

koszi a linket, majd atolvasom oket, bare ezekkel az a baj, hogy nem mernek/akarnak allast foglalni,es csak puszta talalgatasok..rogton az elso felvetett vonatos kerdes masodik verziojat, hogy Fischertol jott volna bla-bla-bla, egybol badarsagnak tartom
nalam sima es egyertelmi, hogy Cobb projekcioja volt ez is - lasd a tobbiek nem is nagyon ertettek, hogyan kerul oda egy vonat ugye...

neked mi a verziod Andrew?? erdekelne mostmar, annak tudataban lattad is a filmet egyreszt, masreszt rendesen utana is olvastal kullfoldi forrasokbol is :)
de neked ugy tetszett a film, csakugy mint nekem?? vagy csalodas volt?
9/10
offtopic
Andrew8 2010 júl. 23. - 20:55:35 9/10
(229/2206)
http://wegotthiscovered.com/2010/07/20/dream-a-little-bigger-a-guide-to-understanding-inception/

Itt egy link az esetleges kérdésekre és többféle megoldásra amikre én is gondoltam némelyikre.
9/10
Andrew8 2010 júl. 23. - 20:54:53 9/10
(228/2206)
SPOILER:

Akkor szerinted melyik része volt a filmnek a valóság vagy az egész filmet Cobb álmainak tulajdonítanád? Fõleg a végét amikor 'visszatér' a gyerekeihez.
9/10
zselek 2010 júl. 23. - 20:43:14 9/10 Előzmény Vad
(227/2206)
szerintem erdemes lenne megegyszer megnezned a filmet, hatha masodszorra jobban tetszik majd..egyelore nem tudok egyet erteni veled, es azonosulni azzal, hogy ilyeneken felhuztad magad, amiket lentebb megemlitesz

!!SPOILER!!

"Beleraktak ezt a szerencsetlen Ariadne-t, akire ugy ereztem nagyobb hangsulyt fektetnek, mint Cobb-ra, de csak vinnyogas es "anyuci" szerep jutott ra"

-nem ertem neked mibol derult ki, hogy nagyobb hangsulyt fektettek ra, mint Cobb-ra..semmi utalas nem volt erre a filmben..de egyebkent mar maga a teny, hogy lelki tamaszt probal nyujtani Cobbnak es tudja azt a bizonyos titkat - ami elengedhetetlen a kuldetes vegso sikeressegehez, mint a filmben is emlitettek vala - elegge nagy szerep azt hiszem


"Ahogy Arthur vegig verekedte a szintjet.. inkabb kungfubalettet valasztanam, arrol nem beszelve, hogy lebegve 3 perc mire is eleg, de ez egy film, maskepp telnek a percek es vegulis alomban vagyunk, csak valahogy a lentebb levo szinten(ahol 60 perc kelett legyen), ugyanannyi mindenre maradt ido. Borzalom volt az a csihi puhi meg uszkalas"

- ebben a pontban igazad van teljesen, tenyleg furcsa, hogy a ket szint kozott ennyire minimalis volt az idokulonbseg, viszont maga a jelenet szerintem eppen jol volt felveve, es a 7 haverral egyutt, akikkel neztem, mindnyajunknak tetszettek azok a "kung-fu balettes jelenetek"..raadasul nem CGI volt, hanem egy forgo szoba segitsegevel vettek fel Nolanek (utana lehet nezni a neten) - es nem csak egy zold vaszon elott ugrabugraltak a szineszek, majd szamitogepen hozzajuk igazitottak a hatteret - nalam mar magaban ez is dicserendo

"Mal-nak Cobb ultette el az agyaban a gondolatot, de hol es mikor? Gondolom mielott a varoba jutottak, mert a varoban.. vagy ott ez csak egy szimpla gondolat?"

- nem figyeltel elegge azt hiszem..a sajat, altaluk krealt vilagban ragadtak, mivel Mal nem akart visszaterni a valodi vilagba, annyira a rogeszmejeve valt az altaluk teremtett vilag, ahol az osszes kozos, illetve egyeni almuk/vagyuk egyesult..ellenben Cobb tudta, hogy vissza kell valahogy ternijuk az igazi elethez, es a valodi csaladhoz, ezert ultette el az agyaba azt a bizonyos gondolatot, ami kesobb a valodi eletben is kisertette Malt, s vegul tragediaba torkollott

"A gyerekek miert nem oregedtek? Az elejen ugy tunt egy ideje mar metortent(par honapja) a "tragadia", akkor a vegen, miert neznek ki ugy(gyereknel honapok baromira meglatszodnak) es miert vannak ugyanabban a ruhaban??
Idoutazas is volt? :-)"

- elegge szanalmas ez az idoutazasos dolog amit mondasz..ez az egyik kulcs a vegso megfejteshez, ugyanis:

nekem is ez volt a mervado,hogy a gyerekei nem oregedtek..ezt persze
meg meg lehet magyarazni azzal,hogy ami egy alomban tobb tiz ev az a
valosagban csak par het
DE! ugyanazt a kepet latta, amit akkor, amikor elhagyta a gyerekeit Mal halala utan - egy az
egyben ugyanazt!!
tehat valojaban ez csak egy emlek volt,amit tudatosan az almaiba epitett
innen lehet tudni, hogy az egesz csak egy alom volt, es Cobb valojban magat hitegette ezekkel a "vegtelen megbizasokkal, nevtelen megbizoktol" - ahogy Mal, a lelkiismerete is mondotta

raadasul a film eleje megint ugyanaz volt,ami a vege (hogy a Ken Watanabe
hazaban van) - ez nekem ismet azt bizonyitja,hogy csak maganak talalja ki ezeket
a kuldeteseket, es hogy hazamehet, ha elvegzi ezt az "utolso" kuldetest

a valosagban hogy mehetett volna haza, ha egyszer gyilkossaggal vadoljak??
nincs az a befolyasos ember aki ezt el tudna intezni..raadasul epp egy
japan, aki az amerikai energetikai cegek legfobb konkurense!?
es ugye hosunket eppen az USA-ban koroztek..

SPOILER VEGE


ugyhogy nekem ez igy abszolut kerek..es lattam a 13-ik emelet cimu alkotast, ami szerintem klasszisokkal elmarad az Eredet-tol
de persze ez az egesz ettol szep, hogy mindenkinek mas tetszik es nem vagyunk egyformak :)
de nyilvan mar nem tudlak meggyozni es elhitetni veled, hogy ez igenis egy bombajo film, mer te mar eldontotted, hogy nem az, es a gondolat ugye... :)